Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 maja 2010 19:51
maladziewcynka, Ja będę jako fotograf 🙂
Notarialna a będziesz od rana? Tzn. na eL-ce ?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 maja 2010 19:58
Będę caaaaały dzień, bo do Oleńki mam rzut beretem 😉
Mieszkam niedaleko działek na brukowej (a dokładniej przy Żubardziu), więc dla mnie to nie problem przyjść 🙂
Ale masz dobrze, aż ci zazdroszczę 😀 Ja mam jakieś 50 km 😀

Powinnam być na zawodach,więc jeśli ktoś chce Filmiki to pw z imieniem nazwiskiem oraz klasą i imieniem konia😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 maja 2010 20:00
Nie jeżdżę w Oleńce, ale trochę  dalej w Rąbieniu, jednak jak pójdzie (tfu tfu odpukać) wszystko po mojej myśli to wracam na swoje stare stajenne śmieci 🙂

Dziewczyny startujące w Oleńce 🙂
Jeśli chcecie zdjęcia to wyślijcie mi PW z Imieniem i nazwiskiem, klasą, imieniem konia bym wiedziała na kogo zwracać uwagę podczas startu 🙂
bedziemy🙂 jechac i focic🙂
Karla, jak sadzisz czy bede mogla wystartowac w Olence w Lce poza konkursem? Niestety jestem na chwile obecna niezrzeszona, a chcialabym pojechac przynajmniej Lke bo okazalo sie,ze mam mozliwosc zabrania sie z koniem kolezanki i jednak bym pojechala przed AMPami troche kobyle obeznac z nowosciami.
masz aktualna licencje?
jesli masz licke i jestes zgloszona do ozj jako nz to spokojnie startujesz w L. Jesli nie masz pozostaje Ci towarzyski konkurs. Nie ma startow poza konkursem.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 maja 2010 15:22
Orientuje się ktoś jakie autobusy jeżdżą do Oleńki? Z tego co pamiętam jest tam przystanek, ale nic nie znalazłam.
Jeździ autobus nr 6 prawie pod samą stajnie, ale przeszedł z łódzkiego mpk do muk w Zgierzu. Z stronie powinien być rozkład jazdy.
Możesz też wsiąść w 76 i dojechać na krańcówkę, a potem przejść jeden przystanek na nogach. To nawet nie jest tak daleko.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 maja 2010 16:05
Alveaner, Dzięki za info, a orientujesz się dokładnie jaki to jest przystanek autobusu 6? Bo właśnie głównie mi chodzi o to by wiedzieć na którym wysiąść, a ja tam nie bywam, więc mogę mieć problem z orientacją w terenie 😁
To przystanek Szczecińska/Liściasta. Dokładnie jeden przystanek za krańcówką (która jest obok cmentarza).
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 maja 2010 17:15
http://www.mpk.lodz.pl/rozklady/start.jsp
Z tego co widzę 6stka ma aktualnie zmienioną trasę i chyba jedzie ogromnym kołem. Przynajmniej tak wynika z rozkładu na stronie mpk. Ale wiadomo jak to jest z naszą komunikacją. Jutro/ w piątek podjadę na kaliską i po prostu zapytam kierowcy jak jedzie.

Btw, przy oleńce kiedyś był przystanek autobusowy. Zlikwidowali go?
Karla, mam III licencje w skokach zdobyta juz dawno bo w 2005 roku, ale ta licencje OZJ na starty, ktora sie podbija co roku mam tylko na rok 2007 bo pozniej juz nie startowalam. Bylam w ŁKJcie wczoraj i moge oplacic skladki od 2008 roku albo na nowo sie zarejestrowac w klubie, co tak czy owak jednorazowo daje ponad 300 zl  🤔

edit: Sprawdzilam w przepisach i wykupie jutro licencje OZJtu na starty jako zawodnik niezrzeszony.
Jak jedziesz na Kaliski, to rzeczywiście się nie opłaca w 6 tam wsiadać, bo jedzie ogromnym kołem jakieś 50 minut. Możesz za to wsiąść w 8 (tramwaj, w stronę Chochoła) i wysiąść na Wareckiej (przystanek za Traktorową) i pójść na przystanek 6 kawałek w prawo od przystanku tramwajowego. Tam wsiadasz sobie w 6, która już prosto do celu jedzie.

I tak, koło Oleńki jest przystanek. Przy ulicy Liściastej.

