Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie

karolina_, wsadź w but z rivalonem. Ropa potrafi się "robić" długo. Jak jest bucik z ciepłym to szybciutko dojrzewa i wyłazi.
Możesz mieć po takim czasie rykoszet zagwożdzenia. Zostanie jedna gówniana bakteria w dziurce i się namnozy.
Ja bym zabutowała na 3 dni.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 września 2024 10:04
karolina_, A masz może fotki tego kopyta takie "do oceny"? Na tym rtg to kąty wsporowe wyglądają na podłożone, ale tam też chyba się brudu sporo zatrzymało, podkowa się nakłada ramionami na siebie i trudno powiedzieć. Przednia ściana też jest tak wybrzuszona jak na rtg? czy pod taki kątem zrobione? Ja nie lubię oceniać kształtu po fotkach, bo potrafią mocno przekłamywać, a po jednej to już w ogóle, ale takie mam wrażenie po tej wrzuconej przez Ciebie.
kotbury, on długo stał w bucie z rivanolem, aż się podeszwa zrobiła całą miękka, potem stał w kwasie borowym. Nie reaguje też na czułki, więc myślę że wszystko wyszło. Zagwozdzenie było na początku lipca.

zembria, nie mam niestety. Na tym zdjęciu jest podkowa z wkładką skórzana (tak wylupal to kopyto że trzeba było wkładka wyrównać z drugim)
karolina_, ale teraz stał, jak zaczął być nieregularny czy wtedy jak się zagwoździł?
Bo masz taki typowy objaw ropy teraz, takiej, która nie daje jeszcze pełnego objawu.
Mój koń nigdy przy ropie wczesnej nie reagował na czułki. reagował dopiero, gdy ta ropa była taka, że się robiła przetoka i sikało. Pierwsza jest u nas zawsze kulawizna i tętnienie.
kotbury, wtedy jak się zagwozdzil. Może i ropa, zobaczymy w ciągu paru dni, do przyjazdu weta powinno się wyjaśnić.
BUCK   buttermilk buckskin
06 września 2024 14:40
zależy od ilości, umiejscowienia ropy
mój na przełomie stycznia i lutego mocno zakulał, w obrębie tygodnia 3 różne osoby badały czułkami i NIC. Wetka powiedziała, że taką pełną diagnozę wykona za tydzień, ale z dnia na dzień było widać że idzie ku dobremu i przestał kuleć, uznaliśmy że naciągnął gdzieś mięsień a może kopa dostał.... a jakoś w lipcu strugaczka odkryła bardzo, bardzo płytką 'jamę' po tamtej ropie, jednak ropie, także ten......
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się