Konie hodowli SK Plękity

Jak dla mnie nie wyglądają na zaniedbane. No ale kazdego z blisk anie ogladałam
Czyli chyba jest lepiej niż było w 2007
Są konie w plekitach i są do sprzedaży ile i jakie tego już nie wiem.
pomyłka w pisowni Armila  a Kubicki i Łagowski to nic tam nierobili za ich kadeci zginęły zabytkowe bryczki . A kto wyleciał za wysłanie nie tej klaczy co trzeba do Anglia . a ciebie nie kojarzę . moja babcia mieszkała w Plękitach mieszkanie nad rymarzem . Pamiętam synów pana Leona , syna kowala a z Klonowego Roberta . Do wszystkich Plękity to historia a konie to tragedia
Wiem znowu błąd Ardila Piotrek na niej jezdił
Mam pytanie w Plękitah jakieś ogiery są. Jak by ktoś miał zdjęcia tej stadniny to prosze wrzucić bende wdzięczny.
Witam,właśnie wczoraj byliśmy przejazdem w Plękitach,konie nawet żle nie wyglądają,gorzej z ogierem który tam stoi.Koni jest około 50 lub 60.Matek ze 30 ale chyba juz nic nie kryją na szczęście.Można  cos kupić ,ale są problemy z papierami,bo ich nie opisywali i latają sobie takie nn.Są do kupienia za małe pieniądze dwie klacze ,jedna z flegmoną druga 20 lat.Ogólnie budynki się rozpadają ,wszystko zarośniete i zaniedbane.Bardzo ponuro tam i smutno a do tego lał deszcz co pogłębiało to wrażenie.
ja tam jeździłem w latach 90 wiem jak tam jest mój wujek pracował całe życie w tym pegeerze . Mieliśmy z stamtąd 2 klacze a te dobrze wyglądające konie to prywatne . Przejeżdżałem tam 3 tygodnie temu chciałem zajechać ale nie miałem odwagi . W  spędziłem wszystkie wolne dni od szkoły moja babcia tam mieszkała . jej mieszkanie było nad stajnią ogierów . Serce boli i łzy się do oczu cisną
To już po Plękitach szkoda
Dziwie się tak rzadkim wypowiedziom . Tyle ludzi tam jeździło .
Ja nie jeździłam, ale mam zdjęcia przed kupnem Rity, 2007 rok grudzień, takie warunki były i klacze na uwięzi obok siebie z posklejaną sierścią, ech...





ogólnie to zła jakość zdjęć, bo są plamy.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 września 2010 09:09
W naszej stadnince użyliśmy ogiera hod SK Plękity. Srokatego Super Star wlkp [Skada/Almanach - Anonim].
Oto kilka zdjęć jego potomstwa Kagera [Karolina/ Koncerz I - Super Star]


Jej córka Korona {Kagera- Logos/ Lord Aleksander old]


Jego syn Alergen[ Ałma Ata/ Lampart m -Super Star]


bardzo byliśmy z Super Stara zadowoleni. Niestety padł już. Był własnością SO Sieraków.
dzięki za zdjęcia proszę o więcej zdjęć z  . Jak by moje konie tak wyglądały jak w  to pewnie sąsiad by zgłosił to na policje i była by sensacja. a w  jest jak widać i nikt się tym nie interesuje . Są ludzie równi i równiejsi.
ktoś może wie co obecny właściciel ma zamiar zrobić z końmi z plękit . Jeśli niechce prowadzić dalszej hodowli to co dalej z tymi końmi
Pestka Avaha po Hades matka Avola jest u mnie w stajni kobyla niesamowita jest bystra, cwana ale kocha skakac przez przeszkody tylko pokaz drągi to kobylasta frówa ma świetna technike skoku potrafi uratowac sie z kazdej sytuacji nie odkad ją mam rok czasu nie mialam na niej zadjej zrzotki.. jestem z niej zadowolona ma juz 19 lat. Jest teraz zaźrebiona ogierem Hingis sp od Marka Romanowskiego daje niesamowite utalentowane źrebieta,ładne ruchowo i pokrojowo, ramowa kobyła🙂
DanceOfDevotion Centuria przebywa obecne za Bartoszycami 3 km od posiadlosci Marka Romanowskiego w stajni trakenów Gerarda Medla w Połapinie

