Derki

Cobrinha niestety są tylko do 155 (nad czym bardzo boleję)
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 stycznia 2015 10:39
A czy te derki 150g VH są produkowane w rozmiarze 165 czy na 155 się kończą?
Mój golony w medium trace chodzi w 200g.



ta 155 dość duża wychodzi. Mój smok 180cm w kłębie normalnie ma wszystki 165, a z VH mam polar, plandeke i 150g właśnie w rozmiarze 155 i dają radę 😉
anetakajper   Dolata i spółka
12 stycznia 2015 11:01
[quote author=Cobrinha link=topic=43.msg2264779#msg2264779 date=1421057166]
A czy te derki 150g VH są produkowane w rozmiarze 165 czy na 155 się kończą?
Mój golony w medium trace chodzi w 200g.



ta 155 dość duża wychodzi. Mój smok 180cm w kłębie normalnie ma wszystki 165, a z VH mam polar, plandeke i 150g właśnie w rozmiarze 155 i dają radę 😉
[/quote]

Moja 177 cm również ma derę VH 155 i daje rade. Nigdzie ją nie obciera, ani na klacie, ani na biodrach.
Zależy od konia 🙂 U nas chodzą w 200 i im wystarczy.


Jak temp spada poniżej 0 zakładam 2 derki i wtedy razem ma 400gr
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
12 stycznia 2015 14:54
Ja ze swoim golonym pierwszy raz doszlam do "wprawy" 😉 jak temperatura ok 0* to chodzi w 150g, jak spada tak do -5* to pod 150 dodaje polar, czyli wychodzi 200g, a jak jest jeszcze zimniej to dostaje 300g. W tej zimie poki co w 300 chodzil 5dni 😉


