Koń odebrany ze Starego Lubina

Tak wygląda koń , po miesiącu (!) w stajni* ( *- drewnianej szopie) w Starym Lubinie . Przebywający w rzekomo dobrych rękach , pod troskliwą opieką , ogólnie full wypas i pełne bezpieczeństwo . Kochająca właścicielka pieściła go chyba zbyt intensywnie ;/ W rzeczywistości koń , który trafił w 'dobre ręce' wygląda przerażająco , co ukazują powyższe zdjęcia . Jest wychudzony , poraniony , zarówno fizycznie , jak i psychicznie 🙁  Aktualnie przebywa w nowej stajni , w której nie brakuje mi niczego . Rany po pierwszym zastosowaniu farmaceutyków wyglądały o niebo lepiej ( o ile można tak powiedzieć ) , teraz po kolejnych zastosowaniach ładnie zaschły i się goją 🙂 Apetyt mu dopisuje( choć przestał rzucać się na jedzenie łapczywie ) , siły pomalutku wracają . Dziś nawet z własnej woli kłusował 🙂  Mogłabym dodać o wiele więcej , ale nie widzę sensu opisywania wszystkich szczegółów i opisywania emocji , bo brakłoby miejsca ...
wątek zamknięty
jak już wcześniej w innym wątku pisałam ,szkoda konia , jak tak można ? czy ludzie nie mają sumienia. Moim zdaniem powinna być kara więzienia na kilkanaście lat za znęcanie się nad koniem. Nierozumiem takich ludzi ,a także innych którzy znęcają się nad zwierzętami. Jeśli kogoś nie stać na prawidłowe utrzymanie jakiekolwiek zwierzęcia to niech lepiej nie kupuje żadnego zwierzaka. Koń to nie rzecz ,a niektórzy ludzie są całkowicie nieodpowiedzialni.
Szkoda słów , konik cierpiał u tych beznadziejnych ludzi. A do tego ten koń był gryziony przez ogiera to już jest okropieństwo bo nie dość ,że koń chudy ,a nawet można użyć słowa zamorzony to w dodatku gryziony.
Każda istota powinna być należycie traktowana. Wyobrażam sobie co teń koń przeżył i napewno był bity bo tak przeważnie się zdarza. Czy ludzie mają serce z kamienia? chyba tak a do tego prawdopodobnie są chorzy psychicznie bo jak można wytłumaczyć aby niewinnego konia doprowadzić do tego stanu w jakim jest...... 🙁 🙁
totalna nieodpowiedzialność ze strony byłych właścicieli, ja uważam ,że jeśli ktoś tak traktuje konia to jest gorszy niż zwierzę ponieważ nawet w stadzie ,żaden kon nie będzie się cały czas znęcał nad innym koniem bo to nie jest w naturze konia. Apeluje do wszystkich nieodpowiedzialnych osób , które chcą mieć w przyszłości konia ,aby lepiej kupiły sobie zdjęcie konia np. plakat ,a nie kupowały konia . Szkoda słów, aż mi łzy poleciały ,kiedy patrze na zdjęcie tego biednego konia . Jak można być takim okrutnym wobec konia? Nie umiem tego wytłumaczyć dlaczego tak ludzie potrafią się znęcać nad koniem. Mam nadzieje ,że tego konia już nigdy takie znęcanie się nad nim nie spotka. Bo to co on z całą pewnośćią przeżył nie powinien żaden koń w przyszłości przeżywać  😕 😕
wątek zamknięty
czyżbym to z Tobą gadała o tym na fbl? 🙂
fakt, koń wygląda tragicznie... dobrze, że trafił w dobre ręce.
wątek zamknięty
ja dalej w to nie wierzę 🙁

niedługo was odwiedzę, możliwe, że w niedzielę i przywiozę dla Skocza smakołyki z witaminami i całą reklamówkę suchego chleba dla koni 🙂 zakupię jeszcze marchewek trochę 🙂
wątek zamknięty
Marta , jesteś Kochana 🙂 Czekamy na Ciebie , ja i Skoczuś 😉
wątek zamknięty
czyżbym to z Tobą gadała o tym na fbl? 🙂
fakt, koń wygląda tragicznie... dobrze, że trafił w dobre ręce.



