Obozy jeździeckie

Był ktoś na obozie w Wolicy?
robakt   Liczy się jutro.
03 stycznia 2012 19:43
Wybiera się ktoś na V turnus do Lewady ? 😉
Szukałam wątku, ale znalazłam tylko 2011 , więc postanowiłam utworzyć wątek 😀
Szukam obozu typowo sportowego, żadna rekreacja. Ktoś może był na takowym ? 😉
http://www.gostar.pl/pl/noclegi
ktoś słyszał, że w tej stajni są Obozy ? wink

a ja postanowilam watki scalic, a temat uogolnic.
edytuj posty!
Czy był ktoś w ZASTAWNIE ?
Jeśli tak to chętnie wysłuchałabym waszych opinii na temat tamtejszych obozów ?  😁
Czy może ktoś coś wie o obozach w Jaroszówce? Czy w ogóle są tam organizowane, bo taką informację dostałam od koleżanki. Ewentualnie czy polecacie jakieś obozy w odległości ok. 200 km od Wrocławia ze skokami?  😀
Jaki polecacie obóz w okolicach pomorskiego?
żeby było dużo skoków, fajne tereny i pławienie koni ? (oprócz skręta ah.. te miejsca )
Prosze o szybką odp  .. 😀
Czy może mi ktoś polecić jakiś fajny obóz w podkarpackim, małopolskim lub lubelskim? 🙂

Żeby były 2 jazdy dziennie, skoki, tereny.
I cena tak do 1600 zł za 2 tygodnie.
Wybiera się może ktoś na ferie do Strzegomia? ;>
Ja bym chciała wiedzieć, czy te same konie chodzą pod uczestnikami turnusu rekreacyjnego i sportowego?
Ile jest koni a ile kucy?
Czy każdy ma przydzielonego konia, czy są zmieniane?
Ile jest skoków?
To jest do Leśnego Dworu?
Tak, te same.
Nie pamiętam dokładnie, nie dużo, kuców tam chyba w ogóle nie ma.
Są przydzielane, aczkolwiek ja akurat cały obóz jeździłam na tym samym ; )
Na sportowym moja koleżanka miała przede wszystkim skoki.
A co mi polecicie, jeżeli chciałabym dużo się nauczyć, szczególnie jeżeli chodzi o skoki, Toporzysko czy Rancho Pcim? Będę wdzięczna za każdą opinię  :kwiatek:
Pcim- skoki, Toporzysko ujeżdżenie  🙂
http://www.ranczohajnos.pl/obozy.html
oprócz obozów rekreacyjnych mamy też 3 tygodnie obozów sportowych z indywidualnymi treningami pod kątem ujeżdżenia, skoków i WKKW. Mamy dobrze przygotowane konie, które startują w zawodach, biorą udział w odznakach, egzaminach instruktorskich. 🙂
Polecam CIAH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] dzialalnosc uzytkowniczki na forum ma charakter glownie autopromocyjny, byla wielkorotnie ostrzegana za ogloszenia w niewlasciwych miejscach oraz upominana za reklame. poniewaz uzytkowniczka do tej pory nie zapoznala sie z regulaminem forum i nadal wykorzystuje je w celach autopromocyjnych dostaje wypowiedz moderowana na bardzo dlugo. posty z reklama stajni zostaly wyedytowane lub usuniete calkowicie.
ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza watkiem ogloszeniowym. ostatnia szansa na zapoznanie sie z regulaminem forum, zanim dorobisz sie dlugiej moderowanej.
ciach



A ile minimum godz. ?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 stycznia 2012 21:05
asiaj, won do ogłoszeń 🤬
Pauuliina, po co cytujesz post nad swoim i to taki długi? 😵
Po raz kolejny - szukam obozu na lato, a z postem na post coraz mniej łudzę się, że znajdę idealny i zawężam wymagania.

Poszukuję obozu sportowego, nie rekreacyjnego, nastawionego na skoki.

Gdzie konie będą zadbane, gdzie nie będą chodzić milion godzin, obozu z głową, dobrymi trenerami, dobrze przygotowanymi końmi (nie rekreacyjnymi osiołkami), porządnym sprzętem, treningi w niezbyt dużych grupach, fajnie by było więcej niż raz dziennie. No ośrodek jeździecki nastawiony na sport i dobro konia.
Tym razem nie ważne już w jakiej części Polski.

Strzegom? Pcim (bardzo zniechęcające filmiki na youtube, mimo ogólnych pozytywnych opinii)?
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
15 stycznia 2012 18:19
Annopol
Moszna
Zapraszam do wtórku na obóz jeździecki 🙂  już są nowe terminy na wakacje 2012 oraz wakacje dla najmłodszych
www.konieikuce.com.pl

