popręg

pokemon, w ogóle Amerigo znaleźć zakrawa na cud, w Polsce- nie sądze.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 października 2010 09:08
Mam takie pytanie, czy dostanę jesczze gdzieś w Polscie, albo za granicą skórzano żelopy popręg euroridinga?
Euroriding ER-101 Highline chyba się nazywał. Mam taki, ale potrzebuję krótrzy, a jest to najlepiej tolerowany popręg przez mojego konia.
Szukam też o nim informacji, bo skokro chce kupić nowy, muszę się pozbyć tego, a nie pamiętam za ilę go kupiła i ile jest warty.
Może jakaś inna firma produkuje tego typu popręgi, albo miękkie skórzane. Odpada na pewno prestige bo nie mam 800zł na popręg.

Z góry dziękuję za pomoc!  :kwiatek:
Ostrzegam przed popręgami daw-mag.

W bardzo krótkim czasie już drugi koń zaczepił podkową o kółeczko w fartuchu w skoku.  😲

Ostatnio mój mąż a dzisiaj mój kolega na treningu. Dzisiaj bardzo mało brakowało do tragedii. Koń kulawy, kolega obolały.
Gillian   four letter word
09 listopada 2010 20:36
jakim cudem można zahaczyć o to małe kółeczko? 🤔
też mnie to zastanawia...  👀
Rogiem podkowy jak koń składa nogi nad przeszkodą.

Gillian   four letter word
09 listopada 2010 20:46
ale każdy popręg z fartuchem ma takie kółeczko, więc chyba nie do końca fair jest odradzanie firmy Daw Mag?
Nie wiem..nie każdy. Prestige np. ma wewnątrz. Te 2 przypadki akurat zdarzyły się z Daw-magiem.
Prestige to chyba w ogóle ma taką dużą klamerke, anie takie kóleczko.
Posiada tylko jest schowany .. i już wiem dlaczego
to zależy który: http://www.equishop.pl/zobacz,85,kat,68,prestige-popreg-a2 ten nie ma schowanego. Ale już coraz nowsze modele mają...
wydaje mi się że bez większego problemu da się takie kółeczko usunąć.

Ja jeszcze o takiej sytuacji nie słyszałam.. Może konie źle kute?? Koń znajomej wsadził sobie podkowę pod popręg, ale taki zwykły, bez fartucha, niewiele brakowało do wielkiej gleby. Dzięki bodu zdążył wyszarpnąć.
Konie okute normalnie, i niestety nie zdążyły wyszarpnąć nogi.

Jeżeli komuś nie potrzebne lepiej usunąć.

Wstawiam fotke w którym momencie koń się złapał (skok normalny), z wczorajszego treningu nie mam fotki (inny koń)
.
Ja mam popręg Daw-maga 125 koń mi przytył i zamówiłam popręg villa horse 130. Dlaczego te popręgi są takiej samej długości czyli 126cm? Myślałam że się wścieknę! czyli niezawodna przedłużka nadal będzie w użytku.
Myślałam, że 125 to 125 a 130 to 130. Jednak myliłam się :/
Ja mam popręg Daw-maga 125 koń mi przytył i zamówiłam popręg villa horse 130. Dlaczego te popręgi są takiej samej długości czyli 126cm? Myślałam że się wścieknę! czyli niezawodna przedłużka nadal będzie w użytku.
Myślałam, że 125 to 125 a 130 to 130. Jednak myliłam się :/


trzeba zawsze zwracać uwagę jak są mierzone popręgi. Czy razem z zapięciami czy bez. Ja też się już parę razy zdziwiłam 😉
ale daw mag ma 126 ze szlufkami i villa horse niby 130 ma 126 ze szlufkami. a te 4cm właśnie starczyłoby ehhh
Prawie każdy popręg obojętnie jakiej firmy ma takie półkółko którego szerokość wynosi od 2 do 2,5 cm. Te półkółko zawsze jest w tym samym miejscu. Jeżeli koń zdołał włożyć podkowę w tak małe kółeczko to jest to po prostu pech, i gdyby założony był każdy inny popręg to mogłoby się stać to samo. Proste. Możliwe, że koń jest jakiś koślawy to jest tylko zwierze tak samo jak człowiek może źle stawiać kroki. Wśród ludzi też zdarzają się w końcu platfusy.


Ten koń jest czempionka 6 latków i składa się jak należy w skoku. Ale masz racje mogło to się stać też w innym popręgu, dlatego popręgi nie powinny być tak robione.
hm kurde nie ciekawa akcja z tym nie dokońca przez producentów popręgów z fatruchem przemyślana strategia, przeciez takie sytuacje zdarzac sie nie powinny ;/
Ja mam daw magowskiego skórzaka bez fartucha  i jestem baardzo zadowolona jak narazie.
Ada   harder. better. faster. stronger.
24 listopada 2010 19:09
anetakajper, a nie możesz wymienić w sklepie na większy ? albo oddać i kupić inny ?
Ktoś szukał taki popręg Passiera?  👀
O ja bym taki przyjęłe- gdzie i za ile?
ma ktoś popręg z fuganzy ?  👀
http://www.decathlon.com.pl/PL/popr-g-anatomic-foam-19772421/
szukam jakiegoś taniego który by nie obcierał konia
.
furmanka   zawsze pod górkę...
11 grudnia 2010 19:19
victor,  mam pytanie do fachowca: chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tym popręgu
http://www.amigo-konie.pl/popup_image.php?pID=3832
Mniemam, że profilowanie (rozszerzenie) części środkowej ma na celu rozłożenie nacisku popręgu na większą powierzchnię, oraz dwustronne gumy mają zwiększyć elastyczność i komfort dociągania popręgu.
Będę wdzięczna za informacje :kwiatek:
Może ktoś z Was ma taki popręg? I mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania

W końcu zdobyłam popręg z fartuchem PRESTIGE (w normalnej cenie  😉)  💃
rozumiem, że likwidujesz to pierwsze kółeczko...
Nie musze poniewać napierśnik zapięty do drugiego przykryje pierwsze kółeczko.  😉

Poza tym to pierwsze kółeczko nie wystaje tak jak w popręgach DAW-MAG.
.
Victor Miałam już taki DAW-MAG kupić ale trafił mi się PRESTIGE za nie wiele więcej  💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się