SIODŁA

wydaje mi sie , ze siedzisko jest małe.
musze pogadac z włscicielem zeby mi zmienil to siodlo bo za dlugo to na nim nie wyrobie. A o wysiadywanym to nie ma nawet mowy bo sie czuje jakbym na kołysce siedziała.
ja miałam to samo kiedyś i radzę ci zmienić siodło, bo sie okaleczysz jak ja...
tylko , ze to nie moj końi nie moje siodło. Mam nadzieje ze wlasciciel mi zmieni bo masakra..okaleczysz?
Czy jest ktoś, kto mógłby wypowiedzieć się na temat Wintec pro Dressage? Czy wygodne, dobrze trzyma, itp.? Porownywalny do isabelki?
mniej gleboko zasysa i mniej usadza🙂
ale warto kupic?🙂
Szukam opinii na temat siodła Stubben Rex. W miarę wygodne?

Edit: Mam jeszcze pytanie co do numerów siodeł stubbena. Która cyfra w numerze wskazuje na rok produkcji siodła? Załóżmy że mamy numer: 5680398.
wygląda jakby 98
pokora93 już pisałam o tym Stubbenie na forum, chyba też w tym wątku.
I tak, wygodne  😉
Czy ktoś orientuje się w rozmiarówce Lemetexa? Potrzebuję siodła na hucuła ( ale nie zapasionego a w porządnym treningu) i znalazłam takie o rozmiarze łęku 28. Jak ta rozmiarówka odnosi się do bardziej popularnych firm?
nerunia znajoma ma lemetexa właśnie z rozstawem łęku 28 i jest wąskie. Jak wychodzi z rozmiarówką to nie wiem, ale wydaje mi się, że będzie za wąskie na hucuła, jest zapewne szeroki i bez kłębu. Dla porównania to siodło na koniu z rozstawem 34:
To jest 4 latka, z tych drobniejszych hucków. Na razie ma 170 cm w klacie, w ogóle ma proporcje kucowe (jest krótka i długonożna jak na hucuła). Siodło ma być na czas rozbudowywania tj, rok, półtora, później zmienię.
No nic, siodło jest zamówione. Przyjdzie to zmierzę na żywo, może akurat będzie dobre... Dzięki za podpowiedź  :kwiatek:
nerunia daj fotke na koniu, jak bedziesz miała, chetnie bym zobaczyła tego lemetexa 😉
Jasne 🙂
Czy znajdzie się jakaś dobra dusza, która mi powie, czy te siodła to są różne modele Euroridinga Jade S? Bo w tym momencie zgłupiałam, na stronie pasi-konika wygląda inaczej, w czyjejś galerii inaczej. Najbardziej mnie interesuje, którym konkretnie siodłem jest to ostatnie.

http://pasi-konik.pl/pl,product,2376181,euroriding,siodlo,skokowe,jade.htm

zdjęcie z czyjegoś photobloga

to które mnie najbardziej interesuje
pokora siodła euroriding jade występują w trzech wersjach: skokowy, ujeżdżeniowy i wszechstronny. Jednak jak na moje oko to wszystkie te zdjęcia przedstawiają model skokowy, tylko zdjęcia robione z innej perspektywy dają wrażenie innych poduszek kolanowych. A już na pewno to na ostatnim zdjęciu to Jade S (czyli wersja skokowa)
Jade wszechstronne wygląda tak: http://pasi-konik.pl/pl,product,2376224,euroriding,siodlo,wszechstronne,jade.html Ujeżdżeniowego nie muszę chyba wstawiać. 🙂
z jakiej skóry najlepiej kupić siodło ?
Jak się ma rozmiarówka Prestiga do Daw maga?
deborah   koń by się uśmiał...
31 grudnia 2011 17:49
dariamajka, naturalnej  😁
deborah dzięki  😀 haha  😀
Jaki jest standardowy łęk w siodłach pleszewskiego Siodlarza? Kupiłam od nich Konrada ze standardowym łękiem, wysłałam do poszerzenia o rozmiar i nie wiem jaki teraz mam  😡. M? L? Coś innego? Na tybinkach nie ma żadnych informacji.
I jak łęki tej firmy mają się do innych? Np. do Prestige czy Daw Maga. Niestety muszę sprzedać to siodło i nie wiem jak określić rozmiar łęku.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc 🙂
Czy z siodeł z wymiennymi łękami to tylko daslo i wintec? Czy może coś przeoczyłam? 😡
Jeszcze zdaje się Bates.
Pessoa
Thorowgood i Thesee też są z wymiennymi łękami.

Miał ktoś z Was może okazję jeździć w jakimkolwiek modelu siodła Tekna? Jestem bardzo ciekawa ewentualnych opinii o tych siodłach.
Thesee? Masz jakiś link do strony? I dziękuję - Thorowgood wygląda solidnie.
Thesee syntetyczne ( w wersji wszechstronnej) i skórzane ( w wersji bardziej skokowej) były kiedyś dostępne na Allegro u użytkownika o niku galopagos123. Zakupiłam takowe po kradzieży moich siodeł i służyło mi dzielnie dłuższy czas. Do siodła były dołączone 2 łęki .

Mam akurat teraz siodło ujeżdżeniowe uszyte przez Walsall dla Thorowgood ( w wersji skórzanej i bez wymiennych łęków). Bardzo je sobie chwalę, pozostawia dużo swobody, a jednocześnie fajnie usadza i jakoś tak zgrabnie wygląda- ma taki lekki, prosty dla oka design 😉.
Czy miał ktoś może styczność z siodłami firmy Regent? Jakie są? Z góry dziękuję za odpowiedzi 🙂
hej czy może ma ktoś z was przykładową umowę o sprzedaży/kupnie siodła lub mógłby mi taką zrobić, była bym bardzo wdzięczna 🙂
Zapewne gdzieś po drodze było.
Jaka jest różnicach w skórach siodeł Daw - Mag??
Użytkowa, bo to, że są polskie i zagramaniczne to wiem, ale jak to się przekłada na jazdę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się