strzyżenie / golenie koni

Ok ok dzięki bardzo :kwiatek: W weekend golimy 🏇
A mnie pokarało, ciachnęłam klipa żeby mu było cieplej i teraz mi polarów nie starcza jak schodzi mi ścierka z jazdy mokra... Pomijam, że 3 tyg po goleniu można nie zauważyć.


Teraz już wiem, że klip owszem ale jakoś przy drugim goleniu w listopadzie/grudniu.
Czy koń golony całościowo koniecznie musi mieć kaptur? 🤔
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
24 października 2013 22:41
Burza ja machnęłam po całości jakoś w połowie września i teraz też muszę przeprowadzić akcję 'one more time'
Ja podobnie, ale zakładałam taka opcję 😉 Zresztą moje to różnie- jeden w połowie września, drugi  na początku października, trzeci dopiero wczoraj. Liczę się z tym, że trzeba będzie powtórzyć, wtedy może już na trace clipa, zobaczę.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2013 08:51
mam pytanie: potrzebuję ogolić same nogi konia, mniej więcej do nadpięcia.
Czy potrzebuję specjalnej maszynki dla koni, czy nada się taka http://www.mixelectronics.pl/braun-series-1-150s-1-54783 ?
juz chyba lepiej kupic mala maszynke lister pico, chyba 70-80 zl bez promocji kosztuje, nogi powinna wytrzymac a przy okazji masz regulacje dlugosci, ta golarka meska zetnie Ci nogi praktycznie na lyso, o ile da wogole rade z sierscia ktora jest bardziej miekka niz zarost meski ale za to duzo gęstsza 😉
kujka   new better life mode: on
25 października 2013 09:10
Burza, golenie goleniem, ale Piorek wyglada naprawde super! Pamietajac Wasze poczatki, a potem okres zapasienia... widzac wtedy to zdjecie nie uwierzylabym, ze to ten sam kon! Brawo!
Witam wszystkich. Niedługo będę goliła mojego kuca i chcę już zamówić derkę padokową, stąd moje pytanie jakie wypełnienie będzie najbardziej odpowiednie przy takim goleniu: :kwiatek:
(zdjęcie zapożyczone z google)


Kuc wygląda teraz jak mamut i nie schnie już po treningach, więc niezbędne jest golenie, a wychodzić na padok też musi, bo sam w stajni siedzieć nie będzie.
Marti a używałeś/aś listera pico? Wg mnie to nie nadaje się do niczego innego jak wzorki a golenie nóg zajełoby chyba cały dzień
somebody ogoliłam tym całego konia  😎 Ale utrzymuję opinie, że sensownie goli tylko przy zastosowaniu w trudno dostępnych miejscach albo do wzorków. Za to Lister Legend przeszedł testy i uwielbiam go. Próba była ciężka, bo koń zarośnięty jakby się dowiedział o przeprowadzce na Sybir  😁
bjooork, no bankowo ja też w ciągu miesiąca, jak nic...

kujka, dziękuję

Niestety jak się konia ogoli zanim całkowicie zmieni sierść na zimową, to szybko odrasta i trzeba golić kilka razy zamiast 1 czy 2 w sezonie... 🙁
A ja wczoraj ogoliłam drugiego, już oba mają całkowicie zimową sierść, więc myślę że gdzieś do przełomu stycznia/lutego mam spokój 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 października 2013 14:12
rochnar ja niespecjalnie miałam możliwość czekania- bo mam chyba podobną sytuację do burzy - mój stary zarasta krótką, ale bardzo gęstą sierścią, a w robocie jest stałej więc zdarza się że w lato też go 'ciacham' 😉
aronka Ja w tamtym roku goliłam całego (razem z szyją) i nie zakładałam kaptura dodatkowo, koń zdrowy, nie chorował. 😉
rochnar ja niespecjalnie miałam możliwość czekania- bo mam chyba podobną sytuację do burzy - mój stary zarasta krótką, ale bardzo gęstą sierścią, a w robocie jest stałej więc zdarza się że w lato też go 'ciacham' 😉



Wiadomo że sytuacje są różne. Konie którymi się opiekuję też pracowały i pracują cały czas, mało tego, to chodzą od połowy września na polowania raz w tygodniu, które trwają kilka godz i dają nieźle w kość... Zagryzałam zęby, kąpałam je po każdym takim wypadzie (a po każdej zwykłej jeździe zamywałam i pakowałam w derki do wyschnięcia przed wyjściem na pastwiska) i teraz dopiero oddycham z ulgą. Ale wiem że jakby były ogolone we wrześniu, to już teraz bym zaliczyła drugie golenie, i pewnie kolejne przed świętami- na co średnio jest czas i z goleniem jednego są pewne problemy :/