BTW, 6 przeszła pod zarządzanie MUK. A ten przystanek o którym mówiłam to Kaczeńcowa/ELTA (0239).
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 maja 2010 19:09
Alveaner, Dzięki śliczne jeszcze raz 🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
13 maja 2010 10:28
Ciekawe jak tam podłoże w Oleńce po opadach wygląda ? Jakoś nie zapowiadają upałów tylko dalej deszcze  🤔
kermit, dobre pytanie... na razie u mnie jest oberwanie chmury 😲 a tak w ogole, to jak tam po rozpoczeciu sezonu treningi z siwa? ona niezle dopakowana jest 😀

A ja sie zalamalam, zadzwonilam do naszego OZJ z zapytaniem ile kosztowaloby mnie zarejestrowanie sie jako osoby niezrzeszonej no i dostalam odpowiedz - 800 zl  😵 musialabym na ponad miesiac konia w szopie postawic.
Podloze nawet przy najwiekszych opadach jest bdb, wczoraj po polewce skakalam i miodzio! To jest plus tej stajni, ze nawet jak bedzie powodz to i tak super schnie! a jak sprezynuje!! Drapcio wczoraj odbijal sie kapitalnie,
info z pierwszej reki... na razie ponad 70 koni zgloszonych, ja urabiam kolejne 20🙂 moze dobijemy do 100 ze zgloszeniami.
Kolejne banery dochodza poczta, wczoraj ogladalam nagrody od Deb... 😜 nie powiem, komplet bardzo pasuje kolorystycznie do Drapka, czaprak takze, o padach nie wspomne....
zeby tylko pogoda byla
Karla, z tego co piszesz zapowiadaja sie super zawody 😀 Mam nadzieje,ze jakos do jutro uda mi sie podbic licencje i pojade to L...
kermit   Horses horses everywhere ..
13 maja 2010 11:51
[quote author=avero_2 link=topic=1096.msg584838#msg584838 date=1273746038]
kermit, dobre pytanie... na razie u mnie jest oberwanie chmury 😲 a tak w ogole, to jak tam po rozpoczeciu sezonu treningi z siwa? ona niezle dopakowana jest 😀

A ja sie zalamalam, zadzwonilam do naszego OZJ z zapytaniem ile kosztowaloby mnie zarejestrowanie sie jako osoby niezrzeszonej no i dostalam odpowiedz - 800 zl  😵 musialabym na ponad miesiac konia w szopie postawic.
[/quote]

No nie da się ukryć, że jest mocnej budowy, choć czasem jak tak grzecznie stoi to takie chucherko z niej  😁
A sezon no cóż czas ruszyć na regionalne  🏇 może się uda pojechać bez wyłamania  😀iabeł: Bo to nasz znak szczególny  😀iabeł:

Avero_2 a co się stało, że masz kłopoty z OZJ ? Przecież tam można wszystko załatwić  🤣

[quote author=Karla🙂 link=topic=1096.msg584850#msg584850 date=1273746694]
Podloze nawet przy najwiekszych opadach jest bdb, wczoraj po polewce skakalam i miodzio! To jest plus tej stajni, ze nawet jak bedzie powodz to i tak super schnie! a jak sprezynuje!! Drapcio wczoraj odbijal sie kapitalnie,
info z pierwszej reki... na razie ponad 70 koni zgloszonych, ja urabiam kolejne 20🙂 moze dobijemy do 100 ze zgloszeniami.
Kolejne banery dochodza poczta, wczoraj ogladalam nagrody od Deb... 😜 nie powiem, komplet bardzo pasuje kolorystycznie do Drapka, czaprak takze, o padach nie wspomne....
zeby tylko pogoda byla
[/quote]

O ja to trochę zachęcasz nie powiem  😎
My jeszcze nie zdecydowani czy Oleńka w sobotę czy Konin w niedzielę.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 maja 2010 12:11
Karla 🙂, podobno już dobiliśmy do 100 koni  😎 będę mogła dzisiaj podejrzeć też te nagrody od Deb?  😁

podłoże jest ok. mocniej trzyma jak dla mnie. ale nie to że spływa razem z przeszkodami z parkuru  😉 mam nadzieję osobiście że trochę przeschnie bo rudy gorzej się na takim odbija.

dzisiaj pojadę do stajni to zobaczę jak wygląda rozprężalnia. z tym może być gorzej. Karla 🙂, stoi woda już pod hala czy jeszcze nie?