posiadam tez klacz 17 letnia o imieniu Gejsza po Libellus matka Gazela w tym (Arak, Parysow xx,Arianin) wlasnie hodowli SK Plekity
Witam wszystkich forumowiczów, zainteresowanych tematem koni plękickich. Byłam tam dokładnie rok temu w okres wakacyjny i to co zastałam  po prostu mnie zaskoczyło...to już nie ta tętniąca życiem stadnina..powiem więcej, to raczej forma wykorzystywania koni do celów finansowych dotyczących dopłat unijnych, przykre. Konie w okresie letnim w większości jeśli chodzi o kobyły, chodziły na padokach( ledwo ogrodzonych przeplatanych drutami kolczastymi) trawa ktora na nich rośnie pozostawia wiele do życzenia, a kiedyś były to takie piękne pastwiska. Wałachy były wypuszczone razem z ogierkami i zarówno roczniaki jak i dwulatki nie są opisane, można dochodzić za pomocą markerów( stajenny mniej więcej kojarzy, od której kobyły i po jakim ogierze co jest- jesli komuś zależy na papierze) Konie niestety są zaniedbane, nie są odrobaczane i werkowane ;/ nie wydaje mi się również by były szczepione.
Jeśli chodzi o kilka starszych klaczy to są cudowne, ale nie na sprzedaż z racji takiej,że na nie właśnie są dopłaty. z młodych klaczek raczej nic ciekawego nie ma. Człowiek który trzyma tam konie i korzysta z hali , wziął lepsze konie i sprzedaje je podrobione, sam ma własną stajnie niedaleko.

CHetnie kupilabym którąś ze starszych klaczy ,ze względu na rodowody trakeńskie, jeśli ktoś ma jakieś informacje dotyczące kontaktu z dyrekcją stadniny proszę o odpowiedz ! Oby zdąrzyć przed zimą 😉

Pozdrawiam wszystkich wielbicieli tej stadniny i koni ktore wyszły spod ich skrzydeł. Miałam dwa wałachy, jednego po Hardingu od Panamy(ur 96, kary), drugiego po Limanie od Cyranki II ( od Cyrenajki )(ur 94, skarogniady, 4 skarpetki) Jeśli ktoś z Was znał te konie, proszę o jakieś info

Pamiętam Plękity z końca lat 90. Już wtedy było tam kiepsko, porównując np z niedaleką Rzeczną. A 2-3 lata wcześniej ponoć jakoś tam się jeszcze wiodło.
powinni zamknąć tą stadninę a konie sprzedać .
teraz do sprzedazy sa 3 klaczki po 500zl za kazda w peczku 1500zł apojedynczo to po 1000zł, dwie do hodowli jedna pod siodlo sie nadająca

1. klaczka nie widzi na jedno oko ale ładna duza
2. klaczka z niedzwiedzią łapa
3. klaczka malutka jak na swoj wiek

jakby ktos chcial to zgloscie sie do Plekit bo ponoc jak ich nie sprzedadza pojda na rzez..

1.5 roczne klaczki
.
Jak najbardziej jesteśmy ciekawi,pstrykaj fotki i wrzucaj :kwiatek:
Zdjęcia Dodam Za Jakieś 3-4 H ; )
Bo W Chwili Obecnej Nie Ma Mnie W Domu ;  ) 😀
.
Aaa no to latem masz/miałeś wspaniałe widoki jak tam konie się pasły....
Wklejaj i pisz co wiesz 😀


:kwiatek:
Aa No Latem Konie Miałem Na Wyciągniecie Ręki ; )
ChingisChan   Always a step ahead! :)
15 lutego 2011 15:37
Z tego co sprawdzałam w paszporcie mojego konia chyba pochodzi z tej hodowli. Nazywa się Chingis Chan może ktoś go pamięta, zdjęcia ma? Jego matką jest Cerera a ojcem Elpar.
To Raczej Napewno Z Tej Hodowli ; )
Pozdrawiam ; )
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się