Uwaga na.. maile dotyczące kupna Waszych koni!

Ostatnio otrzymałam maila od Pana z Abidżanu, z Afryki, który był bardzo zainteresowany zakupem konia, którego wystawiłam w ogłoszeniu. Po wymianie maili wyjaśnił, że poszukuje koni na swoje rancho. Zapytał, czy coś jeszcze mam do sprzedania- miałam. Zaoferował, że zakupi ode mnie 4 konie. Byłam bardzo podejrzliwa, zwłaszcza, że zapytał, czy może pieniądze przesłać mi na konto. Na pytanie czy nie chce ich oglądać odpowiedział, że nie. Pomyślałam, że jeśli faktycznie nie jest oszustem i wpłaci pieniądze na konto, to nie ma problemu. Zapewniał, że konie trafią w odpowiedzialne ręce, a odbierze je jego wspólnik. Później wyszło szydło z worka- otóż "nowe prawo Abidżanu" mówi o podatku.. On mi go oczywiście zwróci, ale najpierw uzgodnioną kwotę muszę wpłacić mu na konto, później on mi wszystko prześle. Nie nabrałam się oczywiście i Pan więcej się nie odezwał. Nie dajcie się nabrać. Post ku przestrodze.
Moon   #kulistyzajebisty
15 marca 2009 17:27
To zapewne ten sam pan, który jeszcze jakiś czas temu miał rancho na wybrzeżu Kości Słoniowej, mówił tylko po francusku, a w Europie konie miał odbierać jego agent from UK, no i myk z podatkiem ten sam. 8-)

http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?p=194280#194280
Koleżanka się nie dała wpuścić w maliny, ale z tego ci wiem, to byli i tacy, którzy stracili parę zł...
ushia   It's a kind o'magic
15 marca 2009 17:29
szczerze? jak ktos jest tak głupi ze daje sie nabrac na tak prymitywna sztuczke to wcale mi go nie zal
Do mojej znajomej pisał ktoś w sprawie kupna jej konia. Jakaś pani ze Szwecji bodajże..
Ale w tym przypadku nie było mowy o jakimś podatku, po prostu pani przestała sie odzywać.


katka jak przeczytałam temat i jego autora to przestraszyłam się że to chodzi o moje maile do Ciebie xD
A o co dokładnie chodzi z tym podatkiem "zagranicznym"? Nie bardzo rozumiem. A jak kupuje konia to trzeba zapłacic podatek tak jak za auto (chodzi o nasz kraj)?
dokladnie to ten sam!!!
heh widze ze znowu dziala

following your message I come by this e-mail to inform you that I am been willing to pass to the purchase. I contacted my bank, my manager explained me that we will be to contact by an Audit Board for the respect with the regard to the special character of the transfer (transfer international swift which takes only 1à 2 days so that the money is on your account).
The Audit Board has me - T one explained, day before on all financial flows of our economic space to knowing UEMOA</b> (union economic and monetary western African) and that in order to prevent the financing of rebelled and conflicts as well as the money laundering, frauds etc .....
The aforementioned commission requires for all the transfers of this type, the payment of a tax of 2310 € for the executant and 2000 € for the recipient. I am been willing to add the amount of the tax on the price of the vehicle by carrying out a transfer of xxx € (purchase price + taxes), since each part must pay the tax respectively who is imposed to him. As soon as the transfer is transferred this institution claims our share to both the payment of a tax known as taxes with freedom of movement of currency except UEMOA, it is imperative that we pay this tax so that the transfer is resolved and authorized to leave our economic space.
The account of the bénéficiare could not be credited if the transfer is not authorized to leave, I would thus like to know if you summers laid out to discharge this tax to you. as soon as you receive the receipt for payment of my tax accompanied by the letter of confirmation of my bank.
Thanks for announcing to me if you summers laid out to conclude this business so that I contact my bank for the transfer of xxx € instead of xxx €.
dempsey   fiat voluntas Tua
15 marca 2009 18:08
katka, katka.... 😉
kasuj bez czytania
no jak to dostalam to juz wiedzialam ze to oszust  🤦
mam nadzieje ze nikt sie nie nabral na to...
pisze zebyscie wiedzieli, ze ktos taki istnieje 😉
Skąd ja to znam.. podobna historia, z tym że w moim przypadku pan Colin Coyle z UK szukał kogoś naiwnego..ale trafił pod zły adres 😎

"Thanks Magda for your prompt reply. After your mail I got in touch with my client on the details of your reply to our enquiry on the horse and your evaluation of the horse is satifactory to him. He really commended the horse from its features in the advert and has instructed me to carry on with the sales at the price of ---- euros without negotiating further,since the horse is still for sale and in good condition as described by you.

He said I should let you know that payment will get to you in a check of 8000euros which is a refund payment of a cancelled order earlier made by him.

Due to companys policy this payment has to be made out in this amount to you because the policy only allows a refund payment on one check,this amount is
expected to cover both the shipping and any other expenses that might accrue in the course of this transaction, so you are required to deduct the cost of the horse
which is 5500euros when payment gets to you and refund balance which is 2500euros to my client's shipper,who will come for inspection/pickup for him to be able to offset shipping, tax and other charges that might come up.
After payment has reached you and balance sent to shipper,the shipper's agent will come for inspection and pick up.Please confirm this and forward your :
LEGAL NAMES,ADDRESS,PHONE NUMBER so that payment can be made out to you as soon as possible.

