Olsztyńscy voltowicze

Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
05 września 2014 09:42
RioBrawo Ze zwiedzaniem u nas kiepsko (jestem z Bartoszyc). Tak na szybko co mi przychodzi do głowy to po drodze do Galin jest wioska Ciemna Wola w której jest pomnik przyrody - potężny dąb jeśli się nie mylę. Zamkowa Góra w Dzikowie Iławeckim jak lubisz łazić po lasach. No i Zamek w Lidzbarku Warmińskim. Z końskimi miejscami bieda, po za Galinami i Liskami jest jeszcze Stadnina Braci Romanowskich w Sułowie. I na dokładkę pałac w Osiece 😉
dzięki. Sułowo znam🙂, pozostanie mi chyba tylko przyjemność pobytu w Liskach, zresztą jak zawsze🙂
Zapraszam na zawody skokowe w Napiwodzie 🙂 Wklejam propozycje i zachęcam do zapisów. Info na bieżąco na facebooku Stajni Napiwoda 🙂

Towarzyskie Zawody W Skokach przez Przeszkody
Napiwoda 27.09.2014 r.

1. Organizator: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Jeździecki ,,Napiwoda”
2. Termin zawodów: 27.09.2014 r.
3. Miejsce: Stajnia Napiwoda
4. Warunki techniczne: Hipodrom 66x40 – piasek
Rozprężalnia - trawiasta
5. Sędzia główny: podany wkrótce
6. Sekretariat: Kinga Pasturska
7. Lekarz wet. Kinga Pasturska
8. Zabezpieczenie medyczne na miejscu
9. Uczestnicy: wszyscy chętni
10. Termin zgłoszeń: 24 września 2014 r.
Zgłoszenia prosimy przesyłać jedynie drogą mailową na adres: klub@napiwoda.pl
11. Boksy będą przygotowane od piątku 26.09.2014 od godz. 17. Organizator zapewnia ściółkę (słoma) w boksach. Ilość boksów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacja u Pani Kingi Pasturskiej 881328358. Boks 30zł.
12. Program zawodów:

Sobota 27.09.2014 r. rozpoczęcie konkursów około godz.( podana wkrótce)

Konkurs nr 1 Młode Talenty
Konkurs nr 2 kl. Mini LL – na styl
Konkurs nr 3 kl. LL– dwufazowy art. 274.5.1
Konkurs nr 4 kl. L - zwykły art. 238.2.2
Istnieje możliwość rozegrania wyższych konkursów przy zgłoszeniu min. 4 zawodników – prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.

Odprawa techniczna godz. podana wkrótce ( po odprawie możliwość obejrzenia parkuru)

13. Dokumentacja klubów, zawodników i koni : paszport konia wraz z aktualnymi szczepieniami, osoby niepełnoletnie - pisemna zgoda rodziców na udział w zawodach.
14. Opłaty:
- wpisowe 20 zł
- startowe 20 zł
- boks 30 zł
15. Obowiązują przepisy PZJ.
16. NAGRODY:
– flot’s dla wszystkich koni
– puchary za I, II i III miejsce
– nagrody rzeczowe w zależności od hojności sponsorów

17.Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w programie zawodów.
18.Za ewentualne kradzieże, wypadki, szkody i zdarzenia losowe powstałe w czasie trwania zawodów lub podczas transportu organizator nie ponosi odpowiedzialności.
19.Impreza nie ma charakteru imprezy masowej- nie będzie karetki pogotowia, ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie.
20. Dojazd i transport koni na własny koszt.
Sportowy Klub Jeździecki ,,REVEL”
z siedzibą w Gutkowie 11-041 Olsztyn-Gutkowo ul. Gościnna 12

Propozycje ,,Parkuru Otwartego” w skokach przez przeszkody - zakończenie sezonu letniego w Gutkowie
O Puchar Sołtysa Gminy Gutkowa Pana Zdzisława Januszewskiego
Podczas zawodów odbędzie się coroczne święto ziemniaka!!!

