ku przestrodze / byla opiekunka Celebesa znow w akcji

Ten przypadek to kropla w morzu beznadziei .. patrząc po internecie czy samych fotoblogach dużo jest takich natchnionych "koniarek" napalonych, które znajdują sposoby na dorwanie się do konisiów i "trenowanie" albo co bądź.. - jakie efekty to potem widać, zajeżdżone młodziki i ogólnie jakieś bidne konie - materiał na cały wątek by można znaleźć i zrobić "Czarną listę" 😉

Pytanie gdzie (albo jacy) są rodzice tych dzieci i ich własne głowy - przecież gdyby naprawdę czuły więź ze zwierzęciem i je szanowały to nasze apele powinny wywołać jakąś śladową refleksję nad swoim postępowaniem, jak mi się wydaje. Tymczasem widać jak jest - wspaniałość, wszechwiedza i zwykła idiotyczna bezczelność.. Pojąć tego nie mogę :/
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
01 stycznia 2011 14:53
Angeel wierz mi - da się. Podając koniowi namoczony chleb i bułki codziennie łącząc to z choinkami i dużymi ilościami trawy. A no i gratis tuje koło pastwiska. Na wyciągnięcie pyska. Da się? Da się. Wszystko się da.

Przez wakacje wyprowadzałam hucuła z takiego stanu. Płakać mi się chciało jak konia brałam, że chabetę wzięłam, że miałam konia mieć w tereny, a na takiego to nawet siąść nie można. Po miesiącu wyglądał jako tako. Teraz po powrocie do właścicieli wygląda jeszcze gorzej niż ten konik na zdjęciu, ale oni uważają, że są najmądrzejsi, a jak wiadomo są ludzie i taborety. No ale, żeby urodzić się doniczką, to już trzeba być wybitnym.
wątek zamknięty
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
01 stycznia 2011 19:17
Z tego co wyczytałam na tym photoblogu, to te konie stoją w stajni w Piławie.
wątek zamknięty
Hegane czarna lista nie jest dobrym pomyslem - byłaby nadużywana. Co do rodzicow stawiam na to ze albo b duzo pracuja i b ufaja coreczce albo maja w poważaniu to co robi.

Poza tym Kto sie dupa urodzil ten kanarkiem nie zdechnie.

wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/81948978/nipo.html

nie wiem co trzeba robic, zeby doprowadzic konika polskiego do takiego stanu  🤔 😵 my dajac kn-om po gartce owsa nie moglismy ich odchudzic bo wygladaly jak paczki w masle.


Ta stajenka jest jakieś 8km ode mnie. Nie byłam tam osobiście, ale sprzedaliśmy im owies dla koni, jak otwierali stajnię w zeszłym roku. Kupili chyba pół tony owsa na kilka koników, chyba na cały rok miało im starczyć. Mój tato miał niezły ubaw, bo po pierwsze, to on tam był jak oni pojechali już po konie, a "boksy" nie były skończone. Poza tym są to byle jak pozbijane deski, więdc boksami to trudno nazwać. Dziewczę ma malutkie pojęcie o koniach raczej, a zabrała się za prowadzenie szkółki dla dzieci...
wątek zamknięty
Vanessa i jej koleżanki z tego co mi wiadomo to samouki, jeżeli chodzi o jazdę konną.
Ucząc się jedna od drugiej, raczej za wiele nie umieją...a za prowadzenie jazd się biorą.  😵
Tylko jak zwykle koni szkoda.  😤


edit:już poprawiłam błąd.
wątek zamknięty
.
raczej za wiele nie umią...

proszszssz 😵 .... UMIEJĄ.
wątek zamknięty
Sorki. :kwiatek:
Nie zwróciłam uwagi.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
01 stycznia 2011 23:22
Ojczyzno polszczyzno, Ty tak świeżo w grobie złożona - nie ma sił mówić o Tobie.
wątek zamknięty
[quote author=Angeel link=topic=24216.msg822146#msg822146 date=1293275956]
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/81948978/nipo.html

nie wiem co trzeba robic, zeby doprowadzic konika polskiego do takiego stanu  🤔 😵 my dajac kn-om po gartce owsa nie moglismy ich odchudzic bo wygladaly jak paczki w masle.


Ta stajenka jest jakieś 8km ode mnie. Nie byłam tam osobiście, ale sprzedaliśmy im owies dla koni, jak otwierali stajnię w zeszłym roku. Kupili chyba pół tony owsa na kilka koników, chyba na cały rok miało im starczyć. Mój tato miał niezły ubaw, bo po pierwsze, to on tam był jak oni pojechali już po konie, a "boksy" nie były skończone. Poza tym są to byle jak pozbijane deski, więdc boksami to trudno nazwać. Dziewczę ma malutkie pojęcie o koniach raczej, a zabrała się za prowadzenie szkółki dla dzieci...
[/quote]

ile ona ma lat ze jazdy prowadzi?

