Obozy jeździeckie

szalonakobyła owszem - ja znam. choćby stajnia JKS Mieczewo http://www.klub.mieczewo.com/. Byłam tam tylko raz, ale bardzo pozywtywnie mnie ta stajnia zaskoczyła. Z tego, co pamiętam każdy koń ma swoje szczotki, ochraniacze, czapraki w miarę czyste, bez żadnych dziur, nie wyglądają jak stłamszone szmaty.

obozy podobno mają zacząć organizować w najbliższe wakacje, jeżeli faktycznie, to chyba pojadę
Cassie   Kanalia niepospolita :)
14 października 2010 22:09
Czy wie ktoś może czy w Mosznej organizowane są obozy zimowe i czy można przyjechać ze swoim koniem ?
"Czy zna ktoś obóz gdzie
skoki=ochraniacze
koń podkuty= ochraniacze.
Konie maja czyściutkie czapraki, dopasowane siodła, czyste szczotki, najlepej każdy dla siebie, w razie potrzeby derki, sprawne kantary"


ja też znam- RANCHO PCIM- www.agroturystykakonna.pl
polecam🙂
Czy znacie ośrodki godne polecenia na ferie zimowe? Widziałam że OJ Skręt ma bardzo pozytywne opinie i raczej jego biorę na pierwszy plan chociaż zastanawiam się też nad Uchwatem i Stragoną Strzegom 🙂
Trzcinka w OJ Skręt nie ma na ferie zimowe miejsc, a co dopiero na wakacje.  😁
Oj szkoda  🙁 Bo z tego co czytałam to warto by było. A może jakieś inne obozy na zimę ?
Trzcinka może Wolica. byłam tam w zeszłe wakacje i było bardzo pozytywanie. Na zimę chyba też się z moją młodą wybieram  😎
A może coś bliżej południa?
Co myślicie o Stragonie Strzegom albo Uchwacie? Może znacie jakieś inne ośrodki na zimę (pod kątem skoków)?  🙂
Co polecicie na ferie? Najchętniej do 1000 za tydzień. Chciałabym rozwijać się w kierunku skoków, więc bardzo chętnie poznałabym jakieś propozycje 😉
[CIACH] DO OGLOSZEN!
Hej 😀 Szukam pomocy. Który z poniższych obozów polecacie naj? Bo gdzieś się wybieram w wakacje, ale nie mam pojęcia gdzie. Dlatego szukam sprawdzonych miejsc, na ktorych się nie zawiodę. Wiem, że jeszcze wcześnie, ale np. na obóz w skręcie już nie ma miejsc  😲
Chciałabym wiedzieć:
Jaka jest atmosfera?
Ile osób mniej więcej?
Od czego zależy podział na grupy? Co trzeba potrafić,żeby dostać się do danej grupy?
Czy można przychodzić do stajni, do konia kiedy się chce? (w sensie -żeby pogłaskac czy coś 😉 )
I jeszcze jakieś przydatne info.

LKS Stragona
Moszna
Liljówka
Stadnina Gałkowo
Ranczo Hajnos
OJ Ekwador Robson
Kociałkowa Górka

Liczę na was i z góry ogromnie dziękuję 🙂


Mogę przybliżyć obozy w Kociałkowej Górce, bo w tej stajni trzymam konia. Atmosfera jest bardzo sympatyczna, obozowiczów jest z reguły maksymalnie kilkunastu. Zazwyczaj oddziela się osoby  nie galopujące od grupy galopującej i skaczącej. Do stajni można przychodzić, żeby pomiziać swojego ulubieńca, oczywiście w godzinach przebywania grupy w stajni, bo nocleg jest około 2km od stajni i na obiad oraz na gry i zabawy wieczorne grupa odjeżdża tam busem (lub rowerami w lecie lub jeśli jest pogoda).

