strzyżenie / golenie koni

a taka:


Typ GTS 2009


Maszynka do strzyżenia koni, bydła oraz dużych psów i innych zwierząt i do celów weterynaryjnych.
Dane techniczne:

    * Silnik: 200 W,
    * Prędkość: pojedyncza,
    * Waga 1,20 kg,
    * 220 - 230 V, 50-60 Hz,
    * 2500 posuwów obcinających na minutę,


Wyposażenie:

    * Dwa komplety noży,
    * Szczotki,
    * Olej,
    * Szczotka do czyszczenia,
    * Srubokręt.



wyglada fajnie... szkoda, ze nie dwubiegowa, ale moze da rade?... 😉
Ja mam Haupnera..chyba zawsze myle nazwe z inna maszynka:P

Nie ma zmiany tempa i zyje i smiga i goli... Od 4 lat gole non stop swoje i cudze konie.
asior   -nothing but eventing-
19 lutego 2009 20:28
Nie ma porownania przy goleniu koni maszynka o stalej predkosci i gdy mozesz ja sobie zmieniac. Anaa - jesli bedziesz golic tylko swojego konia, 1 raz, moze 2 w roku, to powinna dac rade  😉
Ale nie ma tez tragedi. I mozna spokojnie golic.
asior   -nothing but eventing-
19 lutego 2009 20:45
Jasne, ale istnieje cos lepszego niz "nie ma tragedii".
Ale sa takze ograniczone fundusze, i inne kryteria wyboru.
będę golić swojego i może ew. jakichś znajomych. Myślę, że max 4 konie w roku...

Goliłam (tzn znajoma goliła, ja tylko próbowałam - tym razem bym chciała sama😉 ) mojego 2 razy - miałyśmy pożyczoną maszynkę o zmiennej prędkości i używałyśmy tylko jednej i tak....

Czy te parametry tutaj wydają Wam się dobre? Bo niekoniecznie chcę wydać 1.5 tys pln na maszynkę - nie zamierzam na tym zarabiać  raczej😉
asior   -nothing but eventing-
19 lutego 2009 22:10
Anaa - moim zdaniem jest ok. Ma mocny silnik a to wazne  😉
Ja w końcu kupiłam sobie maszynke za całe 20 zł żeby Rudej zrobć jakiś wzorek no i moja wesoła twórczość wygląda tak. Miały być z obu stron ale maszynka a raczej ostrze odmówiło strzyżenia ale czego można spodziewać się za 20 zł hehe

Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
21 lutego 2009 21:10
Fajne  😀
a ja właśnie licytuję maszynkę na ebaju :-P
jak znam życie to mi przebiją ofertę hihi...
Anaa trzymam kciuki, żeby nie przebili, to mi konia ogolisz 😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lutego 2009 21:55
aszka, super!  😀
[quote author=k_cian link=topic=36.msg744#msg744 date=1226583600]
może zrobić jakiś katalog wzorów wogóle?
[/quote]

Ooo super pomysł!
Wszystko w jednym miejscu zebrać.

Ja mam zamiar siwego ogolić pierwszy raz bo już nie moge wytrzymać z tym zafutrzonym brudasem  😉 Wszystkie konie w stajni ogolone, czyszczą się w 5 minut a ja jak głupia pół godziny i raz i dwa i raz i dwa szczotą jade a koń dalej pożółkły. A jeszcze, że też kondycji troche stracił - szybko się poci i stępować możemy w nieeeskończonosc :P I też jakiś wzorek by się machnęło na pupce tylko teraz pytanie jaki  😀 Dlatego fajnei byłoby zrobić taki 'katalog' dla tych o nieco ograniczonej inwencji twórczej  😉
No więc ja otrzymała nową maszynkę i zabrałam się do radosnej twórczości. Mojej Rudej z drugiej strony wygoliłam tez trzy łapki a potem pod maszynke poszły konie stajenne. I tak nasza para ślązaczek od bryczki otrzymały serduszka Mam nadzieje że będzie je widać jak zacznie się sezon wynajmowania koni do ślubów. A dla poniaczki dziewczynki zdecydowały że z jednej strony "L" jak nauka jazdy a z drugiej gwiazdeczki.

A oto efokty mojej pracy.




aszka L-ka niesamowita 😍 świetny pomysł 😀

Moja zwierza też już ma nie jedną, a trzy łapki na zadku 🤣
aszka, "L'' rzadzi!!
Aszka super!
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 marca 2009 11:54
To ja mam parę pytań dot. golenia 😎
Po pierwsze: jak szybko odrastają te wygolone włosy?
Po drugie: Próbował ktoś z Was wygolić np. na zadzie imię konia? 😁
Po trzecie: Jak reagowały Wasze konie na pierwsze spotkanie z golarką? Bałabym się, że Likier wyskoczy mi na sufit słysząc odgłos golarki 😁
strucelka- możesz najpierw włączyć maszynkę a konia ustawić tak zeby ją słyszał ale zeby nie była zbyt blisko- zeby się przyzwycził.
Ja najpierw z moją tak robiłam. Ew. można załozyć nauszniki, niewiele, ale coś dają  😉
kiedyś ktoś wspominał że robił takie kulki z wełny i to wkładał koniom do uszu  😁
Strucelka,  Holda reagowała tak

goliłam tylko raz, w pazdzierniku
wzorek teraz wyglada tak
Ja ustawiłam Rudą i od razu właczyłam maszynke mój koń ma to totalnie gdzies bałam się że nasza kucka będzie robić cyrki ale ona też nic, ogólnie mówiąc wygalałam wzorki 4 koniom, wszystkie miały pierwszy raz w życiu do czynienia z maszynka i stały jak zaklęte, poproetu ideały 🙂
A czy można ostrzyc całego konia maszynką dla człowieka  ❓ ❓ ❓
A moj zrobil maly psikus.
Normalnie na zime jest golony calosciowo i ta duza maszynka nie robi na nim najmniejszego wrazenia. Nawet sie nastawia, wiec chyba mu przyjemnie.
W tym roku z racji przerwy niegolony. Przy goleniu wzorku na zadzie mala maszynka robil sceny jakbysmy go chcialy oskalpowac.
A czy można ogolić konika zwykłą maszynką  ❓ ❓
nata1706 myślę, że jakbyś się postarała to mogłabyś, ale w ludzkich włosy końskie wchodzą i trzeba co jakiś czas szczoteczką je wymiatać.

mój stał w boksie, włączyłam i nic.Zdziwił się trochę co to jest, ale potem podczas golenia posilał sie więc miał to gdzieś.Goliłam ludzką, ale tylko wzorek, a i tak kiepsko szło (być może nie mogłam za bardzo operować przez naklejkę).
Wbrew wszelkim opiniom wycinałam trochę nożyczkami i nie ma nic nie równego (ale były to nożyczki fryzjerskie).
A czy można golić konia kiedy nie ma się krytej ujeżdżalni, a wychodzi na padok na 4,5 h dziennie ? Z gory dzięki  😀
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
02 marca 2009 19:48
Tak, ale ogolony całościowo MUSI być derkowany,
Można wygolić tylko te miejsca w których koń najbardziej się poci, ale najpierw zadaj sobie pytanie czy napewno jest taka konieczność.
Golenie ludzką maszynką- niezbyt dobry pomysł, bo szybko się nagrzewają.
Poza tym, dziewczyno, już się zima kończy 😉
a na jaką długość goli się konie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się