Ojczyzno polszczyzno, Ty tak świeżo w grobie złożona - nie ma sił mówić o Tobie.


dobre  :kwiatek:
wątek zamknięty
[quote author=repka link=topic=24216.msg833357#msg833357 date=1293910956]
[quote author=Angeel link=topic=24216.msg822146#msg822146 date=1293275956]
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/81948978/nipo.html

nie wiem co trzeba robic, zeby doprowadzic konika polskiego do takiego stanu  🤔 😵 my dajac kn-om po gartce owsa nie moglismy ich odchudzic bo wygladaly jak paczki w masle.


Ta stajenka jest jakieś 8km ode mnie. Nie byłam tam osobiście, ale sprzedaliśmy im owies dla koni, jak otwierali stajnię w zeszłym roku. Kupili chyba pół tony owsa na kilka koników, chyba na cały rok miało im starczyć. Mój tato miał niezły ubaw, bo po pierwsze, to on tam był jak oni pojechali już po konie, a "boksy" nie były skończone. Poza tym są to byle jak pozbijane deski, więdc boksami to trudno nazwać. Dziewczę ma malutkie pojęcie o koniach raczej, a zabrała się za prowadzenie szkółki dla dzieci...
[/quote]

ile ona ma lat ze jazdy prowadzi?

[/quote]


Skończyła technikum hodowli koni, ma papiery instruktora i sędziego 3 klasy 🙂

edit:

Angeel- myślę, że ta ilość owsa na koniki polskie mogła na długo wystarczyć.

Przeglądnęłam tego jej bloga i tak w sumie to stwierdzam, że gorsze anomalie bywają. Ten konik fakt, trochę chudy, ale chyba nie schudł tak u niej? Ten fiordzik natomiast, któego miała wcześniej - Toffik- wygląda zadowalająco.
wątek zamknięty
Jeżeli chodzi o Vanesse, to ma lat 14-15.
wątek zamknięty
[quote author=KAL link=topic=24216.msg833784#msg833784 date=1293938174]
[quote author=repka link=topic=24216.msg833357#msg833357 date=1293910956]
[quote author=Angeel link=topic=24216.msg822146#msg822146 date=1293275956]
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/81948978/nipo.html

nie wiem co trzeba robic, zeby doprowadzic konika polskiego do takiego stanu  🤔 😵 my dajac kn-om po gartce owsa nie moglismy ich odchudzic bo wygladaly jak paczki w masle.


Ta stajenka jest jakieś 8km ode mnie. Nie byłam tam osobiście, ale sprzedaliśmy im owies dla koni, jak otwierali stajnię w zeszłym roku. Kupili chyba pół tony owsa na kilka koników, chyba na cały rok miało im starczyć. Mój tato miał niezły ubaw, bo po pierwsze, to on tam był jak oni pojechali już po konie, a "boksy" nie były skończone. Poza tym są to byle jak pozbijane deski, więdc boksami to trudno nazwać. Dziewczę ma malutkie pojęcie o koniach raczej, a zabrała się za prowadzenie szkółki dla dzieci...
[/quote]

ile ona ma lat ze jazdy prowadzi?

[/quote]


Skończyła technikum hodowli koni, ma papiery instruktora i sędziego 3 klasy 🙂

edit:

Angeel- myślę, że ta ilość owsa na koniki polskie mogła na długo wystarczyć.

Przeglądnęłam tego jej bloga i tak w sumie to stwierdzam, że gorsze anomalie bywają. Ten konik fakt, trochę chudy, ale chyba nie schudł tak u niej? Ten fiordzik natomiast, któego miała wcześniej - Toffik- wygląda zadowalająco.
[/quote]

hmm myslalam ze to tez jest jakas 14stka.

wątek zamknięty
W sprawie fotobloga  szczurzamama666 to raczej nie za wiele pomogę.

edit: nie dokładnie przeczytany/zrozumiany post. 🤦
wątek zamknięty
daliasata- mówimy teraz o blogu "szczurzamama" a nie o Vanessie, czytaj ze zrozumieniem, proszę
wątek zamknięty
Jetsem "Kolezanka wanessy" Wy ludzi enaprawde nei amcie co robic?Zajmijcie sie konmi ktore naprawde potrzebuja pomocy,macie za duzo wolnego czasu czy co zeby kazdemu dupe obrabiac?Spojzcie lepiej na siebie.Nie wasze konie,nie cierpia.Nie sa wychudzone-Everest(moj kon) to rasa malopolska ma 3 lata i zaden kon w jego wieku nie jets "gruby",Kajtek jest wychudzony z poprzednich stajni i dopieo teraz dochodzi dos eibie nie wiecie a sie wtracacie naprawde jak dla mnie to jest paranoja.Moge podac numer do moich rodziców którzy sa dzien w dzien w stajni bo: Srzataja,Karmia konie itp. ew. raz na jakis czas prowadza jazdy i chyba nie pozwolili by na to zebym robila sobie z koniem co chce??? Zastanówcie sie.Pozdrawiam Agnieszka.
Poprostu dzisiaj czytajac to smiałam sie z tych historyjek ;D Bo wy lepiej wiecie cos ie dzieje z konmi nie? Film dokumentalny nagraja haha...za duzo filmow sie chyba naogladaliscie hehe.
prosze edytowac posty  😤
wątek zamknięty
Poprostu dzisiaj czytajac to smiałam sie z tych historyjek ;D Bo wy lepiej wiecie cos ie dzieje z konmi nie? Film dokumentalny nagraja haha...za duzo filmow sie chyba naogladaliscie hehe.