kermit, OLEŃKA!
W takim razie zycze powodzenia i ukonczenia parkurow na O  🏇

Coz, problem polega na tym, ze przez 2 lata nie startowalam i nie jezdzilam. Dlatego tez nie oplacalam skladek. Teraz moge albo oplacic zalegle skladki w ŁKJ i wykupic licencje co daje 360 zł, na nowo zarejestrowac sie w ŁKJ i wykupic licencje - 320 zł albo zarejestrowac sie jako osoba niezszerzona i wykupic licencje - 800zł  😲 Chodzi mi wlasciwie tylko o zawody w Olence bo pozniej nie wiem czy jeszcze bede miala okazje pojechac na jakies regionalki.
Zniecheca mnie to wszystko bardzo, bo jestem zarejestrowana w naszym OZJ od 2004 roku, mam III licencje od 2005 i myslalam, ze podbicie licencji na starty nie bedzie problemem. A tu niespodzianka 🤔

Moze po powrocie z AMPów jesli bede jeszcze startowala poszukam innego klubu, gdzie da sie zalatwic to wszystko taniej. A w sobote chyba niestety pojade tylko 2x LL bo jest to konkurs towarzyski.
kermit   Horses horses everywhere ..
13 maja 2010 12:42
Zniecheca mnie to wszystko bardzo, bo jestem zarejestrowana w naszym OZJ od 2004 roku, mam III licencje od 2005 i myslalam, ze podbicie licencji na starty nie bedzie problemem. A tu niespodzianka 🤔

He he życie jest piękne ale trzeba płacić  😎

Pokażcie nagrody  😜
sei   . let's grow old together & die at the same time .
13 maja 2010 12:59
[quote author=kermit]
Pokażcie nagrody  😜
[/quote]
a to tak można? nie ma tak dobrze chyba  😂 musisz do nas przyjechać!  🏇

avero_2 ja jestem teraz zarejestrowana w bkj i składki są ok.
112 koni- info sprzed  mhm 0,5 min?
nagrod nie pokazujemy 😎trzeba przyjechac wystartowac to sie je obejrzy 😉
ja juz zaczynam zbierac kolejnych sponsorow na zawody jesienia...
przykre jest to, ze jeden sklep netowy ofiarowal pomoc, a teraz pan wlasciciel nie odbiera fonow, a jak sie dodzwonilismy do pracownicy miala przekazac i mial byc odzew... no nic... nie kazdy ma klase
wczoraj dowiozlam jeszcze pakuneczki z Zuzali- ktorej serdecznie dziekuje za pomoc i goraco pozdrawiam :kwiatek:
zaraz ide robic czary mary z zaprzyjazniona wiedzma zeby nie padalo... na moj przekazd 😂
Karla to zbieraj sponsorow i mam nadzieje, ze jesienia juz na legalu wystartuje w L i P  🏇

Kermit, ano racja, Musze sie ogarnac, przestac mazac i zebrac kase na nastepny raz 😉

Sei w ŁKJcie w sumie tez sa ok, ale zebrane razem z 3 lat juz nie bardzo 😉 BKJ jest troche daleko, myslalam nad jakims klubem blizej. No chyba,ze jakos sie dogadam z moim... Startujesz na Desperadosie ?
no to troche pozdradzam
Deb zasponsorowala piekne po prostu obledne : komplety , dereczki, pady czapraki itp.  :kwiatek: za to ogromne dziekuje i uklon do pasa
Zuzala- swoje produkty dla koni
w konkursie N i C nagrody pieniezne i komplet opon lub wypasne alusy do bruma
talony na zakupy w kilku lodzkich i nie tylko 😉sklepach (gnl,siodlarnia konska zagroda itp.)
w konkursie kucykowym- maskotki, ksiazki, szczotki dla koni, kantary plus uwiazy, ochraniacze itp. itd.
do tego talony na jakies odjechane uslugi ( niektorym sie na pewno przyda po zawodach😉 )
bedzie konkurs na najsympatyczniejszego kucusia
mozliwe ze i inne- ale o tych nie wiem - tajemnica😉
no i moj Drapacz wczoraj zasugerowal, ze on tez chce zasponsorowac cos dla swoich kolegow i kolezanek- ale to musze z nim uzgodnic telefonicznie 😉 😉 💃
Sei dzielnie kica na Despusiu lansujac nowe trendy czaprakowonausznikowe
info sprzed minuty 115 koni w konkursach
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 maja 2010 14:47
Karla🙂, A będzie można wchodzić na teren hotelowej stajni czy nie? Bo prędzej w locie się będziemy mijać, a tak to bez problemu byśmy się znalazły 🙂

Okazało się, że z Sei chodziłyśmy razem do tej samej podstawówki, tylko, że ja byłam w B a Sej w A 😁
nie sadze by bylo mozna wedrowac po stajni
ja bede latwo uchwytna- gdzies kolo Dudka sie bede krecic i przy sedziach🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się