kącik skoków

salto piccolo, widziałam taki konkurs na styl dla 5-latków, że większość kończyła przygodę w linii na wejściu. Doświadczeni byli. Powód? GT i stylowemu w jednej osobie nie chciało się za dużo gadać/oceniać/śledzić przez wszystkie przeszkody 😁
Budowniczy gdy chce (i umie)  - na każdym parkurze może załatwić każdego.
Ale to nie o świadomych zasadzkach mowa. Parkury na LL i L są godne solidnej monografii już jakiś czas. O nieuctwie GT. Może dawno nie miałaś do czynienia?
Ja tam trzymam kciuki o szybką implementację zmian - na obszerność.
Smok10 znowu bredzisz i mylisz ludzi. Pisałam już - w tym roku 70%. Zajrzyj do Regulaminu.
[Smok10 znowu bredzisz i mylisz ludzi. Pisałam już - w tym roku 70%. Zajrzyj do Regulaminu.


Nie bredzę ,tylko przepisy czytałem w zeszłym roku. Ale to dobrze. Tylko co z tego jak konkurs licencyjny znowu obniżyli na L ( zgadza się ? )
halo tragedia  😵 Generalnie stylówki a co za tym idzie kwalifikacje i same MPMK to jest jakiś żart  😁
Ale fakt, zdażają się parkury mocno nie fair. I wtedy cieszę się, że mam trenera, który pomoże rozwiązać każdą zagwozdkę krok po kroku. I takiego, który faktycznie coś w domu robi. W sumie nie zdażyło mi się na zawodach jechać czegoś trudniejszego niż stoi w domu.
Jeszcze. Bo z tego co mówisz może mnie w 5 latkach spotkać w tym roku niespodzianka  😁

Edit.
Ostatnio miałam do czynienia z LL i L w Warce. Oprócz tego, że wszyscy wjeżdżali w mojego 4 latka, dla którego to były pierwsze zawody oraz tego, że jakaś pani mnie wyzwała od zapatrzonych w siebie profesjonalistów (poprosiłam jej córkę o nie wjeżdżanie na parkur za blisko lini - młody bał się wtedy koni z naprzeciwka) było dobrze. Żadnych trudniejszych rzeczy, linie jak po sznurku, łuki tak samo. Jak to powiedziała halo: nuda  😁
salto piccolo Trzymam kciuki za powrót  :kwiatek:

Uczepiliście się tylko 4 latków , wole młodego przepchać przez parkur niż kilkuletniego dziada co zaczyna  😁  Naprawdę boję się pierwszych zawodów, mój delikwent ma na karku 16 lat, zaczął coś tam chodzić od roku a jego nawyki są z kosmosu  😜 
Ale ile nerwów zjadłam, ile się natłumaczyłam to on zawsze coś po swojemu, teraz mam satysfakcje, że coś osła nauczyłam  😵 tu oczywiście zasługa trenerów. Teraz pracuje nad odbudową moich złych nawyków co nałapałam .

edit. ort.
Nie bredzę, tylko przepisy czytałem w zeszłym roku. Ale to dobrze.

Bez urazy - ale nie mogłeś czytać w zeszłym roku, bo obowiązują od 1 stycznia tego roku, a plik na stronie PZJ ma datę utworzenia 15 stycznia 2014.
Oznaczałoby to, że czytałeś przepisy, kiedy nie istniały, chyba- że czytasz w czyjejś głowie albo podróżujesz w czasie. 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 kwietnia 2014 19:16
Czytał przepisy z 2013 😉 czytanie ze zrozumieniem, bez. urazy 😉
salto piccolo, nie, już ci raczej nie grożą dziwa na 5 latkach. Tylko musisz się liczyć (słusznie) że duże znaczenie dla punktacji ma rytm i płynność przejazdu.
Ja wszystkich ZO zazdroszczę - parkury są fair. Zdajesz sobie sprawę, że Warka jest przykładem wysoce niereprezentatywnym? 😁
Smok10, egzaminacyjny na 100 to konsekwencja tego 70%. Naprawdę L wystarcza do przetestowania umiejętności jeźdźca - o ile to jest solidne L.