Odpiszę krótko: a kysz!  👿
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
03 stycznia 2011 17:56
Stanowczo za dużo wolnego czasu to mają niektóre małoletnie, 'opcykane' dziefczątka - W szkole za mało zadają czy co?
wątek zamknięty
KochamKonie, prosze zapoznac sie z regulaminem forum, i dopiero zaczac sie wypowiadac.
aha. i ban za podwojne konto.
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
03 stycznia 2011 18:08
KochamKonie,nei, nei enaprawde nei amciamy co robić. Dziewczątko skończ najpierw podstawówkę (bo mam nadzieję, że nie jesteś na jakimś bardziej zaawansowanym etapie edukacji), potem weź gruby słownik, trzaśnij nim się w łeb, a potem przyswój zawartość. Pozdrawiam, Judyta.
wątek zamknięty
Averis dobre 😀
wątek zamknięty
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
03 stycznia 2011 21:00
Czyli mieliśmy rację ... dziefczęta kofffające słitaśne koonisie w stylu "ja wiem wszystko, robię wszystko najlepiej i każda rada jest mi wrogiem".
Mój Boże!!! Tylko koni żal!
A Ty Panno dorosła KochamKonie proponuję zrób wszystko zgodnie z instrukcją obsługi Averis!

PS. sorry, ale teraz, to już mi się nawet nie nóż, a kosa w kieszeni otworzyła  😵
wątek zamknięty
Nei amcie? No nei, nei amy 🤣
wątek zamknięty
Averis   Czarny charakter
03 stycznia 2011 21:24
Może to córka słynnego NeiNeina?
wątek zamknięty
Jeżeli chodzi o KochamKonie to chodzi do 1 gim.
Przyznam się, że sama czasami robię błędy ortograficzne jak i stylistyczne, ale to co napisała Agnieszka to raczej wynika z tego, że pisała w dość szybkim tempie i złości.
Także bez nerwów.  🙄
wątek zamknięty
Co do Wanessy. To, że dziewczynka się nie zna to fakt, ludzie jej mówili, radzili, prosili a ona dalej swoje. Mogę wam tylko napisać tyle, że odpuściła sobie jazde na swoim koniku, (może coś do niej dotarło) .  Co do tej stajni, konie tam źle nie mają! nie są głodzone ani nic. Mają sucho, boksy nie są zbite z "desek". Ale tak w odniesieniu do boksów to czy koń musi mieć boks o standardzie 8 gwiazdek? Najważniejsze by był przestronny, jasny, suchy i czysty.

Tak sobie pomyślałam, że może skoro macie tyle wolnego czasu na obgadywanie bardzo złych właścicieli koni, to może zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym?  Typu wolontariat, albo ewentualnie nauka.  Samym pisaniem nic nie zdziałacie,😉
wątek zamknięty
Co do Wanessy. To, że dziewczynka się nie zna to fakt, ludzie jej mówili, radzili, prosili a ona dalej swoje. Mogę wam tylko napisać tyle, że odpuściła sobie jazde na swoim koniku, (może coś do niej dotarło) .  Co do tej stajni, konie tam źle nie mają! nie są głodzone ani nic. Mają sucho, boksy nie są zbite z "desek". Ale tak w odniesieniu do boksów to czy koń musi mieć boks o standardzie 8 gwiazdek? Najważniejsze by był przestronny, jasny, suchy i czysty.

Tak sobie pomyślałam, że może skoro macie tyle wolnego czasu na obgadywanie bardzo złych właścicieli koni, to może zajmijcie się czymś bardziej pożytecznym?  Typu wolontariat, albo ewentualnie nauka.  Samym pisaniem nic nie zdziałacie,😉


jak widać zdziałamy. Skoro sobie jazdę odpuściła.
wątek zamknięty
To chyba ta sama KochamKonie i jej ogłoszenie
Przyjmę klacz,kuca bądz wałacha.
Mam duża stajnie 2 konie znakomite warunki,duże wybiegi dla koni,i co najwazniejsze duzo milosci😉
Jesli chcecie dowiedziec sie czegosc wiecej proszę o kontakt.
Mój adres e-mail aga3660@buziaczek.pl lub numer telefonu 697371262.
Pozdrawiam Agnieszka.
wątek zamknięty
Ale czy wy sądzicie że pisaniem coś zdziałaliście? Raczej nie 😀
wątek zamknięty
Ale czy wy sądzicie że pisaniem coś zdziałaliście? Raczej nie 😀


a nic nie robieniem cos się zdziała?? Jak widać są efekty, dziewczynie robi się smród koło tyłka, ktoś się może 3 razy zatanowi zanim konia jej da. Widać nie masz pojęcia jaką revolta ma siłę.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.