Rozmawiałaś o tym z Moją Koleżanką , Gosią 🙂 Na fbl'u znaną jako xxarkaxx , tutaj jako Hachi .
wątek zamknięty
Tak to właśnie ja : )
Do właścicielki wciąż nie dociera to że skrzywdziła tego konia, uważa że to ja jestem zła bo jej z zazdrości konia odebrałam, chore to wszystko.
A i co do mojego bloga, wcześniej miałam login xxarkaxx ale włamali mi się na konto, usuneli zdjęcia i zmienili login.
Ale teraz założyłam, i też mam login xxarkaxx.
wątek zamknięty
Ludzie tylko myślą chwilą ,nikt nawet nie pomyślał żeby tym koniom zapewnić warunki do życia ,dobrze że się stało to teraz i ktoś zareagował co dopiero jak by była zima ,te konie nie miały co jeść teraz a co dopiero zimą .
Znam całą sprawę ,jak dla mnie to są nieodpowiedzialni ludzie ,szkoda tylko skoczka i tej klaczy co zdechła w męczarniach .

Tak to jest jak ludzie oddają konie bez późniejszej kontroli ,z tego co wiem dalej tam przebywają konie i jak na razie nic się nie dzieje a ci ludzie dalej bezkarnie robią swoje .
wątek zamknięty
Monia masz rację , niestety 🙁
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 09:37
Nie no po prostu ręce mi opadają...... 😲
wątek zamknięty
mi żal źrebaczka, który tam został bez mamy 🙁
dają mu mleko krowie 🙁 w kartonie kupują 3,2 % i gotują
mówią, że mają kasę.. to dlaczego nie kupią specjalnego mleka dla źrebiąt 🙁
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 09:47
Mój Boże przecież nie wolo podawać  pełnego krowiego mleka źrebakom !. 😵 🤔.. co najwyżej MUSI być rozcieńczone  dodatkowo z siarką, drożdżami i jeszcze kilkoma składnikami chemicznymi. Konie z tego co czytałam nie tolerują jakiegoś krowiego składnika w mleku....dlatego trzeba je rozcieńczyć. A już mleko w kartonie 3,2 % to jest jakas porażka. Przecież tak można rozwalić układ trawienny ! A jeśli kobyła padła i była w kiepskim stanie, ( patrząc na Skocza) to źrebie nie przeżyje.
czytałam że przy takich akcjach czasami niezbędne są antybiotyki... ale to już ocenia weterynarz.
wątek zamknięty
zastanawiam się nad tym co mogłybyśmy zrobić dla tego maleństwa ...
wątek zamknięty
żabeczka17 - ale nic nie dociera do nich niestety. Widzą swoje.
Ja już nie mam zamiaru się ścierać, bo skutki są zerowe.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 09:54
🤔 nie mam pytań
wątek zamknięty
Najlepiej pozabierać ,ale znowu kto się podejmie opieki nad źrebakiem ,najlepiej żeby tym zajęła się jakaś fundacja .
Ogiera trzeba wykastrować i dać mu czas żeby się wyciszył .
Powinni dawać takim ludziom kary pieniężne i obciążać takich ludzi późniejszym leczeniem itd. i oczywiście zakaz czymania im zwierząt .

Założyłam właśnie wątek na temat znalezienia dobrego miejsca dla konia ,ludzie nie kontrolują miejsc co oddają konie i potem tak się dzieje .Rozumiem ludzi że oddają konie bo akurat coś im w życiu nie wyszło i dla swojego sumienia oddają konia z myślą że trafił do dobrego domu a tam po pewnym czasie cyrk .
wątek zamknięty
nie mozna tego zgłosić do jakiejś fundacji? Przecież knie nie mogę żyć w takich warunkach jak opisujecie  🙄
wątek zamknięty
ja im mówiłam tysiąc razy by wykastrowali ogiera, ale przecież to ogier i jak to dumnie brzmi "mam ogiera" to nic, że się męczy
dodatkowo ogier bez licencji i bez papierów
wątek zamknięty
Nie znam dziewczyny, sprawę tyle o ile z opowiadań cierpienia. Kobieta która powierzyła swojego konia 17latce, która nie ma szkoły, i wypisuje na swoim fb takie wierutne bzdury, musi być albo ślepa albo głupia. Nikt normalny nie wstawił by konia NIGDZIE, nie sprawdzając miejsca odpowiednio wcześniej. Ja nawet jak wstawiam konia w pensjonat, chce zobaczyć owies, siano, słomę, wybiegi, pastwiska i najważniejsze to patrzę jak wyglądają konie!! Winę za takie rzeczy ponoszą w dużej mierze właściciele koni, którzy wysyłają je w takie dziwne miejsca.
wątek zamknięty
ushia   It's a kind o'magic
24 sierpnia 2010 10:52
Presja - dokładnie
sorry, ale jak sie ecydujesz na konia to najpierw pomysl co z nim zrobic "w razie czego" - a nie w pierwsze miejsce gdzie  chca wrzucac :/
wątek zamknięty
Presja - ona powierzyła go 22 latkowi, koledze z klasy, którego znała kilka lat. Ten chłopak dał tego konia w prezencie tej dziewczynie. Tak mi mówiła przynajmniej.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 sierpnia 2010 10:59
dziewczyna dostała ostrą lekcję  ( która trwała miesiąc).
Jednak no nie zmienia to faktu że ktoś tego konia doprowadził do takiego stanu   👿
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
24 sierpnia 2010 11:02
Najlepiej pozabierać ,ale znowu kto się podejmie opieki nad źrebakiem ,najlepiej żeby tym zajęła się jakaś fundacja .
Ogiera trzeba wykastrować i dać mu czas żeby się wyciszył .
Powinni dawać takim ludziom kary pieniężne i obciążać takich ludzi późniejszym leczeniem itd. i oczywiście zakaz czymania im zwierząt .


