Młode Konie

JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
03 października 2022 12:22
Ja już nie chcę, żeby on rósł, bo będę wskakiwać z trampoliny 😂
C7E07D17-F8EE-486B-9D69-1B8D8E04FB2A.jpeg C7E07D17-F8EE-486B-9D69-1B8D8E04FB2A.jpeg
Co Wy wiecie o rośnięciu .... Mój ma 3,5 roku i 175 cm :P
rybka, no to masz realną szansę na konia finalnie ok 180 cm w kłębie
rybka   Różowe okulary..
03 października 2022 21:40
adriena, ano!

Rodzeństwo liczne zwykle tak między 174-178, liczę, że się załapie w tym 😉 Chociaż już 2 cm nie robi różnicy. Szczęśliwie jest delikatny i subtelny na pomoce.
Słuchajcie a jest jakaś szansa ze koń 2 lata i 3 miesiące co ma 166-167 cm obecnie nie wyrośnie na kolosa 180?
Rodzice po 170 około
rybka   Różowe okulary..
04 października 2022 20:14
Bajahorses, A dziadkowie jaki wzrost ?

Mój miał 167 cm jak miał rok i osiem miesięcy, koleżanki w tym czasie miał 151, obydwa do 3,5 urosły po 8-9 cm.
Bajahorses, duży w wieku 2 lat i ok 2 miesięcy miał 159cm, rósł do 6 r.z. Do 180cm. Matka coś ponad 160cm, ojciec ok 170cm. A bida była taka, że anataomi kośćca można było się na nim uczyć. To moje modły chyba pomogły bo chciałam aby miał choć ciut ponad 160cm 🤣
Ojciec Quidamo 169cm po Quidam's Rubin -165 cm od Lambada (nie znalazłam nigdzie wzrostu)
Matka Belissa 168cm po Day Dream II S - 170cm - matka nn
siwaaa, mój jest za to bardzo proporcjonalny, co każdy go widzi to mówi: „to dwulatek? Niemożliwe!”

Ja chciałam wysokiego konia takie 170cm, ale trochę zaczyna mnie przerażać 😅 nie da się jakoś zahamować już wzrostu? 😂
246931EC-776C-4A72-95BD-78B2C0711A50.jpeg 246931EC-776C-4A72-95BD-78B2C0711A50.jpeg
Bajahorses, może cygańską miarą sprawdź - to gwarancji nie da, ale orientacyjnie podpowie ile może jeszcze urosnąć 😉
Post został usunięty przez autora
any, a podpowiesz jak to zrobić, bo jestem kompletnie zielona w temacie 😀
Tu jest fajny opis szacowania wzrostu konia, czy się sprawdza powiem za 1,5 roku 😉 Jak Vitality skończy 3.
https://cichonstallions.pl/artykuly/wzrost-to-nie-tylko-genetyka/

Ja sprawdzam u źrebiąt długość nadpęcia i porównuje do matki - takie samo to prawdopodobnie tem sam wzrost, dłuższe to niby wyższy.
Chociaż jak wszyscy wiemy: są konie na długiej nodze, są konie z głęboką kłodą, są tez konie z długimi nadpęciami 😉

Można sobie mierzyć, liczyć a natura swoje 😀

Skary potwór 😄 wciąż boję się sprawdzić ile ma 😅
8BCB3118-AC45-4F96-95CB-08992AEA6EDD.jpeg 8BCB3118-AC45-4F96-95CB-08992AEA6EDD.jpeg
any, a podpowiesz jak to zrobić, bo jestem kompletnie zielona w temacie 😀
Bajahorses, bierzesz kawałek sznurka, mierzysz nim odległość od łokcia do ostrogi i przekładasz ten pomiar 'do góry' od łokcia do kłębu - teoretycznie sznurek powinien ci pokazać ile koń jeszcze urośnie bo te dwa odcinki powinny mieć ostatecznie taki sam wymiar, ale to tylko reguła od której zdarzają się wyjątki 😉
Znalazłam konia który obala cygańską miarę 😉
Szkoda że to walach bo całkiem przyjemny dla oka 😀
F218EDA7-4247-4A45-95FF-D83B83CC543A.jpeg F218EDA7-4247-4A45-95FF-D83B83CC543A.jpeg
Iskra de Baleron, bardzo długonogi. Co to za rodowód?
karolina_, For Final x Finest x Londonderry
Gość jest z ogłoszenia na ehorses 🙂
Iskra de Baleron, ryzyko,że będzie się rozkuwał
Perlica, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana 😉

