bezmyślność ludzka nie ma granic !!!

Euforia moze nie jedz? Tak sobie pomyslalm skoro posłalas anonima i wezwalas straz miejska, to własciciel widzac cCe przy tych koniach moze skojarzyc fakty, a napewno wtedy bedziesz wrogiem nr 1
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 lipca 2010 10:57
na szczęście mam możliwość z oddali sprawdzenia czy konie są , niestety po 11 jeszcze  były  . Nie wiem czy w tym samym miejscu co wczoraj  bo z tej odległości trudno ocenić ale na "łące" (ale  trudno nazwać to łąką ) były  🙁 . W poniedziałek przypilnuję strażników (bo w sumie ich znam ale ciężko się z nimi czasami dogadać ) żeby jeszcze raz interweniowali.

Koń chyba też może dostać udar, prawda?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
17 lipca 2010 11:06
[quote author=Euforia_80 link=topic=25395.msg653431#msg653431 date=1279360622]


Koń chyba też może dostać udar, prawda?
[/quote]
Oczywiście, że może
.
Tomku-J Ja podzielam twoje zdanie ale świat się zmienia i trzeba się przystosować razem z nim .Mam pytanie, twoje konie mają paszporty ????
.
A widzisz jednak wciągła cię ta maszyna postępu, żeby coś osiągnąć musimy się przystosować np. głupie paszporty nawet nie są dowodem posiadania konia  🤔wirek:  ale niestety musisz go mieć ,mi też dużo się nie podoba ale co mam zrezygnować z koni .Tyle lat mam konie i przez głupie przepisy mam się poddać na pewno nie Ja .
Jestem osobą co zawsze dąży do celu ale jak mam do czynienia z inspekcją to wole zamknąć gębę i się nie kłócić bo wtedy mogą mi tylko utrudnić a tak jak jestem miła i pytam się o różne rzeczy to oni staja się jakby to powiedzieć potrzebni i nikt ich nie gnoi więc oni mi też nie robią problemów .
U nas są różne szkolenia dla rolników , hodowców  itd. wykładowcy uczulają nas co będzie za parę lat ,wszystko się zmienia z roku na rok .Najpierw trzeba było mieć płyty obornikowe potem stwierdzono że wystarczy położyć folie na to obornik i zrobić jakąś studzienkę na gnojowice .

Chcieli ludzie Unii teraz mają a my nic nie możemy zrobić tylko się przyłączyć ,ale już koniec tego  🚫  w końcu to nie ten temat i tak się dziwie że nie wlepili nam ostrzeżenia . Pozdrawiam

Jeżeli chcesz to zapraszam na pw.
.
Ja tez z koni nie żyje ,konie to moje hobby w końcu trzeba w coś ładować pieniądze  😁  czy chcemy czy nie i tak państwo nas zmusi i nic nie zrobimy .

Jeszcze nie jest tak źle bo Unia daje na te zmiany pieniądze ,wielu już skorzystało i świetnie sobie radzą ,Ja sama myślę o jakiś dopłatach więc nie mam wyjścia i muszę się przystosować . 😉
np. głupie paszporty nawet nie są dowodem posiadania konia  🤔wirek: 

paszport jest dowodem posiadania konia. nie jest dowodem wlasnosci.
.
Witam!
Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
http://www.myslacokoniu.pl/wwr.php?id=153

.
[quote author=Tomek_J link=topic=25395.msg700927#msg700927 date=1283960789]

P.s. Czy ktoś się wybiera do Zbrosów 17-go na "Myśląc o koniu" ?
[/quote]
ja rozważam, jeśli czas pozwoli, bo codziennie mnie nęci plakat wiszący w stajni 😉
.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 września 2010 07:42
Ja bardzo bym chciała pojechać, ale mnie finanse nie puszczają niestety  😕
Nie wiem czy piszę w dobrym wątku. Jeżeli nie - to bardzo przepraszam🙂

Gdzie można zgłosić fakt, że właściciel jeździ na koniu po kilka godzin dziennie (koń jest b. chudy - w stosunku do wykonywanej pracy dostaje stanowczo za mało jedzenia - zdjęcie mogę wysłać na maila). I czy w ogóle kwalifikuje się to do zgłoszenia gdziekolwiek??
Oraz w jakim wieku musi być koń zajeżdżany by jakaś organizacja się tym zajęła?
Koń powinien być zajeżdżany od 3,5 roku ale dużo osób nie stosuje się do zasad ,wstaw zdjęcia jestem ciekawa jak ten konik wygląda .
.
Koń powinien być zajeżdżany od 3,5 roku ale dużo osób nie stosuje się do zasad ,wstaw zdjęcia jestem ciekawa jak ten konik wygląda .

"Zajeździć" konia (na śmierć) można w każdym wieku... A jak się ma twoja wypowiedź w stosunku do koni pełnej krwi angielskiej? Bardzo jestem ciekaw..?

poprawilam cytowanie
Figaro.Winner  po pierwsze ,nie dopisuj do moich postów swoich wypowiedzi  😉 

Co do koni pełnej krwi angielskiej ,nie wiem co Ci napisać ,dla mnie jest to głupota żeby 2 latki biegały po torach ,dla nie których to kasa .
Zgadzam się z tobą, że konia można zajeździć na śmierć w każdym wieku ,to zależy od ludzi i ich poglądów .
Przepraszam za to dopisanie!!! Nie jestem do końca pewien czy  zrozumiałaś sens mojej wypowiedzi..?
Napisałam Ci, że nie wiem co Ci mam napisać ,dla mnie jest to głupota ,żeby jeździć tak młode konie ,dla nie których co się zajmują wyścigami jest to sposób na życie .
Każdy musi z czegoś żyć ,po to stworzono tą rasę i jest sprawdzana od wielu lat ,i CHYBA nic się nie dzieje z końmi rasy angielskiej w końcu biegają na torach już bardzo długo.Jak dla mnie ,nigdy w życiu bym nie pozwoliła, żeby ktoś jeździł na mojej folblutce w wieku 2 lat .

Sama mam folblutke  😍  Jeżeli jesteś znawcą tej rasy ,jestem ciekawa twojej opinii ,jaka jest różnica między koniem pełnej krwi angielskiej a inną rasą .
monia, przeczytaj podpis Figaro.Winner, jemu chodzi o nomenklature- zajezdzanie to na smierc, podjezdzanie to pierwszy etap szkolenia 😉
Katija dzięki  :kwiatek:    nie zrozumiałam  😡 
Słyszałam o już o tym, ale teraz to mnie zatkało. Nie wiedziałam, że nie udzielono mu żadnej pomocy. Aż trudno myśleć o tym, co ten biedny zwierzak mógł przeżywać. Nie dość, że z oderwanym językiem  🤔 to jeszcze bez jakiejkolwiek pomocy.
[quote author=Tomek_J link=topic=25395.msg798163#msg798163 date=1291602513]
czy ktoś wie, jakie są od strony formalnej dalsze losy samej sprawy Sali ? Ma ktoś jakieś informacje nt. postępowania zmierzającego do ukarania winnych ? Czy może sprawa tradycyjnie rozeszła sie po kościach ?
[/quote]

Miałam zapytać o to samo, ale chyba ta cisza oznacza, że sprawa rozeszła się po kościach. Jestem ciakawa, czy sprawa w ogóle trafiła do sądu?
.
mtl   I M Equestrian
23 grudnia 2010 01:23
a ja wam powiem że ostatnio byłam w Purusie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się