PSY

madmaddie, ja już na Instagramie podziwiałam tę piękną trawę  😍 Niewyjściowe foty też są spoko, mój pies w 90% wygląda jak uśmiechnięty Chińczyk  🤣

Hej, moja kuzynka zastanawia się nad zakupem karmy dla swoich psów i jakaś jej znajoma podesłała jej taką https://apl-health.eu/ Ja szczerze powiem nigdy jej na oczy nie widziałam. Ktoś coś wie na jej temat?
Skoro jesteśmy już w temacie karm, to chciałam zapytać, jak oceniacie taką: https://meetmeat.uk/meetmeat-beef-sweet-potatos-and-carrots/

To chyba polska marka, skład wydaje się  całkiem fajny. Co myślicie? Próbować, czy dać sobie spokój?
macbeth, czytam opis tej karmy i dla mnie to jest niepokojące:

Skład: składniki mięsne do 50% w tym jagnięcina, cięta kukurydza, cięty jęczmień, oleje i tłuszcze w tym z łososia i olej lniany, drożdże piwne Saccharomyces cerevisiae, prebiotyk Enterococcus faecium DSM 10663/NCIMB 10415 1.000.000.000cfu.

Nie jest napisane, że to mięso mięśniowe, albo w ogóle co to jest. Składniki mięsne to tak szerokie pojęcie, że może to być cokolwiek. Nie lubię, kiedy producenci tak ukrywają szczegóły, nie dałabym tego swoim psom.
fin, no właśnie ja też tak patrzyłam na skład i sama bym nie kupiła. Ciekawi mnie tylko dlaczego ta jej znajoma tak ją zachwala, może jakiś ich handlowiec czy co...
monka, skład nie jest podany,bo tylko info że 50% wołowina. Czyli co konkretnie? Podroby, ścięgna, węzły chłonne czy mięso mięśniowe?
Mam pytanie, czy jest mokra karma o jakimś przyzwoitym składzie z zawartością białka w przeliczeniu na suchą masę na poziomie do 25-27 % ? Chciałam przejść na mokrą, bo pies mi się wypiął na suchą, nawet z tych karm co wcześniej jadła z chęcią. Niby w końcu zjada ale, że jest chora to jednak chciałabym żeby dostawała coś, co będzie jadła z chęcią. Jest w ogóle taka mokra karma, która ma mniej białka, ale też nie składa się z samych węgli ?  :kwiatek:
Tak w temacie karm: co sądzicie o karmie Rocco?Muszę przestawić szczeniaka z BARFA na gotowe karmy. Rozważam Brit, Rocco albo Lukullus.Chodzi mi o karme mokrą... 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 08:42
Skoro jesteśmy już w temacie karm, to chciałam zapytać, jak oceniacie taką: https://meetmeat.uk/meetmeat-beef-sweet-potatos-and-carrots/

To chyba polska marka, skład wydaje się  całkiem fajny. Co myślicie? Próbować, czy dać sobie spokój?

to jest white label, jak wrzucisz skład w google (swoją drogą dość kiepski jak na cenę) to znajdziesz pierdylion takich samych karm. To produkcja GA Partners, wybierasz sobie skład, projektujesz etykietkę i cyk, masz swoją markę karmy w tydzień  😎
http://www.ga-petfoodpartners.co.uk/ga-mybrand

macbeth, ja ubolewam, bo wilk piękny, fotogeniczny, na każdej fotce petarda, cud miód, białas - dramat, rozjechana ostrość, idiotyczna mina  😜 a ścieżkę kocham, czasem warto pozwolić wybrać drogę psu, bo to zupełnie nieuczęszczane miejsce, nie widziałam tam nikogo nawet w największy ruch rekreacyjny, a to właśnie taki kompleks leśno-stawowy, tu rzeka, tam stawy, dużo łąk i lasu. Gdzie indziej np. w niedzielę mija się mnóstwo ludzi, a tu pustki. Chyba tylko zwierzaki tam chodzą.
Proszę, Othal:

Mój idiota:




A karma skład ma gorszy niż Brit Premium (tak, ten najtańszy) i jeśli kosztuje więcej niż 100zł to kiepski interes. Marketing piękna rzecz, taki na ten przykład RC popycha, że psom się lepiej przyswaja białko roślinne niż zwierzęce, a to bzdura nawet dla ludzi  😁

ajstaf, z mokrym może być trudniej. Może Zooplus Bio, Naturo, coś takiego? Tylko to też kwestia dawkowania - trzebaby liczyć w gramach.

tobaccovanille, wszystkie te karmy składają się głównie z podrobów. Meatlove masz z sensownym składem i rozpisanymi procentami.
madmaddie, właśnie na zdjęciu, które podpisałaś mój idiota, wzdychałam do tej trawy 😀 A jak kleszczowo wygląda takie miejsce? No wilk ładny, ładny 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 09:02
kleszczy mało! Mniej niż po wyjściu do ogrodu  😂 na łąkach nas oblazły, ale to tyle.
madmaddie, fajnie, to nic tylko korzystać 🙂
tobaccovanille, GranataPet masz na Zooplus i tam jest jasno podane czego ile.

edit: dopiero mi się fotki pokazały, super te zdjęcia, trawa normanie jak z filmu  ❗
A zdjęcie wilka to możesz wysłać na jakiś konkurs foto   😍

edit2: madmaddie spojrzałam na meatlove bo szukam czegoś na wakacje wrześniowe i to jakiś żart, drogie to jest jak cholera , ledwo ponad pół kg za 25 pln , a w składzie 50% podrobów  🤔 zatkało mnie  😎
A w liniie pure meat wogóle nie podają %.

Masakra.....
Madmaddie, świetne zdjęcia  🙂.
Dzięki za podpowiedź w sprawie karmy, zaraz sobie sprawdzę  :kwiatek:.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 10:05
Perlica, zależy. Są różne. Ja mam miksy i się spoczko sprawdzają. Jakościowo to jest najfajniejsza karma mokra jaką mój pies jadł, a próbował miliard różnych. Nigdy się też nie zdarzyła luźna kupa. Więc zastanawiam się ile podrobów musi być w składach zbiorczych, gdzie masz coś takiego: 33% drobiu: serca, mięso, wątroba, żołądki, szyjki, 33% jagnięciny: serca, mięso, wątroba, płuca, żołądki, 28,4% bulion mięsny, 4% ziemniaków, 1% minerałów, 0,1% mniszka lekarskiego, 0,5% oleju lnianego  😲
Pokrojona wygląda tak:

karmiłabym tym, ale to 2x razy droższe od barfa, jak w sumie każda spoko mokra :/
a w pure masz procenty  🤔
https://sklep.meatlovepolska.pl/single-care/78-lean-turkey-800g-4260275028116.html
madmaddie, ja nie mam na myśli problemów żołądkowych, tylko poczytałam skład i się zdziwiłam, bo myślałam, że to będzie skład zbliżony do Barfa po prostu, i że podrobów będzie max 30-35%  😉

Miałam na myśli PURE TURKEY, tu np.:
https://sklep.meatlovepolska.pl/steakhouse/42-pure-turkey-400g-p-4260275024446.html

Edit: prócz GranataPEt nie znalazłam żadnych puszek, które mają opisane jasno %.
Są jeszcze jakieś dostępne na naszym rynku z dobrym składem?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 10:12
aaaa, tych nie próbowałam, zabijają ceną i nie są pełnoporcjowe  🤣
A granata ma jasno opisane? Bo na zooplusie też ma zbiorczo. Poza tym, alpha chyba tylko. Ale do niej zaś sporo wody dolane.
madmaddie, przejrzałam wszystko, bo jak wspomniałam muszę coś zakupić, bo nie mam zamiary robić weków z Barfa, choć to wychodzi najtaniej i mocno to rozważam....

GranataPet ma podane dokłanie, jedyne karmy z podanym % składem to :
1) GranataPEt ( najtańsza za kg)
2) Hermann's ( super skład!)
3) Terra Canis ( najdroższa, kosmiczna cena wręcz).

GranataPet testowałam akurat, bo czasem daje do konga i dawałam czasem jak zapomniałam wyjąć Barfa do rozmrożenia jak był szczeniaczkiem.