Pula nagród rzeczowych i finansowych ponad 4000 PLN

1)Udział biorą: Zrzeszone i niezrzeszone kluby/zawodnicy w WMZJ/PZJ, miłośnicy koni.
2)Miejsce zawodów: 11-041 Olsztyn - Gutkowo ul. Gościnna 12
3)Termin: 27.09.2014 (Sobota) godzina 10😲0
4)Termin zgłoszeń: ostateczny 26.09.2014 godzina 20😲0 pisemnie, telefonicznie lub e-mail, po tym terminie wszystkie opłaty będą liczone podwójnie ( skjrevel@wp.pl ).
5)Organizator: ,,Gospodarstwo agroturystyczne pod Olchą” i SKJ,,Revel” z
siedzibą w Gutkowie
6)Miejsce: Hipodrom 100 x 40 metrów (podłoże piaszczyste)
Rozprężalnia 220 x 40 metrów (podłoże trawiaste)
Opłaty: w biurze zawodów przed każdym konkursem.

Wpisowe - 50 zł od konia
Startowe Minii LL – 10 zł, L L – 10 zł, L – 15 zł, P – 20 zł, N – 25

Z uwagi na podwórkową / treningową organizację ,,Parkuru Otwartego’’ organizator dopuszcza możliwość startu więcej niż 2 razy konia w zawodach. (pamiętajmy że zawsze musimy mieć na względzie dobro konia)

Nagrody pieniężne do odbioru w kasie biura zawodów pół godziny po zakończeniu konkursu dla właścicieli koni osób upoważnionych.

Minii LL - rzeczowe
LL - rzeczowe
L - Puchary (I-III) ,I 300, II150, III 100)
P - Puchary (I-III) rzeczowe i finansowe – I 400, II 200, III 100)
N – Puchary (I-III) rzeczowe i finansowe – I 500, II 250, III 100, IV 50

Pula nagród jest gwarantowana i nie ma wpływu na ilość uczestniczących par w całym treningu – w/w kwoty zostają wypłacone z godnie z propozycjami.
Pula finansowa może ulec podwyższeniu - trwają rozmowy ze sponsorami.
Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika zawodów.
Do dekoracji będzie proszone 25% najlepszych par danego konkursu (Flots).

7)Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu zawodów
Program Parkuru Otwartego:
Odstęp między konkursami max. 20 minut.
27.09.2014r Sobota godzina 10😲0

Konkurs Nr 1 ,,Mini LL’’ Treningowy - dokładności dwufazowy

Wysokość przeszkód do 50 cm I faza i 60 II Faza, wygrywa para która uzyska jak najlepszy czas bez punktów karnych w II fazie.
Uwaga: zrzutka nie wyklucza zawodnika z drugiej fazy konkursu będzie uważana za treningową i liczył będzie się wynik tylko I fazy.

Konkurs Nr 2 KL ,,LL” Treningowy– Dokładności z trafieniem w normę czasu.

Wysokość przeszkód do 80 cm. Wygrywa czysty przejazd jak najbliższy ustalonej normie czasu. Norma czasu będzie podana na 10 minut przed rozpoczęciem konkursu przez sędziego głównego i nie będzie zmieniona do końca trwania konkursu

Konkurs Nr 3 KL ,,L” Treningowy - Dwufazowy

Wysokość przeszkód do 100 cm I faza i 110 II Faza, wygrywa para która uzyska jak najlepszy czas bez punktów karnych w II fazie.
Uwaga: zrzutka nie wyklucza zawodnika z drugiej fazy konkursu będzie uważana za treningową i liczył będzie się wynik tylko I fazy.

Konkurs Nr 4 KL ,,P” Treningowy– Dokładności z Jokerem

Wysokość przeszkód od 100 cm do 120 cm (Joker) –wygrywa para która zgromadzi jak największą liczbę punktów w jak najkrótszym czasie.

Konkurs Nr 5 KL ,,N” Towarzyski – Potęga skoku o Puchar Sołtysa Gutkowa

Wysokość I nawrotu na trzech przeszkodach od 90 cm do 115 cm, czyste przejazdy wchodzą do dalszej rozgrywki nie ma ograniczenia nawrotów – wygrywa para, która uzyska jak najlepszy wynik.

