skrzynki, pojemniki na szczotki , preparaty pielęgnacyjne

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 sierpnia 2009 19:05
szafka była na kłódkę, tylko ze najpierw zginęła kłódka a potem zawartość szafki (nie cala oczywiście).
W tej chwili mam skrzynkę na kłódkę, i chyba tez śpię trochę spokojniej... No i prywatna siodlarnia jest zamykana na klucz co mnie bardzo cieszy 🙂



Edit: Wysłałam przed przeczytaniem poprzedniego postu, ale zgadzam się z nim: Koniec z  🚫

Edit2: żeby nie robić takiego kompletnego OT'u:
znalazłam coś takiego:
http://www.horsepol.com.pl/index.php?str=prod_big&idk=1198&kat=
Może jestem  🤔wirek: ale to mi się podoba 😉
In.   tęczowy kucyk <3
14 sierpnia 2009 13:50
Edit2: żeby nie robić takiego kompletnego OT'u:
znalazłam coś takiego:
http://www.horsepol.com.pl/index.php?str=prod_big&idk=1198&kat=
Może jestem  🤔wirek: ale to mi się podoba 😉


Rany to jest super ! Też mi się podoba, chociaż wiem, że jest mi KOMPLETNIE niepotrzebne ; )
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
14 sierpnia 2009 14:17
Ciesz sie ze nie jestem w tym odczuciu osamotniona  🤣
Kopiuję z żółtodziobów  😀

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś o preparatach pielęgnacyjnych firmy Effol (smary do kopyt, szampony, emulsje do pielęgnacji sierści itp)
Jako iż konia nie mam, mało używam takich rzeczy i nigdy do tej pory własnych nie potrzebowałam (łeh, teraz też nie potrzebuję ale mam zachciankę, a co tam) - nie orientuję się za bardzo
W internecie konkretne opinie i opisy znalazłam tylko tych bardziej znanych firm - Veredus, Leovet itp
Z tego co widzę specyfiki tej firmy są w dość przystępnych cenach. Czy idzie za tym słaba jakość?
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Miałam taki preparat na strzałki, bardzo przydatna rzecz wspomagająca leczenie gnijących strzałek. Super pomysł z aplikatorem, trochę dziwna konsystencja (jakby zawiesina, także przed użyciem trzeba wstrząsnąć]. Płyn bardzo pomaga w dojściu do ładu z gnijąymi strzałkami, zabezpiecza przed wilgocią, ale nie wysusza - sprawdza się w profilaktyce, kiedy koń dużo stoi w boksie.
Po jednym preparacie nie pokuszę się o ocenianie wszystkich produktów, ale chętnie kupię coś jeszcze 😉
Widziałam go dzisiaj w sklepie, ale akurat preparat na strzałki jest mi zbędny jako iż takie rzeczy w stajni do ogólnego użytku są
Kupiłam emulsję do sierści i mam nadzieję że będzie dobra, na razie wiem tylko że ładnie pachnie  🤣
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
24 września 2009 22:07
Zielona maść do kopyt Effol  kiedyś uchodziła za jedną z najlepszych, wręcz za najlepszą. Mam ją i nawet nie szukam innej. Przy regularniejszym smarowaniu kopyta się błyszczą, stają bardziej nawilżone/odżywione (testowane na kilku koniach). Uwielbiam ją szczególnie w suchych porach roku.
Miałam też chyba mydło do skór  i też było bardzo wysokiej jakości.
Czyli jak widzę opinie o tych preparatach pozytywne są  😉
W najbliższym czasie sama muszę przetestować  😀
Chess tak, Effol robi dobre praparaty, ja kocham ten z mentolem, relaksująco-czyszczący 😀

Co do skrzynek - przez ponad dwa lata do przechowywania czyścideł używałam takiej skrzynki (teraz służy mi jako apteczka)
http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=115_95&products_id=1799
Szybko połamała mi się ta szara półeczka w środku, natomiast sama skrzynka jest niezniszczalna. Zaczepy dalej działają i nawet nie jest specjalnie porysowana, mimo że wsiadałam z niej nieraz i nawet dostała kilka kopniaków od koni.
Z tego, co się orientuję, to ten rodzaj skrzynki sprzedaje kilka firm, ale IMO różnią się wtedy tylko naklejką z nazwą. No i ceną - ja kupiłam tę skrzynkę jako Euroline na 69 zł, w wersji Shires czy USG była już za ponad 130   🤔

Aktualnie urzywam skrzynki NEO - coś w tym stylu http://allegro.pl/item746019327_profesjonalna_skrzynka_narzedziowa_20_neo_od_ss.html, z tym że moja ma plastikowe zaczepy i jest dwa razy większa od Euroline'a. Zapłaciłam za nią 60 zł, jest bardzo lekka, ale wytrzymała (jeden z moich konia najpierw ją podeptał, a potem skopał, a skrzynka tylko się trochę porysowała od spodu po przejechaniu po betonie) Poza tym mieszczą mi się w niej wszystkie szczotki i akcesoria, na klapie ma trzy głębokie schowki na duperele(ja w nich trzymam cukierki) no i ma śliczny kolor  😍

A Curverów nie cierpię, zawsze błyskawicznie psuły się zawiasy i/lub zapięcia, plastik jakiś taki flakowaty w nich, wygina się itd  😵

Ja mam skrzynkę Pffifa już prawie rok i powiem, że całkiem nieźle się sprawuje 🙂 Mój koń często ją przesuwa, wchodzi do niej [ stawia sobie w niej kopyto ], zamyka ją, otwiera itp. i dzielnie skrzynka to znosi.

http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/1597
Ja sie zastanawiam nad skrzynka curver z kółkami. Czy ktoś taką posiada?

