Body Modifications ( dawniej "piercing, tatuaże " )

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
16 grudnia 2009 18:58
a ja zrobilam swoj w wieku 16 :p krzyz celtycki wybrany z szablonu cale wypelnienie juz narysowane na zamowienie 😀
ja swoj tez zrobilam w wieku 16  😉

teraz bym chciala cos takiego na plecach, miedzy lopatkami:



tylko zeby ten krzyz byl smuklejszy, bardziej kobiecy i opleciony jakimis kwiatkami, zeby byly takie zawijasy  😉 myslisz, ze w salonie by mi mogli to jakos fajnie przerobic?  🙂



albo taki, tez z jakimis zawijasami
Tak tak jak wszystko wiem, że to krzyz religii przedchrześcijańskich i generalnie uznawany przez kościół ale...:
" Do tego symbolu nawiązują też nacjonaliści (jako symbol oporu) lub też inne skrajne frakcje polityczne, nie tylko na terenach dawniej zamieszkanych przez Celtów (np. w krajach słowiańskich czy Grecji). Również niektóre z ruchów skinheadowskich. Symbol ten jest również wykorzystywany w swoim pierwotnym, religijnym znaczeniu przez neopogan i rodzimowierców celtyckich. Na terenie Niemiec jest zakazany jako symbol neofaszystowski"

Naprawdę chcecie mieć na plecach coś co baaaardzo czesto widuje się u skinów czy nacjonalistów?
cieciorka   kocioł bałkański
16 grudnia 2009 20:54
pwenie ze ci przerobią.

ale dla mnie i tak bedzie brzydki 😉 nie podboaja mi się jednokolorowe, czarne jednolite wzory, wyglądaja jak z kalkomanii i sa dla mnie tość tandetne. ale co się komu podoba :P
wlasnie dlatego chce zeby krzyz byl czarny, a kwiatki kolorowe  😉

Daniela, nie wierze, Ty to piszesz serio ?  😲
EMNN to ja nie wierze że Ty piszesz serio  🤔
Naprawdę robiąc sobie coś na całe życie nie dowiadujecie się co to znaczy?  😵
Cytat wklejony przeze mnie jest chociażby z wikipedii.

Pierwszy raz w zyciu krzyż celtycki zobaczyłam wytatułowany na karku kilku skinów, wystarczy wpisać sobie w net krzyż celtycki+skinhead  😲
jak zrobic cieniowania dodac kolor to nie bedzie wygladalo jak stempelek
Teraz odchodzi sie juz od tatuazy stempelków,na rzecz cieniowan,intensywnsci kolorów
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
16 grudnia 2009 21:31
Nav - pojechałaś  🙄 😎
no głupota no.
slyszalam, ze Al-Kaida posluguje sie arabskim alfabetem, czy to znaczy, ze kazdy kto zrobi sobie tautaz z kaligrafia arabska to terrorysta?  🤔wirek:

oczywiscie ze, przynajmniej ja, sie dowiaduje co znaczy moj tatuaz, podejrzewam, ze osoby tatuujace sobie celtycki krzyz sa swiadome, ze jest to celtycki krzyz. ja pierwszy raz w zyciu krzyz celtycki widzialam prawdopodobnie w jakiejs ksiazce, hmmm, moze mialo to jakis zwiazek z historia? albo religia?

no chyba ze te irlandzkie cmentarze to miejsca spotkan skinow i stad te krzyze  👀
Jasne tylko akurat ten motyw wytatułowany kojarzy się w wiekszości z ta grupą ludzi.
Poprostu warto być świadomym pod jakim znaczeniem jakiś motwy jest poularny i kojarzony 😉

Porównanie do Al Kaidy jest głupie ponieważ Skini uznali krzyż celtycki za swój symbol a to już grubsza sprawa niż tylko to, że np posługuja się jezykiem polskim 😉 I czy naprawdę dobrze się dowiadywałaś o tym symbolu jeśli moja wiadomość Cię tak zszokowała? Info o tym wyskakuje jako jedno z pierwszych na googlach.
No a sam fakt, że w Niemczech symbol jest zakazany tez nie stwarza pozytywnego wrażenia wokól niego.
Niestety ale mimo swoich całkiem pozytywnych korzeni historia i naziści nadali mu nowe znaczenie i wypada je chociażby znać, żeby się nie zdziwić jak ktoś Cię spyta czy jesteś za czystością rasy 😉

Ale każdy dziara co chce...tylko potem sie okazuje, że piekny chiński zawijas to kurczak słodkokwaśny i inne kwiatki 😉
nie zaszokowala mnie informacja, tylko to, ze uwazasz ten symbol za cos zlego. i, z calym szacunkiem, to chyba nie ja nie doczytalam, tylko Ty.
bo cytujac za Toba wikipedie:

"krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół Katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa. Mimo to stosunkowo często jest również spotykany w ofercie tzw. sklepów ezoterycznych jako amulet lub talizman." bla bla bla " Krzyż umieszczony w okręgu zwany też krzyżem słonecznym od najdawniejszych czasów symbolizował słońce. Koło z dwiema przeciętymi osiami to jeden z najstarszych symboli solarnych Indoeuropejczyków, występujący zresztą nie tylko u Celtów, motyw pojawia się np. wśród Słowian wschodnich."

nie widze w tym nic zlego?

wiele powszechnie uzywanych symboli ma znaczenia wynikajace z historii, sa duzo starsze niz organizacje, ktore sie teraz nimi posluguja. no nie wiem, to tak jakby nie mozna bylo chodzic ze zgolona glowa, bo to symbol skinow...

dla mnie np. krzyz celtycki niesie inne przeslanie niz "jestem skinem", jak widze u kogos lub na czyms ten symbol, mysle o celtach, slowianach, historycznej symbolice.

po prostu zdziwilo mnie takie oburzenie w Twoich slowach, wygladalo to jakos... ortodoksyjnie czy moherowato wrecz. bez urazy.
I czy naprawdę dobrze się dowiadywałaś o tym symbolu jeśli moja wiadomość Cię tak zszokowała? Info o tym wyskakuje jako jedno z pierwszych na googlach.
ja tam odczytałam raczej ironię niż zaszokowanie..

Daniela masz chyba jakąś obsesję na punkcie swoich niczym nie zachwianych, idealnych poglądów i doskonałego postępowania.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
16 grudnia 2009 21:50
Łiii... a ja już w poniedziałek robie mój wyczekiwany tatuaż! Boje się jak diabli, ale pocieszają, że nie będzie tragicznie  🤣
Trzymajcie kciuki żebym nie padła na zawał😀
ja tam odczytałam raczej ironię niż zaszokowanie..

Daniela masz chyba jakąś obsesję na punkcie swoich niczym nie zachwianych, idealnych poglądów i doskonałego postępowania.


bingo.

a co do tego, ze to symbol zakazany w niemczech, to jak sie wywolalo takie afery jak niemcy to trzeba baardzo uwazac co sie robi. dlatego tez np. uzywanie znaku swastyki jest, z tego co wiem. w niemczech duzo ostrzej karany.

a, i jeszcze jedno. chociazby idac dalej tropem Wikipedii, to informacja o tym, ze to znak wykorzystywany przez skinow wcale nie jest, jak twierdzisz, jedna z pierwszych informacji, tylko wzmianka o tym pojawia sie na koncu artykulu.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 grudnia 2009 21:54
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
dla mnie krzyż celtycki kojarzy się z jego pierwotnym znaczeniem, nie tym przyjętym przez nazistów. tak samo pentagram oznacza dla mnie symbol doskonałości, a nie odniesienie do szatana.

jak ktoś chce to na siłę dopnie łatkę 'to jest złe i nieczyste' do kazdego mozliwego motywu.
Nav - A Ty nie doczytałaś mojej wypowiedzi bo zanim zacytowałam fragment o nieciekawym aspekcie tego symbolu napisałam, że wiem o jego korzeniach i akceptacji przez kościół 😉

A jeśli moje słowa odebrałaś ortodoksyjnie czy moherowato to....wypada mi sie tylko roześmiać i spytać czy miałaś kiedyś doczynienia z osobą, która naprawdę w ten sposób wyraża swoje poglądy 😉

Ja tylko spytałam czy jesteście pewne, że chcecie coś co ma wytatułowane co 2 skin na sobie i jesteście tego świadome ot tyle 😉
A napisałam tak dlatego bo moda na tatuaże nie wiedząc co oznaczają jest niesamowicie duża, więc ciesze się, że jednak jesteś w pełni świadoma wszystkiego na ten temat i poprostu wiesz co będziesz na sobie nosić 🙂

Edytka - ja do niczego łatki nie dopinam, tylko pisze u kogo najczęściej widuje się taki tatuaż i owszem wytatulowanie sobie pentagramu uważam za ryzykowne właśnie ze względu na to jak utarło się go spostrzegać w społeczeństwie


A jeśli moje słowa odebrałaś ortodoksyjnie czy moherowato to....wypada mi sie tylko roześmiać i spytać czy miałaś kiedyś doczynienia z osobą, któa naprawdę w ten sposób wyraża swoje poglądy 😉




nasuwa sie pytanie, z iloma skinami mialas do czynienia? czy czytalas o nich tylko w tygodniku "Źródło"? bo ja kilku znam, zadnego z wytatuowanym krzyzem celtyckim... hmmmmm, zastanawiajace. a jesli znasz tylu skinow, zeby na podstawie swoich znajomosci robic statystyke, to nie mowil Ci nikt ze to nie za dobre towarzystwo dla grzecznych dziewczynek?
a ja nawiązałam pierwszy kontakt z Kultem (jednak). Po Nowym Roku idę do studia wpłacić zaliczkę, umówić termin no i dogadać wzór, bo siedzi w mojej głowie i dokładnie wiem co chcę, ale że zdolności nie mam to nie potrafię tego przelać na papier:/ no i potrzebuję pomocy, więc się wybieram do nich🙂 nie mogę się doczekać😀
Nav -Wyczuwam złośliwą ironię w Twojej wypowiedzi, która jest dośc nie na poziomie. Nie lubisz katolików że tak ironicznie wplotłaś to w swoją wypowiedź? Wybacz ale tygodnika Zródło nie znam i pierwsze słyszę, ku Twojemu smutkowi nie należe tez to żadnej ortodoksyjnej wspólnoty i nie przyszłam tu z misją fanatyczki 🙁

