... ślub :) ...

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
21 stycznia 2015 13:54
Subaru zazdroszczę remontu. My mieliśmy robić łazienkę ale nie damy rady finansowo 🙁 Może po kupnie obrączek i całego alkoholu coś się ruszy...
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
21 stycznia 2015 13:57
My też musieliśmy poukładać priorytety, najpierw wesele, potem po kolei będziemy realizować większe wydatki, nie ma co się zarzynać, a remont łazienki (też nas to czeka) nie ucieknie 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 stycznia 2015 14:13
Tzn. poddasze to jeszcze długo przed ślubem było mówione, że będzie zrobione, zanim z M. cokolwiek planowaliśmy. Moi rodzice swoje piętro remontują i od razu poddasze (wyprowadzenia, ściany.elektryka i podłogi - panele, ale lepsze to niż kartony 😉 ). To stary dom, który remontuje już się huhuhu, ale dopiero pozamykali parter, taras i dopiero biorą się za resztę. My z M. póki co zakupiliśmy lampy, kontakty, przełączniki. Dokupimy kilka żarówek, żeby można było się przespać już na górze na materacach, a nie na kanapie czy polówce z lat nie wiem których. Dokupimy też farby do pomalowania ścian i na razie wszystko zostanie w takim stanie. Łazienka i wszystko będzie robiona później przez nas powoli.
Pauli, zostałam poinformowana, że ceny podają wyłącznie podczas wizyty w salonie. Z Lublina mi troche daleko. A chciałabym się dowiedzieć czy zmieści się w moim budżecie. A jest jak dla mnie idealna. Jakby ktoś zaprojektował moje wyobrażenie sukni😉
subaru podziwiam za wytrwałość, ja bym nie dała rady wypisać tylu zaproszeń, moje ambicje na autorskość i wyjątkowość zaproszeń zaspokajam grafikami i mapką ręcznie rysowaną. Ale pisanie to nie moja bajka, kompletnie  😉 Za to jak skończę grafikę na zaproszenie to się tu pochwalę na pewno  😍

Ulalala nie wiem skąd jesteś ale w Warszawie u Dominikanów można zapisać się na 2 dniowy przyspieszony kurs małżeński. Jest intensywny i bardzo fajnie prowadzony, oprócz tego można od razu iść do poradni przyklasztornej (ja nie skorzystałam i żałuję bo jeszcze mnie to czeka). Polecam!
Pauli, zostałam poinformowana, że ceny podają wyłącznie podczas wizyty w salonie. Z Lublina mi troche daleko. A chciałabym się dowiedzieć czy zmieści się w moim budżecie. A jest jak dla mnie idealna. Jakby ktoś zaprojektował moje wyobrażenie sukni😉


dla mnie to przegięcie - że nie chcą podać ceny…. co zobaczą jakim autem podjechałaś i od razu wycenią odpowiednio? albo ocenią Cię na wygląd i dadzą inną cenę
chamy niemyte

BTW - znalazłam na ich stronie wyprzedaż innych - ceny oscylują około 5 tys za kieckę =  http://lamariee.pl/45-wyprzedaz-2014
salto piccolo, JAK TO?! Ja właśnie u Dominikanów na służewiu biorę ślub i te nauki chciałam, ale widziałam tylko opcję 7 spotkań. Podasz mi namiary , jakieś szczegóły, informacje do kogo z tym iść? Boże, uratujesz mi życie jeśli to wypali 😀
Ulala ależ nie ma problemu!  Wszystko można załatwić przez internet tylko się spiesz bo mogą już być zamknięte listy  😉 http://freta.dominikanie.pl/kurs_przedmalzenski.php
Dziękuję bardzo!!! :kwiatek:
Dodofon, niestety nie pierwszy raz się spotykam z taką polityką. I nie tylko przy sukniach.  🤔
Tą podstronę z wyprzedażami widziałam. Jednak wolałabym znać cenę dokładnie tej sukni, żebym się nie zdziwiła ceną jak przyjadę mierzyć  🙄
Czasu mam jeszcze sporo to może kiedyś wybiorę się na wycieczkę do stolicy do brata i przy okazji tam zajrzę.
Dziwne, jak ja dzwoniłam to mi podawali przez telefon cenę. Może zadzwoń do innego salonu gdzie ją mają
Ja też dzwoniłam do salonu (otwock) i bez problemu podali mi ceny.
Dziewczyny zmienię na chwile temat.

Chciałabym w naszej "sali" wpleść lampki w te, hm- winorośle (?) na suficie i pytanie jakie będą wyglądały najlepiej? Cotton bal odrzuciliśmy w przedbiegach, ale takie zwykłe białe choinkowe? Co do koloru to jestem pewna, że będą zwykłe naturalne. Czy nie ma co kombinować i na siłę czegoś wciskać?




