Ochraniacze

To nie brzmi jak coś, w czym pomogą ochraniacze, tylko solidne przebadanie konia 🤔wirek:
Ochraniacze nie pomogą na dolegliwość "pojawiło się kulenie". Skoro koń miał 2 miesięczną rehabilitacje na pewno usłyszałaś diagnozę. Jaki był powód kulawizny ?
Gillian   four letter word
20 listopada 2015 13:15
Myślałam, że już mnie niewiele zdziwi.
Dziekuje za pomoc w doborze ochraniaczy. Decydowanie  kontaktowe. Przyczyna pierwszej kontuzji podobno bylo krótka rozgrzewka, nie chcial dawać sąsiedniej nogi do czyszczenia ( tyl). Drugie objawy byla bolaca strzalka   ( przod) . Wrócił z padoku, bola go noga, dużo leżał. Możliwe, ze się pośliznął, albo dostał solidnego kopniaka. Kopyto mial czyste. Zaleceniem byla maść rozgrzewająca i spokój. Konik sobie postał w boksie i juz ma się dobrze.
Justyna08, boląca noga to nie diagnoza... cóż tylko koni żal... 🙁
Czekaj, czekaj, bolała go strzałka i prawdopodobnie wynikało to z tego, że dostał kopniaka ? Jego kolega z padoku musi mieć szalenie dobry refleks i cela. Proponuje zdiagnozować konia porządnie, a ochraniacze powinien mieć na nogach zawsze, nie tylko jak "pojawi się kulenie"
Mój koń tylko się przewrócił bądź tylko dostał kopa, a kość doznała uszczerbku. Również kulał, dużo leżał... ale to nie jest normalne!
Ochraniacze problemu nie rozwiążą.
Czy Premier Equine ma rozmiarówkę identyczną jak veredus? Mam konie 157cm które chodzą w Skach veredusa i są na styk, Mki są przyduże i nie wiem jakie wziąć Premier Equine, czy nie będą za małe. Po za tym które lepsze?
episode, mam Mki Veredusy Olympic i Mki Premier Eqiune. Veredusy wydają się ciut większe. Są lepiej wykonane, staranniej i są z trwalszych materiałów. Moje PE mam około roku, używam niemal codziennie na konia "nieniszczyciela". Jeszcze żyją i pewnie jeszcze troche będę je użytkować, ale Veredusy są zdecydowanie lepsze jakościowo.

edit. ort 😡
Dzięki  :kwiatek:
Czy ktoś orientuje się gdzie jeszcze dostanę ocieplacz/ochraniacz na nadgarstek oprócz firmy CABALL?? Cena przyzwoita , ale koszt przesyłki mnie powalił...  😵  potrzebny na wczoraj, nawet używany...do 70zł najlepiej 🙁
mi torpol zrobił na zamówienie ochraniacze na nadgarstki. Zamawialam tez z anglii i z wysyłka wcale nie wychodziły drożej niż u nas bo kolo 130zl. do 70zł nie widziałam nigdzie niestety a przeszukalam gdzie się da bo mój koń musi na noc zostawać w ochraniaczach na nadgarstki. zresztą z caball tez juz miałam i jednak torpol zrobił dużo lepsze
pati11 a jak z ceną z Torpola? Chodzi mi o cenę za jeden. Z wełną czy bez robiłaś? i czy z Caballa też z wełną brałaś czy bez?
I jeśli możesz napisz mi na prv dlaczego musi zostawać w ocieplaczach na noc? 🙂 może podobne schorzenie "mamy" , dobrze byłoby usłyszeć coś od kogoś kto przez to przechodził 😉
Czytałam już we wcześniejszych komentarzach o opiniach na temat ochraniaczy York Sportiva, ale nie widziałam nigdzie odpowiedzi na pytanie czy produkują również rozmiar M?
I czy jakaś dobra osoba posiadająca te ochraniaczki w rozmiarze L mogłaby zmierzyć długość przodów? Byłabym bardzo wdzięczna!  🏇
lovestratto, york  sportiva  są  tylko  w  rozmiarze  full. I są  to spore  fulle.
Dziękuję! A co do ochraniaczy kentaur mega jump ktoś się orientuje? Dobre? Polecane? Dobrze się prezentują?
Koleżanka ma te kentaury i wyglądają spoko, wykonanie też fajne. Nowe są, więc nie powiem jak i czy szybko się niszczą :P No i drogie nie są.
Super, dzięki 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
10 grudnia 2015 19:47
lovestratto, mam i bardzo polecam. Sprawują się świetnie.
Ma ktoś może ochraniacze stajenne Horze Supreme? Jaki rozmiar należy brać na konia 171cm, nogi raczej z tych chudych. Cob na przody i full na tyły?
czym się różnią właściwie Veredusy carbon shieldy od Veredus Piaffe carbon shield w sensie budowy? Te piaffe to tylko do deptania kapusty czy też można w nich skakać?
Olson na konia 170 cm miałam fulle na przody i tyły. Idealnie leżały.
Kaarina, dzięki dobra kobieto!  :kwiatek:
Deborah,  a masz może ich zdjęcie na Końskich nogach? 🙂
Czy ktoś z Was ma/ miał ochraniacze transportowe Schockemohle? Ja wyglada rozmiarówka, jak jest z jakościa i czy dobrze leżą?
czeggra1, mam Sckockemohle, jakość fajna, leżą przyzwoicie, nie zsuwają się jakoś tragicznie 🙂
Olson, dzięki :kwiatek:. Moje Premier Equine i są beznadziejne. Narzeczony dorwał na e-bay'u schocki w super cenie i zakupiliśmy trochę w ciemno 😉.
miał ktoś ochraniacze ujeżdżeniowe Norton "Pro Dressage" ? rozmiarówka normalnie wypada? jak z trwałością? http://www.gnl.pl/ochraniacze-ujezdzeniowe-norton-pro-dressage.html
podobne są BR http://br-konie.pl/ochraniacze-pro-max-croco/produkt/1292/ mocno się różnią, jak chodzi o wykonanie. Które polecacie?
nogi się nie przegrzewają w nich?
Z góry dzięki za odpowiedzi  🙂
Jak wypadają veredus Carbon gel S w porównaniu z eskadronami M duza różnica? 😉
pirat30, - veredysy s są maciupkie, takie na kucykowe nóżki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się