... ślub :) ...

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 kwietnia 2010 21:41
my dzisiaj po spisaniu protokolu, bylo swietnie  🏇 zadnach nauk etc, zadnych swistkow ze spowiedzi podpisanych  😉 na poczatek czerwca mamy mu powiedziec jakie czytania beda, jaka ewangelia i musimy jeszcze sami ulozyc modlitwe wiernych. bedzie ladnie dwijezycznie, ksiadz otwarty, nie ma problemu.
i wiecie co? odbilo mi z matka... chyba chce  jednak do kosciola welon! 😜 😜 😜
Ale 8 spotkań to własnie przyspieszony kurs...przeciez normalnie bierzmowanie trwa duuużo dłużej niż 1,5 miesiąca 😉
Monny   bez odbioru .
19 kwietnia 2010 22:28
No np. 3 lata  👿
A już myślałam, że Daniela się ustawia w kolejce do ołtarza...  😎 😎
Masz rację Daniela - 8 spotkań, to już w sumie właśnie kurs dla dorosłych, lekko przyśpieszony. Ale ponieważ nauki przedmałżeńskie zrobiliśmy w jeden weekend to szukając kursu na bierzmowanie też tak chcieliśmy 😎 no ale było, minęło. Da się przeżyć.
A jednak znalazłam szybciej 😉 6 spotkań. Zawsze to 2 tygodnie krócej 🙂
Kami   kasztan z gwiazdką
21 kwietnia 2010 21:30
A my załatwiliśmy dzisiaj protokół przedmałżeński  🏇 godzina wyjęta z życia... ale to i tak pikuś przy prawie dwóch godzinach w USC  🤔wirek:
W piątek jadę zamówić buciki i bieliznę - i mam w związku z tym pytanie. Lepiej rajstopy czy pończochy z pasem (same pończochy mi się nie trzymają na nogach...)  👀
Jak podwiązka to tylko pończochy 😉
Same pończochy nigdy nie będą się trzymać, muszą być samonośne 😉 a już największą pewność dadzą samonośne i z pasem 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
21 kwietnia 2010 21:49
No nawet samonośne się na moich nogach nie trzymają... a o pas się pytam, bo nigdy wcześniej nie nosiłam i boję się, że mi będzie przeszkadzać pod suknią  🙄
Te paski trzymające pończochę mają regulowaną długość, więc odpada możliwość, że będą Cię ciągnąć 😉 a widać by było tylko wtedy, gdybyś miała bardzo obcisłą suknię
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 07:08
Ja tam sobie kupie jakies rajtuzy i nie bede sie w ogole takimi rzeczami jak pasy i poczochy glowy zawracac  😉
Ja miałam pończochy, zreszta na każdą okazję kiedy muszę założyć spódnicę to ubieram pończochy - samonośne. Rajstop nie lubię. Okropnie. Zakładam bardzo, bardzo rzadko. W zimie, kiedy mi tyłek marźnie 😉
Hej dziewczyn 🙂

Dołączyłam do grona przyszłych panien młodych 🙂 Mój ślub 14.08.2010 🙂 Suknia się szyje. Będzie Cosmobella 7313 - zakochana jestem w niej. Widziałam, ze W&W też ja miała - ślicznie, wręcz przepieknie w niej wyglądałaś i dzieki Twoim zdjęciom jeszcze bardziej się do niej przekonałam.


Wracając do pończoch to ja się skusze cieniutkie, takie 8 den...bo jak widzę te białe nogi to źle mi się kojarzy  🙁
edit85 bardzo mi miło że Ci się spodobała 😀
Uważaj tylko na podpięcie trenu (żeby przechodziło przez wszystkie warstwy tiulu)
I na długość sukienki.
A Ty jaką miałaś długość? Czy bardzo ciągnęła się po ziemi?
Zastanawiam się nad biżuterią, chyba tak jak Ty zrezygnuję z wisiorka, tylko jakieś kolczyki🙂
Aha i mam jeszcze jedno pytanko odnośnie halki, Ty masz tą suknie tak ładnie uniesioną. Jaką miałaś halkę?
edit85, ja miałam za długą i do tego żle wykonane podpięcie trenu po pierwszych tańcach suknia zaczeła się rwać.
tu widać jej długość

Nie była to wina samej sukienki tylko złego jej dopasowania i złego podpięcia trenu.
Pod sukienką miałam halkę z okołami.
Suknia jest na tyle zdobiona przy dekoldzie że nie trzeba zakładać naszyjnika.
a tu masz więcej zdjęć
http://www.akademiajezdziecka.cabriola.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=10&Itemid=12
W&W, teraz to ja się boję, ze mi coś źle dopasują i też się porwie. Zdaję sobię sprawę, ze tiul jest tak delikatny, że się rwie ale nie chciałabym aby na końcu wesela została sama podszewka  😲 .