Podobają mi się długonogie konie a jak jeszcze do kompletu mają długą łagodną potylice i (nie wiem jak to jest po polsku) „szerokie gardło” 😅
To wpadam jak śliwka w kompot 😋
Ja tam jestem ciekawa co z nim nie tak, że z takim wyglądem i rodowodem kosztuje 8.500 e. Bo to nie jest w DE normalna cena za takiego 3 latka.
KaNie, napisali że chip… jednak jak wszyscy wiemy, nawet dwa to nie jest przeszkoda w zakwalifikowaniu do testu ogierów.
Napisali też że jest operacyjny, także dziwne to.
KaNie, trzebaby pojechać, zobaczyć i dobrze zbadać ze swoim wetem.

Iskra de Baleron, mi się w ogóle podobają z wyglądu Fürst Romanciery, For Romance i większość synów tego drugiego - konkurs piękności mają wygrany, na "swoją" FRke codziennie od urodzenia patrzę z przyjemnością, 7 m-cy i ciągle jak z obrazka, a nie jak brzydki roczniak. Będę powtarzać aż znajdę ciekawego syna/wnuka - For Austria u Sosatha jest piękny, muszę zobaczyć czy jest ich pokaz źrebiąt na CMH
A swoja droga orientujecie sie w temacie OCD i mozliwości uzyskania licencji u ogiera?
KaNie, musisz sprawdzić dokładne wymagania dla danego związku ale to nie jest tak że jakiekolwiek OCD eliminuje - zależy gdzie
Mam oldenburskiego prawie 2 latka. Kupiony na aukcji z nadzieją że pojdzie na ogiera. Ale miał OCD w obu stawach skokoch. I w sumie nie wiem co z nim zrobić teraz, bo albo zacznę go już przygotowywać, albo kastracja na wiosnę.
KaNie, droga na skróty- zwyczajnie skontaktuj się ze związkiem i zapytaj 😉
Można też wygooglac przepisy uznawania itd. Ja np napaliłam się na ET od dwulatki a w przepisach związku Oldenburskiego jak byk jest napisane że można pobierać dopiero od trzylatki.
Iskra de Baleron,
Spoko, mogłabym dzwonic gdyby moj niemiecki był taki dobry, zeby roznawiac o czipach i licencjach 😅
KaNie, oni mówią świetnie po angielsku również 🙂
Napisze ci wiadomość 😉
Iskra de Baleron, szerokie gardło ? To mnie zaciekawiłaś?

Co do ceny tego cukierka bankowo coś nie halo. Może czipy już zrobiły coś w stawie, albo są tak wielkie,że nie będzie stawu po ich wyjęciu?

KaNie, uczciwie wyciąć i wyjąć przy okazji. Jednak wiem,że ludzie wyciągają , nie przyznają się i na ogiera, stąd pewnie mamy tyle czipów koni.
Iskra de Baleron,
Dzieki, potem Ci odpisze na PW.

Perlica
On jest juz ponad pol roku po operacji, bo miał stawy skokowe jak banie i kulał.

Ogolnie ja uważam ze powinnismy go wyciąć. Mój szef w sumie ma parcie. Ale mamy 2 zdrowego, lepszego ogiera, wiec moze uda mi się przeforsować tylko jednego. Chociaz ten z OCD jest ruchowo spektakularny, ale z charakteru bardzo autystyczny misio. Bez charakteru i iskry na ogiera.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się