Ogłowia

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
08 października 2009 19:19
Uprzejmie donoszę, że p. Marek powoli zaczyna już pracować! Jupi, w końcu się doczekałam! 😀
Angeel, problem w tym, ze jestem dziwna i tak jak wlasnie czarne oglowie do brazowego siodla mi nie wadzi tak na odwrot jakos mi sie gryzie. Hmmm....
(Bede na pewno, ale dopiero jak bede mogla kupic nowe, bo nie ma sensu placenie kupy kasy za pelne dopasowanie siodla na konia w kondycji urlopowej.)
Klami - masz pw 😉
Angel, zdrada Forestierka?? :P:P

A w końcu mam odpowiedź z hooksa na temat ogłowia dla Misi.
) w końcu dotarło do magazynów i hooks je wysłał xD
A Ja mam ogłowie czarne stubben z białym podszyciem i siodło czarne venecja z białym wykończeniem na łeku  :hihi

Komplet dopasowałam zupełnie niechcący  😁
Być może odpowiedź na mojoe pytanie jest gdzieś wcześniej, ale mam zbyt mało czasu, żeby szukać 🙂

Czy p.Marek robi ogłowia rurkowe? Ma ktoś fotki?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 października 2009 08:14
Robi, bardzo ładne moim zdaniem, kosztują o 50 zł więcej i najlepiej pojechać z ogłowiem do wymierzenia bo robi regulację za potylicy i oczywiście przez to jest jej trochę mniejszy zakres.
Czyli 400zł?

Jak na potylicy to lepiej, nie podobają mi się ogłowia rurkowe z klamerkami na policzkach...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 października 2009 08:20
Tak, 400zł. Mi osobiście też bardziej podobają się ogłowia rurkowe z regulacją na potylicy 🙂
Widać wtedy rurki 🙂 A nie rurka i kawał sprzączki na policzku... Jakoś burzy mi to estetykę rurek 😀

No dobsz... nie pozostaje nic innego jak pojechać i dać wymiary. Mamy czas do gwiazdki... Powinno się udać 😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 października 2009 08:24
Zamiast osobiście mierzyć, lepiej wziąć dopasowane dla danego konia ogłowie i p. Marek sobie sam najlepiej wymierzy to czego potrzebuje 😉 Do gwiazdki powinno dać radę - ja zamawiałam w czwartek ogłowie i termin realizacji ok 2 tygodni.
Angel, zdrada Forestierka?? :P:P



Forestierek jest cudowny  😍 i nie mam ochoty wcale sie z nim rozstawac, ale niestety jest dla mnie za maly 🙁 jak mi sie trafi jakas okazja (cenowa) to bede go zmieniac.



i poluje na nowe oglowie. interesuje mnie cos raczej klasycznego, czarnego raczej. napewno nie blink-blink :P z nachrapnikiem angielskim albo meksykanskim, moze z bialymi przeszyciami. co byscie dla niego wybrali ? moze przypadna mi do gustu jakies wasze wizje 😀

Pansy   Gardeczka Gwiazdeczka :*
10 października 2009 14:40
Angeel swietnie mu w meksykanskiem 🙂
ja dzis sobie kupilam nowe czarne oglowie z Fair play ''Venezia'' Jest to nowe oglowie, z nowj kolekcji, a wyglada tak:

Czy ktos ma lub mial takie oglowie? Jak sie sprawowalo i czy oplacalo mi sie je kupowac za 229 zl z rabatem 5%  😀 😅
A czy ktoś widział w rzeczywistości lub ma to ogłowie? jakiej jest jakości?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
10 października 2009 17:39
Pansy ładnie wygląda to Twoje ogłowie. A miałaś je juz w rękach? Jak z jakością skóry?
Okucia są złote, kostki na 99 % też 😉
Pansy   Gardeczka Gwiazdeczka :*
10 października 2009 19:01
Pansy ładnie wygląda to Twoje ogłowie. A miałaś je juz w rękach? Jak z jakością skóry?


