SIODŁA

Stąd że siodło powstało dla Franke Sloothaka który jest wysoki i ma dłuuugie nogi.

Ja się w nim topię i mam tybinkę jak w ujeżdżeniówce- 162cm wzrostu.
Może miałaś rozmiar nieduży i dobraną tybinkę do Ciebie, ja użytkuję je na chwilowo nie na swoim koniu.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 października 2011 19:19
miałam na zdjęciu 17,5 i nie była dopasowywana do mnie,bo to było siodło wrotka, ja miałam wtedy equipa,ale na klępę ze zdjęcia nie pasowało,
wyobraziłam sobie swojego prawie 2 metrowego kolegę w tym siodle i sądzę,że mimo tego,że rozmiar byłby ok,brakowałoby mu miejsca na kolano....

może dlatego,że nasz Comet II którego mieliśmy,nie był zaprojektowany na F.S. tylko do normalnej sprzedaży w sklepie...
Siodło jest duże jak na moją budowę i nic na to nie poradzę- np. 17 Meredith jest jak uszyta dla mnie, a Passier Comet jest ogromny przy Meredith.
Jeśli siodło jest sygnowane nazwiskiem F.S. to wiadomo że będzie miało dłuższe tybinki niż wspomniany Prestige sygnowany nazwiskiem drobnej kobiety Merdith.

Jak tak to rozumiem.


Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 października 2011 19:34
...a sygnowany M.Robert jest tylko dla starszych panów? 😉
No jet zupełnie innym siodłem niż Meredith-miałam okazje 2 testować, MR porażka-17 wielka taka że się również topiłam.

I szczerze na focie Twojej to siodło nie jest jakieś za duże na Ciebie-ja się topię w każdej 17 ( prócz Meredith) więc inaczej odbieram.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 października 2011 20:00
I szczerze na focie Twojej to siodło nie jest jakieś za duże na Ciebie
czyli sama widzisz, że rzeczywistość zaprzecza marketingowym sloganom i długie nogi F.S. nic nie mają do walorów tego siodła. Comet II to rasowe CC i wystarczy mieć dostatecznie krótkie strzemiona, żeby się w nim dobrze czuć-długość nóg nie ma tu nic do rzeczy.
Siodło jest duże jak na moją budowę i nic na to nie poradzę- np. 17 Meredith jest jak uszyta dla mnie, a Passier Comet jest ogromny przy Meredith.
Jeśli siodło jest sygnowane nazwiskiem F.S. to wiadomo że będzie miało dłuższe tybinki niż wspomniany Prestige sygnowany nazwiskiem drobnej kobiety Merdith.

Jak tak to rozumiem.






To chyba źle rozumiesz, siodło masz takie jakie uszyją, ja mam Maredith z tybinkami XL czyli na wysoką osobę (o długiej kości udowej) a koleżanka ma że tak powiem standard i ja przy wzroście ponad 170 mam Meredith i ona przy 150 parę i jakoś obu nam pasuje.
to teraz się będziecie czepiać 😉

Jak uszyte na miarę to wiadomo że to zupełnie inne siodło niż tzw.standard,ale zazwyczaj się przyrównuje do standardu pisząc o danym modelu i na standardzie się testuje, a potem można sobie modyfikować co tam się chce.

Perlica no jak już bazujemy na tak subektywnych odczuciach to jeździłam przez jakiś czas w Meredith i MR więc mam możliwość porównania. Oba siodła ze standardowymi tybinkami i w rozmiarze 17. Nie czułam żadnych drastycznych różnic w rozmiarze ale są to sioda o innej budowie i stąd dziwi mnie to co piszesz. MR jest głębsze więc jak już to nie powinno wydawać się mniejsze...?
ja napisałam o swoich odczuciach-mam takie i nic na to nie poradzę  🤔wirek:

Czy miał ktoś siodełko firmy rider ? Jeżeli tak to proszę o opinie  🙂
Ja uwielbiam jeździć na titanie . : D <333
Cariotka   płomienna pasja
09 listopada 2011 06:47
Dziewczyny proszę o pomoc🙂
Jak sądzicie jaki łęk z Daw Maga będzie dobry na mojego konia jeżeli mój koń nosi niebieski łęk w Wintecu czyli 30/31? Wiem że najlepiej przymierzyć ale nie mam póki co takiej możliwości.
Myslę ze L (31) powinna Ci wystarczyć.
Cariotka   płomienna pasja
09 listopada 2011 07:14
zastanawiam się nad Mką lub Ską🙂 bo Lka jest za duża🙂 dodam że mój koń to arabokonik🙂
Napisz lub zadzwoń do Daw-Maga, przyślą Ci nieodpłatnie szablony to pomiaru rozstawu łeku.
Cariotka   płomienna pasja
09 listopada 2011 07:25
już napisałam🙂 dzięki za pomoc. Lkę jutro jeszcze raz przymierzę i zobaczę o ile jest za duża🙂
M (29)  myślę że na arabokonika to jednak moze być za waskie. Jakbyś nie dostała szablonów to ja ci moge pozyczyć , bo je mam😉, ale jak mierzyłam swoją kobyłę, to za cholerę nic mi nie wychodziło 🤔
Mi na arabka L leży idealnie. Też myślę że arabokonik może być trochę szerszy niż M.
Cariotka   płomienna pasja
09 listopada 2011 11:27
Przepraszam pod pojęciem arabokonik nie miałam na myśli araba z domieszką kucyka. Mój koń ma 80% araba a reszta to jakieś młp. Przymierze jutro tą Lkę jeszcze raz i dam znać🙂 ale myślę że Skę mogę wykluczyć🙂
Ja tez nie miałam na myśli "araba z kucykiem" 😉
odpowiedziałby ktoś na moje pytanko ?  🙂
wie ktoś może jak łęk niebieski winteca przekłada się na rozstawy łęków dla siodeł prestige, stubben i kieffer? 🙂
A co myślicie o tym siodełku angielska firma windsore
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 listopada 2011 20:49
rozstaw łęku 34 dla Euroridinga jakiemu rozmiarowi odpowiada w numeracji Stubbena albo Passiera?
Jedzi ktos na wintecu 250 lub 500? Zaczełam jezdzic na takim , nie wiem czy to wina tego , ze jest nowe czy to taka specyfika siodla. Ale dupsko mi odpada, całe krocze boli, alebo siedze na kroczu albo na samej pupie, nie jestem w stanie usadzic calego tylka wygodnie. Jakie sa wsze doswiadczenia?
Cariotka   płomienna pasja
21 listopada 2011 14:07
to zależy w jakim Wintecu 500 bo jest ich kilka🙂 jeżeli chodzi o stary model to jeździło mi się normalnie, bez rewelacji lepiej niż w Wintecu 2000 (starym).
Ja właśnie siedziałam piewrszy raz w wintecu 500-muszę na razie zmienić łęk, bo w tym za wąskim jakos tak nie za bardzo było, tez nie mogłam w nim usiąść.Ale z opinia wstrzymam się do czasu dopasowania łęku do konia.
własnie nie wiem dokładnie jaki to model. Ale dla mnie tragedia poprostu+ wybijajacy kon i dzisiaj nie moge usiasc.wysokie te łeki sa w nim bardzo i nie moge posadzic calego dupska a siodlo niestety przypisane do konia nie mozna zbytnio zmienic(moze mam dupsko za wielkie)
To może albo masz za małe siedzisko, albo jest za wąski łęk?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się