Kącik Ujeżdżenia

nie mam kowala-tylko strugaczkę  😀 mój koń ma za mało podeszwy jeszcze a narośnięcie nowej po zapaleniu kopyta może trwać dłuuuugo ( faza rehabilitacji po rozkuciu może trwać do roku) tak więc ze startów jestem wykluczona 🙁


Tak jak napisałam wcześniej gdybym okuła koń frunąłby jak pegaz od razu 🤣 i konkurs mogłaby iść, więc czemu nie może w butach?


Kochanie, a w jaki sposób chciałabyś okuć konia, który ma za mało podeszwy????
normalnie-za pomocą kowala 🤔 kowal przed kuciem i tak wyrżnie całą podeszwę, która jest 😁 😁
Mhmmm.... ok.  🙄
Petit., a co to za problem? Bo chyba się nie rozumiemy... Normalnie - za mało podeszwy to za cienka jej warstwa - wszędzie. Co to za problem dla kowala, że podeszwa cienka.
No ja też nie kumam 🤔

W Polsce tak kuje większość kowali 🤔
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 września 2011 22:20
Przepisy FEI są przetłumaczone: http://pzj.pl/modules/wfdownloads/visit.php?cid=2&lid=301

Jeśli chodzi o maseczki to nie są per se wykluczone, ale wyklucza się je na podstawie przepisu zacytowanego przez Croopie. Na CDI również się ich nie dopuszcza. Przepisy niektórych krajów (np. UK) zezwalają na użycie maseczek na chrapy na zawodach krajowych.
Mój kowal nigdy nie wycinał całej podeszwy podczas kucia. Żeby okuć konia to trzeba mieć przecież do czego, a nie do kopyta które jest zdarte do żywego i to na dodatek po zapaleniu.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 września 2011 22:50
Petit., a od kiedy się przybija podkowy do podeszwy? Żeby kowal wyciął całą podeszwę to ja nigdy nie widziałam, wycinanie za dużo podeszwy to norma.
Mój kowal wycinał mi tyle, żeby po kuciu mimo wszystko koń nie był przewrażliwiony. Widziałam przypadki, że kowal "wyrżnął" co się dało, przybił podkowę a koń potem kulawy, bo stanął na jakiegoś kamola... dobra, nieważne. Ten wątek nie od tego.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 października 2011 19:29
Pingwiny, help! 🙇
Macie jakieś sprawdzone patenty na 'latający' cylinder? Gumkę owijam o kok, na czole mam wepchniętą gazetę, a dziś cylinder tak okrutnie mi się gibał na boki, że gdyby nie gumka, odleciałby w piernik... 😤 Do tego muszę go mieć bardzo do przodu i zasłania mi pół świata 🙄 Jakieś sugestie? :kwiatek:
Strucelka, ja bym się szybko zastanowiła nad nowym 😉
A tak na serio - jeśli to twój cylinder to kup gąbki i podklej od środka.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 października 2011 19:40
epk musi przynajmniej przeżyć jeszcze jutrzejszy przejazd 🙄
aaaa, takie buty... Ja bym wzięła taśmę klejącą dwustronną i do tego jakąś gąbkę przykleiła 🙂
Strucelka  wlasnie  z tego powodu chce sprzedac moj cylinder. Spada mi podczas przejazdow i nie pomaga nic. Teraz mam drugi, ktory pozostawia gleboki row na czole po konkursie, ale przynajmniej moge sie skoncentrowac na jezdzie, a nie na utrzymaniu przykrycia glowy na glowie.
Witajcie!!

Mam pytanie odnośnie klas sportowych w ujeżdżeniu.
Czy ktoś orientuje się czy 3 przejazdy P na 62 % zastępują 4 P na 55%?
Chodzi o przejazdy na zawodach regionalnych.
Wiem ,ze kiedyś cos takiego było ,ale czy jest to nadal aktualne ?
Z góry dzięki za odpowiedź
Czy ktoś orientuje się czy 3 przejazdy P na 62 % zastępują 4 P na 55%?