Dlatego każdemu kto jest w stanie przeczekać najgorszy okres polecam aby to robił. Szczególnie jak jeszcze dodatkowo za to musisz płacić...
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
25 października 2013 14:57
Spoko - my na szczęście mamy 'swoją golarkę' 😉

Ja też mam... Niemniej wolę unikać kilkakrotnego golenia z kilku względów :P
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
25 października 2013 19:22
Witam wszystkich. Niedługo będę goliła mojego kuca i chcę już zamówić derkę padokową, stąd moje pytanie jakie wypełnienie będzie najbardziej odpowiednie przy takim goleniu: :kwiatek:

Kuc wygląda teraz jak mamut i nie schnie już po treningach, więc niezbędne jest golenie, a wychodzić na padok też musi, bo sam w stajni  nie będzie.


dairoxroxi powinnas miec kilka derek. 150 gr i 300gr Oczywiscie obie przeciwdeszczowe. Wiecej informacji jest w watku o derkach  😉
equi.dream w takim razie gratuluję cierpliwości 😉, z ciekawości ile Ci to zajęło?
Z dwojga zlego lepiej tym niz golarka do meskiego zarostu idac po malych kosztach.
epk i kupiłaś może te ostrza do tego 35w bassa? pasują ? http://allegro.pl/ostrze-ceramic-do-maszynki-andis-oster-gts-10-1-5m-i3625299292.html

Mam tą maszynkę ale ostrza mi się totalnie posypały oddzieliły się i nikt nie potrafi ich naprawić, nie mówiąc już że te firmowe bassa takie średniawe. Kiedyś goliłam tą małą mojego konia - dawała ta maszynka radę przy zachowaniu odpowiedniej cierpliwości. W sumie leży u mnie w szafie już 2 rok i pora ją reaktywować, bo moja kobyła golona na początku października i derkowana już zarosła włosiem około 7mm 😤. 
Marti Z dwojga złego to tak, nie wiem czy taką maszynką do zarostu w ogóle by się dało konia golić.
Jak już się nie chce inwestować w profi maszynkę to lepiej kupić taką do psów lub wspomnianego tu wcześniej Bassa
szuwar, jestem na etapie kupna. Przy czym jutro chyba spróbuję ogolić tym standardowym ostrzem. 3 konie musimy ogolić, i oby wytrwało.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 października 2013 07:20
Ja też niestety musiałam ociachać już 2 tygodnie temu, bo konisko już nie dawało rady, zwłaszcza że jest wyjątkowo ciepło. Sierść niby nie długa, ale gęsta. I na chwilę obecną nadaje się już zaraz do powtórki z rozrywki...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
26 października 2013 09:17
Marti, nie idę po małych kosztach po prostu zapytałam czy taka golarka by się nadała bo mam taką w domu, mojemu tacie nie pasuje bo woli z 3 głowicami  😉
a trochę mi szkoda wydać na kilkorazowe ogolenie nóg 1200 zł.
somebody dwa dni  🏇
hej wszystkim
przeczytalam chyba z 20 stron i odpowiedzi nie znalazlam wiec sie was zapytam :P
w tym roku chciałabym ogolić mojego grubasa. Kon jest starszy (19 lat)  ,niestety strasznie obrosl i wychodzi z hali jako szmata a nie koń :P
golilabym jakoś w na początku,góra połowa Listopada.(chciałabym poczekać na troszke mniejsze temperatury,żeby zaoszczedzić w derach 😉,niestety mała szawka)
w stajni jest dosyć ciepło,posiadamy hale. niestety kon z rana wychodzi i nie dam rady zmieniac derek,dopiero po południu.
i tu własnie moje pytanie ?
jakie wypelłnienie dać ? jedni mowia zeby 150,drudzy 200,trzeci żeby kupic 300 ...jestem zupelnie zielona 🙁 🤔.
znacie moze jakies takie dery zeby nadawaly sie zarowno do stajni jak i na padok. (czyli praktycznie zeby starczyla na 24 h) i żeby odrazu nie przemokła -kon nie bedzie wychodzil jak bedzie padało ,ale nikty nie wiadomo ;p
ps.z gory przepraszam jesli to zly wątek 🙂
Strzemionko mysle ze to nie da rady😉
strzemionko jak golisz tylko nogi to kup maszynkę w markecie. Firmy CLATRONIC np. Nogi ogolisz. Maszynka kosztuje 60pln. Ogoliłam nią konia zostawiając półderkę z pierwszej sierści. Dała radę.

Wpadam tu się pochwalić. MOJE OSTRZA OŻYŁY!!!! ogoliłam dziś konia z półderką i drugi raz swojego całego. Przy moim było ciężko, zacinały się. W pół konia przestały łapać. Myślałam, że taki zostanie... Wyczyscilam porządnie maszynkę po zdjęciu ostrza. Wyczyściłam ostrze. Nalałam dużo oleju między noże i... poszło!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się