All other information needed in completion of this transaction will be given to you in due course. In the meantime, I'll instruct my personal assistant to proceed on inspection of the horse. My client and i are based in London

Your honesty, understanding and co-operation will be highly appreciated.

Respectfully,
Colin "
Dostałam dwa podobnie brzmiące maile od panów Collard Pierre i Francois Hery, wysłali nawet skany swoich dowodów i kupowali konie wirtualnie😉 Nawet specjalnie nie negocjowali cen 😉
Collard jest moj  😉
a skan dowodu... w okularach slonecznych 😉
katka no przecież się nie pobijemy ;p bierz Collarda, mi zostaje Franek 🤔wirek:
hehe na dowodzie Collard jakos 50letni.. zdecydowanie nie dla mnie 😉
chodzilo mi o to ze wlasnie Collard do mnie pisal 😉
montana   małopolskie
15 marca 2009 20:30
do mnie też Pan Pierre Collard maila napisał  😂

Hello Mr / Ms,
I am Mr COLLARD Pierre Henri and manager of a ranch specializes in selling and renting horses and living in Abidjan , I had to read your ad sales on the Internet and I want you to from my desire to acquire your horse.
Therefore I have more details (state horse, sex, etc ...)
I thank you specify the final price and the method of regulation that suits you.

While awaiting you.
Sincerely yours
Mr Pierre Collard

00225 47 94 49 47



asds   Life goes on...
15 marca 2009 20:39
Dobry koleś jest...ciekawa jestem tylko czy on rzeczywiście z Afryki jets czy moze nie jakiś cwany Polak?
Montana tego tez dostalam  😎
On jest Belgiem (wg dowodu), a maile wysyła z francuskiego adresu.
a mieszka w Afryce 😉
do mnie też Pan Pierre Collard maila napisał  😂

Hello Mr / Ms,
I am Mr COLLARD Pierre Henri and manager of a ranch specializes in selling and renting horses and living in Abidjan , I had to read your ad sales on the Internet and I want you to from my desire to acquire your horse.
Therefore I have more details (state horse, sex, etc ...)
I thank you specify the final price and the method of regulation that suits you.

While awaiting you.
Sincerely yours
Mr Pierre Collard

00225 47 94 49 47






Dostałam identycznego - w trzech językach, w tym trudną do zrozumienia łamaną polszczyzną... Tylko ktoś, komu brakuje piątej klepki wysłałby konia na... Wybrzeze Kości Słoniowej, a kasę odebrał przelewem 😵
Przypomniało mi się: oprócz pełnych danych teleadresowych, numeru konta, etc. etc. potrzebnych, jak mniemam, do przelewu, Panu zależało na poznaniu mojego stany cywilnego. Czyżby oprócz koni szukał też żony?  🤔

edit. literówki
asds   Life goes on...
15 marca 2009 23:51
Przypomniało mi się: oprócz pełnych danych teleadresowych, numeru konta, etc. etc. potrzebnych, jak mniemam, do przelewu, Panu zależało na poznaniu mojego stany cywilnego. Czyżby oprócz koni szukał też żony?  🤔

edit. literówki


XD

Ciekawe czy od ciebie też jakis podatek trzebaby było odprowadzic 🙂😉
Wiesz ... ja już po drugiej przecenie ... byłby zwrot-gigant  😀
Artamka znajomy sprzedal konia do Estonii na podstawie filmiku z Youtube. Facet zobaczyl filmik z zawodow, kazal zrobic komplet badan i jak wszystko bylo ok to wplacil zaliczke na konto, umowe wyslal poczta i przyjechal po miesiacu po konia jego posrednik. wiec wszystko jest mozliwe 😉
dla mnie ten angielski wyglada jak wprost z translatora jakiegos. wiekszego ladu i skladu w tym nie widac 😉
dokladnie... ciekawe, czy ktos sie nabral i wplacil..
Ja pomimo, że od dawna nie wystawiałam żadnych koni na sprzedaż dostałam maila od Pana z Abidżanu  🤔 Mail w trzech językach. Tylko ja bałam się, że jakiegoś wirusa mi sprzeda  😡 😉 i od razu skasowałam wiadomość  🤦
to ciekawe skad on wzial Twoj adres, bo ja np wystawialam konia
oo
ja też dostalam maila od Pana z Abijanu, ale napisałam mu że go nie rozumiem, spytałam tylko jak znalazł mojego maila, a ten, w koło z tym samym tekstem, ze konia chce kupić  🤔wirek:
moze z volty bierze?  🤦
Do mnie też pisał... gość podaje, że nazyw się Hery Francois... wysyła nawet zeskanowany dowód osobisty z francuskim zameldowaniem. Też chciał kupic ode mnie konia na wybzeze Kości Słoniowej... Konia miał odebrać wspólnik z Londynu... Pisał ze mną cały dzień. Troszkę to było podejrzane więc zaczęłam grzebać w necie... i znalazłam ... Ktoś pisał, że od niego chciał kupić motocykl i właśnie o tym podatku pisał...  Jak mu napisałam, że jest juz sławny w Polsce za swoje przekrety... to przestał się odzywać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się