KONIEc z Przemocą!

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2023 21:06
Miesiąc temu w Uwadze ukazał się reportaż na temat Marcina P., w którym wypowiadałam się jako psycholog związany z jeździectwem.
POMZJ i PZJ, delikatnie mówiąc, nie zrobiły nic, dlatego postanowiłam sama zabrać się za temat przemocy seksualnej w jeździectwie. Dlatego właśnie powstał projekt KONIEc z Przemocą, gdzie będę tworzyła treści o tym jakie mamy prawa, jeśli chodzi o nasze ciało, jak stawiać granice i co robić, jeśli ktoś je przekroczy.
Przyjmę każdą pomoc, jeśli ktoś chce się zaangażować kontakt najlepiej na FB
https://www.facebook.com/profile.php?id=61550742495731

https://www.instagram.com/koniec_z_przemoca/
Strzyga, myślę że musisz zaczac od zmiany mentalności u obu płci. Juniorki wlazace do łóżek zawodnikom po riders party są równie starym i znanym obrazkiem co faceci łapiący na imprezach dziewczyny za tylki albo uparcie kładący ręce na nie swoich nogach. Długa droga, powodzenia.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2023 21:20
karolina_, no jak ktoś jest dorosłym zawodnikiem i wpuszcza juniorkę do łóżka, to coś jest z nim nie halo 🙂

Dorośli ludzie mogą uprawiać seks i nie ma w tym nic złego, natomiast jest dużo złego w środowisku, które obarcza ofiary, kryje sprawców i wyśmiewa problem.

Ja chcę pokazać tylko młodym osobom, że teksty instruktorów nie są zabawne/głupie, są przemocą. Że nikt nie ma prawa ich dotykać, nawet jak chce tylko coś pokazać. Że nawet, jeśli napiją się alkoholu, to nie są same sobie winne. Że manipulowanie, korzystanie z bycia "idolem", "mentorem", "trenerem", "sponsorem", to jest przemoc.
Strzyga, załóżmy że juniorka jest legalna, bo to jest granica ustalona prawnie i bardzo jasna. Kobieta to jednak nie jest bezwolny twór i sama moze inicjować temat przecież. Z jednej strony jest manipulacja "od góry", oczywiście, z drugiej strony niestety bywają kobiety które się chyba dowartosciowuja dobra imprezka i nie tylko ze znanym zawodnikiem. Imho wszystko jest ok za obopólna zgoda. I tylko wtedy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2023 21:47
karolina_, jeśli jest za obupólną zgodą dwójki lub więcej świadomych i dojrzałych ludzi, to nie nam oceniać. Jeśli w grę wchodzi manipulacja, szantaż, otoczenie, które tworzy niezdrowe normy i sprawcy, którzy wykorzystują swoją pozycję, to powinniśmy coś z tym zrobić. Tymczasem, nie dzieje się nic. I to jest wina kązde_go_j z nas.
Strzyga, oczywiście, każdy z nas kształtuje kulturę traktowania innych w swoim ośrodku i na własnym podwórku. Ciekawa jestem co Ci się ciekawego uda zrobić, będę śledzić czy to kampanie edukacyjne czy inne pomysły 🙂
Strzyga, świetna inicjatywa.
Proszę napisz jakiego wsparcia oczekujesz, co by było potrzebne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2023 14:29
kotbury, każdego hahaha 😀
Miałam ambitne plany, ale zdarzyłam się trochę ze ścianą obojętności.
Na pewno będę tworzyła materiały edukacyjne, pigułki, plakaty, które można będzie powiesić w stajni.

W idealnym świecie chciałbym mieć influencerów robiących filmiki i pokazujących przykłady stawiania granicy, warsztaty dla instruktorów i związków jeździeckich. Natomiast, to jest coś, co robię własnymi nakładami pieniężnymi i czasowymi.

Najbardziej potrzebowałabym teraz szumu informacyjnego, lajków, udostępnień, ludzi mówiących o tym. Nie ma nic gorszego, niż cisza.
Strzyga, mogę poprosić influencerów, z którymi współpracujemy o udział.
Musiałybyśmy się jakoś na kamerce spotkać, żeby sobie ustalić strategię komunikacji i hasła.
Ja jestem dobra w hasła i teksty syntetyczne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2023 15:07
cudownie, odezwę się na priv


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się