Bryczesy

🙂 Zależy jaki duży 🙂 ale pewnie tak... te co mam są właśnie jakieś 10-15cm za kostkę
Hm... a to masz aż takie znaczenie skoro i tak na to zakładamy skarpetkę..? Oby do kolan nie były, a tak to przecież nic złego, ze są 1 cm za krótkie, chyba że to sprawa życia i śmierci, to sorkaa...  💃
Ja tam wole troche krotsze niz za długie. Ale tak jak pisałam wcześniej trzeba mierzyć firmówki i nie ma tego problemu z długością  🙄
Tak, bo na tej wysokości mam problemy z zapięciem ich na rzepa  heh
Moja kumpela zakupiła sobie takie gatki: http://stallwenaas.no/productview/20225177/  w Polsce na allegro, ktoś coś o nich wie? ewentualnie zna norweski lub wie jak zamawiać?🙂
http://allegro.pl/item878865247_bryczesy_kratka_granatowy_braz_bialy_pelny_lej.html
żałuję, ze nie mój rozmiar...Może ktoś się załapie 😉
Piękna kratka ale malusieńkie  🙁
Śliczne , ale naprawdę małe . Wydaje mi się , że Pikeur ma zaniżoną numeracje . A co do długości nogawek to zawsze można uciąc . Ja śmigam w za dużych Cavallo i sobie z tym radze ;p są za długie z 10 cm😀
164 Pikeur tak naprawdę pasują na 158cm.

Bryczesy DAEWOO  🤔

Ja już wolę za krótkie niz za długie  😎
macie doswiadczenie z bryczesami horze? widzialam, macalam, wygladaja zachecajaco przy cenie 180zl..
magda Zależy jak często jeździsz. Ale ogólnie bryczesy za 180 nie mogą być wysokiej jakości..logiczne prawda?  😉
Dramka nie przesadzaj - mam Horze, ok. pół roku, jeżdżone tak mniej więcej 3-4 razy w tygodniu i po praniu wyglądają ciągle jak nowe - nie sądzę,żeby im się to nagle zmieniło... Pół roku to nie wiele, ale jeśli po kolejnych praniach (raz w tygodniu prane) dalej wyglądają jak nówki, nic się nie pruje, lej się nie zmechacił, nie wyciągają się, kolor ciągle intensywny to uważam, że nie są złe. Jedno na co trzeba brać poprawkę - proponuję rozmiar mniejszy niż powinien być, jeśli ktoś lubi dopasowane mocno bryczesy.
kilku koni dziennie nie jezdze i nie zamierzam. teraz raz w tygodniu, moze sie zmieni na raz dziennie niedlugo 😉 wiec - niezbyt intensywne uzytkowanie.

epk -a jak wygode oceniasz? 😉 masz porownanie do np piekurow?
Dlatego napisałam zależy jak często jeździsz..3-4 w tygodniu to nic.  😡


Nie jeżdżę 3-4 razy w tygodniu tylko w tych akurat tyle - nie jeżdżę cały tydzień w jednych bryczesach. Ty pewnie też nie jeździsz w jednych bryczesach przez pół roku dzień w dzień. A ja ze względu na ich wygodę to właśnie od pół roku te 3-4 razy w tygodniu + cotygodniowe pranie. To moim zdaniem dość często użytkowanie. W fair playach jeżdżę rzadziej i jednocześnie rzadziej je piorę - i Horze wyglądają spooro lepiej.

Mam porównanie do EuroStarów, Fair Play-ów i jakiś niemieckich 😉. Są bardzo wygodne, w sumie ich nie czuję praktycznie. U siebie je ustawiam na drugim miejscu po niemieckich (które postanowiłam oszczędzać, bo nie wiem gdzie je kupić...), potem Fair Play i na końcu Euro Stary. Te ostatnie pomimo, że z bardzo wytrzymałego materiału to jeździ mi się w nich masakrycznie - w sumie używam jak idę lonżować 😉, żeby pozostałych nie ciuchrać.
Jeżdżę codziennie i mam tylko jedne - PIKEUR.