Bardzo nierówno jest pod względem wysokości na zawodach w poszczególnych regionach, w poszczególnych miejscach. Bywają takie N-ki, że śmiech na sali. Potem ludzie mówią: "phi, L" (a wżyciu L nie jechali). No "phi", skoro to 80 cm, a gdy 100 przemkną, to pewni, że P1 🤣 I nie mówię o rozsądnym postawieniu na minimum, bo grunt nieco słabszy, czy stawka zawodników mierna. Potem zdziwienia wielkie na widok oksera 105/130 (maksymalne wymiary L-kowe) - że WAGON  🙇
Podobało mi się rozwiązanie w Bogusławicach: niby konkursy takie same a duża różnica techniczna pomiędzy towarzyskimi a regionalnymi. Te i te fair. Np. mini-LL towarzyskie z samych pojedynczych, bez linii a regionalne - już "normalnie".
Czytał przepisy z 2013 😉 czytanie ze zrozumieniem, bez. urazy 😉
No, sorry, a dlaczego zeszłoroczne przepisy mają obowiązywać dzisiaj? 🙂
Zaraz się dowiemy, że parkury powinny mieć 1,7-1,9m, bo właśnie widział, że w Moskwie takie skaczą.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 kwietnia 2014 20:29
Ale nikt nie mówi że tak ma być  🤔wirek: poza tym L licencyjny już parę lat był rozgrywany na wysokości 105 i wszyscy byli zdziwieni, taką decyzją. Nie pogadajmy w skrajności...
[quote author=Smok10 link=topic=18.msg2065111#msg2065111 date=1397226561]
Nie bredzę, tylko przepisy czytałem w zeszłym roku. Ale to dobrze.

Bez urazy - ale nie mogłeś czytać w zeszłym roku, bo obowiązują od 1 stycznia tego roku, a plik na stronie PZJ ma datę utworzenia 15 stycznia 2014.
Oznaczałoby to, że czytałeś przepisy, kiedy nie istniały, chyba- że czytasz w czyjejś głowie albo podróżujesz w czasie. 🙂
[/quote]

Chcesz mi przysrać to czytaj ze zrozumieniem , Cytowałem stare przepisy zeszłoroczne ,nowych zmian własnie jeszcze nie czytałem na co zwróciła mi uwagę halo. Zapomniałeś wziąć  Geriavitu  🤣 🤣 🤣 🤣
Nestor,  łatwo jest się pomylić, gdy x lat było tak a tak i wchodzi zmiana. Ciekawe czy GT i sędziowie przyswoili.
A przeszkody mogą mieć 1,7 🙂 w zgodzie z przepisami.
Nestor,  łatwo jest się pomylić, gdy x lat było tak a tak i wchodzi zmiana. Ciekawe czy GT i sędziowie przyswoili.
A przeszkody mogą mieć 1,7 🙂 w zgodzie z przepisami.

Nie wiem czy nie tylko stacjonaty mogą być do 10 cm wyższe ,więc 1,7 mogą mieć . Chyba że Bingo ,to wtedy bez problemu   🤣 🤣 🤣
A przeszkody mogą mieć 1,7 🙂 w zgodzie z przepisami.
U nas takich parkurów nie stawiają, bo zaoszczędzili na stojakach i dziurek brakuje 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 kwietnia 2014 21:10
Ups i komuś nie wyszło  😎 w Warce stojaki mają odpowiednie do takich lotów. Na Cavaliadzie też takie były 😉
[quote author=halo link=topic=18.msg2065387#msg2065387 date=1397245138]
A przeszkody mogą mieć 1,7 🙂 w zgodzie z przepisami.

U nas takich parkurów nie stawiają, bo zaoszczędzili na stojakach i dziurek brakuje 🙂
[/quote]

W takim zaścianku to i kawaletki za wysokie  🤣
W takim zaścianku to i kawaletki za wysokie  🤣