[quote author=szalonakobyła link=topic=14237.msg735882#msg735882 date=1286996569]
Czy zna ktoś obóz gdzie
skoki=ochraniacze
koń podkuty= ochraniacze.
Konie maja czyściutkie czapraki, dopasowane siodła, czyste szczotki, najlepej każdy dla siebie, w razie potrzeby derki, sprawne kantary .
Pewnie głownie to w kameralnych stajniach tak jest.
Znacie?
Bo ja się nie spotkałam ....;/
[/quote]

W Kociałkowej konie mają zakładane ochraniacze/owijki zawsze, jeśli są podkute (co do skoków nie mogę stwierdzić na 100%, czy zawsze).  Natomiast: każdy koń ma swoje siodło, ogłowie, zestaw szczotek w woreczku, kantar plus uwiąz - wszystko podpisane i na podpisanym wieszaku. Byłam świadkiem wielokrotnego wałkowania z nowymi obozowiczami, aby kantara z uwiązem za nic w świecie nie rozdzielać, że stanowi jedność przypisaną do danego konia, bo wiadomo - raz odpięty uwiąz zaczyna żyć swoim życiem i szukaj wiatru w polu 😉
Jeśli ktoś ma pytania dotyczące Kociałkowej Górki to zapraszam, a po bardziej wnikliwe wiadomości uderzajcie do Ewik - jest instruktorką 🙂 A galerię z obozów letnich 2010, która daje jakiśtam obraz ośrodka, oraz opis koni i wiele innych informacji można znaleźć na stronie www.koniki.org
A czy może się ktoś wypowiedzieć o obozach w  stajni p. Katarzyny Szmytkowskiej koło Poznania?
Czy wie ktoś może czy w Mosznej organizowane są obozy zimowe i czy można przyjechać ze swoim koniem ?


Z tego co wiem w Mosznej zimą obozów nie ma. Jest dość wąska hala i nie specjalnie byłoby gdzie jeździć.
Czy wie ktoś może czy w Mosznej organizowane są obozy zimowe i czy można przyjechać ze swoim koniem ?

W tamtym roku były ale teraz to nie wiadomo najlepiej śledź strone mosznej tam jest wszytsko na bierząco jeśli będą jako takie zimowe organizowane to napewno tam będzie pisać. A jesli chodzi o przyjazd z koniem to jak najbardziej nie robia problemow

[quote author=Cassie link=topic=14237.msg737144#msg737144 date=1287090573]
Czy wie ktoś może czy w Mosznej organizowane są obozy zimowe i czy można przyjechać ze swoim koniem ?


Jest dość wąska hala i nie specjalnie byłoby gdzie jeździć.
[/quote]
a z tą hala naprawde nie jest tak źle bywają gorsze 🙂

widze, ze wiesz jak edytowac posty, prosze uzywac tej funkcji i nie pisac posta pod postem.
Słuchajcie, na tym forum natknąłem się na obozy w stadninie " Analop ", i chciałem się spytać co sądzicie o tych obozach, bo ja tam w życiu nie byłem. Też chciałem się spytać o Żarnowo. Które lepsze ? Bo koleżanka poleca mi Analop a inna Żarnowo . Ja jestem taki średnio zaawansowany ( początki galopu za sobą ) ale nie skaczę . Więc proszę o pomoc . Z góry dzięki .
W analopie napewno nie poprawisz za wiele swoich umiejętności, tam to raczej zabawa i szalone tereny.
A Pcim ? Dzisiaj się natknąłem na ich ofertę , i jest bardzo kusząca  💘
Hey
Wybiera sie ktoś może do  S k r ę t u  w terminie 6-20 sierpnia 2011? 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 grudnia 2010 14:08
Ja. I Grzesiek z tego co pamiętam 😉
A ja akurat wtedy wyjeżdżam!  👿 Przyjeżdżam 16.07-6.08  😀
Misskiedis to się spotkamy 🙂 Grzesiek też jedzie. Słyszałam,że ma być też ze mną w pokoju  haha ;d

koniara788 szkoda : ( ale 3 tygodnie to i tak ładnie 😉
Mój wyjazd niestety pod znakiem zapytania.
Filka hehe 😉 Tak ustaliliśmy 😀
Ludzie !
Jakiś obóz niedaleko Olsztyna  😡
Tylko żeby nie za drogi ...  😁
I też w Polsce które polecacie - ja ciągle nie mogę się zdecydować .  🤬
W analopie napewno nie poprawisz za wiele swoich umiejętności, tam to raczej zabawa i szalone tereny.