W przyszłym tygodniu zanosimy papiery do USC i podanie o udzielenie ślubu poza urzędem, tylko zastanawiam się czy adresować je do kierownika usc czy burmistrza?
wiadb, do kierownika USC
wiadb, moim zdaniem fajnie by wyglądały właśnie białe lampki 😀
wiadb co za przepiękna sala! Zdecydowanie białe lampki w ciepłym odcieniu (świecą się bardziej na żółto, te o zimnym na niebiesko). Ja też będę zawieszać lampki jako oświetlenie parkietu, przemieszane z wiszącym tiulem/organzą. Taki sufit lampkowy jest bardzo klimatyczny  😍
wiadb, co to za miejsce 🙂?
Też jestem za lampkami 🙂
Dzięki dziewczyny 🙂  :kwiatek:

Cricetidas , to miejsce to Stara Oranżeria 🙂
wiadb, Pięknie <3 Jeśli można wiedzieć, ile płacisz i co wchodzi w cenę? Jeśli nie tu to na priv 🙂:kwiatek:
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 stycznia 2015 10:47
wiadb,
Piękne miejsce!
Koniecznie daj znać jak poszło w urzędzie.
wiadb gratuluje miejsca! A jak chcesz jakieś inspiracje lampkowe to koniecznie: http://www.pinterest.com

Dziewczyny, byłam dziś w raju. Najlepszy sklep z tkaninami w Madrycie. Absolutny szał  😜 Wszyscy ekspedienci to krawcowie, mężczyźni w średnim i starszym wieku (choć był też przystojny, śniady młodzian  :hihi🙂, w garniturach. Profesjonaliści. Pokazałam im projekt sukni, bardzo im się spodobał, od razu wybrali mi parę materiałów pokazowych i prosili żeby przyjść za 10 dni - wtedy wprowadzą najnowszą kolekcję na 2015 rok. Facet fachowym okiem zmierzył mnie, popatrzył na projekt i powiedział z pewnością: 6,80 m będzie potrzebne. Niesamowicie było. Sklep mieści się w jednej z reprezentatywnych kamienic przypominających torty weselne na największej, handlowej i rozrywkowej ulicy Madrytu - Gran Via. Uwielbiam to miasto  😍

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 stycznia 2015 17:14
salto piccolo, zmniejsz zdjęcie  😉
Salto, tęskno mi!
W Madrycie będziesz szyć suknię? Z taką obsługą i jakością materiałów z pewnością pójdzie jak z płatka!  🙂

Ja będę regularnie zaglądać i szukać inspiracji, przyjaciółka mnie poprosiła o bycie jej druhną!  😍  😅
Ślub w wakacje, a wesele będzie w hacjendzie jej wybranka, będzie parkiet przy basenie  😜
Teraz nie mam wyjścia, muszę wracać na Półwysep  😁
kujka   new better life mode: on
23 stycznia 2015 17:46
Laski, mam glupie pytanie... jaka jest rola druhny/druhen  na slubie? Druhna to nie to samo co swiadkowa, prawda?
safie usunęłam to za duże, nie chce im się szukać mniejszego  😉

buyaka ja czekam na ten twój przyjazd i czekam, nie mam z kim iść na rebajas a zaraz się kończą! Gdzie bierze ślub przyjaciółka? Koło Madrytu?
Suknia będzie szyta w Polsce, mam zaprzyjaźnioną projektantkę po krawiectwie więc na pewno będzie super. Na dodatek robi to w ramach prezentu ślubnego więc muszę "tylko" ogarnąć materiały. Za ten rodzaj jaki chcę to będzie i tak dużo, bo liczą sobie za "brocate" circa 50 eur za metr..  😵
Salto, na zimowe nie dam rady, obiecałam rodzicom, że wpadnę do domu na chwilę, a 13. lutego jadę na Cypr  😜 Tyś do kiedy w Hiszpanii?
A przyjaciółka w Lizbonie mieszka  😉

Kuj, na moje to to nie jest to samo. Druhen można mieć wiele, świadkowa jest jedna i funkcjonuje jako prawa ręka panny młodej (albo przynieś, podaj, pozamiataj  :hihi🙂. Ale ja się na hierarchii ślubnej nie znam, byłam na całym dwóch ślubach więc tak sobie teoretyzuję  😁
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 stycznia 2015 18:05
Dla mnie druhny to kolejny amerykański wymysł, zupełnie zbędny zresztą.
Czy zbedny to juz kwestia, co kto lubi.
Natomiast owszem, to dosc nowoczesne zapozyczenie z zachodu, ale jak sie komus podoba to czemu nie 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
23 stycznia 2015 18:15
faith
Zapomniałam dodać, że według mnie zbędny.
Tak się zastanawiam do czego miałabym takie druhny wykorzystać i serio nie mam pomysłu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się