Styl western (dawniej kącik)

smartini dzięki, tak zrobię, będzie "z głowy". Nawet jeśli nie pojedziemy to pobędziemy sobie przez jakiś czas członkami 😉 Zresztą nawet wypada, bo kolejny AQH w drodze 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2017 11:34
Jutro jako 36 Rafał i Whiz Chex startują w Consolation Run do lvl4!
Przejazd tutaj: https://www.facebook.com/osrodekjaniowewzgorze/videos/1275853682461931/
Do tego w lvl4 w finale zobaczymy klacz polskiej hodowli - CSG Magnifique Gun aka Speedy pod Ann Focnk (wł. Katarzyna Roleska)
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17523510_709579532557673_1050058533129049935_n.jpg?oh=a8463794cbea19ab1617b668516ac5d5&oe=5967034E[/img]

Lider Open - Gulielmo Fontana na Whiz Wild West 224,5

KLIK

Druga fotka ogromna.
kasiakliczkowska sprzedaliście Sunnyego? Co to za AQH w drodze?  😍
Nique nie nie, Sunny jest od 1,5 roku koniem żony mojego taty. Ona miała różne lęki, np związane z terenem, ja byłam w ciąży i zawiozłam konia do taty (mamy swoją stajnię w Sadłowicach k Puław) i pozwoliłam jej jeździć w teren. QH okazał się zbawienny i tak się stało, że został u taty. Teraz ja przeprowadziłam się też do Sadłowic więc wszystko w rodzinie 😉
A nowe cudo jest realizacją moich marzeń o karym  😅 Jest po AJ Custom Smart i od WE Peppy Magnolia (po JBS Badges Patric). Ma prawie rok, będzie nieduży, wydaje się bardzo zrównoważony, grzeczny i miły 🙂 Na razie zostanie u siebie w domku z kolegami, przyjedzie po sezonie pastwiskowym 🙂
edit: ponieważ młody jeszcze nie jest nasz, a w razie czego przyszły właściciel może sobie nie życzyć to usuwam fotki.

No tego karego przystojniaka to poznałam osobiście - Strasznie " miziasty " a zadek miał zachwycający kształtowo i wielkościowo  😉 Gratuluje kasiakliczkowska  🙂
dziękuję, bardzo fajne dziecko, prawda?  :kwiatek:  nie jest jeszcze mój- czekamy na dokumenty z USA i dopiero wtedy formalności powinny zostać dopełnione 😉
Livia   ...z innego świata
28 marca 2017 19:31
kasiakliczkowska, gratulacje, młody wygląda na bardzo fajnego konika 🙂
Livia kurczę, w sumie nie ma jeszcze co dziękować, żeby nie zapeszyć 😉
kasiakliczkowska a skąd to dziecię? Z Furioso? 🙂
Nique tak 🙂
kasia szczęścia Wam życzę, oby się zdrowo chował!

