PSY

madmaddie, wiesz nie problem kupić w czechach. Kupiłam na razie ten co niby jest na stanie, za pobraniem bo coś mi ten sklep dziwny jakiś.
Przyjdzie, albo nie 😝
Zaraz obczaję Twój
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 października 2022 21:34
Super nerki mają Pieski w kreski😍
https://pieskiwkreski.pl/pl/c/Nerka-i-Pockety/44
Perlica, jak mocno odstaje to lipa. Poza wizualnymi walorami (już pal licho) trochę boję się obijania. Ja noszę tryliard rzeczy, ile miejsca tyle upcham. A potem mnie kości bolą 😅 rozłożenie ciężaru ma znaczenie.
Co do klatki materiałowej na ew wyjazdy, ostatecznie kupiłam z amazon Basic za śmieszny pieniądz. Chyba 150 zł? Jako powystawowy Na allegro albo olx. Już nie pamiętam. Codziennie użytkuje go w pracy (szczeniak chodzi ze mną) i super się trzyma. Tylko nie wiem czy tam rozmiar na Twoje byłby...
falletta, jeśli z tym obijaniem cały czas mowa o nerce, to Dogotypowa jest stabilna, ma takie szersze przejście między nerką a paskiem (w sensie że to nie jest taśma wszyta w nerkę od razu, zobacz sobie na zdjęciach 😅😉. Odstaje w sensie że jak się napakuje to jest gruba, a do ciała przylega dobrze 😉
falletta, właśnie amazon przeszukiwałam, nie ma takiego rozmiaru.
tzn. na nią nie ma teraz, bo na samca to w życiu nie było takiego wymiaru żeby swobodnie mógł wejść😁 Serio to jest problem posiadać takie wymiary psów, ale nikt nie stworzył jeszcze rasy mniejszej z takim świetnym charakterem i zdrowiem😘

lusia722, właśnie o tej nerce pisałam na poprzedniej stronie, wcale nie jest taka super jak się wydaje w pierwszej chwili😉
Perlica, na zooplusie masz materiałowe z AluDesign, bardzo wytrzymałe. Największa jest aktualnie na przecenie za 439 zł, ale chyba jeszcze wchodzi rabat z newslettera dodatkowo. Zobacz sobie, może akurat?
wiedźma, ta największa 106cm to chyba trochę mało dla Perlica, bo takie są w Amazon Basic.
Perlica, z ciekawości, w czym trzymasz Zarana na wystawach jak nie ma takich w które się mieści? Wozisz metalową? Czy jak inaczej to organizacyjnie rozwiązujesz/cie jako właściciele takich maluszków 😁
wiedźma, za mała ciutkę niestety, juz przeglądałam amazon basic.
falletta, on nie ma klatki wogóle, nikt takich rzeczy nie produkuje jak klatka na takie psy.
Tzn. jedna firma, no ale taka klatka po złożeniu waży 25kg, więc nie wiem kto miałby ja nosić 🙂
Nikt nigdzie nie trzyma Borzoja samca w klatce, trzymasz takie duże psy po prostu na smyczy. A jak masz ich więcej to masz dwie opcje: wiążesz do drzewa, a jak nie ma drzewa to dajesz komuś zeby na smyczy trzymał.
Jak ktoś ma naprawdę dużo psów to często zabiera kojec metalowy i ustawia go na trawie, bo szpilki się wbijają łatwo w ziemię, ale do hotelu się z tym ciężko nosi. Ja taki kojec używam własnie w domu, mam tez jeden w stajni na stałe w siodlarni. Na coursingu czy wystawie otwartej to najczęściej wilczarze widzę w takich kojcach, bo ich na smyczy przecież i tak nie utrzyma żaden człowiek😝
Super opcją jest też auto, no ale w lecie ta opcja odpada całkiem, bo nawet otwarty bagażnik czy okna nie obniżą temperatury.
Potrzebuje dla suni głównie do hotelu, żeby to się łatwo nosiło.
Na wystawę to mi nie potrzebne całkiem, jestem na wystawie całe 30 minut przeciez maksymalnie😂a jak zostaję na BIS to i tak śpią sobie na ziemi, a ja czytam książkę na krzesłku albo sobie z nimi wychodzę z terenu wystawy do hotelu czy na miasto itp.


Edit: a i tez borzoj jako rasa nie ma potrzeby posiadać klatki jak masz ich kilka na wystawie, one się nie ekscytują niczym te psy, nic je nie interesuje specjalnie, wszystki śpią na środku dużej hali pełnej psów i ludzi bez problemu żadnego
kojec.PNG kojec.PNG
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 października 2022 14:19
falletta, ja swojego maluszka po prostu nigdzie nie biorę, nie ma to sensu xd moje kombi jest za małe :v
Ja jak jadę na zawody konne to mam zamówiony w hotelu zawsze ten sam pokój, bo obsługa wie, że musimy mieć taki układ drzwi do wyjścia i łazienki żeby się dało je otwierać mimo tego że pies leży😁
Jak jedziemy gdzieś w nieznane to zawsze sprawdzam metraż, ale na booking to dziecinnie proste.
Raz mieliśmy fail bo nie sprawdziłam jakie schody są, a jak nie ma windy to samiec mój nie zejdzie po ażurowych , a tam takie były 🤣 na szczęście mieli pokój w innej cześci hotelu z normalnymi schodami wewnątrz.
Aczkolwiek znajoma w tym roku pojechała z rodziną nad morze i nie sprawdziła schodów, na miejscu się okazało że schodki do nich są takie bardziej jak drabina 😁 i nie było nic innego, cały pobyt wnosili i znosili 50 kg swojego samca😎 Jak ich córka nakręciła filmik jak oni to robią to myslałam że padnę, bo on miał minę jak cesarz w lektyce 👑👑👑
Nie da się edytować fotką, więc dodaję bo własnie na relacji mi mignęło foto znajomej hodowczyni 😁 Kojec ma to do siebie , że możesz sobie dziecko zamknąć, a ona ma małe to jak idzie na ring trzeba je zaopiekować🙂
kojec bis.PNG kojec bis.PNG
madmaddie, kombi za małe, raaaany 😅
Perlica, uśmiałam się z kojca integracyjnego 😂 u nas kojec byłby przeskoczony od razu. Wrodzony spokój i brak ekscytacji... powiem tylko tyle, że zazdroszczę 😉 🤐
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2022 09:18
falletta, dla mnie to kombi to w ogóle jednoosobowy samochód, klatka, mnóstwo sprzętu na treningi, składana klatka. Następne kupuję nie wiem jakie, bo wszyscy mówią, że astra wytrzyma jeszcze parę lat (choć nie wiem czy ja to wytrzymam), ale no nie takie małe na pewno. 😬

