Kącik Rekreanta (część XI) 2018

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
25 kwietnia 2018 20:08
tulipan miałam takiego konia co korki wielkości paznokcia od małego palca wychodziły, taka gęsta grzywa.
flygirl a no widzisz, wtedy to nawet korków nie było, to już jesteś dresiarsko skrzywiona 😁
Tak na poważnie to kwestia gustu, ja nie lubię korków na czole u koni z brzydką głową wtedy lepiej nausznikami zasłonić  😁
budyń jak już się takie myśli pojawiają w głowie, to może warto?
Precelek wieku Was nie było, miło czytać, że u Was wszystko dobrze.
faith co też ten Urvisek, ale teraz to już z górki :kwiatek:
czarownicaSa bywają i takie dni, ale faktycznie odpicowany Stefcio :kwiatek: Grunt, że mimo złego samopoczucia jest chęć.
wątek zamknięty
jeeej naprawdę mi miło 🙂 dziękuję za wszystkie miłe słowa w imieniu Electro, wrzucam zatem jeszcze dwie migawki z zimy 🙂
Anai mój Bohun grubszy niż wyższy, bardzo bardzo puchaty i zadowolony  😁 skubany tak dobrze chodzi że nic tylko zakładać siodło i jeździć, niestety musiałaby to być regularna praca, a ja ledwo na Electro mam wystarczająco dużo czasu. Spuchł ten twój młody, co?
lusia722 dzięki 🙂 obiecuję że będziemy częściej wpadać 🙂


wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
26 kwietnia 2018 07:06
charlieeee, no tak właśnie myślałam, oglądając już ileś tam Twoich fotek. Ale przynajmniej nie masz tramwaja dłuuuugiego do ogarniania, coś za coś 😉

Precelek, Kulist facjata jest mega, potwierdzam! Z właścicielką mamy taki "fetysz" (uwaga, wstydliwe wyznania mode on  🤣 ), że przy nadarzającej się okazji... lubimy po prostu stać i całować te białe chrapolce  😜 Kulisty na początku stał z miną "WFT?!", ale teraz sam wtyka niucha pod pachę na mizianki i buzianki. Ja w ogóle uwielbiam zapach końskich chrap, ćpam to normalnie  🤣

anai, no się urzeźbiło...  😡 a tak naprawdę to nasza trenerka powinna platynowy order dostać bo to jej zasługa  😜  😍
A prawe stojaczki są bardzo tulaśne przecież!  😀 Młody jak dorośnie będzie taką typową maszyną, ajajajajj!  😍

CzarownicaSa, łoooohoo, jaki Stefcio ochoczy do pracy! 😀 głową się nie przejmuj (tzn, przejmuj się ręką, by była "czująca" ofc) zajęłabym się... zadem. 😉 Na samym początku w stępie widać że Stefcio zadem idzie do środka, w kłusach też gdzieś tam widać. Wewnętrzną łydką musisz bardziej pilnować gagatka, zwłaszcza na łukach, by raczył wyginać swe ciało, a nie być prostym jak deseczka ;-) Fajnie że masz już teraz ruch w przód, gaz-hamulec, teraz możesz iść schodek dalej - wymagać nieco mniej gazu, a więcej skupienia na byciu bardziej "z tobą" - robiłabym 1500100900 przejść w ciągu jazdy, w obrębie jednego chodu (po kilka kroków dosłownie) i dużo chwaliła za szybkie i dobre reakcje. I próbuj nie robić przejść, zwłaszcza do niższego chodu, z takiego "bewładnego" galopu/kłusa - poprzedź przejście półparadą, siądź mocniej krzyżem, skumuluj/zwolnij kłus/galop, wtedy samo przejście wyjdzie płynniejsze, nie łupnie Tobą, będzie Ci o wiele wygodniej no i niższy chód też nie będzie pędzący i rozjechany 😉 I bardzo ładna stylówka 😀

Zniesiecie jeszcze jednego Kula oraz moją niedzielno-poranną japę?  🤣


wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 kwietnia 2018 07:50
Moon dziękuję! :kwiatek: pocwiczymy to dziś 🙂
wątek zamknięty
Po tych nieszczęsnych zawodach to chyba i mi i koniowi jakieś klapki w mózgu przeskoczyły. 😉 Co trening, to jest fajniej. I nie kręcę się w kółko próbując nawiązać normalny kontakt i zdążyć coś jeszcze zrobić, ale po rozprężeniu normalnie jesteśmy w stanie coś konkretnego robić w kierunku następnych zawodów. 😍 A dzisiaj to w ogóle koń cudo, tylko ja coś nie mogłam ogarnąć kierownicy. Ale kucyk i tak mi to wybaczał i nie chodziłam do tyłu, no masakra, nie wiem co się stało. 😀 Ale aż mi się na nockę do pracy jakoś bardziej chce iść. 😂
No musiałam się pochwalić. Tylko mam nadzieję, że tym nie zapeszę i nie będzie nagle spadku formy, także trzymajcie kciuki. 🙂