W plenerze w ogóle nie widac uszkodzeń  🙂 Prześlicznie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 10:35
dziewczyny gdzie kupowalyscie welony? moja mama byla w sklepie zobaczyc i pojedynczy ciety krotki kosztowal 180 zl! przeciez zawalu mozna dostac! popatrzylam na allegro a tam za jakies 20 zl kupi sie welon podwojny. myslicie, ze mozna ryzykowac? wkoncu to zadne pieniadze.
W&W a ty gdzie kupowalas swoj welon? ladnie sie trzyma  🙂 nie lubie welonow a la kawalek szmarki przypietej na karku  🙂
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=34.msg563095#msg563095 date=1271928907]
dziewczyny gdzie kupowalyscie welony? moja mama byla w sklepie zobaczyc i pojedynczy ciety krotki kosztowal 180 zl! przeciez zawalu mozna dostac! popatrzylam na allegro a tam za jakies 20 zl kupi sie welon podwojny. myslicie, ze mozna ryzykowac? wkoncu to zadne pieniadze.
W&W a ty gdzie kupowalas swoj welon? ladnie sie trzyma  🙂 nie lubie welonow a la kawalek szmarki przypietej na karku  🙂
[/quote]

W salonie są drogie, niestety - ja za mów dałam 250 zł ale na allegro nie było takiego jaki sobie wymarzyłam. Podobny do W&W tylko, że ma jeszcze przyklejone kryształki.

To jaki weolon, zależy jaką będziesz miała suknię. Masz linka?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 10:43
edit85, mój też ma kryształki tylko na fotkach nie widać.
Też kupiłam w salonie i dałam 250zł
To  się podarły te sponie warstwy tiul.
2 pierwsze były podpięte więc się nie porwały.
ale na filmie jest nakręcone jak w tańcu nagle chwytam suknie i wyrywam kawał tiuli z pod spodu hahhaah.
Dzieciaki miały potem radoche i biegały z tym tiulem po sali 😀
Gienia-Pigwa, jak dla mnie to lekka mgiełka opadająca delikatnie z tyłu do pleców. Nie może to być beza na głowie. Jaką będziesz miała fryzurę? Upiętą czy rozpuszczoną?

edit
W&W, no właśnie patrzę na Twój welon i coś mi się wydaje, ze to ten sam haha  ale jaja  No proszę będziemy podobnie wyglądać, tylko, że jestem czarnula 

Właśnie oglądam kolczyki na allegro i zastanawiam się nad tymi http://www.allegro.pl/item993717934_swarovski_dlugie_slubne_wieczorowe_kolczyki.html ...co myślisz?

Proszę amiętać o możliwości edytowania postów!
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 10:51
ja nie chce bezy, ale nie chce zeby bylo upiete na karku tylko normalnie na gorze. myslalam o takim:


problem  w tym, ze dwie godziny przed kosciolem jest cywilny i wtedy bede miec kapelusz  😉 wiec fryz bedzie wyzwaniem, zeby podolal temu i temu  😁
A fryzura to myślałam o czymś takim...ale nie wiem czy będzie mi pasowała. Poniżej moja podobizna 🙂





Welon ładny, tylko zastanawiam się czy nie będziesz wydawać się za duża jeśli upniesz go na górze hmm muszę pomyśleć. P.S. Suknia ładnia, pasuje do Twojej figurki, ładnie dopasowana.

edit
Gienia-Pigwa, tak byś chciała mieć upięty ? http://img212.imageshack.us/i/welon3mh1.jpg/ ,

Czy tak ,
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 11:05
ja w butach bede miec 180 cm  🤣 tak jak piekny, wiec bedziemy na rowno  😉
narazie schudlam dopiero 3 kg od czasow przymiarku sukienki, ale mam jeszcze 5 miesiecy  😁

W&W sprzedalas kieckie po slubie? Czy nikt potarganej nie kupil?

ciekawe czy mi sie kiecke uda sprzedac  🙂

upiety edit85 tak jak ostatnie twoje foto 🙂
Gienia-Pigwa, no i o takie upięcie mi chodziło dla Ciebie.

Zobacz mam fajną stronę i kok hiszpański jest pod kapelusze🙂 http://www.euro-styl.com/kategoria.php?katID=11
edit85, te kolczyki będa pasować 😀
Gienia-Pigwa, nie nie sprzedałam nawet nie dawałam ogłoszenia 😀
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 11:27
edit85 dzieki za linka, ale moj kapelusz jest problematyczny, bo idzie calkie na dol, znaczy przykrywa cala glowe, zaden kok nie da rady. na poczatku mialam isc w nim do kosciola, ale ze jest dosc przykrywajacy to doszlysmy z mama do wniosku, ze nie bedzie mnie dobrze widac. a zrezygnowac z niego calkiem nie chce, bo kocham kapelusze i czuje sie w nim swietnie. dlatego pojde w nim do urzedu. moja fryzjerka powiedziala, ze po urzedzie poprawi mi na szybko fryz (salon jest 150 m od USC) i wepnie welon. Ale dopiero na probie jakies 3 tygodnie przed sluzbem zobaczymy co z tego wyjdzie.

W&W to bedziesz sukienke za dziescia lat pokazywac  😉
Gienia-Pigwa powiem tak szczerze, że jestem zdziwiona, że masz cywilny. Teraz większość decyduje się na konkordatowy - skąd taka decyzja? Kiedy ślub? 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 kwietnia 2010 11:41
bo ja w niemczech mieszkam, a tu nie ma konkordatowych  🙂 slub 18 wrzesnia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się