Szukam karm z takimi granulkami. Pomożecie? Muszą być bezzbozowe
20221026_091415.jpg 20221026_091415.jpg
Może Simpsons?
madmaddie, miałam kombi (przed psami) i się wszyscy śmiali, że dom w nim wożę. Ja mam takie maniactwo wożenia i mienia wszystkiego przy sobie (walczę z tym). Ale u Ciebie faktycznie przy dwóch psach w tym jeden olbrzymi + klatki to może być autentyczny ścisk 😅
Z ciekawości, jakie znaczenie ma w karmie kształt granulek? Nigdy na to nie zwracałam uwagi (poza jedną karmą, której granulki wyglądają jak pellet na królicze odchody ale to jako ciekawostka niż +/-) 🤔 Pomijam karmy, które wykorzystuje na smaczki czy ślady, one muszą spełniać kilka warunków ale w bytowej?
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 października 2022 10:13
falletta, pewnie zależy jak wygodnie je fabrycznie produkować :P Albo jaką maszynę kupili
smartini, a to ja kumam, ale nie rozumiem jakie to ma znaczenie dla konsumenta 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2022 10:48
falletta, ja akurat na ślady potrzebuję, Aura nie lubi pólwilgotnych, takie jej sie super chrupie, chciałabym zmienić smak co jakiś czas jednak.
Zanim miałam psa, to w skodzie Fabii mieściłam 3 osoby i studio fotograficzne,ale też już starsza jestem i potrzeba komfortu inna :P
madmaddie, aaaa ok, źle założyłam, że na dzienną karme. W tym kształcie i składzie (chyba!) ok, są smaczki z alpha spirit. Ale granulki są malutkie no i półwilgotne...
Screenshot_20221026_105455_com.android.chrome_edit_235123031596933.jpg Screenshot_20221026_105455_com.android.chrome_edit_235123031596933.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2022 11:11
falletta, na alphę trenuję czasem, ale na śladzie mi się mega nie sprawdza 🙂 musi być suchy chrupek 🙂
madmaddie, chodzi o kształt czy wielkość?
Mam obecnie gamę karm, bo uzywam na smaczki, a że Borzoj dużo lokat zajął w coursingach to zawsze jako nagroda są ze 2-3 rodzaje różnych karm, to spojrzę na nie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2022 11:16
Perlica, kształt! Ale nie mogą być mega duże, ani mega małe. Dzięki!
madmaddie, ja na smaczki używam Lukullus a casa i on ma tego typu kształt właśnie, no i bardzo chrupiące są 😀 . Skład nie powala, więc nie wiem czy na ilości jakich potrzebujesz się nadadzą, ale u nas super się sprawdzają, smakują i ładnie pachną.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2022 13:25
maiiaF, a casę znam, tylko właśnie w większych ilościach tyje mi strasznie psa przez ten skład :P
Życie po sterylce jest trudne 😅
Taki kształt ma na pewno wiejska zagroda, ale nie mam foto bo już zjedli.
To co mam otwarte na teraz, ma niezły skład ale kształt nie taki niestety
20221026_144818.jpg 20221026_144818.jpg
20221026_144712.jpg 20221026_144712.jpg
20221026_144655.jpg 20221026_144655.jpg
Doszła paczka z bura. Komplet jest tak śliczny, że żal używać 😜 ale jestem trochę zawiedziona okuciami smyczy, nie są tak porządne jak np z accdog. Przy psie z popędami to jednak istotne...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2022 19:30
Perlica, zapomniałam na śmierć o wiejskiej, dziękuję! 🙂
madmaddie, spoko.
Jeszcze Pan mięsko jest podobny do wiejskiej.

falletta, ja też już mam, ale karabinek rzeczywiście jakich lichy...zamówiłam rozmiar L czyli niby ON😁
Serio? Myślę że to karabinek na mojego Cornisha😃
20221026_203343.jpg 20221026_203343.jpg
20221026_202851.jpg 20221026_202851.jpg
No i mam juz uwagi do pojemniczka na kupoworki , ale tylko dlatego ze w międzyczasie maz mi kupił inny stacjonarnie 😉 ma 2 gumki,a nie jedną, przez to nic nie odstaje, jest nie przemakalny i by napełnić rolką nie trzeba nic robić, bo zamek tak że łatwiej.
20221026_204301.jpg 20221026_204301.jpg
20221026_204256.jpg 20221026_204256.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się