kasia a w jakim kierunku planujecie pójść z młodym? 🙂
maluda tfu tfu nie dziękuję 😉
Nique nie wiem jeszcze- przede wszystkim potrzebuję konia- przyjaciela, żeby móc coś sensownie potrenować ale też pojechać w teren i czuć się pewnie w każdych warunkach (w grupie, w galopie na polach, ze sforą psów etc). Teraz na Sunnym będę jeździć westowo, młody będzie do jazdy dopiero za 2 lata, jeszcze wiele może się zmienić 🙂
Pewnie że może się zmienić, dlatego pytam jakie masz plany na tą chwilę :P Oby młody spełnił Twoje oczekiwania, tak jak mój Jacuś spełnia moje 🙂
Nique tak tak, ja po prostu teraz staram się nie planować- jeszcze rok temu miałam wiele bardzo precyzyjnych planów odnośnie Sokratesa, a potem życie pozmieniało mi się tak strasznie, że nie mogłam i w zasadzie nie chciałam ich realizować. Dlatego dobrałam takiego, który myślę, że charakterem sprawdzi się w moich nowych warunkach i będzie mógł pracować czy to west, czy to tradycyjna klasyka, czy WE, czy po prostu być kochanym koniem do zabaw terenowych 🙂
Najważniejsze to mieć fun, resztę zawsze można dołożyć, jeżeli możliwości na to pozwolą.
maluda chyba właśnie niedawno do tego dojrzałam 😉
🏇
"Konia do zabaw terenowych" chyba nie można aż tak oddzielać od "konia pracującego west" czy "konia pracującego klasykę", bo w terenie również, a nawet bym powiedziała TYM BARDZIEJ musi działać na pomoce (czy to klasyczne, czy westernowe), bo w przeciwnym wypadku może być tak że w terenie będziesz uprawiać Bronco Riding :P
ale co by nie mówić do bezpiecznej jazdy w terenie tak naprawde wystarczą zupełne podstawy. Ze zwróceniem szczególnej uwagi na posłuszeństwo konia i jego pewność w każdej sytuacji. Elemntów umieć nie musi :-) co nie znaczy że nie może :-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 marca 2017 14:46
Magda Pawlowicz, chodzi o to, że nadal te podstawy są 'jakieś' :P
Generalnie, to można sobie pisać prozę, poezję albo dramaty ale w jakimś języku. Nie można pisać po polsku, angielsku albo prozą 😉 ciut bawi mnie takie rozgraniczanie koń klasyczny - koń westernowy - koń do lasu 😁
tradycyjna klasyka= ujeżdżenie staroklasyczne, nie "styl angielski". To zmienia sens wypowiedzi, prawda? 😉
ja miałam na myśli że do jazdy terenowej koń nie potrzebuje zaawansowanych umiejętności technicznych, w jakim stylu by nie chodził wystarczą podstawy.

Dla mnie podstawy to zaufanie (w obie strony), posłuszeństwo konia, współpraca z człowiekiem, pewność. Sidepasów albo zmian robic nie musi. Jak pracuję z młodym koniem zaczynam go zabierać w tereny jak tylko czujemy się pewnie na placu. Reszta potem :-)
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 marca 2017 15:01
Magda Pawlowicz, no to wiadomo, inne są wymagania na ME a inne na spacer do lasu 😉
swoją drogą ta wymiana zdań to niezłe "łapanie za słówka". Serio, zdarza mi się jeździć w teren (od jakiś 20 lat), jeżdżę młode konie od zera (kilka z nich bdb ocenionych przez kilku znanych trenerów ujeżdżeniowych), naprawdę zdaję sobie sprawę, że na koniu terenowym nie jeździ się na wiśta i heta  i, że- eureka- w terenie koń też musi coś umieć. Co do stylu jazdy "terenowej" to patrząc na multum jeźdźców rekreacyjnych ciężko byłoby powiedzieć jaki to styl, nawet na podstawie sprzętu 😉
To będziesz jeździła west teren i po kłopocie.  🤣

A odnośnie tego:
maluda chyba właśnie niedawno do tego dojrzałam 😉
🏇

To ja swego czasu nie miałam zabawy z jazdy, nastawiłam się na coś zupełnie innego (same wyniki) i cholera - tak sfrustrowanym człowiekiem to ja w życiu jeszcze nie byłam!
maluda dokładnie tak, doskonale Cię rozumiem  :kwiatek:
kasia ja własnie bardziej w kierunku rekreacji myślałam. Ludzie mają czasem jakieś strasznie dziwne podejście do jazdy terenowej, robią z tego jakieś wyzwanie prawie nie do przejścia, a to tak naprawdę łatwe jest o to mi dokładnie chodziło :-)
Tzn ja rozumiem stajnie w mieście, gdzie nie ma jak w teren pojechać ale jak ktos ma konie poza miastem i nie jeździ w teren to już nie rozumiem. A są takie miejsca.

A tak w ogóle to kwintesencją jazdy terenowej jest TREC :-)
Magda jak tak Ciebie zrozumiałam i się z Tobą zgadzam.  Podziwiam też Waszą aktywność TRECkową (na Fb 🙂😉
to fajne zawody są :-) fajna atmosfera bardzo, parę osób się w tym odnalazło u nas :-)
Wymaga sporo wiedzy od człowieka poza typowymi umiejętnościami jeździeckimi, głównie terenozawstwa. No i trzeba tempo czuć :-)
Reszta łatwa dla normalnie ujeżdżonego konia ;-) tzn tak generalnie
Magda nie będę podpytywać bo nas wywalą do kącika TREC 😉 Powiedz tylko- jak się w tych zawodach sprawdzają "normalne" duże konie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się