Wrzucam przedtreningowego kucyka:


A po dzisiejszym super 😜 treningu każdy miał coś dla siebie. 😀
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
27 kwietnia 2018 18:14
flygirl, ooo widzisz, gorsze starty też są pouczające, jeśli zacisnąć zęby w myśl "upadlaś? To popraw koronę i zapi... Talaj!" ;-)  trzymam kciuki!!! (Za wizualne odpicowanie też! 8-) )
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 kwietnia 2018 22:29
flygirl i tak trzymać 🏇
A my wczoraj na spontanie jeździliśmy na placu i ten kuc to normalny nie jest 🤔wirek:
Na ogół ludzie, żeby pojeździć różne typy koni muszą mieć różne konie, a u mnie wystarcza jeden kucyk.
Wczoraj początek jazdy standard na dworze, czyli kołek sztywny i w gotowości do ewakuacji z placu.
Ale po kilku minutach stwierdził, że jednak nie, on już się nie boi i po prostu biegał do przodu jak czołg  😜
Mimo, że nakręcił się strasznie, i miałam wędzidło Nathe, to był praktycznie cały czas pod kontrolą. Pani trener była zadowolona, że radzimy sobie.
Tym razem obyło się bez porażenia mięśni. Końcówkę jady poszliśmy na halę i wsiadła trenerka, kucyk zaliczył pierwszą całkowicie kontrolowaną zmianę nogi 😅
A dzisiaj przyjechała współwłaścicielka i pierwszy raz jeździła kucyka na lonżowniku, nawet zaliczyła pierwszy kłus 😍
No niemożliwy jest ten mój Księciunio 💘
wątek zamknięty
lusia722, niemożliwy, to fakt 😉 dzielna mała księżniczka i książę <3
flygirl, super, że tak pozytywnie. To często tak jest (przynajmniej u mnie), że po nieudanych startach człowiek jakoś tak się resetuje, potem spina w sobie, mobilizuje i zaczyna coś wychodzić.
Moon, ano tak, trenerka złoto 😀
Precelek, spuchł, trochę po przerwie zimowej ogarnęłam lepiej dietę i suple, plus solidna praca. Fajnie, że u Bohuna tak dobrze.

Muszę pochwalić młodego, jak zaczynają się jakieś wysokości (i szerokości), chłopak zaczyna pokazywać, że umie 🙂 :

wątek zamknięty
anai, oo, czyżby zaczął się odbijać w końcu? :P
Moon, ja to wam już skoków zazdroszczę! Ja nagromadziłam już sprzętu (durna baba nawet pod zawody się obkupiła, a nie wiadomo czy kiedykolwiek wystartuje :wysmiewa🙂, a jak nie jeździłam tak nie jeżdżę dalej.
Z tego też tytułu koń jak emeryt-rencista, myślałam, że teraz coś ruszymy do przodu, ale w pierwszy tydzień maja mam 6 dni pracujących :/ I już mi mina zrzedła i kryzys mnie dopadł i w ogóle ch. bombki strzelił.  Dzisiaj z kolei odwlekłam jazdę bo byłam w samo południe i chciałam wieczorem wsiąść, a pojechaliśmy na zakupy i dzień mi się skończył -,-
Kurde, wpadam tu i tylko marudzę :P No ale konia dzisiaj chociaż wybiegałam nieco, jutro może się kopsniemy na spacer.  Wrzucę foteczki, bo chociaż tyle z tego konia mam  😜

wątek zamknięty
Moon, anai no właśnie trenerka też mówi, że nieudane starty uczą najwięcej. 😉 A właśnie się zorientowałam, że za równo 2 tygodnie następne i znowu zaczynam się spinać. 🤣

