Kącik Małolata...:D

mils   ig: milen.ju
02 stycznia 2011 13:00
Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz bardzo dziękuję! :kwiatek:
Ale się cieszę 😜 Rozmawiałam z właścicielką stajni, która powiedziała, że co prawda Ruda jest sprzedana, ale mogę dalej na niej jeździć, na tych samych zasadach 😉
sto lat mils!
100000000000 lat mils ;* Wszystkiego co najlepsze .  😅  💃  😁  :kwiatek:
Robię zadania z geografii  😵 Pomoże ktoooś ? :kwiatek:
Ja bardzo chętnie, z geografii zawsze 😀 (jeśli będę umiała, oczywiście)
fin Dzię-ku-ję !  :kwiatek: Braliście geografię Polski ?
mils   ig: milen.ju
02 stycznia 2011 14:10
fin jej, to świetnie! 🙂
Ja dla odmiany jestem zła. 🤔 Nie mam fotografa, ani nawet aparatu, próbuję rozwiązać pewną sytuację no i nie wiem co dzisiaj Romek wymyśli. Ech, jakie to wszystko jest męczące... Na pocieszenie, wyhodowałam sobie całkiem fajnego źrebaka na Howrse. 😁 A nawet 3. 😀

edit:
Za chwilę stwierdzę, że zostałam perfidnie okradziona. :/
idziosława, fizyczną jeszcze nie, ale społeczno-ekonimiczną tak. Po prostu napisz zadania, może coś będę umiała zrobić nawet jak nie było na lekcji :kwiatek:
spałam dziś od 1 do 5... umieram! zastanawiam się czy to tylko zapalenie oskrzeli czy już płuc  :/
1. Wyjaśnij przyczyny zróżnicowania długości i powierzchni dorzeczy prawych i lewych dopływów Wisły i Odry.
2. Wypisz znane ci czynniki wpływające na zanieczyszczenie wód Bałtyku.
3. Wymień zakłady przemysłowe działające na Wyżynie Śląskiej, które wytwarzają duże ilości zanieczyszczeń gazowych, przenikających do atmosfery.
fin jesteś świetna, jest niedziela a Tobie chce się rozwiązywać moje zadania. Dziękuję, dziękuję, dziękuję  :kwiatek:
[quote author=idziosława link=topic=30353.msg834119#msg834119 date=1293978219]

2. Wypisz znane ci czynniki wpływające na zanieczyszczenie wód Bałtyku.

fin jesteś świetna, jest niedziela a Tobie chce się rozwiązywać moje zadania. Dziękuję, dziękuję, dziękuję  :kwiatek:
[/quote]

Wydaje mi się, że może to być :
odpady, które ludzie wyrzucają do wód.
wycieki ze statków.
pozostałości, po rozbitych statkach.

Tyle co mi na razie do głowy przychodzi. 😉
Dzięki 😉 Właśnie myślałam o tym samym, tylko bez pozostałościach po statkach...
Ze zróżnicowaniem powierchni dorzeczy Odry i Wisły jest tak, że terytorium Polski jest trochę pochylone na północny-zachód (dlatego dorzecza prawe są dłuższe bo spływają zgodnie z ukształtowaniem terenu).

Jeśli chodzi o drugie, to na zanieczyszenie wpływ ma na przykład duża ilość zanieczyszczonych rzek wpadających do Bałtyku. Poza tym nasze morze ma słabe połaczenie z innymi dużymi zbiornikami wodnymi (tylko z Morzem Północnym przez wąskie cieśniny między Danią a Szwecją), więc zanieczyszczenia nie mają jak się wymieszać z innymi wodami. Wojny światowe też mają tutaj swój udział, ponieważ pozostało po nich wiele zatopionych okrętów podwodnych i nie wiadomo jakie substancje się z nich do wody przedostały.

W tym zadaniu o zanieczyszczeniach powietrza, to zapewne chodzi o GOP (Górnośląski Okręg Przemysłowy), który najbardziej niszczy atmosferę. Ze względu na złoża węgla jest tam dużo kopalń węgla kamiennego oraz wysoko rozwinięty przemysł energetyczny, przy którym zawsze emitowany jest dwutlenek siarki i tlenki azotu. Poza tym hutnictwo stali powoduje, że emitowany jest pył (w którym zawarte są metale ciężkie). Takie zakłady przemysłowe są w Bytomiu, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Dąbrowa Górniczej, Rybniku, itp. Jeśli chodzi o inne zakłady, to też przemysł elektromaszynowy i kopalnie rud ołowiu i cynku.

edit: już daliasta zdążyła mnie wyprzedzić z odpowiedzią na drugie 😉
No więc już oficjalnie dzierżawię On Dita  💃
Tak strasznie się cieszę!
zdjęcie robiła flygirl dawno temu;p
Śliczny 😉 uwielbiam takie białe siwki 😜
naciol, o ja, ale piękny!  🍴
fin DZIĘKUJĘ ! Po raz enty 😉
naciol oddawaj go !
Nie oddam 😜
mils   ig: milen.ju
02 stycznia 2011 15:26
naciol jaki piękny! 😍 Gratulacje! 😅
naciol sama sobie wezmę !
idziosława, nie ma sprawy, polacam się na przyszłość 😉 mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :kwiatek:
fin bardzo 😉 Już mało zostało, jeszcze tylko zadania z ośmiu przedmiotów...  😵
No więc już oficjalnie dzierżawię On Dita  💃
Tak strasznie się cieszę!
zdjęcie robiła flygirl dawno temu;p



Piękny konik  😜
kortina, czy Kortina jest córką Klary i Platona? Jeśli tak, to jeździłam w Kaprioli w czasach jak ona była kilkutygodniowym źrebakiem 😉

Chyba mi nie odpowiedziałaś, a jestem ciekawa czy to ten sam koń, o którym myślę 😉


idziosława, mogę pomóc jeszcze w angielskim, jeśli masz coś zadane 😉

fin z angielskiego to akurat jestem miszczem w porównaniu do innych przedmiotów, a nasza Sorka od anglika nie zadaje zadań...
idziosława, a z matmy coś masz? 😉
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
02 stycznia 2011 16:10
fin ja mam całki 🙁
naciol śliczny   😍
mils  najlepszego  :przytul:

edit. pomyliłam nicki  🤬
mils najlepszego, spełnienia marzeń  😉

dziewczyny mam problem. Przyjaciółka musi zrobić referat o biegach krótkodystansowych (sprintach), bo nie było jej na zaliczeniach. Wiecie gdzie mogę znaleźć coś na ten temat? może być gotowiec. Na przynajmniej 1 stronę A4.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się