siodło ujeżdżeniowe

jestem na etapie szukania konia no i wiadomo, że najpierw kupię konia a potem siodło 😉 ale chciałabym się orientacyjnie zapytać jaki powinnam wybrać rozmiar: 17 czy 17,5? Mam około 168 cm wzrostu i ważę mniej więcej 55 - 56 kg. Pomóżcie 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
10 maja 2013 13:16
pokaż zdjęcie! 17,5 to ogromne siodło.
Ja mam 173cm i ważę 62kg a siodło mam 16,5
hanexxx, rozmiarówka siodeł się różni w zależności od firmy, w niektórych 17,5'' jest mniejsze niż 16'' w innych.
Celuj raczej w 16-17'', pamiętaj, że 18'' to np. siodło dla faceta 90kg wagi, czyli 17,5'' to już rozmiar prawie największy.
dzisiaj wieczorem albo jutro cyknę sobie fotę i Wam pokarzę, to mi powiecie 😉 😉
wcześniej jeździłam na Kieffer 17,5 no i jednak to było spore siodło
Czy prestige hippos dressage jest faktycznie taki beznadziejny?

I czy kto siedzial w ujezdzeniowce Batesa?
crazy, znam takich co go kochają, ja akurat - nie przepadam 😉
ja wogole jestem na nie dla prestigow.. jakos nie lubie ich, ale kurde musze zainwestowac w 5 siodlo i troche nie stac mnie na wywalenie 4 czy 5tys zl...
Crazy a o który model Batesa Tobie chodzi? Ja mam caprilli dressage i mimo że po wymianie 17,5 na 17 nadal jest na mnie trochę  za duże jeździ mi się w nim b. dobrze. Siodło raczej z tych nie pomagających, daje dużo swobody, wygodne.
No dooobra... rozwazanie teoretyczne, bo nie mam szans wsiasc i przymierzyc na te chwile... czy jest szansa ze majac 165cm wzrostu, 54 kg wagi i 88cm w biodrach wejde w 16 cali kentaura YD?😉
Powinnas sie zmiescic bez problemu, ja sie na to siodlo czailam. Waze wiecej i w dupsko mam duze, a wychodzilo ze sie zmieszcze.
Tylko tam tybinka byla chyba 40-42 o ile dobrze pamietam ...
Kupujesz nowe czy uzywane?
crazy, na moje oko to Caprilli 🙂 mialam to siodlo kiedys, bardzo mile je wspominam 😉
Azzawa zastanawiam sie nad uzywanym, tybinka 39cm, ten wymiar bylby jak ulal tylko boje sie tego siedziska wlasnie...
W "normalne" 16 nie powinnas miec problemu, w "zanizone" (wypadajace jak 15,5 mozesz miec, o ile masz bardzo wylupiasty tylek, a raczej nie masz ;-) dla swietego spokoju mozesz przeciesz poprosic zeby ci zmierzyli siedzisko tam gdzie je kupujesz, albo w sklepie, ktory ma w ofercie kyd :-)
Jak ja sie upchnelam w 15,5 i nie bylo tragedii to mysle, ze nie powinnas sie martwic
siedzisko ma od pukla 42cm, a miedzy lekami w linii prostej 38, siedzialam kiedys w 16,5 winteca, siedzisko na prosto mialo 40cm i mialam jeszcze dziebko miejsca, mam nadzieje ze bedzie ok wiec ta 16...
Daw mag nie produkuje siodeł 16 cali, czy ktoś może mi powiedzieć jak duży jest sylwester 17?  Czy to jakby odpowiednik 16 np w prestige?
Dzieki Nirv, jesli nic innego nie wpadnie mi w rece to chyba sie skusze. Przynajmniej jako przejsciowe .

Na allegro byla piekna cobra , przyznac sie kto je zabral!?
Crazy tak jak pisze Nirv to właśnie caprilli, jakbyś potrzebowała jakichś wymiarów pisz, bo gdzieś na dysku jeszcze wszystko powinnam mieć z czasów jak sprzedawałam moje 17,5.
ta cobra była tak fatalnie wyjeżdżona i uklepana, że nie masz czego żałować crazy 🙂 Kiedyś się na nią napaliłam, miałam w testach po czym jak założyłam na konia to czar prysł...
Ufff, ulzylo mi 🙂

Mam skokowe Batesa i jestem bardzo zadowolona, nie dosc ze wygodne w pracy z mlodymi konmi, pasuje prawie na wszystko, kwestia doboru leku, tylko zastanawialam sie czy nie jest taka twarda decha jak stare stubbeny czy passiery.
Miałam dwa caprilli w swoich rękach, jedno jest nadal ze mną i oba są jednymi z wygodniejszych siodeł w jakich siedziałam, caprilli jest na pewno bardziej miękkie niż np skokowe elevation.
To z linka wyglada chyba na starszy model, nie ma tej metalowej zaczepki na pusliska, ale wydaje mi sie fajniejsze takie blizej konia niz te nowe , ktore maja wielkie poduchy. Czy to tylko zludzenie ze zdj?
Dziewczyny jezdzilam w jednotybinkowej ujezdzeniowce Equipe. Znajoma nie ma pojecia jaki to model, na siodle nie ma takiej informacji. Ktos pomoze? Emporio bylo jednotybinkowe?
Takie typowo jednotybinkowe.?
http://www.x-horse.com/112,Siodła,124,Siodła%20ujeżdżeniowe
  zobacz tutaj...
Ronin.   Każdy orze jak może.
15 maja 2013 09:39
Jak zmierzyć /sprawdzić rozstaw leku w siodle ?
Czy w monoflapie da się skrócić tybinki ?
Misia, wszystko sie raczej da... pytaj Bogdana czy to ma sens...

Ronin, musisz zmierzyc mniejwiecej na wysokosci tych metalowych srub przy rpzednim leku,
crazy typowo jednotybinkowe. Na stronie xhorse jest jednotybinkowe Emporio ale ma dwa tłoczenia na tybince, to w ktorym siedziałam ma gladka tybinke, zamiast szlufki na puslisko - wycieta dziurka w tybince.
Tymi tloczeniami sie nie sugeruj, kazdy model ma wersje z gladka i tloczeniami, ja mam rose i mam gladka ale jest i z tloczeniami..
pantofel, crazy, hahaha, widze, ze nie tylko do mnie sie cobra usmiechala 😁 ale dobrze, ze gotowki nie mam, bo jeszcze wziela bym na testy i sie rozczrowala... 😉

Czy znacie kogos kto handluje siodlami ujezdzeniowymi? Zaczynam poszukiwania ujezdzeniowki dla siebie i w sumie nie wiem w jakie siodlo teraz mam celowac...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się