budyń proszę tu nie szukać wymówek, tylko wsiadać i rzeźbić! Po pracy już nie da rady? W sumie lepiej może tak niż tak jak ja. Od 17 kwietnia nie miałam jeszcze ani jednego dnia wolnego w pracy, mam dopiero 3 maja. 🤣 I jednocześnie studiuję i miałam normalnie treningi 2 razy w tygodniu, a u konia ogólnie byłam 3 razy. I jutro o 7 rano wychodzę z nocki i muszę pojechać od razu do konia, bo na 15 znowu do pracy. 😜
wątek zamknięty
flygirl, pracuję od 9 do 22/23, więc nawet jakbym wepchnęła tego konia np rano, to zwyczajnie jestem dętka total, bo zaczyna się gastro sezon i jest zapierdziel prawie cały dzień :/ Muszę zmienić, bo nie da się tak żyć, non stop w pracy w zasadzie.
Kup kilo melisy i zacznij pić już teraz, to za dwa tygodnie powinnaś być na pełnym luzie 😁
wątek zamknięty
Precelek Przepiękny 😍 ale wole zdjęcia w wiosennej aurze  😜
lusia722 niemożliwy i wspaniały Książę  💘
anai wow  💘 wygląda świetnie  😅
flygirl nie myśl o tym za dużo, a na pewno będzie lepiej  😀 trzymam za Was kciuki  :kwiatek:

A my po 2 dniach treningów. Było intensywnie i jak zawsze pozytywnie (nie żeby wszystko wychodziło :hihi🙂 okazało się, że mój Pan Koń od ostatnich konsultacji nauczył się robić czyste i nieponoszące lotne  💘 nawet nogi w ciągach zaczął krzyżować, czego również nie byłam świadoma  😜 dalej musimy pracować nad zgięciem, ale idziemy w dobrym kierunku.
Może ten koń nie jest wybitny, ale kocham go niesamowicie  😍
lotne:
https://www.instagram.com/p/BiFYNIfFyN1/?taken-by=agataakk

wątek zamknięty
budyń a to faktycznie, przy takich godzinach najciężej, bo ani to rano i ani wieczorem cokolwiek zrobić. :/ Ja mimo bycia w pracy codziennie, to mam zmiany takie, że da radę normalnie wszystko pogodzić, bo nie mam takich środkowych zmian. A z to melisą to nie takie głupie. 👀
charlieee z kim tym razem? Zazdroszczę zawsze wszystkim takich konsultacji, super sprawa. U nas z lotnymi problemu nie ma, koń je tak robi, że ich nie czuję nawet. Ale przez to będę mieć spory problem z kontrgalopami, bo on zmienia te nogi, jak się tylko na sekundę przekrzywię. 🤣 I dziękuję za kciuki, postaram się nie zawieść.🙂
wątek zamknięty
flygirl Co miesiąc z Olą Szulc  🙂 U nas te lotne to grubsza sprawa, mój koń nie do końca je zrozumiał i strasznie się gotował (jeden trener nam to bardzo zniszczył  🤔), ale potem trafiliśmy na pana Witka, który dla mnie jest końskim czarodziejem i zaczęło działać. Wiele innych rzeczy też zaczęło działać  😁 A Ty nikogo nie zawiedziesz :kwiatek: Pamiętaj, że jedziesz dla siebie i własnej przyjemności, a na pewno pójdzie dobrze  😅
budyń o rany, współczuje  😡 trzymam kciuki za znalezienie czegoś innego, bo tu zero czasu dla siebie  😵


Portrecik wrzucę, bo dostałam kolejny  💘
wątek zamknięty
Alez on piękny!!  😜
wątek zamknięty
Przystojniak !  😍
wątek zamknięty
Moon, pełna profeska, pięknie latacie! I faktycznie - jeszcze nie tak dawno temu pisałać o LL i tyłkościsku, a teraz takie wagony, licencyjki 😍 gratulacje!

anai, młodego coraz więcej, zaczyna wyglądać bardziej doroślejszy koń niż jak duży źrebak 😀

flygirl, super, że macie motywacje do roboty! Czasem trzeba zaliczyć gorszy start, ja 2 tygodnie temu taki miałam, za to tydzień temu rewelacja i aż chce się jeździć, rzeźbić! 😀

lusia722, Książe z Martusią to zdecydowanie najpiękniejsza i najulubieńsza para RV 😍

charlieeee, ależ on jest łapiący za oko! I wygląda na  bardzo synpatycznego zwierza do jazdy 🙂

U nas zmiany zmiany!

