Siodło skokowe

Ja jestem zadowolona z daw maga  bądź co bądź cenowo dostępne, a po drugie ja wole nowe siodła bo zawsze to wyklepie się podemnie, ale ogólnie jesli chodzi o ujeżdżeniówki to nie powiem prestige to moja miłość  😍
Moon   #kulistyzajebisty
22 listopada 2010 17:36
kaliszanka, miałam wątpliwą przyjemność jeździć w jednym waldhausenie - Mimo, że ogólnie lubię twarde siodła i płaskie (czyli takie pomieszanie Passiera z B. Delgrange'em byłoby mym ideałem 😉 ) to, TO była po prostu deska do prasowania. Dodatkowo jestem długonożna i w tym siodle po prostu nie miałam miejsca na nogi - skracając strzemiona wybijałam sobie kolanami żuchwę, a wydłużając miałam je zupełnie pod poduszkami kolanowymi.
Koleżanka miała WH, cudowała z podkładkami i żelami, w końcu koń tak się rozbudował, że (na szczęście!) nabyła inne siodło...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
23 listopada 2010 20:35
Ja jestem zadowolona z daw maga  bądź co bądź cenowo dostępne, a po drugie ja wole nowe siodła bo zawsze to wyklepie się podemnie, ale ogólnie jesli chodzi o ujeżdżeniówki to nie powiem prestige to moja miłość  😍


Mnie ostatnio sprzątnęli sprzed nosa Prestige Paris D w stanie idealnym. Nie dziwię się, że tak szybko poszło, bo było za 1500 zł. I w tym momencie widać, że są lepsze siodła w bardzo dobrych cenach, fakt trzeba poszukać. A porównywać nie ma co.
Gdzie było za 1500zł?

Pewnie że można kupić dobre siodło za dobre pieniądze  😉
Moon, bardzo Ci dziękuje za informajce.
Kupiłam używane siodło sommer fidelio za nie duże pieniądze w bardzo dobrym stanie, ja lubie siodła twarde - gustuje w stubbenach, ale każdy lubi co innego.
WD ten co ja przymierzałam nie nadawął sie do nauki skoków, a w ujeżdżeniówce ciężko się uczyć skakać.
Jeszcze raz dziękuje za informajce
Czy ma ktoś z was Daw Maga Grand Prix standard? Jak z jakością skóry w tej wersji ? Czy szybko przeciera się skóra od puślisk ?
mozesz miec puslicka pod tyminkami to nic sie przecierac nie bedzie ;d
Iskierkaa93, ściera się, jak ściera, nie jest źle.

silly
, za to puśliska się obcierają od sprzączek z popręgu  🙄
olgen możesz podesłać mi jakieś zdjęcia jakieś zdjęcia twojego siodła? Rozumiem, że posiadasz Daw Maga wspomnianego przeze mnie.
mój daw mag ma 2 lata , wersja standard i otarcia ledwo widać, a po wyczyszczeniu wogóle. skóra jest bardzo dobra, gorzej z dopasowaniem do konia i niestandardowej budowie...
Witam
Mam pytanie czy jest duża różnica w szerokosci łeku siodła Daw-Mag Grand-Prix między łękiem M a L, oraz czy ich siodła 17 cali to takie wieksze czy mniejsze 17.
Mam dostać siodło testowe ale dostępne są tylko 17,5 łęk M a wiem na 100% że łęk M będzie za wąski dla mojego konia.
Co do rozmiaru siedziska aktualnie jeżdżę w 17,5 i mam w tym rozmiarze "dużo miejsca" i jest mi wygodnie. W 17 czuje się zakleszczona ale z drugiej strony lepiej trzyma mnie w kłusie i galopie ćwiczebnym.
Zastanawiam się nad 17 bo jestem niska i liczę w 17 będą krótsze tybinki niż w 17,5.
Ważę 54 kg i 160 cm wzrostu - ale mam kobieca sylwetkę z szerszymi biodrami.
Proszę o rady bo wiem że dość dużo forumowiczów jeździ w Grand-Prix.


weź 17, rozmiarówka daw-maga jest dość duża. To siodło to close contact, więc musi być mocno dopasowane rozmiarem - tam nie ma co zakleszczać - klocki są bardzo nikłe 😉
Czy ma ktoś z was Daw Maga Grand Prix standard? Jak z jakością skóry w tej wersji ? Czy szybko przeciera się skóra od puślisk ?