dokładnie, w analopie nie ma hali, więc i treningów. Czy umiejętności nie poprawisz? hmmm.... może ujeżdżeniowo nie, ale mój dosiad zmienił się niesamowicie! jednak godziny w siodle, gdzie skupiasz się na sobie, a nie koniu robią swoje, dla osoby tuptającej głównie na ujeżdżalni, a w tereny sporadycznie i krótko.
parkur jest, ale zimą się raczej nie skacze, ot, jadąc w teren pare skoków po drodze.
analop to głównie wyprawy w teren i do lasu, i nie tak jak na stronie podają 2 godz, a często po 4 czy 5 nawet. Nikt nie bierze zegarka na jazdę, to od koni zależy ile będzie trwała. Ostre galopy - jazda krótka, rozsądne rozłożenie galopu, stępa i kłusa - można i pół dnia w siodle siedzieć.
Fajne jest to, że nikt nie mówi Ci co masz robić i ile czasu wolno Ci w stajni spędzić. Można pomagać przy karmieniu, padokowaniu, robieniu paszy, można sobie wieczorem iść do stajni konia poczyścić czy ot pobawić się w zaplatanie koreczków.
Latem bywa trochę nudno, zwłaszcza w upał, kiedy nie chce się nic robić z końmi. Nikt nie organizuje żadnych gier jak siatka czy kosz (choć sprzęt jest), więc nadmiar czasu wolnego. Pewnie, można konia wykąpać czy coś, ale codziennie? Zimą nie ma czasu na nudę. Można więcej jeździć, bo koni nie męczy słońce. A dzień szybko się kończy.  🙁
Byłam na obozie w Qniu. (www.kon.pl) 3 godziny jazd dziennie, ale poza tym żadnych rewelacji. Konie fajne, ale ich stan- rany na kłębie, pod popręgiem. Są 3 grupy- czyli 2 razy dziennie masz wolne 3 godziny, rano możesz patrzeć jak inni jeżdżą. Jednego konia czyszczą 3 osoby (1 z każdej grupy). Pamiętam, jak 2 pozostałe osoby nie przyszły na czyszczenie i sama musiałam złapać i wyczyścić konia, który zawsze odwracał się tyłem i chciał kopać. Zdanie, które najczęściej słyszałam od instruktorów- "przylej mu batem". Małe kotki były wygłodzone. Chowałyśmy po kieszeniach jedzenie z obiadu, żeby dać coś tym biedakom. Jednak chyba tam wrócę (chyba, że znajdę jakiś inny tani obóz, gdzie będą min. 3 godziny jazdy dziennie)
Byłam na obozie w Qniu. (www.kon.pl) 3 godziny jazd dziennie, Jednak chyba tam wrócę (chyba, że znajdę jakiś inny tani obóz, gdzie będą min. 3 godziny jazdy dziennie)

Rzut beretem masz Skret.eu
3 godziny jazdy, bdb jedzenie, niedrogo, konie nie kopią [no mnie się nie zdarzyło😉].
Wiem, byłam na stronce. Miejsca skończyły się już we wrześniu.
Wiem, byłam na stronce. Miejsca skończyły się już we wrześniu.


Ale chodzi o obóz w wakacje , czy zimą ? 🤔
Mi chodzi o wakacje.
Ale mi chodzi o to , czy są już zajęte na WAKACJE ?  🤔  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się