Tylko kiedy to bedzie mozliwe w Polsce? My tu mamy RSPCA, wystarczy jeden telefon i juz sa...
wątek zamknięty
Konia brał chłopak dziewczyny który jest pełnoletni, dziewczyna go znała bo chodziła z nim do szkoły.
Uważała go za porządnego, pokazywał jej zdjęcia stajni (nie swojej) a ona uwierzyła, naprawdę nie miała jak tam pojechać.
Wiesz w jaki wpadła szał jak zobaczyła Skocza po miesiącu!
wątek zamknięty
Presja - ona powierzyła go 22 latkowi, koledze z klasy, którego znała kilka lat. Ten chłopak dał tego konia w prezencie tej dziewczynie. Tak mi mówiła przynajmniej.



Ale co ma jedno do drugiego  😉 Jak się konia komuś daje, powierza, nie wiem co jeszcze to się SPRAWDZA to miejsce. Przykro mi, może tylko ja jestem jakimś ewenementem i chce wiedzieć jaki dom będzie miał mój koń. Druga sprawa, co to znaczy dał w prezencie? Jak można komuś dać 100% podejmowanych decyzji  w kwestii własnego konia. Oddała go komuś w opiekę, i pozwoliła na to żeby ktoś go oddał komuś innemu? Chyba jakieś pomylone to  🤔wirek: Jeszcze może zaraz się dowiem że właścicielka tego biednego konia, dowiedziała się że koń poszedł w prezencie dopiero jak go zabrała? No to gdzie była wcześniej?
wątek zamknięty
Przepraszam, ten temat to wydzielony skądś?
Bo taki jest trochę "ni z gruchy ni z pietruchy".
Żadnych info, skąd wiadomości o tym koniu, co, gdzie, kiedy jak.
Tylko jak koń wygląda i negatywne komentarze o jakiejś stajni.

Nic nie rozumiem.
wątek zamknięty
wistra początek był w zdjęciach naszych koni
moderatorzy mieli przenieść posty tutaj

presja - to miało być pewnie na zasadzie, że ona się opiekuje tym koniem itd, koń był w tej stajni co miał być, tylko ktoś inny się nim zajmuje, ale jak przychodziło co do czego to i tak ta dziewczyna nie miała do niego praw, bo jak chłopak nie pozwolił jej jeździć to nie jeździła. Więc i tak ten koń był tak naprawdę tego chłopaka.
wątek zamknięty
a czy ktos moglby opisac ta sprawe dokladnie i od poczatku? czyj jest ten kon? na jakich zasadach poszedl do kogos? co sie dzialo po drodze? brala w tym udzial jakas fundacja? o co kaman?
wątek zamknięty
Nie chcemy używać imion i nazwisk.
Dzień przed odebraniem właścicielce konia, padła im klaczka, która jeszcze karmiła źrebaka, klaczka miała koło 6 lat więc była młoda, dostała skrętu jelit.
Karmili ją zgniłym owsem.
Stajnia jest koło Lubina , znaczy nie można tego nazwać stajnią , jest to zbita z desek szopa która ledwo co stoi.
Po śmierci klaczki został źrebak 3/4 miesięczny, biedny, wystraszony....podają mu krowie mleko i twierdzą że tak im kazał wet. 🤔wirek:
wątek zamknięty
Hachi, mi nie chodzi o imiona, tylko o spojna historie. nie wiem o wlascicielu ktorego konia piszesz, nie wiem komu padla kobyla (tak btw to klaczka jest zrebica, dorosla to klacz 😉 ) nie wiem kto komu oddal konia i dlaczego, i kto komu konia zabral, komu zostal zrebak- a tak wogole to 4 miesieczne zrebie spokojnie da rade na krowim mleku.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.