Skład sędziowski: Małgorzata Pasternak; Daniel Piechota
Gospodarz toru: Daniel Piechota

Uczestnicy powinni posiadać aktualne badania lekarskie!

Juniorzy muszą posiadać zgodę rodziców!

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody i wypadki zaistniałe podczas transportu i trwania treningu!

Podczas trwania całego treningu na miejscu będzie obecny catering (grill, napoje, ciasta)

Po zakończonych konkursach organizator zaprasza na biesiadę do białego rana!!!

Podczas trwania imprezy będą dostępne potrawy regionalne z ziemniaków jako doroczne ,,Święto Ziemniaka”.

Wszelkie pytania prosimy kierować na numer telefonu: 603-797-074

Zgłoszenia pisemne na w/w adres oraz e-mail skjrevel@wp.pl

Zdjęcia parkuru – placu treningowego, przeszkód :
www.skjrevel.pl - dostępne od 10.09.2014

Życzymy przyjemnego pobytu i sukcesów w treningu
Organizatorzy
W imieniu Stajni u Franka zapraszam wszystkich Olsztyńskich voltowiczów ( i nie tylko!) na Hubertusa oraz impreze pohubertusową  🥂
więcej info na fb  😅
https://www.facebook.com/events/311367989049233/
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
23 września 2014 13:53

ktoś się wybiera ?
Kon do jazdy za darmo! Dla osoby dobrze jezdzacej (klacz po Loxley). Kon skaczacy 130-150. Poszukiwana osoba, ktora bedzie regularnie jezdzic skaczaca min. 100cm. Kon bez mozliwosci przeniesienia, jedynie trzeba sobie dojechac do stajni (30km od centrum Olsztyna). Kon prywatny, na razie z powodu braku czasu niejezdzony. Mozliwosc startu w zawodach.  Kon trudniejszy,wiec tylko dla osob dobrze jezdzacych. Zdjecia i wiecej informacji na pw.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
05 października 2014 18:18
Hej, pytanie grzecznościowe: zna ktoś Stajnię Cztery Wiatry? Godne polecenia jako pensjonat?
Ircia   Olsztyn Różnowo
05 października 2014 20:09
Edit. Miało być pw  😡
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 października 2014 09:07
Ircia, dzięki. A może ktoś zna i poleca jakąś kameralną, może przydomową stajnię blisko Olsztyna? Ja kojarzę kilka stajni, ale z tych większych, a znajoma szuka bardziej kameralnie.
Stajnia Dukata w Stawigudzie. Polecam. Świetne warunki, bardzo kameralnie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 października 2014 19:10
OK, dzięki, przekazuję 🙂
Mam przyjemność poinformować, iż w najbliższym czasie nastąpi otwarcie nowego sklepu jeździeckiego w Olsztynie. Zapraszamy do odwiedzin i zapoznania się z naszą ofertą. Szczegóły wkrótce.
        SK PLĘKITY  SERDECZNIE ZAPRASZA 🙂 !!!


                                                                                                                     


            Stadnina Koni Plękity i Rancho po Zosi w Pelniku zapraszają na wielkie wydarzenie. SK Plękity budzi się po latach ze snu. Tegoroczny Hubertus jest początkiem wielkich zmian.

DNIA 11.10.2014 R.
Proponujemy dwie gonitwy za lisem:
10.00 - gonitwa dla najmłodszych, na kucach i małych koniach do 150 cm wzrostu
13.00 - gonitwa dla dorosłych

Dla zwycięzców przewidujemy puchary, dla zwycięzcy grupy młodszej, oprócz pucharu atrakcyjna nagroda rzeczowa, dla zwycięzcy grupy dorosłej - wartościowa nagroda niespodzianka oraz flot's dla każdego uczestnika.
Po gonitwie zapraszamy wszystkich na wspólną biesiadę z kiełbaskami, bigosem i grochówką, przy której powspominać będzie można stare, dobre Plękickie czasy.

Opłaty organizacyjne:
para jeździec - koń - 40 zł
możliwość wynajęcia boksu:
doba - 25 zł
dzień hubertusa - 15 zł

Część wpisowego zostanie przeznaczona na nagrodę finansową dla zwycięzców.
Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia koni na gonitwę.