Raven Wlasnie dzis je kupilam 🙂 Niedawno wrocialm z koni i jest naprawde super. Wysokiej jakosci skora, dobrze dopasowuje sie do ksztaltu pysia konia i bardzo ladnie lezy. Warte swojejceny czyli 229 zl.  🏇 😅
ostatnio w sklepie oglądałam ogłowia i jak zwykle każde musiałam wymacać jaka ma skórę
biorę sobie kolejne z wieszaka macam macam i ........... myślę sobie
o jaka świetna i miękka skórka ...ciekawe co to i ile kosztuje
i aż sie zdziwiłam bo było to ogłowie chevala za 200 zł
ogłowie ma szwedzki nachrapnik i może nie ma pięknego naczółka ale chyba wolała bym mieć takie ogłowie i naczółek dokupić niż kupić jakieś sztywne i twarde z pięknym naczółkiem
także ogłowie wydaje mi sie godne polecenia
po namyśle doszłam do wniosku ze może niedługo właśnie takie kupie młodej bo po co mam przepłacać
kto z was ma to ogłowie (wiem ze juz ktoś o nim pisał)
mam pytanko odnośnie nachrapnika
w 2-ce  i 3-ce- jaka jest dł nachrapnika w części nosowej od paska policzkowego do paska policzkowego
jak by mógł mnie ktoś oświecić to będę wdzięczna bo boje sie aby paski policzkowe nie leżały na kości ani przed
Pansy   Gardeczka Gwiazdeczka :*
13 października 2009 11:22
777 Ja kupilam sobie z tej kolekcji oglowie Venezia i musze powiedziec, ze wzielam 3 okazalo sie, ze najlepszym wyporem dla konia na ktorym jezdze bylaby 2, ale tak dopasowalam, ze swietnie lezy. Wiec, nawet 3 pasuje na mniejsze konie. Tylko ukosnik jest za dlugi, wiec dorobilam dziurki. Nie mam tego modelu co ty, wiec nie moge podac wymiarow.
kermit   Horses horses everywhere ..
13 października 2009 12:26
Klammi a ile to ogłowie kosztuje ?(czy też zestaw) poszukuje ogłowia więc może też bym się zdecydowała.  😎
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
13 października 2009 12:37
Macałam niedawno kieffera  (za pięć stówek, chyba jeden z nowszych modeli) - PLASTIK !

Ładny wizualnie, ładne logo i to wszystko...  🤔
A i dość miękko podszyty- ale moje Cavallo przy nim jest jak masełko, nie tylko na podszyciach.


777
Poczytaj wątek bardzo dużo pisano tu o Chevalach. Egzemplarz, który ja macałam był twardy, twardszy i gorszy niż szwedy Daslo
(w Daslo skóra na mnie robiła wrażenie w tej półce cenowej, no i Globus fajny -skrajnie miękki, aż gumowaty np. na wrażliwe konie).
Chevale podobno często mają jakby przy mały/wąski nachrapnik w stosunku do reszty.
dzięki  :kwiatek:
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 października 2009 17:18
Klammi a ile to ogłowie kosztuje ?(czy też zestaw) poszukuje ogłowia więc może też bym się zdecydowała.  😎


Ja nie klami, ale po przeliczeniu 459 koron X 0,41gr = 188,19  PLN  😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
13 października 2009 22:35
Najlepsze jakością które ja macałam były firmy Gold Medal (o ile dobrze pamiętam)

Bo pamiętajcie, że jakość tych ogłowii na pewno nie jest równa, bo gdy są produkowane dla Hooksa przez kilka firm .
Potrzebuje rady 🙂

Które ogłowie lepsze/ładniejsze?

To Globus za 180zł w komplecie z gumowanymi wodzami, z tymże naczółek do wymiany na bank np na taki z Fair Playa klik za 24 zł czyli razem 204zł
Czy może to z Fair Playa za 240zł w komplecie wodze parciane. Tutaj już nic nie wymieniałabym  😀 Tylko nachrapnik nieco węższy niż w Globusie  🤔

Globusowe myślę że ma dość niefortunnego modela (kąt zdjęcia?)

Help  🙂
A może ktoś miał któreś z nich?

Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 października 2009 01:03
Kurka ja swego globusa kupiłam stacjonarnie- po obmacaniu (nie miałam wtedy w planie kupować ogłowia, ale tamten Globus sam ze mną wyszedł  😉 ).
Był mega mięciutki, pięknie wykonany, elegancki bardzo, świetny dla delikatnych pyszczków-  natomiast obawiałabym się kupić je dla mniej delikatnego konia niż moja, czy niszczyciela, młodego, lub na wiele różnych koni - do twardych treningów. Wydaje mi się, że tu wytrzymałością zdecydowanie Fairl Play wygrałby - tyle, że jest o niebo twardszy (Fair Playów więcej egzemplarzy w łapkach miałam).
No i w razie jak kupione ogłowie nie przypadnie do gustu, pewnie łatwiej będzie dobrze sprzedać bardziej znane u nas ogłowie FP.

A nie lepiej iść do sklepu stacjonarnego obmacać co mają?
Wizualnie bardziej mi się podoba jednak La Venta FP . Okrągło szyte i na haczyki, podkładka przy szwedzie zaokrąglana na rogach.
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
14 października 2009 08:32
Ja mam kieffera i jestem bardzo zadowolona od strony zewnetrznej twardzszy natomiast od wewnetrznej mięciutki 🙂mam go juz jakies dwa lata jest w codziennym uzytku i się nie zniszcyl jeszcze a rzadko kiedy smaruje...
powtorze moje pytanie.
co by wam sie podobalo dla mojego potwora ? tak do 250 zl. nie wiem co wybrac  😵
(fotka konia na poprzedniej stronie)
help !
Lena najpierw musisz wybrać kolor a potem pojawia się drugie okienko z wyborem rozmiaru  😉
aaa dzięki, na to nie wpadłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się