Osobiście na szczęście nie miałam doczynienia ze skinami ale uwierz, że moje poglądy na ich temat pochodzą od osoby która zna dobrze tę grupę ludzi i ma pojęcie w tym temacie.

Osobiście na szczęście nie miałam doczynienia ze skinami ale uwierz, że moje poglądy na ich temat pochodzą od osoby która znaja dobrze tę grupę ludzi.


uff, to mi ulzylo...

dodam jeszcze, ze nie czuje niecheci do katolikow, tylko do ignorantow, a Twoj brak uczestnictwa w jakiejkolwiek wspolnocie nie napawa mnie smutkiem - pisze to dla spokoju Twojego ducha.

a teraz chyba powinnysmy wrocic do tematu.
Wybacz ale Twoje zdanie - wirtualnej osoby - nie jest mi potrzebne w najmniejszym stopniu do spokoju ducha 😉

Koniec offa.
Wybacz ale Twoje zdanie - wirtualnej osoby - nie jest mi potrzebne w najmniejszym stopniu do spokoju ducha 😉

Koniec offa.
Obawiam się, że Twoje zdanie w kwestii innego znaczenia krzyża celtyckiego też nie jest znaczące w kwestii "wytatuować czy nie" dla Nav, mimo że w ogóle jej nie znam 😉
😉


a w ogole, jakie to szczescie, ze nie zamierzam tatuowac sobie krzyza celtyckiego, niezaleznie od jego znaczenia  🤣 w przeciwnym razie dyskusja moglaby jeszcze troche zajac  🤣
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 grudnia 2009 22:39
Nav, I w sumie się nie dziwię tatuażystom, którzy odmawiają (lub pytają o przyczynę) zrobienia tatuażu tym, którzy nie podają konkretnego powodu jego zrobienia. Moim zdaniem trzeba naprawdę znać znaczenie, symbolikę (nawet np. głupi koliber musi być czymś ważnym, mnie np kojarzy się z siłą, przetrwaniem i dla mnie jest to stworzenie, które właśnie ma wielką wolę życia mimo mikrych rozmiarów).
Ja bym jeszcze raz przemyślała wybór wzoru.

Ja bym jeszcze raz przemyślała wybór wzoru.


a o ktorym wzorze mowimy??

jesli poprzednio napisalam malo wyraznie: ja NIE robie sobie krzyza celtyckiego

a nawet jesli, to o moja wiedze na temat jego znaczenia naprawde nie musisz sie martwic  🙄

kazdy wzor musi byc czyms waznym? o cholera, to nie moga byc byle jakie zawijasy, moze przypadkiem w apokryfach byla wzmianka o takowych  😲

mysle ze przesadzacie. nie mozna sie wszedzie doszukiwac zla i nazistow. moze ciezko Wam w to uwierzyc, ale dla niektorych, np dla mnie, kwiatek to po prostu kwiatek. ot, chocby blawatek to dla mnie ladny, niebieski kwiatek. a tu, nagle sie okazje, ze w symbolice kwiatow oznacza on "nie mam śmiałości porozmawiać z Tobą", myslalby kto! och nie, nie moge go sobie wytatuowac, jeszcze ktos pomysli, ze nie chce z nim rozmawiac  👀
pisałąm w pomocy naukowej, ale tam chemia zakrólowała i mi się wpis zaplątał - to może tu🙂 jak po angielsku i fancusku powiedzieć "wystarczająco dobra"??? good enough czy coś pomieszałam? no i jak po francusku - bo tu już nie wiem🙁
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
16 grudnia 2009 22:58
Breva, to chyba moja wina 😉 Tak po angielsku na pewno good enough
Niewidzialna, spooko😀 dziękuję🙂😉) cieszy mnie to bardzo że to te dwa słowa🙂
assez bon po francusku
Ale fajnie sie zrobiło w watku 😂
a propo krzyzy skinów i innych tam,to nie wrzucajcie wszystkich skinów do jednego wora co??
bo odebralam wasze wypowiedzi ze skin to zło gorsze od samego zła
Szczegolnie ze Daniela,jak mniemam,nie miala doczynania ze skinami,oprocz wikipediii
(ale to tylko moje przemyslenia po nieprzespanej nocy )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się