Ochraniacze

Szuwar gdzie je kupiłaś? Mogłabyś wstawiś linka do strony? I zdjęcia na nodze? :kwiatek:
w uk na str producenta jets kupe fajnych przecen tej firmy premier equine- mialam kilka rzeczy i jstem zachwycona jakoscia i cena🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
09 października 2010 07:50
Rozważam zakup ochraniaczy dla młodego konia. Warto zainwestować kasę w ten produkt?
http://allegro.pl/ochraniacze-pelne-skokowe-crossowe-strychulce-i1256926067.html
Nie szukam ochraniaczy typowo - skokowych bo skakać na moim arabiszonie nie planuje ale duużo terenu jak najbardziej.
Te są zabudowane - i chronią lepiej? ,,,,,   doradcie coś please.
Z góry dziękuję  :ukło
P.S. Neopreny może lepsze na wyjazdy do lasu i na ujeżdżalnie ?? Pytanie tylko czy nie nagrzewaja ścięgien bo tego chciałabym uniknąć ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 października 2010 08:15
Póki co białe WW przechodzą test na zawodach. I są rewelacyjne 😜 Podłoże nie sprzyja czystości, a wystarczy je po jeździe przetrzeć szczotką od środka, a na zewnątrz wilgotną szmatką.
Żałuję, że nie mam kompletu, ale muszę odesłać jedną parę Sek, bo na tyły okazały się za małe.
Ja niedawno kupiłam Veredusy Olimpic i jestem z nich bardzo, bardzo zadowolona.  😍
Maja świetne zapięcia, wreszcie nie muszę sprawdzać po każdym błocie, czy dalej są na końskich nogach.
[quote author=Karla🙂 link=topic=30.msg730666#msg730666 date=1286534659]
w uk na str producenta jets kupe fajnych przecen tej firmy premier equine- mialam kilka rzeczy i jstem zachwycona jakoscia i cena🙂
[/quote]

dokładnie 🙂 zamawiane dokładnie tutaj : http://www.premierequine.co.uk/acatalog/Sale.html

zdjęć na nodze nie mam poki co , ale przymierzałam w sobote pierwszy raz i Ska wydaje się bardziej Mką , lecz mimo to jakiś na wcisk i ścisk się dopasują 🙂 Moja ma cieniutkie nóżki , dlatego taki problem 🙂
Czy byłby ktoś tak dobry i doradził mi ,które ochraniacze wybrać dla młodego konia ,zaczynającego chodzić ujeżdżenie?
Upatrzyłam kilka modeli...

1) Eskadrony all round'y

2) Eskadrony pro active

3) Eskadrony pro extreme

4) Proffesional's choice ,leather protection boots

5) Classis equine EZ wrap II

Problem jest w tym ,że konisko jest wielkie i nie chciałabym,żeby tyły okazały się za krótkie...

POMOŻECIE???  🙇 🙇 🙇
miał ktoś może skorupki Euro-stara ?
miał ktoś może skorupki Euro-stara ?



Koleżanka z stajni ma od wakacj w kolorze burned orange. trzymaja się ok, tylko kolor strasznie jej na nich spłowiał no i tam gdzie się rysy robią od wewnętrznej strony kolor jest znacznie jaśniejszy jak na reszcie ochraniacza, rzepy nadal ok są
Mam te skorupki i używam w zasadzie na dwa konie. Stosunek jakości do ceny mają wzorowy: rzepy są jak trzeba, neopren siepie się w granicach rozsądku (jestem ich trzecią właścicielką) dobrze się piorą w pralce, rzepy trzymają jak złe.

Generalnie jestem w nich zadowolona 🙂
equi dream, ja mam w domu ochranaiczki z serii pro eurostara. moje prywatne, wiec nie sprzedam, ale jak wpadniejsz obejrzec szmatki to i ochraniaczki mozesz zobaczyc i obmacac. dla mnie wrazenia bardzo pozytywne, a i z relacji znajomych w uzytkowaniu bardzo trwale i przyjemne 😉
jeśli nikt nie chce mi dać jakichś wskazówek dotyczących mojego wyboru ,zapytam inaczej.
Ma ktoś ochraniacze eskadron pro extreme?? Mogą być używane do ujeżdżenia? Wyglądają super ,ale nie chcę kupowac kota w worku...

http://sprzetjezdziecki.com/pl,product,1348770,eskadron,ochraniacze,pro,extreme,para.html
minerwa tak też zrobię, dziękuje wszystkim za opinie  :kwiatek: jestem zachwycona jakością wszystkiego u nich, dlatego ochraniaczki też zainteresowały 🙂
Robaczek nikt nie daje wskazówek bo ochraniacze to naprawdę indywidaulna sprawa. Kązdy ma inne zdanie i woli co innego.

