Ochraniacze

Tulipan ja też miałam, akurat tylko parę na tył ( Lki na fullowego konia też). Fakt faktem nie są ochraniacze wysokich lotów, ale u nas dawały radę nawet w błocie i terenie.
Na pewno wg mnie nie nadają się na konia kutego, walącego się po nogach. Do rekreacyjnej jazdy myślę, że można zaryzykować.
tulipan, puki rudy był niekuty to miałam je na zawody - wytrzymywały, super się prały. Raz koleżanka założyła na podkutego (nie strychującego) konia - dziury we wszystkich - podkowa to tnie to jak masło. Wszystko fajnie ale serio musiałby wcale nie tykać sobie nóg, żeby one przetrwały. Teraz to nawet nie próbuję ich kupować, choć cena kusi i na zawodach ładnie się prezentowały.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 marca 2015 17:51
tulipan, potwierdzam... macałam te ochraniacze i są cienkie jak papier... nie warte wydawania kasy na nie
Mój nóg sobie nie urywa, ale kuty na cztery i potrafi się zahaczyć. Odpuszczam je w takim razie. Potrzebuję czegoś do karuzeli i na padok z futrem, albo miękkim podszyciem, ale nie wielkim miśkiem, który będzie zaraz posklejany od brudu  😉
deborah   koń by się uśmiał...
24 marca 2015 20:40
tulipan, koleżanka ze stajni kupiła. starczyły na dwa tygodnie 😉
Livia   ...z innego świata
25 marca 2015 07:58
Miałam okazję obejrzeć i przymierzyć ochraniacze Norton Competition. Niestety, to inna skorupka niż Carbony i okazały się u nas za małe, nie dopięłam nawet gumek. Ale wyglądają porządnie, mają piękne kolory i żałuję, że nie pasowały 😉
Czy Veredusy Carbon Gel Vento są identycznych rozmiarów jak Olympic, zwykłe Carbon Gel?
episode, wydaje mi się, że tak. Jeśli nie zapomnę to jutro sprawdzę.
episode,  tak 😉
dziękuję  :kwiatek:
episode, porownywaliśmy  w stajni carbon  vento  z olimpicami.  Carbon  vento  są  mniejsze.
uuuu to niedobrze 🙁 Mam konia który nosi Mki na najluźniejsze dziurki, a Lki są przyduże i nie wiem w takim razie które wziąć 🙁
episode, mogę  sprawdzić  jakie  mamy  w stajni  i zmierzyć
super by było  :kwiatek:
Czy ktoś jest zorientowany czy mega jumpy z Kentaura mają nowe plastikowe te zapięcia?
http://www.gnl.pl/ochraniacze-kentaur-mega-jump-przody.html Tutaj na zdjęciu z granatowymi ochraniaczami wydają się być plastikowe, a nie skórzane jak dotychczas ( i na zdjęciu z ochraniaczami w czarnym kolorze), co było ich mocną wadą  😉
PILNE!!!
Wpadły mi w oko ochraniacze York Sportiva, recenzje są również obiecujące. Mam tylko jedno pytanko: jak z rozmiarówką? Mogę kupić komplecik, czy lepiej dwa inne rozmiary na przody i tyły? Jaki rozmiar jest odpowiedni na konia gorącokrwistego, raczej szlachetnej budowy?
Proszę ślicznie o odpowiedzi.
adiar(owa), na jakiej podstawie forumowicze mają przewidzieć obwód i wysokosć nadpęcia Twojego konia? 🤔
mils   ig: milen.ju
03 kwietnia 2015 09:22
adiar(owa) Yorku Sportiva nie są przypadkiem tylko w jednym rozmiarze? Z tego co pamiętam, wypadają spore.
adiar(owa), tak jak mils napisała, sportiva są tylko w rozmiarze full i to jest raczej spory full.
episode, nie udało mi się zmierzyć tych ochraniaczy, bo akurat zostały ze stajni zabrane. Ale to były Mki i skorupa mniejsza (głównie krótsza) niż w olympusach M, ale mimo to  pasowały na tego samego konia, który te olympusy M nosił.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 kwietnia 2015 12:36
adiar(owa) Yorku Sportiva nie są przypadkiem tylko w jednym rozmiarze? Z tego co pamiętam, wypadają spore.


Są zdecydowanie na potężne szkity- na moim drobnym wlkp niestety sie obkręcają :/
anai dziękuję, zaryzykowałam M. Mam konia, który ma Mki przody na najluźniejsze dziurki i są ok, Lki mam wrażenie przyduże. Tyły za to L są ok, Mki trochę ciasne, ale mówimy o przodach póki co 🙂
[s]Już drugie ochraniacze nie pasują na młodego, czy ktoś ma Ochraniacze transportowe Spirit - Horze? Potrzebuje wymiary cob lub full, jak pisałam do konika(są dostępne) to nie dostałam niestety odpowiedzi nt wymiarów[/s]
Chce kupic ochraniacze na zawody. Funanse ubilewaja takze ktore, kto bardziej poleca/niepoleca.
chodzi mi HORZE MEMPHIS czy HORZE LAVAL.
             
             
Słyszałam dużo dobrych opini o Memphis 🙂
Nawet chyba sporo osób na forum zachwalało Memphis.
czy te ochraniacze:

Eskadron pro safe memo
http://arcus-konie.pl/eskadron-flexisoft-pro-safe-memo-przod-p-416.html

występują w rozmiarze innym niż full?
Epikea, nie. One są w jednym rozmiarze tylko.
eh tak myślałam, bo nigdzie nie znalazłam
No cóż, obejdę się smakiem 🙁
Epikea, znam to niestety. To fajne ochraniacze w dość przyjemnej cenie. Niestety również muszę obejść się smakiem, bo ichniejsze full  nie wchodzi mojemu koniowi na nogę. Tzn. na styk wchodzi, ale wygląda jakby coś mu się od tyłu nogi przykleiło, więc raczej marnie chroni cokolwiek.
uroki posiadania koni niestandardowych 😉
ja mam w drugą stronę, mój nosi S, albo małe cob, w zalezności od producenta. Dobrze u nas sprawdza się Fouganza i Premier Equine.

A te ochraniacze widziałam na zawodach, w super kolorze, taki miodowy brąz, właśnie na kasztanie. I już oczami wyobraźni je komponowalam na moim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się