2 tygodnie temu byliśmy z A Capellą na zawodach w Bobrowym Stawie, miałyśmy drobny incydent na rozprężalni między 80 a 90 i przejazdy w 90 były średnie, ja się zablokowałam i byłam przerażona wizją jechania L i Lbis na KSJ tydzień temu, ale trenerka + kumpela mi pomogły przezwyciężyć moją głowę na KSJ 😀 zaliczyłyśmy bardzo udany debiut w L, na czysto kończąc na 2 miejscu, w L bis musiałam przekombinować i przytrafila nam się zrzutka (moja) i 5 miejsce. Mega zadowolona jestem z kobyłki 🙂

W ten weekend zaś przeprowadziliśmy się całą ekipą do przydomowej stajni, z ogromnymi pastwiskami i bardzo przyzwoitym placem. Konie są w 7 niebie 😍

bobrowy Staw



KSJ


I nowy dom 💘


wątek zamknięty
Srokaczy jest tu mało, więc wstawię zdjęcia mojego 😉

Pierwsze foto za duże.
wątek zamknięty
galopada_   małoPolskie ;)
01 maja 2018 14:17
lusia722, cudowny Księciunio 😀

charlieeee, piękny portret!


Pączunio oficjalnie odpalony 🏇




i standardowa pozycja padokowa 😉)

wątek zamknięty
bursztynowa piekny srokacz.

galopada Ale torpeda z tego twojego małopolaka
wątek zamknięty
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 maja 2018 14:08
Nirv Widać, że koniom się podoba nowy dom 😀
charlieeee ciacho 💘 Konsultacje bardzo fajna sprawa i jeszcze z taką świetną zawodniczką  😜
Miałam okazję poznać i byłam pod ogromnym wrażeniem 🙇
galopada_ no i świetnie 🏇
Kiedy kucyk coś postanowi to koniec.
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 maja 2018 18:41
Anai - uwielbiam na Was patrzeć i naprawdę mega podziwiam za to, co Ty z końmi robisz  👍
Galopada - Szary się tak wychylił zza tego zadu jak szpieg z krainy deszczowców.
charlieeee - piękny koń, bardzo w moim typie. aż zazdroszczę 😜

A my się dzielnie trenujemy. Miałyśmy kryzys przez około miesiąc, ale wynikał on chyba mocno z mojego stresu związanego z zawodami. 10 dni przed startem postanowiłam odpuścić i jeździć tylko na luzie, bez żadnych elementów i innych programów. I dało to super efekt. Koń się zresetował. Teraz musimy jeszcze ponaprawiać to, co zdążyłam popsuć (lotne niestety, które zawsze były naszą mocną stroną). Ale o dziwo.... po zawodach coś mi sie przestawiło w głowie i.... jakoś odpuściłam mimo zbliżających się kolejnych startów. I efekt widzę, bo Lisiunia też znacznie lepsza, niż była.








i moje ulubione
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 maja 2018 22:00
Taggi ale maszynka  😍 ostatnie zdjęcie wymiata!

wątek zamknięty
taggi, Super 😀 No, czasem potrzeba resetu.... Takiego wewnętrznego odpuszczenia sobie presji 🙂
lusia722, a że Kucyk-Spacerowicz? 😉 No cóż, no cóż... Ma chłopak pomysł na siebie. Ale bycia słodkim się chyba nie "pozbędzie" 😍
galopada_, Już w pensjonacie jesteście? :>
Nirv, Dorobiłaś się przydomowej stajni własnej? :> Czy macie jakichś uzbrojonych w przydomowe stajnie, sąsiadów? 😀
charlieeee, No, no, koń się prezentuje znakomicie.
flygirl, Trzymamy kciuki, trzymamy!!! 😀 Za kolejne zawody też 😀

Uhhh, ja to wiecznie nie mam czasu, żeby tu za wami nadążyć.
U nas życie się toczy po swojemu 😉 Jeździmy, skaczemy, lonżujemy:


Takk....czerwień to nie jego kolor -.-'
wątek zamknięty
lusia722 Przynajmniej macie wesoło  😂
taggi Każdy mysi znaleźć sposób na siebie i konia, nie ma co żyć schematami. Najważniejsze, że się przełamałaś.
My czekamy na naprawę ogłowia bo szanowny Pan koń postanowił zerwać pasek  😵
wątek zamknięty
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
03 maja 2018 15:44
CzarownicaSa - dzięki🙂😉
Sankaritarina - o kurde.... zanim zobaczyłam, kto wstawia zdjęcia, patrzę: "ło matko, jaki fajny konik. Ciekawe, czyj to" - sprawdzam, a to Twój. Faktycznie po maści mogłam się kapnąć, ale  kompletnie go nie poznałam!!! Trochę Ci go przybyło 😜
wątek zamknięty
W końcu mi się udało zaciągnąć koleżankę do stajni i jeździć na dworze. 😍
Nawet trenera mieliśmy:

Oprócz jednej małej sprzeczki to stwierdzam, że chyba jednak naprawdę coś nam obojgu w tych łepetynach przeskoczyło. Zweryfikujemy to jutro na treningu, ale jestem dobrej myśli i aż się chce. 😀

A tak się galopuje na tydzień przed zawodami. 🤣

I takie o kochane. 💘


Nie puszczajcie kciuków, bo już mocno działają. 😍
wątek zamknięty
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
03 maja 2018 16:15
Flygirl fantastycznie, że cos przeskoczylo 😍 Mega sie ciesze, ze jest coraz lepiej :kwiatek:

Ja sie musze wyzalic  😡
Mamy regres. Nie wiem czy to nowa stajnia, czy zmiana, czy ja cos źle robie, jestem w lesie... 🙁 Stefan chodzi spięty, nie chce przyjsc do ręki, rzuca łbem, broni sie przed kontaktem... Nie wiem o co chodzi. Ostatnio był dentysta, poprosiłam żeby zajrzał do paszczy, niby wszystko ok. Nic go nie boli, nic mu nie dolega. Wychodzi mniej na padok (wcześniej był 24/dobę, teraz wypuszczam go na pół dnia), może dlatego? Energia go rozpiera, nie może głowy uspokoić i skupic sie na pracy.
Więc nie jest za wesoło, ale zaciskam zęby,  uzbrajam się w cierpliwosc i szukam metody. Chyba na razie odopuścimy, powozimy się na luzie i bez spiny, chyba będę jeździć przez jakiś czas na luźnej wodzy i pozwalac mu na jego tempo i relaks. Chociaż fajne foty udało udało ostatnio strzelić, jak bede miala to wrzucę. Dodatkowo wychodzimy na mini crossa, Stefan to uwielbia i jest podjarany jak dziecko w sklepie z zabawkami 😁 udało nam sie nawet dwa razy skoczyć malutką kłódkę, wystrzelił w to jakby to 1,5m bylo 😁
wątek zamknięty
lusia722, podoba się, aż za bardzo 😁 są rozkosznie zgrane, wczoraj Pamir i Sinfonie na placu, więc Acapella z rozpaczy wyskoczyła/przeszła pod pastuchem i do nas przygalopowała 😁

Sankaritarina, niee, nie oszalałam :p znalazłyśmy z koleżanką przydomówkę, niedaleko Radzymina,z domu mam do stajni jakieś 15 km (czyli taka średnia jak do każdej), ale za to 5 km dalej mam całoroczny dom działkowy, więc miejsce idealne 😍 konie czują się fenomenalnie, część ma boksy, a 4 z naszej szczescio konnej ekipy stoją w nocy na podwórku i mają do dyspozycji dwie wiaty. Koński raj, zdecydowanie 😀 a dla nas też fajnie - super tereny, siodlarnia trzyma chłód mimo upałów, mamy czystą łazienkę (co w tej okolicy jest luksusem 😎 ). Jestem zachwycona, konie na zimę pewnie też zostaną, ew Aca pójdzie do stajni z halą 🙂
wątek zamknięty
flygirl, za brak kasku to na miejscu twojej trenerki bym ci dupsko zlała  🤬
CzarownicaSa, bywa i tak, pojeździj na luzie i może trzeba mu się dać zaaklimatyzować po prostu.
taggi, ale kawał baby  💘
Sankaritarina bardzo mi się twój koń podoba, nie dosć, że fajna maść, to taki mały kompaktowy. Jeśli na głowę upadnę i kupię kiedyś kolejną szkapę, to będzie to taki pierdek 160 cm, bo mam dość swojego obecnego koromysła :P

Notabene, które dzisiaj zapomniało, że jest ujeżdżone, więc zwalił mnie przy próbie wsiąścia  😎 Dostał wpierdziel na okólniku, dla bezpieczeństwa bez lonży (jak się zafiksuje to wali z krzyża w miejscu i się kręci, więc wizja zaplątania się w lonżę mnie przebiła), ja niestety już taki beton miałam w głowie, że nie dałam rady potem wsiąść kontrolnie. A trzy dni temu jeżdżony i grzeczny był jak dziecko  👀 Imbecyl, nie mam słów do niego. Akurat teraz mam na 12 do roboty przez weekend to rano zdążę gnojowi zrobić armageddon na lonży.


wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.