Ja mam standard i skórą jestem zachwycona, bo na miejscu gdzie wypadają puśliska i tak jest blank (zresztą wysokogatunkowy), ów "standard" dotyczy - wg moich informacji - głównie tej skórki przy kolanach i na siedzisku. Bo mogłaby być "exclusive" a jest "standard" 😉

A nawet jeśli się mylę, to tak wygląda mój GP standard po ponad pół roku prawie codziennej jazdy:
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/17/1266#i
I dalej wygląda bez zarzutu 😉
Iskierkaa93, tak jak piszą dziewczyny, wystarczy dobrze dbać, smarować i wszystko jest w najlepszym porządku. Mam akurat ciemny brąz, w miejscu puślisk kolor 'zciemniał', przy czarnych to trochę lepiej wygląda. Leci pw.  😉

escada, ja na klocki nie narzekam, ale tak, rozmiarówka jest duża. Myślę, że jeśli dobierze się odpowiedni łęk to z dopasowaniem wszystko gra, u mnie jedynie to stanowiło problem  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2010 20:24
co do wycierania się skóry - bardzo duże znaczenie mają też puśliska...w moim pierwszym equipie miałam najpierw stubbeny,które zostawiały nieznaczne,ale jednak widoczne ślady...od kiedy mam puśliska do Bogdana  :kwiatek:,problem wycierania zniknął  😍 😅
Parę dni temu dotarło do mnie siodło 🙂

Jestem bardzo zadowolona - jakość super, siedzi się bosko. Koń też zadowolony i dużo lepiej się rusza. Ma wreszcie siodło pod siebie

Wielki plus dla Sebastiana Sz.
Kontakt bardzo dobry - cały czas wiedziałam co się dzieje z moim siodłem a jak się okazało, że będzie opóźnienie w fabryce to P. Sebastian przysłał mi testówkę żebym miała w czym jeździć. Miałam więc siodło zastępcze przed ponad dwa tygodnie do dyspozycji.

Transakcja bardzo przyjemna i mogę tego pana z czystym sumieniem polecić.
Nowe siodło uj.  na pewno u niego będę zamawiać również 🙂





😅 😍 😅
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 grudnia 2010 17:31
foka  - to na zdjęciu to testówka synergy single flap?czy już Twoje docelowe siodełko?


p.s. opóźnienie w fabryce,mówisz? 😎 😵
Ktoś, to jest moje docelowe - Expression Single Flap

Jeśli chodzi o opóźnienie - to już sława wyprzedza P. Sebastiana  😁

Jednak jak się okazało, że moje na czas nie przybędzie to sam się odezwał, że wysyła testówkę. Testówka to Expression ale normalne - tyle, że pasowała nam bo szeroka (35 łęk) i podniesiony tył. Więc dla mnie wszystko ok
Foka, mam pytanie - czy ty może wiesz jak mają się łęki Equipe do Prestiga? Jakiemu rozmiarowi z Prestiga odpowiada 35 w Equipe?
Nie mam pojęcia jak to do Prestiga będzie.
Ale teraz poszerzałam też Kieffera i też do 35 - mam spory rozmiar konia - troszkę się rozrósł i wyrósł mi z drugiego siodła mocno.
Poszerzałam z 32 do 35

Tak więc to dosyć szerokie siodło jest
Tak więc to dosyć szerokie siodło jest
chyba za szerokie, skoro musisz stosować podkładkę?
34 jest dokładnie na styk w tym momencie więc zdecydowaliśmy się na 35 biorąc pod uwagę, że tył trzeba było podnieść o 3cm a 2,5 to max żeby nie zaszkodzić równowadze siodła. Podkładka jest z korekcją tyłu
mam pytanie czy jest coś takiego jak equipe jumping? pytam bo nie mogę znaleźć, a chciałabym się dowiedzieć w czym siedziałam i było mi taaak wygodnie  😍 na pewno był to equipe i jedyny napis jaki znalazłam to jumping w miejscu za łydką na dole, ale za nic nie mogę takiego modelu znaleźć w internecie...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 grudnia 2010 10:24
Magdzior, prawdopodobnie to:
http://www.selleriaequipe.it/dettaglio.php?prodotto=36

ma własnie w miejscu o którym piszesz napis JUmping,to najtańsza linia equipa.

tu masz je u Sebastiana,oczywiście na zamówienie...więc pewnie z pół roku przy sprzyjających wiatrach:
http://x-horse.com/towar-5695-equipe__siodlo_skokowe_emporio_jumping.html
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg810635#msg810635 date=1292495086]
Magdzior, prawdopodobnie to:
http://www.selleriaequipe.it/dettaglio.php?prodotto=36
[/quote]
Tak faktycznie to🙂😉 najtańsza ale jak dla mnie i tak idealne 😍 i jeździło mi się w nim super, ale i tak mnie teraz na takie nie stać.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 grudnia 2010 12:55
Magdzior, to poszukaj używanego...mój 2 letni equipe synergy był dla SS wart 4 tysiące...więc może warto poszukać...poza tym,cena katalogowa,a cena zakupu...to dwie różne sprawy  🥂
Ktoś, pół roku to nie  😎

u mnie z opóźnieniami wyszło 8 tyg (miało być 5)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 grudnia 2010 13:01
to miałaś fart na dobry okres w firmie ....i wcale nie tej włoskiej...spadam,bo zaraz ktoś mnie o złośliwość posądzi  😁

p.s. Łosia - dostałaś już swojego equipa?
Może mi się przyfarciło, takie dziecko szczęścia czy coś  😁

Co nie zmienia faktu, że z zakupu jestem zadowolona i współpracy również.

Chyba zagram w totka  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się