Czy istnieje możliwość przewiezienia siodło na skrzynce? Chodzi mi o to zeby siodło (skokowe) nie dotykało ziemi.
Te skrzynki generalnie są bezbłędne, u nas jeździ nimi cała stajnia, a i na zawodach stoją przy co drugim boksie 🙂
Siodło powiesisz bez problemu i nie dotknie ziemi, ale ciągnąć jest ciężko- co chwila spada na bok. Chyba, że opatentujesz jakiś sposób na montaż. 🙂
Jutro skoro świt ruszam do CASTORAMy, może upoluje  🏇
http://www.allegro.pl/item1006202583_skrzynka_narzedziowa_na_kolach_curver_niemcy.html

Dramka, Tutaj masz w przyjemnej cenie, bo z tego co wiem, w marketach są droższe, przynajmniej u nas 🙂
Likier Dzięki  :kwiatek:

Wróciłam właśnie z Praktiker i Leroy Merlin.

W Leroy Merlin na promocji są takie skrzynki na kółkach za 85zł + gratis druga skrzynka CURVER  😅

A ja jednak zdecydowałam się na taką wysoka skrzynką :
ash   Sukces jest koloru blond....
14 maja 2010 12:41
Dramka ja mam bardzo podobną zakupioną z Lidla.
Moja jest trochę wyższa,ale polecam bardzo.
Nie wyobrażam sobie teraz posiadania innej.
Wstaw fotke  💃 Nie mój ideał..
ash   Sukces jest koloru blond....
14 maja 2010 14:11
Zrobię dziś zdjęcie i wieczorem wstawię!
Jest żółto czarna,duża na kółkach!
W stajni się śmiali,że wyglądam jakbym z walizką przyszła, a teraz wszyscy chcą taką!
Ja stwierdziłam że ta z kółkami jest zdecydowanie za duża i nie bede miec co w nia włożyc.
Dramka, ja miałam tą wielką i pół pustą targałam, albo tak pełną że ledwo ciągnęłam 😉 puściłam w świat, mam mniejszą i pakowaniejszą 🙂
I ty mi to teraz mówisz?  🤬 babo!

Dobrze ze jednak rozmyśliłam się. Moja mi sie podoba bo jest taka solidna ze można z niej wchodzić na konia.  💃
Dramka, ta co wzięłaś praktyczniejsza bo część na apteczkę a część na szczotki. A tamta co miałam to ani mi psikacze nie stały, ani półeczek sensownych ani nic.
Burza, a jak ci mowiłam ze te duże to sa ble to foch był 😁
Jak patrze na ceny wiekszych skrzynek w sklepie jeździeckich jestem w szoku.

W tej mojej mi brakuje dosłownie jednej przegródki.
armaquesse, tylko krowa nie zmienia zdania 😁
no niby .... 😁
To moja też taka cegła duża.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 maja 2010 22:33
Precelek, dobry staż! Ja jak go kupowałam to mi całe LM odradzało, że ma kiepskie kółka i w moment się posypie, na razie ma z rok 😉 ale w sumie jak coś to mam piękną skrzynkę na oku, nie wiem może ci się podoba?

Moi znajomi w stajni mają już takie dwie, są super pojemne. Mój curver jest w połowie pusty większość czasu 😉
A teraz jest na nie w Decathlonie promocja, coś koło 70zł kosztują.


mam ją od 2 miesięcy i jest fantastyczna 😜 kupiłam ją na przecenie za mniej niż 50zł, a teraz jest za 100 🤔
jest bardzo pojemna - z prawej strony przegródka gdzie mieszczę 2 smary do kopyt, pędzel i szczotkę do kopyt, na to jest nakładka z 3 przegródkami + jedna ma klapkę - mieszczę tam nożyczki, grzebyk, szczoteczkę, gumki, szczotkę do pyska i parę innych drobiazgów. Do nawiększej, dużej przegrody na środku mieści się wszystko 🏇 Obecnie mam tam 2 miękkie szczotki, zgrzebło, twardą szczotkę, szczotkę Ostera do grzywy i spray do ogona + uwiązm a jak przenoszę rzeczy z siodlarni do stajni to wsadzam jeszcze owijki i kalosze.
REWELACJA! Polecam bardzo, bo jak dla mnie warto 🙂
I unosi ponoć 80kg - jestem lżejsza, ale wchodziłam na nią (jako taborecik do robienia korków na grzywie) i wszystko było cacy 😉
Zwróciłam skrzynke CURVER i zakupiłam skrzynke duża w Decathlon. Zamek nie wygodny ale fajnie wew wyposazona.

Strucelka
za 109zł  😤
Dobry wybór!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się