Siodła z niższej półki, co polecacie?

Uzytkownicy wintecow pomozcie! 🙂 Wlasnie testuje winteca 2000 i mam pewne watpliwosci. Mianowicie mam wrazenie, ze tyl siodla jest jakos wysoko i czuje, ze siedze w powietrzu oraz pochylam sie do przodu. Optycznie na koniu wszystko gra, tylko jak siade to czuje sie dziwnie. Czy ktos ma podobne odczucia? Moze to dlatego, ze siodlo nie jest glebokie?
jeśli dobrze dopasowane to może jeszcze go nie uklepałaś pod siebie (zakładam, że to nówka)  😉
Niestety uzywane... poza tym dzisiejsza jazda pokazala jak siodlo ´kreci´ sie na koniu. Najbardziej w lewa strone (od wsiadania??).
Olma- może to siodło po prostu nie pasuje na grzbiet twojego konia? Może trzeba zmienić łęk na inny rozmiar?
Ja ze swoim Winteciem 2000 nie miałam tego typu problemów.
Lek mierzylismy dokladnie (tez praktycznie, nie tylko ta miarka). Moze to poprostu nie jest siodlo dla nas... 🙁 ale szkoda bardzo
olma, Niemożliwe, żeby było dopasowane do konia i wymuszało tak nieprawidłową pozycję. Tak mi się przynajmniej wydaje. Może masz jakieś zdjęcia?

edit: błąd
jutro zrobie zdjecia. Sprawdzalam czy siodlo tez bedzie sie przesuwac na innym koniu (szerszym) niestety bylo podobnie, nawet przy popregu przypietym bardzo ciasno... No nic, jak beda zdjecia moze bedzie lepiej wam ocenic.
wrzucam fotki:


Hm... Moim zdaniem zapnij popręg ciasno. To jest bardzo ważne.  Zrób zdjęcie przedniego łęku, tak jak zrobiłaś, ale bez tych palców zasłaniających widok. Albo jeszcze lepiej zrób zdjęcie pokazujące przestrzeń nad kłębem tak, by było tę przestrzeń widać jak najwyraźniej, bardziej niż na zdjęciu z palcami.
Wstaw do wątku o dopasowaniu siodeł.  🙂
tunrida dzieki za uwagi. Z popregiem juz probowalam, na maxa plus podciaganie z siodla... nadal sie krecilo... Chyba jednak bede szukala innego siodla.
Jaki macie kolor łęku w tym siodle? Na zdjęciu z palcami wygląda na za wąski ( choć brak popręgu może zaburzać obraz. Nie chodzi mi o to, że po zapięciu popręgu, siodło nie będzie się przesuwać. Chodzi mi o to, że bez dopiętego popręgu nie można oceniać tego jak siodło leży na koniu!)

Poza tym...czy Twój koń ma kłąb, czy to raczej typ "bezkłębowca"? Przy koniu z mało wydatnym kłębem często trudno dopasować siodło.
Wintec jest o tyle fajnym siodłem, że można pokombinować z szerokością łęków samemu i przynajmniej zorientować się mniej więcej jakiej szerokości łęku potrzebujemy. ( nawet jeśli zdecydujemy się na zakup siodła zupełnie innej marki)
niebieski, szerszy nie wchodzi w gre (testowalismy). 

kon do ˇbezklebowcowˇ nie nalezy i jest raczej z tych szczuplejszych (wezszych).
Ja się zastanawiam nad Daslo Romini, póki co lepszego nie mam co kupować, bo konisko rośnie i pewnie niedługo będę znów wymieniać. Ale mam pytanie. Mam ponad 170 cm wzrostu 65 kg, zawsze miałam siodło 17,5 a na stronie widzę, że 17 albo 18 jest. Lepiej wziąć 17 czy 18?
jeśli większe pośladki i grubsze uda to 18 🙂

