Kobylka [*] - fundacja nasza szkapa

maleństwo   I'll love you till the end of time...
30 lipca 2010 14:55
Cegiełka ode mnie poszła 🙂
Met   moje spore
30 lipca 2010 15:15
dziekuje 🙂
O jeju... Biedna kobyłka. Ludzie to mają nie równo pod sufitem.  🤔wirek:
Jutro przewrócę dom do góry nogami i postaram się coś znaleźć.
Na pewno mam maść na suche kopyta (przyda się?), dwa kantary, uwiąz...
Jak znajdę więcej rzeczy, to postaram się podesłać.
Jestem za Nadzieją i Nadią  😉
Met   moje spore
30 lipca 2010 19:58
jasne, ze sie przyda 😅
nawet... waciki sie przydadza 🤣

:kwiatek:
W głowie mi się nie mieści jak można doprowadzić zwierzę do takiego stanu!!

W poniedziałek wyślę parę groszy,jak dam radę to może nawet jutro :kwiatek:.Już nie mogę się doczekać zdjęć jak już przybędzie na wadze.
Met   moje spore
30 lipca 2010 20:36
:kwiatek:

tez chcialabym juz widziec roznice 😉

koninka jest przy tym wszystkim, co ja w zyciu spotkalo, ufna, posluszna - aniol!

w takim razie wychodzi na to, ze chyba bedzie Nadia - Nadzieja 🙂
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
31 lipca 2010 07:08
Wysłodki drogie... około 700 zł za tone... 🙁 Wiem ze u nas jest rolnik (ten co kupiłam od niego Baje) co namietnie uprawia buraki i nimi głownie karmi konie.... Moge zapytac go czy ma i jak co to postaram sie załatwić. Przynajmniej kilka workow...


edit:  znalazłam w okolicach Kluczborka wysłodki suche po 400zł/tona
Met   moje spore
31 lipca 2010 08:52
z mozliwoscia wysylki?
worek pewnie na rok by wystarczyl 😉
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
31 lipca 2010 10:22
Jak beda mieli to załatwie i wyśle. To przeciez nie majątek worek wysłać. Zobacze co da sie zrobić. Może ktos inny jak co bedzie miał na sprzedaż. Bede szukać. A przyda sie tez coś z rzeczy nie-końskich? Np. do wystawienia na allegro zeby jakis pieniazek z tego był? Mam troche w domu roznych rzeczy ktore by sie nadawały...
Met   moje spore
31 lipca 2010 10:40
jak najbardziej. i rzeczy uzytkowe w domu, gospodarstwie, i rzeczy na sprzedaz

:kwiatek:
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
31 lipca 2010 11:44
To ja mam mnostwo takich różnych rzeczy. No a w połowie miesiąca postaram sie przyjechac 🙂 To na pewno tez cos ze sobą przywlokę  😁
Met   moje spore
31 lipca 2010 12:30
super 🙂
moj tata bedzie jechal tutaj jakos za 2 tygodnie. moglby Cie zabrac albo wziac na hol 😉 wtedy trafisz bez problemu
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
31 lipca 2010 12:46
Ok my bedziemy jechac autobusem wiec fajnie by bylo jak by nas przybrał potem zebysmy trafili, chyba ze zalatwimy auto i kierowce... to nas podholuje. To jak bedziesz wiedziała dokładnie kiedy to daj znac, z tym ze nam pasuje weekend najbardziej.
Met   moje spore
31 lipca 2010 12:49
jemu tez 🙂 wiec jesli nie bedzie wiecej niz 4 osoby, to moze was zgarnac z jakiegos punktu w bb. sie zgadamy jeszcze :kwiatek:
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
31 lipca 2010 12:51
my we dwoje tylko bedziemy ja i moj małż  😁 i jakies rzeczy oczywiscie dla was 🙂
Nadia/Nadzieja imie jak najbardziej trafione.

tez rozejrze sie w domku co moglabym wyslac. Jakis transport na trasie z Wroclawia moze nie jedzie? wtedy moglabym spakowac olbrzymiasta pake, bo przez poczte to wiadomo tak skromnie..
Met   moje spore
31 lipca 2010 15:54
jak duzo spakujesz, to moze sama sie pofatyguje 🤣

...wredna malpo :P
zebysmy przez forum musialy gadac... 😉
W poniedziałek wyślę derkę siatkową i parę drobiazgów. Met, pogłaszcz, proszę, Nadzieję ode mnie. Jest naprawdę dzielnym koniem.
Można Was odwiedzić w przyszłym tygodniu?
Pojadę samochodem, mogę pozbierać jakieś rzeczy gdyby ktoś chciał coś jeszcze przekazać 🙂
Met   moje spore
31 lipca 2010 18:04
Naf, dziekuje! siatka jest bidulce teraz najbardziej potrzebna! bardzo irytuja ja muchy...