Poprostu nie wierze że to rewelacja za 180zł w porównaniu do PIKEUR.

Skąd masz swoje Eurostary?
Ja nie piszę, że rewelacja w porównaniu do pikeur, ale Ty napisałaś, że za 180 zł nie mogą być wysokiej jakości - więc Ci mówię, że przesadzasz. Mogą być i tyle. A tu już nie jedna osoba wypowiadała się, co z Pikeurów była nie zadowolona.

Eurostary dostałam - nie wiem skąd dokładnie- ale akurat ta osoba kupiła je pewnie w sklepie warszawskim i pewnie za dość sporą kasę. Mają oryginalną metkę Eurostara, jeśli o to Ci chodzi....
ja mam dwie pary horze, jedne za 220zl, lej się zrobił sztywny i ogólnie takie średnie są
drugie  kosztowały ponad 300zł ale lej znacznie lepszy

hkm, akurat moje ( dwie pary jeans) na razie maja się ok, lej pełny troszkę zmechacony ale nadal gruby i ok, wygodne

fair play, dwie pary w kratkę - koszmar, cienki lej, szybko sie zmechaciły, materiał niby ok, ale lej to koszmar (ale znam tez osoby które są zadowolone a kupiły w tym samym czasie co ja)

loesdau helena - super, lej pełny ok, ładnie leża i cały czas wyglądają jak nowe

KYRON - super, lej caly czas jak nowy, materiał elastyczny świetnie leża wygodne

EUROSTAR dopiero kupiłam wiec trudno powiedzieć, zobaczę po czasie 😉

Nie przesadzam. Niestety jak sie raz ma porządne bryczesy to póżniej takie jak HORZE nie chciałabym za darmo..
Horze akurat nie miałam, ale do dziś klnę dzień w którym pierwszy raz kupiłam bryczesy, pierwsze w życiu, z pełnym lejem, za około 200zł, a to jakoś 4 lata temu. I przeżyły jakieś pół roku, po czym lej i szwy puściły wszędzie... :| Nowak Center.

Za to kupione w szmateksie EuroStary z pełnym lejem nosiłam jako jedyne jakie miałam, piorąc je bez przerwy- jakiś rok. Potem już na zmianę z innymi. I ostatnio dopiero puściła nitka... a lej dalej jak nowy.
Ale Dramka, ja mam porządne, EuroStary 🙂

Burza, Nowak Center chyba większość przerobiła 😉, masakrą są i tyle.
epk, a ja byłam młoda, głupia i się nacięłam że po prostu nic tylko w łeb sobie strzelić, całe oszczędności 😉 Eh. A boli do dziś 😁
Ale nowak center bardzo sie poprawił. Te nowe wygladaja jak fair-play jakościowo
Choćby ze złota je szyli to już nie zaryzykuję. Ale za to mam ich kapelusz kowbojski 😁
magda Zależy jak często jeździsz. Ale ogólnie bryczesy za 180 nie mogą być wysokiej jakości..logiczne prawda?  😉


Bez przesady ja mam niejedne bryczesy za 100-200zł i jestem z nich bardzo zadowolona, nic się z nimi nie dzieje a niektóre mam po kilka lat. Jeżdżę codziennie, a w wakacje zdarza mi się jeździć po 5-8 koni. Wszystkie żyją.
Lepszych firm mam tylko na zawody.
W takim razie mam wygórowane oczekiwania od moich bryczesów  😎
Wiadomo, że nie wszystkie się będą trzymały, ale większość żyje. Moje wymagania to tylko żeby się nie podarły i mnie nie obcierały 😉
niestety zgodzę się z Dramką. Jak bryczesy mają być wygodne, ładne i wytrzymałe to muszą też kosztować.

Euro-Stary, droższe Pikeury czy też RTS naprawdę żyją wiecznie. Trudno je zajechać.
Frania Masz małe wymagania  😵
Bryczesy DAEWOO  🤔


z tego co mi wiadomo Daewoo robi materiał na leje do bryczesów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się