hucuły.

gllosia dziękujemy  :kwiatek: właśnie oglądam poprzednie zdjęcia, którymi się "jarałam", ale postępy są mega widoczne z sesji na sesję. Niedługo będziemy musiały znaleźć jakiegoś trenera, bo boję się, że zmarnuję kobyłkę
Jest różnica, jest! Mięśni nabrała, brzucha zgubiła, wygląda rewelacyjnie 🙂
Chętnie bym ci ja ukradła 😁
nerunia boska  😍
nerunia- świetnie Wam idzie. Nie wiem czy mi się coś ubzdurało, czy też nie, ale: Czy nie miałas na bezwędzidłowym jeździć?  Jeśłi tak, to czemu zrezygnowałaś?
Miałam, ale zrezygnowałam. Po pierwsze, to ogłowie które miałam, zacinało się. Po drugie długo pracowałam z nią z ziemi na lonży z wędzidłem, więc doskonale rozumiała jego działanie a kiedy zakładałam bezwędzidłówkę gubiła się i nie wiedziała o co chodzi. Nie chciałam jej mieszać w głowie, poza tym z akceptacją wędzidła nie miała problemu. Zaskoczyła mnie trochę tempem, w jaki się uczy  😍. Po co zmieniać to co działa?  🤣
Dorzucam się do słów neruni - uczą się huculaste bestie niesamowicie szybko. My tez zaczynałyśmy bez wędzidła i turlałam się z młodą na sznurkach tylko przez kilka miesięcy niewymagająco, pracowałyśmy z ziemi na zasadzie zabaw itp - czysty relaks 😉 Klaczka nie miała zamiaru przyjąć wędzidła, podejść robiłam wieeeele i nic. Dopiero jak zaczęła się rozluźniać naprawdę pewnego dnia otworzyła pysia sama do wędzidła i zaczęło wychodzić. Czasem mam wrażenie że to te konie najwięcej uczą. Z żadnym innym koniowatym się tak nie pracuje co z hc  😍

My z dzisiaj - luźniutka jazda w połowie z wędzidłem w połowie bez
kasia-pala otóż to ! Kwestia zdjęcia czy Twoja mała trochę urosła?
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
13 maja 2011 08:36
kasia-pala ale fajnie sobie srokacz wygląda! I wygląda na trochę dużą  😎 Fajnie do niej pasujesz.

nerunia rany, słów mi brakuje. Coś ty z tym koniem zrobiła? Gdzie jest ten mały, brzydki, nieproporcjonalny hucułek? Coś ty z nim zrobiła?!  😁
A tak na poważnie, to ło ja Cię kręcę  😜 Po prostu Czakra jest niesamowita! I co tak skromnie z tymi zdjęciami? 😉
Maddie  :kwiatek: ja z nią nic nie zrobiłam. Ona sama w sobie jest taka fantastyczna, ja staram sie nie przeszkadzac 😉 😁 Zdjęć będzie więcej jak tylko fotograf mi je da, ale większość będzie na fotoblogu 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 maja 2011 09:04
Huculska Ostoja Ty wiesz  😜 Sto lat dla Pusia!
Jeeej, pokazałabyś go babo gdzieś, bo go sto lat nie widziałam! Do dziś pamiętam jak stał u Krzyśka w Grodźcu, nic tylko siedzieć na pastwisku i podziwiać 💘

nerunia rozwija Ci się dziołcha strasznie szybko, super! 😀
[quote author=kasia-pala link=topic=341.msg1008683#msg1008683 date=1305237359]
uczą się huculaste bestie niesamowicie szybko.
(...)
Czasem mam wrażenie że to te konie najwięcej uczą. Z żadnym innym koniowatym się tak nie pracuje co z hc  😍


[/quote]

Ach, co prawda to prawda! Jak przypomnę sobie pewnego hucuła, który za każdym razem mnie po prostu zadziwiał i nauczył mnie tak wiele.. aż łezka kręci się w oku 🙂

P.S. Chce mi ktoś kupić hucuła? 🤣
nerunia- ja popieram wędzidło, jazda na bezwędzidłówce jak dla mnie jest potzrebna kiedy coś koniowi nie gra z wędzidłem i się dziwiłam czemu sobie tak umyśliłaś 🙂

dziś porobiłam fotek (niestety nie ma MI kto zrobić na koniu), zaraz wrzucę. Witka po raz pierwszy galopowała w terenie na luzie, nie ciągnąc nic a nic. Na Pelargonii miałam najlepszą jazdę odkąd się wyźrebiła i....jutro Pelka z Funią wyjeżdżają do naszej docelowej bazy, co oznacza, że do wakacji będziemy się widywać weekendowo jedynie. Witka natomiast na tygodniu tu mi jeszcze zostaje do ściezki w Sielcu . Wektor z Idolkiem (sp) jadą do szefa rodziny gdzieś tam.
No to na początek małe porównanie
Wektor ur 1 .05. 2010 , pierwsze zdjęcie koniec 2010 roku, drugie dziś



Witka


Balonowa Pela


Mój Poranek, czyli szefa Parys


Funkia


Frodo ( taki paskudny jest, że aż piękny)

Kastorkowa   Szałas na hałas
13 maja 2011 18:40
Wektor śliczny
marysia, ale ci Wektor wyładniał *_*
Kastorkowa, gllosia - a taką sierotę przywieźli nam, że się ledwo ruszała  🤔  tyle się umartwiłam nad nim, zupełnie niepotrzebnie.
Miałyśmy dzisiaj pierwsze podskoki!!!  😅 Zaliczyłyśmy 60 albo 70 cm ( nie wiem ile było, bo to oponki a nie stojaki). Czakra nawet nie pomyślała o odmowie, wyłamaniu. Prowadziła się jak stary koń!  😍 Jednak skakać zaczniemy najwcześniej pod koniec wakacji. Tymczasem będziemy dalej dreptać kapustę na ujeżdżalni i terenować się.