Tak, to szczera prawda, nasi hodowcy popełnili wiele błędów, dlatego cienko przędziemy:



p.s. wiem, że w przepisach nie ma słowa "ironia" - ale w słowniku na pewno jest (> Mozii)
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 kwietnia 2014 22:52
Wybacz, ale patrząc na ton Twoich wypowiedzi ciężko stwierdzić ironię. Raczej sprytną próbę wyjścia z kłopotliwej sytuacji po tym, jak nie udało się dopiec 😉 ale oczywiście przepraszam za błędne odczytanie Twoich intencji 😉
ale oczywiście przepraszam za błędne odczytanie Twoich intencji 😉
Ja się nie obrażam, sytuacja jest nawet zabawna 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
12 kwietnia 2014 05:42
Oj tak 😉
halo zdaję sobie sprawę, to był komentarz do Twojej wypowiedzi, że być może dawno już nie miałam do czynienia z takimi problemami  😁

Co do 5-latków. Jeśli się zdecyduję na MPMK to na pewno jedzie trener. Ja do tego nie mam nerwów, nie dość, że mój koń to jeszcze mojej hodowli. Ale 5-latki planuję jechać w Ciekocinku i może jeszcze gdzieś dla zabawy. Zobaczymy jak to wszystko się rozegra - zależy od tego czy dostanę tutaj konia do potrenowania. Tak na dziko po długiej przerwie szkoda konia marnować by było.
Chciałam pokazać Wam filmik z dzisiejszej Nki 🙂 Jakieś opinie?

deborah   koń by się uśmiał...
12 kwietnia 2014 18:46
episode, bardzo przyjemnie się na Was patrzy.

Ja dziś przebrnęłam przez pierwsze P. Celowo na towarzyskich licząc, że bedzie niżej 😁
Niestety nie było.  Trudny pełnowymiarowy parkur z podmurowkami i rowem. Poza jednym błędem na okserze gdzie 3 foule przed widziałam, że nie pasuje ale zdrętwiałam i nie zrobiłam nic 🙁

Tak czy owak jestem dumna z siebie i  Cb. Był mega dzielny a ja pojechałam mimo, że bałam się okrutnie.  😡
Chciałam pokazać Wam filmik z dzisiejszej Nki 🙂 Jakieś opinie?




Bardzo dobry i równy przejazd , bardzo dobra kontrola  tempa i ładnie wyjechane zakręty, dobre podejście do przeszkód ,fajny koń dobrze pracujący i przodem i zadem , bardzo mi się podoba . Rzadko się widzi taką precyzję w opracowaniu trasy przejazdu i zachowania rytmu oraz przygotowaniu konia do lądowania na właściwą nogę , na ostatnią przeszkodę lekko ciebie pociągnął ,ale wyszedłeś z tego bardzo profesjonalnie , . Nie znam ciebie i nie wiem co jeździsz  ,ale bardzo mi się podobało , 🤣

P.S 8 takich przejazdów i z ręką na sercu jesteś gotowy na C i C1 ( Gdybam ,bo sądzę że psychicznie się nie spalisz )
bardzo dziękuję, bardzo miło to słyszeć  :kwiatek:
deborah, było ok, mimo tego oksera. Jestem w dalszym ciągu w szoku, gdzie CB ma zad nad przeszkodami  😲 On lata zamiast bardziej ekonomicznie, to coraz wyżej! Musi Ci być naprawdę trudno ogarnąć taaakie loty!  👍

Episode, bardzo przyjemny obrazek!
deborah   koń by się uśmiał...
12 kwietnia 2014 19:53
kilka zdjęć z dziś
dziękuje anai za fotki! przez ten jego zad ciągle na lądowaniu leżę na szyi 🙁










Moon   #kulistyzajebisty
12 kwietnia 2014 19:58
deb, właśnie oglądałam na fejsie wszystkie foty - wyglądaliście bardzo pro! 🙂
I też widzę Ci się kask na jedną stronę przekręca, hihi, jak sobie źle nasadzę na beret swó,j to też mi się tak robi, strasznie mnie to wkurza, wyglądam jak ciołek :P
bardzo dziękuję, bardzo miło to słyszeć  :kwiatek:


A jak z powtarzalnością takich przejazdów ???
deborah   koń by się uśmiał...
12 kwietnia 2014 20:02
Moon, zależy od fryzury. grzywka mi wyłazi z kasku to sobie na skroni zaplotłam warkoczyk. i z tej strony się trzymał a z drugiej sobie pełzał po głowie 😉

a reszta w myśl zasady " co nie dojade to dowyglądam" 😉
Smok10 do tej pory mało startowałam, także zobaczymy w tym roku 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się