Żeby skład zobaczyć musisz kliknąć nie w promocję ( 1 pozycja najcześćiej ) , a w konkrektny smak np:
Cielęcina i królik:
cielęcina i mięso z królika: 65% (w tym 40% cielęciny: mięso mięśniowe, serca, wątroby, płuca, żwacze i 25% mięsa z królika: mięso mięśniowe, serca, wątroby), bulion mięsny, cukinia (5%), dynia (3%), pestki owocu granatu (1%, suszone i drobno mielone), składniki mineralne, olej lniany (0,5%), małże zielone (0,1%, drobno mielone, z natury bogate w glukozaminę i chondroitynę)
Nie ma % mięsa mięśniowego, ale jest na 1 miejscu więc jest go najwięcej, ale tu mamy cenę 8 pln za kg, więc to najtańsze co jest na rynku z takim składem.

Hermann's to 20 pln za kg, ale skład jak przy Barfie:
Biokurczak z biomarchwią i bioryżem:
50% kurczak* (w tym 80% piersi, 5% serca, 5% szyje, 5% szkielety, 5% wątróbka), 8% ryż*, marchew*, olej lniany*


madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 10:45
Żeby skład zobaczyć musisz kliknąć nie w promocję ( 1 pozycja najcześćiej ) , a w konkrektny smak np:
Cielęcina i królik:
cielęcina i mięso z królika: 65% (w tym 40% cielęciny: mięso mięśniowe, serca, wątroby, płuca, żwacze i 25% mięsa z królika: mięso mięśniowe, serca, wątroby), bulion mięsny, cukinia (5%), dynia (3%), pestki owocu granatu (1%, suszone i drobno mielone), składniki mineralne, olej lniany (0,5%), małże zielone (0,1%, drobno mielone, z natury bogate w glukozaminę i chondroitynę)
Nie ma % mięsa mięśniowego, ale jest na 1 miejscu więc jest go najwięcej, ale tu mamy cenę 8 pln za kg, więc to najtańsze co jest na rynku z takim składem.

Niby tak, ale wystarczy że tego mięśnia będzie 2g więcej i cyk, pierwsze miejsce :P ale cenowo bajka.

Hermanns IMO jest jakiś turbo drogi. Bo to tylko 50% puszki mięso i z tego 50% masz to 80%, nie chce mi się liczyć, ale mało.
Patrzyłaś może na koszty nie na kilo, ale na dzień? Boooo u mojej różnice potrafią być naprawdę spore w cenie. Alpha wychodzi drożej, mimo, że za kilo jest tańsza (patrzyłam na ceny na zooplusie), niż Meatlove, bo po prostu ML ma dużooo mniejsze dawkowanie.
Anyway, jak jedziesz na tam tydzień, to wszystko jedno. Kup pełnoporcjową i spoko wychodzącą finansowo. Niedoborów się nie dorobi w tak krótkim czasie 😉
madmaddie, Jak jest skład z małą ilością podrobów to zawsze będzie drogo. Ale w Barfie klasycznym masz 50% mięsa tylko, reszta to kości i podroby, oraz warzywa i owoce.

Wogóle nie liczyłam dawkowania, bo w zasadzie mnie nie obowiązuje, roczny chart to może mieć dawkowanie kosmicznie inne niż opisane.
On je do 1,5 kg dziennie Barfa, bez warzyw i owoców przeważnie, choć teraz ostatni tydzięń jest na 1kg i nie schudł, więc być może tak już zostanie, bo już nie rośnie jak wariat.

Nie boję się niedoborów, a bardziej jakiś biegunek w razie czego, tymbardziej , że będziemy w hotelu. Choć on ich nie miewa, ale jednak to pewnie zasługa barfa od szczeniaka.
Porównam jeszcze cenę do meatlove. Można te batony trzymać bez lodówki? Chyba nie można?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 11:02
no ja bym jednak popatrzyła głównie na potrzebną ilość kalorii - wtedy ma to sens, bo to inne diety mimo wszystko.

