Nasza twórczość fotograficzna cz. II

wymodelowana, dzięki, szczególnie za ostatnie
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 stycznia 2015 21:18
Trzecie bajkowe 🙂
Kto rano chodzi do szkoły, ten może tylko podziwiać piękny wschód słońca i mieć w głowie milion kadrów, które wlasnie uciekaja 🙁
Huculska Ostoja, przepiękne 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 stycznia 2015 23:15
kto rano wstaje... szkoda że ja ostatnio rano to spać chodzę jak już -_- jak wczoraj szłam konie karmić rano przed snem (jak dziwnie by to nie brzmiało...) to też czułam powrót zimy z dodatkową mgłą, ale dzisiaj już chodziłam po patio wydziału bez kurtki . . .  🤔wirek:

Huculska Ostoja, przepięknie pomroziło u Was no i trzecie jest mistrzowskie 😀
gdzie tak ładnie?

Flygirl, trochę z innej beczki - konina po lewej nie ma przypadkiem ogłowia jedną dziurkę za luźno? 😀
ucięte uszy, przy uzasadnionym kadrze są ok. Ale tutaj masz ucięte i uszy i wodzę na dole, przez to jest chaos. Jakby tak ciąć jeszcze niżej i zostawić wodzę całą, to obcięte uszy by tak nie bolały, mnie przynajmniej (ja często tnę uszy 'po całości' :P)
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2015 14:53
Chyba nie rozumiem, co masz na myśli, mówiąc "poświata"...
kurcze niewiem jak to ujac 🙁
na ostatnim zdjeciu kon sie błyszczy np.
o tutaj moze bedzie lepiej widac
chodzi o ta srebna poswiate na człowieku.

ogolnie chodzi o to,ze te zdjecia sa jednoczesnie ostre i miekkie 🙂 i maja super barwy 🙂

wiem,ze to profesjonalka juz ale jestem strasznie ciekawa czy to lata wprawy czy poprostu PS ?
gossu, a zwróciłaś uwagę na to, że na wszystkich zdjęciach jest jasne podłoże? To blenda, która odbijając światło słoneczne doświetla modeli. Dzięki temu nie trzeba ich sylwetek wyciągać z cieni, na postaciach jest więcej informacji o kolorze. Dalej to już tylko obróbka.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2015 16:14
gossu, to że są jednocześnie ostre i miękkie, to kwestia światła i jak już słusznie abre zauważyła, podłoża działającego jak blenda. Z blend "naturalnych" najlepiej się sprawdza śnieg i kwarc, ale zwykły jasny piasek też da radę. Blendę można też kupić i samemu się bawić (zapytaj smartini). Barwy można uzyskać w programie, przy sporym wysiłku i odrobinie umiejętności nawet to, co nazywasz poświatą 😉 W sumie jest to połączenie światła, wprawy i obróbki, więc wszystkiego po trochu.
dzieki wielkie dziewczyny 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2015 21:08
jako że zostałam trochę wywołana pod tablicę
foty z blędą 180x120cm
srebrna:
[img]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/1907285_583203048445424_7213495499414608603_n.jpg?oh=4d7457a8a40c6b2baf15c3a58ec2a705&oe=55280301[/img]

w ruchu też się da, ale to więcej zabawy, współpracujący modele i ogarnięty blendmaster
[img]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/s720x720/10157171_583616788404050_4127048534793701820_n.jpg?oh=a4c5324f019d7e91592fcce1b0367a79&oe=556994E6[/img]

i blenda złota
[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/10314699_583905355041860_3497164623609680181_n.jpg?oh=a244bd92b95af411c21f089bb1fbba80&oe=55609CCA&__gda__=1432342808_0d1939b6fbf4c023b0ade0725347c2e3[/img]

do tego im lepiej odpicowany koń tym efekt lepszy - wiadomo, czysta sierść lepiej odbija światło
a jak ma się konia z genem szampańskim to już w ogóle...... 😉
😍 😍 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2015 22:06
a tutaj jakieś fotki champanów : sierść mają przeplataną przezroczystymi włoskami które działają trochę jak łuska odbijając światło
enjoy






moje palomino jak nie jest zasierścione i się je będzie kompać przez tydzień to też się tak błyszczy, gdzieś ktoś mu w genach trochę szampana przekazał
bry :kwiatek:
Wpadam podzielić się z Wami moimi wypocinami. Na początek faith, którą chyba dobrze znacie 😉






Niestety zgubiła się po drodze pewna ilość jakości i głębi.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 stycznia 2015 16:01
xymena, cosik nieostre te zdjęcia  🙁
Drugie leci na lewo.
Kolory fajne, chociaż trochę za jaskrawy ten pomarańczowy.

