Kącik Małolata...:D

Hermes, miałam podobny wybór. Laptop albo obiektyw. Wybrałam obiektyw. 🤣
Moja babcia dzisiaj robi pączki.  💃
Hermes bierz canona! Potem lepsze obiektywy, naprawdę super sprzęt!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lutego 2012 13:05
A jakiego canona polecacie na początek z jakimś całkiem fajnym obiektywem tak do 3 tysięcy? 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2012 13:18
Hermes, D90! dobry wybór!
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lutego 2012 13:28
Hermes, ja tam kocham mojego D90 😍 Tylko że ja mam z obiektywem 18-200 i mam do tego jeszcze Heliosa. Miałam canona w łapce ale mi nie leżał w ogóle, jakoś mi było niewygodnie, za to Nikodem jakby do moich rąk robiony 😜

Małolaty, a tak przy okazji, nie chcecie mieć nowego wątku? Ten już ma ponad 1050 stron 😵
A jakiego canona polecacie na początek z jakimś całkiem fajnym obiektywem tak do 3 tysięcy? 🙂

canon 550D, jak dla mnie lepiej wypada niż nikon d90
Ja mam canona 600D i na prawdę polecam 😉 Again ma właśnie 550D
mils   ig: milen.ju
12 lutego 2012 13:52
Miss jest jakiś wątek oprócz naszego, który nam dorównuje?  😁 Tak a propos...
A ja się pochwalę  👀
Wczoraj jeździłam pierwszy raz od pół roku!  🏇
Nie ważne, że po pierwszym kłusie złapał mnie taki ból w plecach, że ledwo zsiadłam  🤣
chyba zdradze mojego Nixona dla Canona 🙁 ciezko sie bedzie rozstac 🙁

EDIT: wchodze do stajni, nie widze konia w boksie - zawal. a ona sobie tylko odpoczywala, wstala i dala mi buzi awww
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lutego 2012 14:08
Misskiedis, no właśnie ja też miałam okazję się bawić i nikonem d90 i canonem i mi nikon bardziej się podoba 😍
Hermes, patrz na jasność obiektywów. Moje są ciemne, przez co słabe foty w stajni, czy na hali wychodzą....
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2012 14:14
niemiłek, nie rób tego!

to pomoże ktoś z chemią?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lutego 2012 14:47
mils, jakby złożyć wszystkie wydania KR albo szmato...

Hermes, Sisisa
prawdę rzecze, patrz na jasność obiektywów jak chcesz robić zdjęcia na hali itp. Zależy na jakiej hali ale mój daje rade w jasnych halach (np. w Koniku, nie wiem czy byłaś 😉 ). Na Torwarze jest takie światło że zdjęcia wychodzą całkiem całkiem, no chyba że przygaszą światła do jakiegoś występu 🤣 No, ale w ciemniejszej stajni to już średnio daje radę 🙁 Oczywiście wszystko zależy od ustawień a w Nikodemie uwielbiam to że ma na body wyciągnięte różne pokrętła i łatwo przestawić np. czas naświetlania 😉
Mój robi ładne zdjęcia przy dosyć jasnym świetle, na hali wieczorem wychodzi kupa ;(. Ale np. jak świeci słonko, i jest jasno to fotki są całkiem, całkiem (mamy halę namiotową).

Autobus do konia mam dopiero za 40 minut. Żal po prostu.

Dzisiaj na biologii przeprowadziłam z korepetytorem taką rozmowę:  😂
prezentacja z ssaków
- O! Perszeron!
- CO?!
- Taka rasa konia...
- Ja to się na koniach nie znam, ale znałem kiedyś jakiegoś weterynarza, albo kowala nie pamiętam, w każdym razie gość zajmował się zawodowo końmi i wiesz co? Kopnął go koń...
- Ryzyko zawodowe, przestał być wetem/kowalem?
- Przede wszystkim to przestał być człowiekiem... A wiesz co było najlepsze? Jego trumnę bryczką wieźli... ja na jego miejscu nie chciałbym konia na oczy widziec... Ale jemu to już chyba wszystko jedno bylo... myślisz że po śmierci został koniem?

Taaa i mniej więcej tyle opanowałam dzisiaj z biologii  😂
Arroch,  😁. Ja po śmierci będę koniem  🏇.

Rozwaliłam sobie rękę, ałć.
dobrze nie jest, ale  🙄
latałam teraz z psem, padam  😵 😂
jutro szkoła zamknięta i lecę do Wrocka na zakupy  🏇
mils   ig: milen.ju
12 lutego 2012 15:23
Ja też będę koniem, w dodatku sportowym. 😁
borkowa o, no nie! Czemu wszędzie zamykają szkoły, a u mnie nie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2012 15:27
mils pociesz się że później trzeba to odrabiać w wakacje...

próbowałam sama rozgryźć chemię i nie da się. nie znam metody obliczania tego typu zadań, nie zrobię nic, lol.
u mnie też zawsze otwarta  😵
nie przeżyję tego tygodnia  🤔
Facella, co masz? Może pomogę (w końcu jestem na biol-chemie), ale to dopiero po powrocie od konia ewentualnie.
my będzie odrabiać przed Wielkanocą czy coś  😵 😂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lutego 2012 15:35
Facella, mogę również spróbować pomóc, bo jestem całkiem dobra z chemii 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2012 15:40
napiszę tu bo może ktokolwiek ogarnie:
W jakim stosunku objętościowym należy zmieszać 70-procentowy kwas azotowy z roztworem 3-molowym aby otrzymać roztwór ok. 10-molowy? Gęstość kwasu d = 1,42 g/cm[sup]3[/sup]
jeśli ktokolwiek były łaskaw krok po kroku wyjaśnić co mam robić, obliczać i rozpisywać, to bym była nieziemsko wdzięczna  🙇 🙇
Facella widzę to mniej więcej tak :  🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2012 15:44
ja właśnie też, wszystkie inne zadania ze stężeniami jakoś w miarę mi idą, ale to  😵
na kartkówce to było 3. zadanie i 2 zadania z 3 zrobiłam dobrze...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lutego 2012 16:33
Facella, jednak jestem głupia, ale tak szczerze to nawet tego nie miałam, więc niestety nie pomogę 🙁 :kwiatek:
Facella, może ja ci pomogę, ja to zrobiłam tak:
1,42g/cm3 = 1420g/dm3
1420 x 0,70 = 944 [g]
994g : 63g/mol = 15 mol
Czyli 15 moli HNO3
I teraz metoda krzyżowa, skoro potrzebujemy 10 moli:
Mamy już 3 molowy roztwór to:
10-3=7
Mamy 15 moli kwasu azotowego:
15-10=5
Czyli stosunek 7:5

Ale od razu mówię, że nie jestem w 100% pewna i głowy sobie za to urwać nie dam 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2012 17:12
nie wiem jaki ma być wynik, metodę łapię. znajdę zadania z wynikiem i spróbuję tą metodą, może wyjdzie. dzięki Ci wielki dobra kobieto  🙇 🙇 🙇
jest źle, bardzo źle i będzie źle  🙄 😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się