ML nie trzeba w lodówce. Tylko otwarte. Używam ich odkąd mam psa i nigdy nie trzymałam zamkniętych w lodówce. Dbam tylko, żeby nie były w wilgotnym czy ciepłym miejscu.
madmaddie, tak, na Acanie Classic Red się nie drapała, ale stwierdziła, że gardzi - od 2 tygodni mniej więcej dostaje tylko Acane, żadnej puszeczki na kolacje i je malutko, byle przeżyć 😁 Taste zjadała chętnie, ale po niej się drapała...  🙄
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 czerwca 2020 11:44
Muszę dopytać bo przyznaję, że już zgłupiałam. A jak w waszej ocenie wypada Alpha Spirit WET?

Przykładowe składy:
[list]
[li]mięso kaczki 92% (mięso z mięśni 75%, wątróbka 17%), kiwi 4%, minerały[/li]
[li]mięso królika 92% (mięso z mięśni 60%, wątróbka 17%, płuca 15%), banan 4%, minerały[/li]
[li]mięso indyka 92% (mięso z mięśni 75%, wątroba 17%), maliny 4%, minerały[/li]
[/list]

Abstrahując już od ceny, wydawało mi się, że jest naprawdę spoko, a potem doczytałam w rozpisce "dobrych karm" BARFnych korepetycji, że alpha owszem, ale seria multiprotein.

Wybaczcie, że często zadaję pewnie idiotyczne wręcz pytania, ale im więcej czytam tym mniej wiem  😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 11:55
Martva, Alpha jest spoko, bardzo spoko, tylko drogo wychodzi, bo jest dość wodnista.

Nirv, tam masz tak bogate składy ze to wróżenie z fusów. Spróbuj może Petkult albo Orijen? W Orijenie jest więcej miesa, powinien smakować. Ona jest uczulona na kurczaka? W TOTW masz produkty jajeczne, to też uczula.
martva, ja teraz daję mokrą Alphę. Niestety zużywa się bardzo szybko, bo jest bardzo wodnista, ale psom uszy się trzęsą. Mogę Ci wysłać filmik z nakładania puszki na lick matę, zobaczysz sama. Na zooplusie są często pakiety w fajnych cenach.
madmaddie, ale ten skład Alphy masz na myśli?
17% wątroby to trochę dużo, chyba, że nie można na to patrzeć jak na Barf ( bo powinno być 5%)?
Ale w sumie też fajny skład, bo za to jest dużo mięsa.

martva, ale z tego co patrzę to one wszystkie są mono?
Co to jest Alpha Spirit WET? Masz na myśli mokre czy jest jakaś linia weterynaryjna?

madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 czerwca 2020 12:49
Wet to po prostu mokre. Wszystkie są mono. I nie patrzę jak na barf, bo to nie jest barf tylko gotowe żarcie😉
martva, to co masz na myśli pisząc multiprotein, skoro wszystkie mokre są mono?

A co sądzicie o półwilgotnej Alpha Spitrit? Przypomniało mi się, że to moja ulubiona na smaczki była,a skład też fajny:
Skład: 30% świeżego mięsa kurczaka, 25% świeżego mięsa indyka, 20% świeżego mięsa kaczki, 10% świeżych ryb (sardynela hiszpańska (Sardinella aurita), makrela (Scomber scombrus), ostrobok pospolity (Trachurus spp.), sardynka europejska (Sardina pilchardus)), hydrolizowana skrobia, naturalna gliceryna, jaja, pulpa buraczana, drożdże piwne (Saccharomyces cerevisiae), marchew, jabłka, cykoria, kmin rzymski (Cuminum cyminum), rozmaryn (Rosmarinus officinalis), kurkuma (Curcuma longa).

Super, że o Alpha mi przypomniałyście , bo może pójdę w tą karmę wyjazdowo 😎
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 czerwca 2020 13:37
Mam na myśli nazwę, która funkcjonuje w rozpisce dobrych karm. To zestawienie, zostało stworzone przez barfne korepetycje 🙂 stąd też właśnie moje wątpliwości, że to co Pixel dostaje teraz nie jest tam wymienione, a patrząc na skład wyglądało naprawdę ok
martva, możesz podać link?
Nie mogę znaleźć tego.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
03 czerwca 2020 07:27
Linku nie, ale samą rozpiskę już tak:



😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się