A 150g VH jest rewelacyjna i wlasnie planuje kupic druga na zapas 😉
A mi już ręce opadają, nie wiem w co konia ubierać.
Kobyłka ogolona w stajni się gotuje w 150g ale jednak wychodzi rano na dwór na ten wiatr i deszcz, nie mam za bardzo możliwości przebierania.
Chyba sama plandeka z polarem za cienka będzie?
Moon   #kulistyzajebisty
12 stycznia 2015 17:34
somebody, trochę wróżenie z fusów, bo każdy koń jest inny i inaczej znosi zmiany temperatury. Tak 'w ciemno' powiedziałabym, że tak - za cienko, zwłaszcza przy zestawieniu deszcz + zacinający wiatr. Jakby tego wiatru nie było i temp. na + to możliwe, że byłoby akurat Twojej kobyłce.
Ale z drugiej strony takiego Kulla posłałabym w takim opakowaniu na padok, bo a) on wychodzi na padok na góra 2, 3h b) zdecydowanie nie jest zmarźluchem.
Z kolei Lucjan obecnie stoi w stajni w 200g (mamy naprawdę ciepłą stajnię) i nie wygląda żeby się gotował w takowej też chodzi na padok, przy typowych dla północy wiatrach + delikatne mrozy wracał z padoku czasem wręcz lekko zimny.
Więc koń koniowi nie równy.
No i właśnie dlatego nie wiem co robić.
Z golonych koni u mnie w stajni to ma najcieńszą derkę a i tak jej za gorąco.
Chyba dostanie jutro plandeke z polarem, chyba lepiej żeby się przemęczyła te 3/4h na padoku niż resztę doby się pociła w boksie.  🙄
anetakajper, mam konia mocnej budowy bo prawie zimnokrwisty 🙂 w Avalanche śmiga w 155 i jest na styk a wypadają jednak większe - standardowe 155 może być za ciasne 😉
[b]Cobrinha[/b]
Pożyczyłam znajomej ślązaczce swoją VH 155cm i wyglądała w niej na klacie jak Pudzian w przymałej marynarce.
Mój koń ma 178 cm, ale  ma wąską klatkę- na nim leży ok.
Cobrinha, IMO może być za ciasna. Moi chłopcy obydwaj noszą 155 (Jarpol, Horze Avalanche i  VH). Rudemu (niższy tzn 174cm, ale mocniejszej budowy) w VH widać pośladki. 😁
No to trudno 🙁 ale dobrze wiedzieć - dziękuję.
Ja mam 3/4 ślązaka dość napakowany, mocnej budowy (ojciec ślązaka starego typu) 170cm w kłębie i mieści mi się w 155cm villa horse
To u mnie w stajni w 155 stoi klacz 179  i mocno napakowany wałach 175 i żadnemu nic nie wystaje spod derki. 🙂
moje ślązaczki w 155 vh nie dopinają się w klatach, wysokie nie są 165.Wszystko ładnie leży tylko te klaty... 😉 następne bede brac większe.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 stycznia 2015 12:53
Co jest nie tak z tą pogodą  🙄 wczoraj było 0* już myślałam, czy pod 150g nie dorzucić polara, a dzisiaj... 13stopni i słońce!  🤔wirek:  czyli tak naprawdę polar+plandeka, ale zostanę przy 150g, bo jutro rano pewnie znowu bedzie 0*
Ja też zostawiam 200g bo nie chce mi się co chwile latać. Ostatnio zmieniałam na plandekę na polarze i za chwilę leciałam przebierać z powrotem w 200g  🤔wirek:
Moje też w 200g, okna pootwierałam, stajnia się wietrzy. Nie będę ich co kilka godzin przebierać.
Derki mają jakiś zakres temperaturowy, więc nie ma co przesadzać. mój też stoi w 200g
Ja to się tylko boję czy potem nie będzie mu za zimno jak się ochłodzi 😉
póki co do -10 chodził w 200g a potem dokładałam polar w razie potrzeby.
lepiej żeby troszke zmarzł, niż się przegrzał 😉
Dzisiaj dotarła do mnie  treningówka z Jarpolu. Derka jest dosłownie boska!!! W końcu znalazłam taką która pasuje mi na konia  ( to jest już 3 treningówka od grudnia...)
Chyba będę musiała poprosić o podwyżkę, bo już nie wyobrażam  sobie innych derek   😍
lepiej żeby troszke zmarzł, niż się przegrzał 😉
Też tak uważam. Póki co zakres temperatury dla derki 200g jest bardzo szeroki w naszym wypadku 🙂
siwaaa, Jarpole mają jeden minus: nie chcą się zniszczyć, podrzeć, zmechacić, itd... i ciężko je zmienić na nowe nawet po kilku latach 😉
_Gaga  po otworzeniu paczki nie mogłam się namacać tej derki  😁  Mam nadzieję, że nasza również  będzie miała taki minus  😉
Do zakupienia zostały jeszcze polarówki i może jeszcze jakaś...nawet jakby miała leżeć w szafie  🙂 bo są świetne.
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2266105#msg2266105 date=1421179380]
siwaaa, Jarpole mają jeden minus: nie chcą się zniszczyć, podrzeć, zmechacić, itd... i ciężko je zmienić na nowe nawet po kilku latach 😉
[/quote]
to ja mam chyba jakis felerny model, bo Kulka, ktora bardzo szanuje derki i cottage crafta nosila piec lat, na jarpolu ma juz cztery konkretne rozdarcia, przy ktorych widac mocno pozaciagany materiał 🙁
Olson dziekuje🙂

ms_konik, ooo ale super, dziękuję za pomoc!! 😅 kilka dobrych lat temu zamawiałam derki z tej strony i swietnie daja rade

somebody dziekuje 🙂

tabelki z rozmiarami podają rożne informacje, która jest prawdziwa? 135 cm na rozmiar brytyjski to 6'0 czy 6'3?
Orzeszkowa, o którym modelu piszesz?
Derka przeciwdeszczowa COMFORT bodajże. Inne derki też się zdarzało koniom masakrować, ale w VH, CT czy nawet Yorkach to są małe, proste rozdarcia, a w Jarpolu są strzępy, materiał pozaciągany naokoło etc. - wrzucę potem fotkę, bo aż sama jestem w lekkim szoku że taka krucha ta derka 🤔
Orzeszkowa, ja również jestem w szoku. Sprzedałam swoje Jarpole (6 szt) po kilku (od 2 do 6) latach użytkowania w stanie idealnym tylko dlatego, że odkryłam i zakochałam się w Avalanche...
Może kidyeś mieli mocniejsze materiały?  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się