Ujeżdzenie nie jest jakimś wielce urazowym sportem więc ochraniacze nie mają aż tak dużego znaczenia jak przy skokach. Wybierz te któe Ci się podobają.
Najlepsze dla mnie dra dresiarzy są owijki. Możesz zawinąć nogę bardzo wysoko, więc ochrania się największą powierzchnię.

Jeśli masz dużego konia to wybierz firmę która ma rozmiary XL. Np. WW. No i taką która sprzedaje przody i zawdy oddzielnie żeby można było manewrować z rozmiarem.
robaczek

Weź eskadrony all roundy, chronią całą pęcinę ale nie podtrzymują i sztucznie pomagają pracy ścięgien.

Jeśli koń nie miał problemów ze ścięgnami to unikaj tych z paskiem zapinanym niejako "pod" pęciną.
dzięki wielkie! biorę all roundy🙂 jak bedą już na nogach ogra- wstawie foty 🙂
tylko allroundy są bardzo twarde, naprawde twarde, więc jak ma jakiegoś nakostniaka, zgrubienie na nodze to nie polecłabym
Wiem że ten temat już był ale nie mogę odgrzebać.

Jak wypadają rozmiarowo ochraniacze HORZE  :kwiatek:

Potrzebuje komplet na 4
Dramka
Musisz kupic rozmiar mniejsze na przody. Ja mam L i na tyly pasuja idealnie, jak kazdy standardowy ochraniacz. Na przody za duze 🙂 a tak poza tym to je bardzo lubię. Mimo ze nie sa to ochraniacze które wytrzymaja lata. Ja mam juz ponad rok i poza mechanicznym uszkodzeniem pianki na zewnatrz przez innego konia, to sprawuja sie swietnie. A rzepy ciagle jak nowe 🙂
Co do skoruperk euro-stara mam takowe od wakacji ale używane tylko na zawod więc ciężkp mi coś powiedzieć o wytrzymałości - jak narazie jestem bardzo zadowolona.

Zaś niestety skorupki Norton skończyły swój żywot (i tak długi bo prawie 2 lata) i już nie ma sensu po raz n-ty przyszywać im rzepa, który ciągle odpada więc musze się rozejrzeć za czymś w miarę tanim i w miarę dobrym na treningi, Dramka nie wiesz jak się sprawują te Horze, które wstawiłaś powyżej?
Magdzior
napisałam post nad twoim jak sie sprawują 😉 Nie sa to na pewno ochraniacze dla bardzo strychujacego sie konia bo sa zrobione z pianki. I sadze ze przy notorycznym obkopywaniu sie, szybko by umarły i chronilyby tak jak owijka co najwyzej.
Przepraszam nie zauwazyłam🙂 A masz może Hypnotize zdjęcia tych ochraniaczy na koniu?
mam, tylko tyly
Hypnotize Jeżeli dramka nosi veredusa M na przód to Horze kupić S na przód?

Na wytrzymałe nie wyglądają, poza tym jak mogą być za 30zł para  😁 Chce tylko do lansu na hali  😎
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 października 2010 17:30
Hypnotize,a co to za ochraniacze na przodach?
Dramka
Mój nosi normalnie Lki na przody i na tyły. Te Horze L pasuja mi na tyl fajnie, na przod sa o rozmiar za duze. Wiec sadze ze spokojnie jak masz M to powinnas kupic S. rzepy sa bardzo długie wiec starczy ich 🙂

Wojenka
Veredusy Piaffe. Warte kazdej złotówki moim zdaniem 🙂  😍
wlasnie też się zastanawiam nad tymi ochraniaczami do lansu . 😀 ale to dopiero na powrót do gry, czyli w nowym roku .
To w takim razie S na przód i M na tył..
a ma ktoś moze te Yorki Cristal wzorowane na veredusy i moglby mi powiedziec jak wypadaja rozmiarowo Lki a opinie na ich temat tez chetnie poznam, czy rzepy w miare trzymają? bo ja jednak chcę czegoś nie tylko dla lansu ale do tyrania na treningach więc żeby wytrzymały trochę,
Zmierzyłam dzisiaj nogi dramki.

Przód 21 cm obwód

Tył 25 cm obwód

Jaki rozmiar HORZE kupić?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się