KONIEc z Przemocą!

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2023 21:06
Miesiąc temu w Uwadze ukazał się reportaż na temat Marcina P., w którym wypowiadałam się jako psycholog związany z jeździectwem.
POMZJ i PZJ, delikatnie mówiąc, nie zrobiły nic, dlatego postanowiłam sama zabrać się za temat przemocy seksualnej w jeździectwie. Dlatego właśnie powstał projekt KONIEc z Przemocą, gdzie będę tworzyła treści o tym jakie mamy prawa, jeśli chodzi o nasze ciało, jak stawiać granice i co robić, jeśli ktoś je przekroczy.
Przyjmę każdą pomoc, jeśli ktoś chce się zaangażować kontakt najlepiej na FB
https://www.facebook.com/profile.php?id=61550742495731

https://www.instagram.com/koniec_z_przemoca/
Strzyga, myślę że musisz zaczac od zmiany mentalności u obu płci. Juniorki wlazace do łóżek zawodnikom po riders party są równie starym i znanym obrazkiem co faceci łapiący na imprezach dziewczyny za tylki albo uparcie kładący ręce na nie swoich nogach. Długa droga, powodzenia.
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2023 21:20
karolina_, no jak ktoś jest dorosłym zawodnikiem i wpuszcza juniorkę do łóżka, to coś jest z nim nie halo 🙂

Dorośli ludzie mogą uprawiać seks i nie ma w tym nic złego, natomiast jest dużo złego w środowisku, które obarcza ofiary, kryje sprawców i wyśmiewa problem.

Ja chcę pokazać tylko młodym osobom, że teksty instruktorów nie są zabawne/głupie, są przemocą. Że nikt nie ma prawa ich dotykać, nawet jak chce tylko coś pokazać. Że nawet, jeśli napiją się alkoholu, to nie są same sobie winne. Że manipulowanie, korzystanie z bycia "idolem", "mentorem", "trenerem", "sponsorem", to jest przemoc.
Strzyga, załóżmy że juniorka jest legalna, bo to jest granica ustalona prawnie i bardzo jasna. Kobieta to jednak nie jest bezwolny twór i sama moze inicjować temat przecież. Z jednej strony jest manipulacja "od góry", oczywiście, z drugiej strony niestety bywają kobiety które się chyba dowartosciowuja dobra imprezka i nie tylko ze znanym zawodnikiem. Imho wszystko jest ok za obopólna zgoda. I tylko wtedy.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 października 2023 21:47
karolina_, jeśli jest za obupólną zgodą dwójki lub więcej świadomych i dojrzałych ludzi, to nie nam oceniać. Jeśli w grę wchodzi manipulacja, szantaż, otoczenie, które tworzy niezdrowe normy i sprawcy, którzy wykorzystują swoją pozycję, to powinniśmy coś z tym zrobić. Tymczasem, nie dzieje się nic. I to jest wina kązde_go_j z nas.
Strzyga, oczywiście, każdy z nas kształtuje kulturę traktowania innych w swoim ośrodku i na własnym podwórku. Ciekawa jestem co Ci się ciekawego uda zrobić, będę śledzić czy to kampanie edukacyjne czy inne pomysły 🙂
Strzyga, świetna inicjatywa.
Proszę napisz jakiego wsparcia oczekujesz, co by było potrzebne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2023 14:29
kotbury, każdego hahaha 😀
Miałam ambitne plany, ale zdarzyłam się trochę ze ścianą obojętności.
Na pewno będę tworzyła materiały edukacyjne, pigułki, plakaty, które można będzie powiesić w stajni.

W idealnym świecie chciałbym mieć influencerów robiących filmiki i pokazujących przykłady stawiania granicy, warsztaty dla instruktorów i związków jeździeckich. Natomiast, to jest coś, co robię własnymi nakładami pieniężnymi i czasowymi.

Najbardziej potrzebowałabym teraz szumu informacyjnego, lajków, udostępnień, ludzi mówiących o tym. Nie ma nic gorszego, niż cisza.
Strzyga, mogę poprosić influencerów, z którymi współpracujemy o udział.
Musiałybyśmy się jakoś na kamerce spotkać, żeby sobie ustalić strategię komunikacji i hasła.
Ja jestem dobra w hasła i teksty syntetyczne.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 października 2023 15:07
cudownie, odezwę się na priv


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się