Co to się wydarzło na 500px? Wywaliło mi okropne szumy na zdjęciu  😕
[[a]]https://500px.com/photo/96491111/focus-warm-up-walk-by-karolina-wapi%C5%84ska?from=user_library[[a]]
ISO 400, zdjęcie poprawnie naświetlone, nie było rozjaśniane w programie, no nie powinno to tak wyglądać  🙁
Huculska Ostoja,  😍 no przepiękne te zimowe!
smartini, blendmasterem to Ty jesteś dla mnie 😀 albo raczej masterem blendy i fotek z nią 😀
xymena, no gdzieś ta ostrość zwiała, ale modelki cudne 🙂 przesłodka jest ta kobyłka faith  💘
Facella, mnie z kolei bardzo przeostrza zdjęcie przy dodawaniu, ale potem już jest ok..

a ja przed weekendem wrzucam fotkę, nad którą się znęcałam sporą część dzisiejszej nocy 😀 co sądzicie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 stycznia 2015 11:49
kaskal94, na pewno lepiej wygląda bez niebieskiego  😁 troszkę leci w prawo.

Przed chwilą wrzuciłam kolejne, tym razem ISO 800 i pod względem ziarna wygląda lepiej  😵
Moja dzisiejsza zabawa. Zaczęłam od niedawna, bardzo proszę o każdą poradę 🙂 Bawiłam się z obiektywem 18-105 w przyszłości chciałabym zainwestować w makro 🙂 Patrzę, że niestety wrzucając tutaj na forum poleciało trochę po jakości ;/








kaskal94, wygląda lepiej niż poprzednie, które wrzucałaś, ale faktycznie też bym je wyprostowała.
Haffek, pierwsze mi się podoba. Ogólnie wszystkie bym trochę rozjaśniła. W trzecim wzrok mi się gubi, brakuje czegoś, co by przyciągnęło uwagę, jakiegoś punktu. Ale to mogą być tylko moje odczucia 😉
kaskal94 uwielbiam takie kolory! Generalnie bardzo przyjemne.

Dziewczyny, bo ja chyba jakaś ciemna jestem. Co mam wpisać w google, żeby mi wyskoczył poradnik, jak rozjaśnić w Fotosklepie konkretny element zdjęcia? Wracam do głębokiej szuflandii i obrabiam na nowo i chciałabym od razu się poduczyć. No i nijak nie mogę tego znaleźć. 😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 stycznia 2015 16:34
Burn & dodge może? 😉
Facella 🙇 🙇 Spróbowałam trzema sposobami i mi nie wyszło. 😂
flygirl, a co Ci nie wyszło? I jakimi sposobami?
Rozjaśnienie części tego konia, tymi sposobami. On to robi na portrecie, ale wyszłam z założenia, że tak naprawdę to nie ma znaczenia jakie zdjęcie, no ale chyba się myliłam. 😉

edit. w kwestii Photoshopa jestem naprawdę jak raczkujące dziecko, nigdy specjalnie go nie używałam, tylko jasność/kontrast/ewentualne usunięcie małego przedmiotu. Teraz postanowiłam się co nieco douczyć, szkoda nie korzystać z takich możliwości.
Jeśli mam być szczera to żaden ze sposobów mi się nie podoba. Najbardziej zbliżony do tego, czego ja używam, jest drugi... ale ja trzymam się z daleka od narzędzia d&b, używam pędzelka o kryciu od 0,5 do 10%.

W przypadku Twojego zdjęcia rozjaśnienie będzie trudne bo prawdopodobnie w cieniu masz tak mało informacji, że powychodzą Ci jakieś śmieci, szumy itp.
Trzeba by się za nie zabrać na poziomie RAWu jeśli zależy nam na jakości. Jak nie, to pozostaje malowanie po jpg tym sposobem, o którym wspomniałam. Tylko trzeba uważać na anatomię.
A masz jakiś sprawdzony tutorial odnośnie tego pędzla? :kwiatek: Na zdjęcie padło przypadkiem, niech zostanie już tak jak jest, ale dobrze by było na przyszłość wiedzieć, jak działać.

edit. jeszcze jedno pytanie z serii głupich: jak obrabiacie zdjęcie, obojętnie czy są to lekkie poprawki czy jakaś większa sprawa, to robicie to na warstwach czy na tym podstawowym? 👀
Absolutnie na warstwach.

Miłej zabawy  🙂 http://phlearn.com/free-tutorials
Dziękuję ci bardzo bardzo i jeszcze bardziej. 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się