Zapisy:
Stadnika Koni Plękity - 791 892 999, e-mail: stadninakoniplekity@o2.pl

Zawodnicy niepełnoletni: wymagana pisemna zgoda rodziców lub opiekunów na udział w gonitwie.

https://www.facebook.com/events/730171397050830/
Poszukuję chętnych osób z końmi do pensjonatu niedaleko Olsztyna. Mała, kameralna stajnia przydomowa z możliwością szybkiego postawienia hali. Szukamy osób chętnych do wkroczenia do naszej końskiej rodziny. Warunki tworzone z miłości do koni, przystępny dojazd i miła rodzinna atmosfera. To ogłoszenie poglądowe, w celu znalezienia osób chętnych na stworzenie czegoś wyjątkowego. Cena 700zł. Ewentualne pytania osób zainteresowanych proszę kierować na priv.
Witam wszystkich Voltowiczów, jestem tu nowa  🤣

na gwałt poszukuję stajni pensjonatowej, najchętniej z halą, miła atmosfera i dobre warunki dla konia.

stajniamarzen pisałam priv ale nie uzyskałam odpowiedzi
Olsztynianie, do Kulpaki trzeba się rejestrować czy mogę przyjść z książeczką i załatwię badania w ciągu kilku minut bez rejestracji?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
20 października 2014 18:36
mils wystarczy zadzwonić i się umówić.
Witam wszystkich Voltowiczów, jestem tu nowa  🤣

na gwałt poszukuję stajni pensjonatowej, najchętniej z halą, miła atmosfera i dobre warunki dla konia.

stajniamarzen pisałam priv ale nie uzyskałam odpowiedzi


Stajnie z halą w okolicy Olsztyna Dąbrówka (Robson), Novum, Kierzbuń, Kortowo, w Kieźlinach jest hala namiotowa. Z tych co ja wiem 😉
Z halą są jeszcze Mycyny i Pacółtowo 🙂
To ja jeszcze tą listę uzupełnię o stajnię Palmowskich w Spręcowie i stajnię w Stawigudzie (Stajnia Stawiguda?)
Stajnia w Stawigudzie od dwóch lat jest zamknięta.
W Warmińsko-Mazurskim zaczyna być ujeżdżeniowo 🙂

propozycje ZR-A w Januszewie (możliwość przejazdów treningowych sędziowanych, tzn "poza konkursem" jak ktos nie ma/nie chce/nie moze wykupić licencji)
http://www.voltahorse.pl/varia/2014/10/januszewo15p.pdf

Czworoboki otwarte i spotkanie integracyjne wszystkich zainteresowanych ujeżdżeniem - w Pacółtowie. Przyjeżdżajcie zarówno z końmi, jak i bez koni 🙂
https://www.facebook.com/events/848994058454955/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular

No i na koniec strona stworzona by promować wśród jeźdźców jazdę ujeżdżeniową i tak naprawdę, dobre jeździectwo.
https://www.facebook.com/ujezdzenienamazurach
Nie wiedziałam, że stajnia w Stawigudzie jest zamknięta. Ale do listy stajni z halą można dopisać jeszcze stajnię w Radostach 🙂
Czy ktoś goli (lub zna kogoś kto goli) konie i dojedzie do Kieźlin ogolić futrzaka? Byłabym wdzięczna za namiary.  :kwiatek:
Dodane dzisiaj na Olsztynskich na fb - apropo stajni w stawigudzie:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005764908374&fref=ts
Kochani, ktoś wie gdzie mogę dostać granulat witaminowy dla koni Josera Joker? Ten sklep w Jonkowie jeszcze funkcjonuje? (agro feniks chyba)
Kiedyś w Butrynach była stajnia z rekreacją. Jest jeszcze??? Bo nie mogę znaleść na googlach i FB.
Wiem, że jż pytałam, ale większość jest nieaktualna/nie odpowiada mi. Z kim wart trenować ujeżdżeniowo w Olsztynie? wiem, że to ogólnie dresażowe dno, ale może ktoś coś wie  😀 Już mam dość jeżdżenia 200 km do konia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się