Czardasz, zawsze jestes mile widzianym gosciem 🙂
oooooo to ja wezme urlop w pracy i sama sie zapakuje do kartona 😀😀😀
jak Ci zbrzydne to mnie odeslesz  😁 😁

ja ostatnio mega zabiegana, ale tak naprawde mega. ale 8kg przynajmniej mi spadlo 🙂
jutro zadzwonie, bo tez sie stesknilam - niech sie tylko nowy miesiac zacznie z nowymi minutami hihihiih
buziolki

zeby cakiem offtopa nie bylo - mam uzywana derke siatkowa - ktos kiedys laciatce podarowal, ale ona mala z 135ma.. na smierc o niej zapomnialam, a tu prosze, na Nadie bedzie akurat 🙂. jak jakis transporcik sie nie urodzi, to pojdzie mini paczka 😉
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
01 sierpnia 2010 08:56
Jak mi przeleją pobory, to coś jej na pewno wyślę. A pas do lonżowania z wypinaczami by się jej nie przydał? Swoja droga - czy jakieś konsekwencje spotkały (lub spotkają) debila, który ją doprowadził do takiego stanu? Wygląda to na kontynuację "historycznego eksperymentu" z odzwyczajaniem konia od jedzenia!  😤
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
01 sierpnia 2010 09:23
Dostanie 3 miesiace na 2 lata w zawiasach i to wszystko... Takie jest nasze chore polskie prawo. A jak ktos z głodu ukradnie bochenek chleba to go zapuszkuja na 5 lat  🤔wirek:
Faza, dzieki sliczne - przesylka z pasza dotarla!

dziekuje tez sklepowi okser.pl - za witaminki i przysmaki dla Kobylki, ktora juz nie jest bezimienna! teraz to Nadia - Nadzieja



Arabiansaneta, slonce Ty moje najjasniej swiecace! Nadziejce na razie nie przyda sie lonzowanie, ale Huzarowi i Fliperowi jak najbardziej troche roboty by nie zaszkodzilo 🏇

dzis dostalam oficjalne pismo od burmistrza o czasowym odebraniu klaczy i wszczeciu postepowania wobec wlasciciela.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
03 sierpnia 2010 10:56
Wysłałam dziś trochę rzeczy, które jeśli nie Nadziei, to jakimś innym biedactwom się przydadzą - pas do lonżowania, kantar, kopystka, wędzidła, spray do sierści... Jakiś mały przelewik też pójdzie.
Arabiansaneta, jestes niezastapiona 😍
w imieniu Nadii chcialabym podziekowac wszystkim, ktorzy przysylaja dla Niej prezenty!

do tej pory Kobylka dostala m.in. 2 derki siatkowe, fredzelki do kantara, 4 kantary, smar do kopyt, witaminy, pasze, suplementy poprawiajace produkcje czerwonych krwinek, pasty z witaminami i na poprawe sprawnosci stawow.

szczegolnie chcialabym podziekowac Salonowi Jezdzieckiemu Awil Horse z Katowic



ktory przekazal na rzecz fundacji 18 workow paszy dla koni o roznych potrzebach.

tradycyjnie dziekuje Komitetowi Pomocy dla Zwierzat

wszystkim sympatykom Kobylki z Facebooka

i Wam - ktorzy wspieracie nasze dzialania finansowo - Kobylka zebrala juz ok. 700zl






dzieki wielkie dla sklepu http://www.okser.pl - za suplementy na stawy i inne prezenciki 😅

gorace podziekowania takze dla http://www.piaffallo.com.pl - za kantary, uwiazy, lonze, owijki... :kwiatek:
Met a ja mam biotyne z Pavo której mój książę nie chce łaskawie jeść około 3/4 pojemnika, nada się czy dla Nadii czy dla innego konika? Kupiona i otworzona w połowie lipca. I jak wrócę do domu to jeszcze obszukam dokładnie i coś dorzucę.
oooo, to ja sie bardzo ciesze z wybrednego gustu Twojego koniucha 🤣 pewnie, ze sie przyda!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się