naprawdę warto 🙂 każdy turnus zakończony zawodami jeździeckimi na  poziomie dobranym do uczestników 🙂
🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇 🏇
missk, zależy co uważasz za skoki  😉
U nas, tj. w Toporzysku, oprócz ujeżdżenia tez można poskakać - ale tutaj nie będziesz sadzić jakichś niewiadomo jakich wysokości, raczej będą podstawy, różne kombinacje, na niewielkich wysokościach
a są tam obozy na lato ? bo na razie oferta tylko na ferie zimowe ;/
edit: a znacie jeszcze jakieś obozy w stylu ekwadora  😍 tylko trochę bliżej południa (mieszkam nie daleko Krk)
edit: a ktoś z was był w Zbrosławicach 😉 ?
Miałam doświadczenie z dwoma miejscami, w których organizowane są obozy jeździeckie.
Pierwsze w Bieszczadach - jeździłam tam przez ponad 12 lat co roku! To obozy u ludzi którzy mają ok 50ha i stado koni huculskich. Konie żyją całkiem naturalnie, w tabunie. Żeby pojeździć grupka musi je najpierw znaleźć, potem zgonić na plac i złapać. Jeździ się wyłącznie na oklep. Tereny są przepiękne. Można np pojechać nad zalew Soliński konno i pogalopować po brzegu - fantastyczne. Warunki raczej spartańskie, ale ma to swój niespotykany urok. Gorąco, gorąco polecam http://www.serednie.eu/ Mają obozy młodzieżowe i studenckie. Można tam pojechać nie tylko w wakacje. Ludzie cudowni!

Inne miejsce to Sielanka Raciąż.
Takie gospodarstwo agroturystyczne, nie mają hali, ale za to wspaniałe tereny. http://www.sielanka.com.pl/
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
16 stycznia 2012 19:14
Czy może ktoś coś wie o obozach w Jaroszówce? Czy w ogóle są tam organizowane, bo taką informację dostałam od koleżanki. Ewentualnie czy polecacie jakieś obozy w odległości ok. 200 km od Wrocławia ze skokami?  😀

Są organizowane Jaroszówce w Gospodarstwie "Dwa Brzegi". Gospodarzy na prawdę polecam, to wspaniali ludzie. Konie są bardzo dobrze wyszkolone, a trener to pasjonat. Po bliższe informacje musiałabym Cię odesłać właśnie do nich 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
16 stycznia 2012 20:24
[quote author=Jadźka_ link=topic=14237.msg1262506#msg1262506 date=1326732363]
Miałam doświadczenie z dwoma miejscami, w których organizowane są obozy jeździeckie.
Pierwsze w Bieszczadach - jeździłam tam przez ponad 12 lat co roku! To obozy u ludzi którzy mają ok 50ha i stado koni huculskich. Konie żyją całkiem naturalnie, w tabunie. Żeby pojeździć grupka musi je najpierw znaleźć, potem zgonić na plac i złapać. Jeździ się wyłącznie na oklep. Tereny są przepiękne. Można np pojechać nad zalew Soliński konno i pogalopować po brzegu - fantastyczne. Warunki raczej spartańskie, ale ma to swój niespotykany urok. Gorąco, gorąco polecam http://www.serednie.eu/ Mają obozy młodzieżowe i studenckie. Można tam pojechać nie tylko w wakacje. Ludzie cudowni!

Inne miejsce to Sielanka Raciąż.
Takie gospodarstwo agroturystyczne, nie mają hali, ale za to wspaniałe tereny. http://www.sielanka.com.pl/
[/quote]

A jak dojechać do tych Seredni z drugiego końca Polski? Znalazłam jakieś połączenia autobusem z przesiadkami, pociągiem nic nie znalazłam... A oferta bardzo mi się spodobała  😀
Jaki obóz w ferie najlepiej w lubelskim polecacie dla 14-latki? Chciałabym gdzieś pojechać, ale jakoś nie umiem znaleźć niczego fajnego..
Dementek, już piszę jak dojechać :-)

Najlepiej jest dojechać do Zagórza pociągiem (opcjonalnie do Sanoka). Tam trzeba przesiąść się w jeden z wielu prywatnych busów jadący w kierunku wsi Polana (gmina Czarna). Od wsi Polana trzeba już dojść "z buta" albo namówić właścicieli żeby podjechali samochodem do wsi i zabrali.

Można też dojechać autobusem do Ustrzyk, ale potem trudniej znaleźć jakiś transport do Polany.
Najlepiej będzie napisać do nich maila albo zadzwonić. Powiedzą jak aktualnie najłatwiej się do nich dostać.
Naprawdę warto. Niezapomniane przeżycia, można popbserwować konie w praktycznie naturalnym środowisku, jak walczą o dominację, jak ogier zagania wszystkie klacze, jak młode wspólnie się bawią. Bajka. POLECAM!
kortina w stajni Arvena były organizowane zimowiska, myślę, że w tym roku również będzie. Ostatnio dużo się zmieniło (na lepsze). Nie mam pojęcia jak w zimie ale w lecie są bardziej przemyślane obozy, z dużą ilością atrakcji. Najlepiej będzie jakbyś zadzwoniła lub wysłała e-maila do właścicielki zapytała się czy będzie i jakie są przewidziane atrakcje, jaka organizacja czasu 🙂 W Lubelskim nie ma dużego wyboru jeśli chodzi o świetne zimowiska 🙂
Prakseda   Nie ważne gdzie...ważne z kim !!
19 stycznia 2012 09:11
A ja polecam gorąco obozy w BRACHLEWIE 🙂 woj. pomorskie. Grupy kameralne - bez ograniczeń wiekowych 🙂 Konie super przygotowane, możliwość jazdy dwa razy dziennie. Treningi dopasowane do umiejętności. Możliwe treningi skokowe ! 🙂Sama byłam na tym obozie i mogę śmiało go polecić ! 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się