Ty nie masz przejechać 4 razy klasy P na 55%, tylko 4 razy klasę P na więcej niż 55%. 62% to więcej niż 55%.
Dobrze ,ale słyszałam o dwóch opcjach ,aby uzyskać "trójkę" :
3 x P na 62% ,jeśli nie to 4 x P na 55 % .
Nie ma takiego przepisu. Tutaj do pobrania normy uzyskiwania klas sportowych
http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=39&lid=197

Żeby uzyskać III klasę sportową w klasie P na zawodach regionalnych należy przejechać cztery razy program na minimum 55%.
Ja własnie nie wiem o co chodzi z tymi cylindrami i rozmiarami..... Kask mam 59, kupiłąm cylinder z HKM i był GARNKIEM. Elt 58 jest za mały, ledwo go wciskam a 58 jest znow za duży (ale taki mam i jest okeeej niech bedzie). Wszystko przez ten jajowaty kształt - kto ma jajowata głowe?! Najśmieszniejsze że kupiłam na allegro za 50zł i był idealnie dopasowany. Aczkolwiek kompletnie bez wyściółki w środku no więc pod wpływem deszczu się odkształcił - teraz spełnia się jako mój dorożkarski cylinder. Ale jest to dla mnie kwestia zagadkowa ....
Zorilla, No też mnie to zastanawia - ja nie rozumiem, dlaczego Elty mają taki jajowaty kształt. Kompletnie od czapy 😉. Jakoś dziwnym trafem Horka ma normalny...
Ja też mam Elta. Jedne zawody trzymał się idealnie bez żadnej gumki, gazety, gąbki. Na drugich i kolejnych zaawodach juz zaczął mi latać, na rundzie honorowej musiałam przytrzymywać go ręką. na razie zakładam gumkę pod brodę jednocześnie przekładając za uszy, żeby nie było jej az tak widać, ale wymyślę coś innego, bo to nieelegancko wygląda.
Też mam cylinder Elta i mam wrażenie, że wyglądam w nim kretyńsko, on jakiś taki wysoki... Gumkę obwiązuje wokół koka, na to milion wsuwek i siatka, trzyma się. Ale fakt, że on jest generalnie raczej ciasny niż luźny 😉

My po ZR w KJK Szary, cel osiągnięty - 4 razy P pow.55%, czyli normę już mam, jeszcze srebro 😉
W P4, P7 i P8 60%, w P9 62%  🙂
Gratulacje dla Strucelki   🏇
Dziunka też pokazała szport kucyka 😉

Mam filmik z rundy honorowej, my na 4 pozycji (jechałam tylko dwa programy z tej rundy) - oczywiście Rudy mnie postanowił wywieźć, nawet słychać lekką nutkę litości pana spikera, kiedy nas wyczytywał 😉

Mam nadzieję, że nikt się nie pogniewa z zawodników  👀


Noo i my w P7, dodanie na ścianie:


Uploaded with ImageShack.us



kolebka, to ja tylko napiszę od siebie, że bardzo przyjemnie się Was oglądało zarówno na rozprężalni jak i na czworoboku  🙂
W ogóle okazało się, że w Małopolsce jest kilka fajnych koni  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 października 2011 22:20
Kolebka dzięki :kwiatek: Tobie również należą się duże gratulacje, bo to pierwsze Wasze zawody z Olimpem i do tego tak udane! 🙂

Ja osobiście jestem średnio zadowolona, zmaściłam dziś kura po całej linii 🙄 wczoraj miałam super program i z niego jestem zadowolona 🙂
Teraz już koniec sezonu i byle do konsultacji z dr Markowskim 🏇
Moona dzięki  :kwiatek:  Olimp jest fajnym koniem, przede wszystkim dużo umie, staramy się teraz mnie do tego dołożyć  😉
W ogóle, był ktoś jeszcze z revoltowiczów  👀 ?

Strucelka Nie widziałam Twojego kura (lonżowałam konia), ale muzykę miałaś obłędną  😍
Nie jedziecie do Zbrosławic?
My na konsultacje też się wbijemy, a co! Będziemy cisnąć łopatki  🤣
kujka   new better life mode: on
03 października 2011 17:57
Strucelka, jaka mialas muze? masz filmik?
Byłam - mam zdjęcia kilku par, ktoś coś chce?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 października 2011 22:06
Kolebka cieszę się, że się podobała, bo przy robieniu tego kura straciłam dużo nerwów 😤

kujka do "Ogniem i mieczem" 🙂 mam, ale mam zamiar zachować go dla siebie w celach pokutowania 😉
kujka   new better life mode: on
03 października 2011 22:07
Strucelka, o to fajne 🙂
edit: jak bedziesz kiedys bardziej zadowolona ze swojego kura to wstaw, bardzo jestem go ciekawa.
powracam z poszukiwaniem nadal trenera (naprawdę dobrego) w okolicy Kołbieli albo takiego który by tam dojeżdżał - ktoś coś słyszał, wie? - może kogoś polecić? naprawdę pilnie potrzebuję

mam pytanie jeszcze odnośnie dyskusji na temat butów, itp. - czy jeżeli ktoś by wjechał na czworobok w futrze na popręgu to też by nie było to dobrze ocenione lub zostałby zdyskwalifikowany?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się