Filmiki z naszych podskoków :
http://imageshack.us/clip/my-videos/135/cho.mp4/ tu nam trochę daleko było, ale dałyśmy radę  🤣
http://imageshack.us/clip/my-videos/17/a71.mp4/
http://imageshack.us/clip/my-videos/822/lvwy.mp4/

marysia550 rasy prymitywne mają tą zaletę, że potrafią nadrobić braki z czasów "niełaski" w bardzo krótkim czasie. I chwała im za to! Witka jest przepiękna  😍
nerunia- faktycznie skacze jak stara  😲 A jak ładnie nóżkę zmieniła po skoku i te lądowania mrrrrr  👍  Co do Witki -  po niej i luziferze mógłby być fajny źrebak, ale coś mi się nie wydaje żeby była źrebna...
marysia, oj niepotrzebnie, bo teraz chłopak bardzo przyzwoicie wygląda 🙂

nerunia, no ładnie, ładnie ^^
marysia, oj niepotrzebnie, bo teraz chłopak bardzo przyzwoicie wygląda 🙂



teraz to mi żal, że wałach  🙄
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 maja 2011 21:01
nerunia u la la, super! Czakra faktycznie się spisuje 🙂 Ja na Twoim miejscu tylko bym się nie 'składała' tak bardzo, w dalszym etapie treningu niestety wcale nie będzie jej to pomagać 😉


A my z Likierem dziś poskakaliśmy przez kopertę, był taki szczęśliwy, że mi fikał po przeszkodzie 😁 A potem w stępie... OLŚNIENIE 😵 Pierwszy raz w życiu Likier dał się zebrać i wszedł na kontakt, a nie robił lamy 💘 Aż trenerka do mnie mówi, że psioczę na niego, a on się tak spisuje 😜
widać wszystkie hucki miały dziś dobry dzień  🏇
Nas tu jeszcze nie było - oto Promyk 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
14 maja 2011 08:10
Cudny masz jakieś zdjęcia w całości?
po jakich rodzicach?
Dzięki 😉 mi też się podoba, a przede wszystkim ma genialny charakter 😉

Po Sonet (Dioryt, Zwieja) od Promocja (Rewir, Rabka).
Zdjęcie jakieś na pewno się znajdzie.

Promyk to arystokracja! świetny papier
No proszę - nawet nie wiedziałam, że pochodzenie ma mój hucuł nizinny 😉)

Gdzie można poczytać coś więcej o huckach? Szukam od dawna dobrych źródeł w sieci i jakoś nie trafiłam.

A tu cały Promykoń, w sierści zimowej i przejściowej...na letnią jeszcze niecierpliwie czekam 😉
promyka tatus to dziadek czakry  😀
nerunia czy Kala urosła to wątpię bo mierzyłam ją raptem 2 miesiące temu natomiast rozbudowała się z pewnością i może stąd to wrażenie "proporcjonalności" między nami. Zdjęcie chyba mocno nie przekłamuje - z reszta stronę wcześniej wrzucałam foty to sama oceń i napisz wrażenia 😉 bo na siebie sie dziwnie patrzy - jakoś ciężko o obiektywizm. Wogóle widze nerunia ze my to jesteśmy na podobnym etapie z naszymi dziewczynami choć moja starsza rok, no ale z przyczyn o których juz pisałam miała pół roku w plecy i pół rekreacji sznurkowej.
Apropos bezwędzidłowej jazdy - marysia550, ja tez jestem za wędzidłem ale jedno drugiego nie wyklucza a nawet pomaga, jak bym chciała Kalę na  wędzidle od początku jeździć to bym miała walkę ogromną, a tak wszystko wyszło samo, po kolei i jakoś tak naturalnie. W końcu nam się nie spieszy i dla mnie ważna jest więź z koniem a dzięki temu udało nam się utrzymać prawidłowe relacje 😉
Jeszcze jedno Marysia - musze z przykrościa potwierdzić Twoje przypuszczenia co do przyczyn sprzedaży Witki. Odwiedziła mnie moja dawna uczennica z tamtej stajni i opowiadała mi jak na Witce jeździła - dziewczyna juz cos umie i sobie radzi a Witka ja ciągała, zostawiała na ogrodzeniu i brykał - jak łatwo schrzanić tak dobrze zapowiadającego sie konia  😵 cieszę się że jest pod Twoja opieką choć wiem że masz z nią nie lada przeprawę...
nerunia, fajnie, że Czakra to prawie rodzinka - bardzo fajnie prezentuje się pod siodłem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się