strzyżenie / golenie koni

JustKaro, ponownie polecę maszynkę Eider, do upolowania używana na olx / Allegro
JustKaro, da się, ale jest ciężka i dość głośna. Ale ładnie da się ogolić 🙂
Czy są tu może użytkownicy maszynki Camry?
Niestety, ale zabiłam ładowarkę do niej i już chyba nie uratuję.
Oryginalnej nigdzie na necie nie znalazłam, żeby można było dokupić.
Może ktoś miał taki problem i wie jaka inna ładowarka będzie pasować?
Alaska, poszukaj używanej na olx
Czy jest jakaś maszynka która ma nakładki na ostrza? Chce golić ale np na 1 cm, koń teraz ma futro dl 2 cm.
Nie chce na krócej bo nie chce derkowac a jednak tak długa sierść jak jest teraz sprawia dużo problemów z utrzymaniem w czystości.
Najchętniej coś bezprzewodowego i nie wywołującego dużych drgań.
Miałam Moser a ale problemem były strasznie drgania.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 listopada 2023 15:28
777, Ja mam taką psią, ma nakładki na 3, na 5 i na10 mm. Tylko to taki nieduży sprzęt jest, nic profesjonalnego. Kupiłam w necie za 200zł. Póki co na 2 konie i nie golenie po całości to mi wystarcza.
Camry dla psów. Ma nakładki. 🙂
Dziękuję. Akurat Potrzebuję do golenia tylko jednego konia
Psia Camry. Najzwyklejsza poradziła sobie z szetlandem 😉 co prawda w 4 podejściach, ale z nakładką i jak na pierwszy raz byłyśmy (chyba) obie zadowolone😁
Głupie pytanie:
https://www.equishop.com/pl/maszynki-do-strzyzenia-koni/7028-heiniger-maszynka-bezprzewodowa-do-golenia-koni-xplorer.html

Czy ta maszynka jest dostępna z dwoma akumulatorami?
Z opisy wynika że jeden dodatkowy jest dołączony czy ja źle to rozumiem.
Perlica, tak, w walizce są dwa akumulatory.
espérer, camry daje rade. Ma nakładki wiem możesz futro tylko skrócić. Jak ustawisz na 2mm to jest mega krótko, prawie do lysego. Ja tak kiedys nia całego konia ogolilam
espérer, ja ją mam. Ogoliłam z nakładką nawet szetlanda. Co prawda zajęło mi to trochę czasu😆 ale wszyscy przeżyli i wyszło całkiem nieźle 🙃
espérer, ja tym kiedyś ogoliłam całego konia, więc do tych potrzebnych 5 cm na pewno wystarczy 🙂
Aktualnie golę nią łeb, bo wygodna bardzo.
Ja też golę całego konia tą camry, bo jest cicha, lekka i się nie nagrzewa w ogóle. Tylko mała no 😉
Dobra maszynkę mam, jakieś tipy rady jak to przeprowadzić sprawnie ? W życiu nawet chłopa nie goliłam więc pytanie bardzo laickie rozumiem że dzięki nakładce jak mi się klient ruszy to ani jemu ani mi nic nie utknę nadmiarowo ?
espérer, wyczyść sierść na ile się da. Nie nakładaj nakładki - okolice rany mają być łyse. Połóż płasko maszynkę tak aby ostrze leżało na skórze i ogol powoli prowadząc pod włos. To nie rocket sience - dasz radę 🙂
Włącz maszynkę chwilkę wcześniej i ją nasmaruj olejem (jest w pudełku). Przy okazji koń się przyzwyczai do dźwięku.
espérer, możesz konia brzęczącą maszynką głaskać najpierw (ostrzem z dala od sierści) tak jak się oswaja z wszystkim co nowe.
Jak będzie się już dało to golisz, im większy margines od rany tym łatwiej utrzymać czystość.
Jak Gaga napisała - bez nakładki - na zero.
Dzięki za polecenie, sprzęt rzeczywiście lekki cichy a kuc to olał poszedł spać przy tym goleniu. Już jak to cudo mamy to pewnie w okresach zmiany sierści żeby sobie i im ulżyć bd ich podgalać
espérer, to zaopatrz się od razu w ostrza na wymianę. Łatwo złapać w promce na Allegro, a kucową , pozimową , brudną sierścią (nie doczyścisz idealnie) szybko stępisz ostrza.
Maszynka jest mega. Fajnie, że kupiłaś. Przydaje się czasem taki sprzęt pod ręką 🙂
Czy możecie za pomocą zdjęcia pokazać jakich rozmiarów jest ta maszynka
np. taka jak dłoń czy większa
777, pytasz o camry ? Ona wypada jak taka tradycyjna męska, ciut większą od np. Mojej dłoni
xxagaxx, dziękuję. Tyle o niej pisaliście że chyba się skuszę
Kupiłam xxagaxx, Czy możesz mi powiedzieć ile średnio ładuje się taka bateria bo ładuję już od dwóch godzin i dalej świeci się na czerwono generalnie Pytanie brzmi czy lampka zmieni kolor jak się naładuje
Jeśli masz wszystkie kreski na czerwono, to znaczy, że jest naładowana. Jak się używa to kreseczki się tracą 😉 Ona nie świeci na inny kolor.
Dzięki serdeczne bo czekałam aż się jakiś chyba cud wydarzy bo świeci się cały czas na czerwono🤣
777, ja za pierwszym razem też 😆
Obcinam tym szetlanda, co prawda wymaga to z 4 ładowań, ale się da. Przy nakładkach trochę zabawy, żeby nie zostawały paseczki ma sierści, ale i to da się zrobić🙂
Ona tez działa na kablu, co jest dużym plusem
Ja na dwóch akumulatorach ogoliłam konia bez nóg, co prawda już na poprawki nie starczyło ale i tak uważam że super wynik. Tylko polecam od razu dokupić olej bo ten z zestawu starczył mi na raz
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się