lub poszukaj jeszcze na innych sklepach 17.5
- chyba zdecyduję się na Daslo Rimini pro light 🙂 bo tam jest rozmiarówka 17,5" 🙂
Mam arabka na którego strasznie ciężko dobrać siodło. Mierzyłam ich już trochę i ciągle coś było nie tak. Postanowiłam więc zamówić siodło u forumowego Bogdana, jednak terminy na wykonanie siodeł są bardzo długie, dlatego stwierdziłam, że musze kupić jakieś nie drogie (ok. 400-500 zł) siodło, które posłużyłoby mi do czasu otrzymania wymarzonego siodła. Może jesteście w stanie coś polecić w rozmiarze 16,5. Ewentualnie czy ktoś z Was zetknął się z tymi siodłami:  http://allegro.pl/super-siodlo-kompl-czaprak-oglowie-16-5-i1493012634.html Czy da radę w tym rekreacyjnie pojeździć?
wioletka.s ja bym Ci radziła dorwać jakieś daslo. 🙂 Bo moja koleżanka mierzyła takie siodło na konia i nie poleca. Siodło nie robi większego wrażenia., wykonanie średnie.  🙄
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
14 marca 2011 20:24
Mam pytanko spotkał się ktoś z was z takim o to siodełem??
http://pasi-konik.pl/pl,product,2526436,star,siodlo,ujezdzeniowe.html

Dziękuje z góry za wszystkie informacje na jego temat 🤣
wioletka.s ja bym Ci radziła dorwać jakieś daslo. 🙂 Bo moja koleżanka mierzyła takie siodło na konia i nie poleca. Siodło nie robi większego wrażenia., wykonanie średnie.  🙄


Jest kilka Daslo na allegro, zastanawia mnie tylko jedna rzecz, te siodła wyglądają na bardzo płytkie, takie są faktycznie czy to tylko takie wrażenie patrząc na zdjęcie? Pytam ponieważ do tej pory jeździłam w siodłach z głębokim siedziskiem raczej trzymających i nie wiem czy będę umiała się odnaleźć w innym.
ja jeżdżę w daslo i wydaje mi się, że nie jest takie płytkie.  :kwiatek:
nie jest zbyt płytkie i mnie dobrze trzymało 🙂 ale na konia nie pasowało, wiec sprzedaje🙁 naprawdę fajne siodełko, mega lekkie, tylko troche skrzypi nowizną 😉
nie jest zbyt płytkie i mnie dobrze trzymało 🙂 ale na konia nie pasowało, wiec sprzedaje🙁 naprawdę fajne siodełko, mega lekkie, tylko troche skrzypi nowizną 😉


a próbowałaś pokombinować z łękami?
kombinowałam🙂 doszłam juz do 34
Averis   Czarny charakter
18 marca 2011 09:33
hugolina009, 34 to żółty?
Jeżeli chodzi o daslo rimini pro to cóż, plusem są wymienne łęki, jest dosyć wygodne aczkolwiek do pracy na ujeżdżalni nadaje się tak średnio. Kupiłam bo potrzebowałam siodła w tereny i faktycznie nadaje się jak najbardziej. Jest lekkie co niewątpliwie jest jego kolejną zaletą ale mam ujeżdżeniówkę stubbena i jak wsiadam na daslo to czuję się w jak w maluchu  🤣 Jako pierwsze siodło dla mało wymagających nadaje się w 100%
tak żółty🙂tylko ja akurat mam biały winteca, bo pasuje🙂 ale faktycznie siodelko czysto rekreacyjne, wygodne ale do ambitnej pracy chyba nie bardzo🙂
Kurcze sama już nie wiem co robić. Może i nie jestem na zaawansowanym etapie, ale chciałabym zacząć jakoś konkretniej popracować nad koniem i sobą (nawet instruktor już wynajęty  :hihi🙂 Pytanie tylko czy do sierpnia, zanim dostanę swoje siodło szyte na miarę, damy radę w Daslo coś konkretnego porobić. Później zostanie u mnie jako siodło w tereny. Z drugiej strony po długiej lekturze wychodzi na to, że w tym przedziale cenowym to siodło jest najbardziej polecane.
Orientuje się może ktoś z Was czy oprócz napisów i cenny stara wersja Rimini różni się jeszcze czymś od Pro Light
właśnie przyszło moje Daslo Rimini Pro light 🙂, tylko nie mogę znaleźć tych odpinanych klocków, czy dostałam wybrakowany model, czy kupuje się je osobno?  🙁
właśnie przyszło moje Daslo Rimini Pro light 🙂, tylko nie mogę znaleźć tych odpinanych klocków, czy dostałam wybrakowany model, czy kupuje się je osobno?  🙁

Gdzie zamawiałaś siodło? Klocki powinny być w komplecie.
mils   ig: milen.ju
18 marca 2011 16:41
Waham się nad Winteciem 500 Jump. Nie wiem czy szukać czegoś innego, czy brać to siodło? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się