Derki

quantanamera, bez przesady z tym smartfonem. GPS nie musiałby mieć aż tyle aplikacji. Ot właśnie np. pomiar temperatury + GPS i wystarczy, dane i tak przetwarzałaby apka w telefonie czy komputerze. O i możnaby dzięki temu sprawdzać ile czasu koń na pastwisku chodzi, ile biega a ile śpi / je (pozostaje we względnym w bezruchu). Wydaje mi się (nie znam się, teoretyzuję), że to by nie było bardzo wielkie, ale oczywiście wymagałoby karty SIM (to teraz przecież nie są wielkie koszta) oraz ładowania (tu rozsądnie byłoby mieć 2-3 baterie i wymieniać). Mi się sam gadżet podoba - jako gadżet , nie jako super hiper system śledzenia konia i pomiaru parametrów życiowych 😉

O dla psów już coś takiego jest:
http://waruj.pl/lokalizator-dla-psa-na-obroze-tk-star.html

o a tu jakiś mały taki (może gdzieś by się dało do kantara podczepić?)
http://www.enexus.pl/pl/p/Mini-lokalizator-GPS-TK102/481

Ja bym sobie pod choinkę takie coś z ciekawości babskiej chyba kupiła  😜 (oczywiście kwestia ceny)
Dziewczyny w co ubrać konia na czas transportu? Będzie jechać ponad 2 godziny, temperatura obecna max 7 stopni w ciągu dnia, koń stoi w 150g. Czy plandeka z polarem będzie ok, czy lepiej sam polar?
Kaarina, polar 😉
Dava nie, ja nie zamierzałam tego kupić, bo zwyczajnie nie potrzebuje, ale ciekawa byłam czy ktoś ma i używa 😉
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
05 grudnia 2015 22:01
jaką półderkę możecie polecić na teren, na ogolonego konia? Softsehll czy raczej polar, czy jeszcze cos innego?
Ale chcesz w derce jechać w teren?
Zorilla, w półderce - ja nie widzę problemu w jeździe w teren w pół, czy nawet w całej derce...

Condina, jeśli zamierzasz jechać nie tylko na spacer, pomyśl może o jakiejś konstrukcji Jarpola. Jarpol ma ciekawą ofertę derek do jazdy. Co więcej ich derki są wystarczająco ciężkie aby nie odfruwać przy pierwszym zakłusowaniu 🙂

Osobiście na ogolonego brałabym plandekę z wypełnieniem, lub z polarem. Sam polar w wietrzną pogodę się nie sprawdzi, poza tym właśnie "odlatuje". Softshell średnio oddycha i wydaje mi się nie do końca fajny, ale nie mam z nim żadnego doświadczenia (znaczy od strony derek).
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 grudnia 2015 08:09
Ja przy tych temperaturach na ogolonego zakładam polarową półderkę i jest akurat.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
06 grudnia 2015 09:56
dzięki dziewczyny 🙂  boję się tego podwiewania...

no własnie sie zdziwilam pytaniem, że na ogolonym w teren...  a co to? jemu nie wolno  🏇?
co to za firma derek ??  :kwiatek:  w sensie jaka nazwa , bo po horse się gubię  😵
Ale kto sie dziwil ze na ogolonym w teren?
Pewnie ten sam "sort" co koni nie puszcza na padok w zimie  😉
Zwlaszcza w takiej +15 :P
Naciau, horsewear ?
Puma

a znasz tą firmę ? mają jakąś strone?
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
06 grudnia 2015 19:15
Gaga fajna ta półderka Jarpolowska 🙂 ale poczekam do Cavaliady i po się zdecyduje 🙂
Naciau, to pewnie jakaś podróba Horseware 😉
Naciau, tylko że Horseware się inaczej pisze... A firmy Horsewear mi google nie znalazł. Choć wygląda, jakby tam faktycznie było "wear" na końcu - choć nie jestem pewna, czy tam jest "w", czy jakaś inna litera. 🤔
sprzedawca napisał ,że derki ma z Niemiec , ma derki też Harry's Horse .

kurde nie wiem co to za firma , zagadka 🙁 może ktoś jeszcze rozszyfruje ? właśnie w necie nic nie ma
Nie horsewear tylko horseware 😉
Czy da się jakos rozwiązac sprawe dopięcia kaptura do derek które nie mają tych specjalnych kółeczek? Próbował ktoś doszyć takie zaczepy lub ma jakis inny patent?
Moja znajoma doszywala te kółeczka do derki. U krawcowej. Sprawdza się dobrze a koszt niewielki.
Kaarina dzieki  :kwiatek: tak tez zrobie

i jeszcze ostatnie pytanie- jaki kaptur kupic dla konia który bedzie miał wygoloną dolną połowę szyi? W cieplejsze dni czyli powyzej zera planuje trzymac go bez kaptura a jedynie załozyc troche cieplejsza derke niz ta ktora ma przy takich temperaturach aktualnie (ma plandeke lub 100g - niegolony).
Planuje kaptur dopinac do derek 150 g i 300 g i waham sie czy wziać kaptur bez wypełnienia czy z wypełnieniem 200g ?
Koń od świtu do zmierzchu na padoku, boks angielski góra na razie caly czas otwarta.
a mozecie mnie oświecic ktora firma robi przeciwdeszczowki na polarze, ale z "małą dziurą na szyję" ? konio rozmiar 135, ale klata wąska i wszystko cofa sie za kłąb i cisnie......
potrzebne zapięcie nie na klacie tylko wyzej...... przy samej szyi prawie..  😵
Evson, moje konie golone niecałościowo chodzą na padok na cały dzień i nigdy nie miałam kaptarów, zimno im też nie było, ani nie smarkały.
Nie stoją w angielskim boksie.
W wietrzne dni bym dopinała do takiej 300 gram, jak już będzię prawdziwa zima.
OBIBOK, - HKM z podwyższoną szyją, w kolorze brązowym z niebieską lamówką jest na śledzie 🙂 Znajoma ma już jakieś 2 miesiące i dera się trzyma, ma też ten sam model z innej kolekcji, granatowy i jest szerszy sporo.
Słuchajcie, koń mi się poci dość mocno przy takich temperaturach, jak ostatnio w dzień (ok. +8) - mocno, czyli głównie na szyi i plecach jest mokry, na zadzie trochę... A jak jest 4 na plusie i mniej, to tylko na szyi i pod czaprakiem, ale nadal jest dość ściurany. Ofutrzony jest dość konkretnie, więc wcale mu się nie dziwię, że spływa, jak jest tak ciepło. Co prawda wysycha dość szybko (pod polarem ofc), ale zastanawiam się, czy ogolenie dołu szyi (bib clip) coś by zmieniło? Choć trochę? On się w pierwszej kolejności zaczyna pocić właśnie na szyi. A nie chciałabym go jednak golić jakoś mocniej...
I druga kwestia - bardzo ten typ golenia zmienia system derkowania? W sensie grubość derek w stosunku do tego, co nosi normalnie? Polar pod spód, plandeka na polarze na wierzch, w ogóle nic czy jeszcze coś innego? Kaptur mam, ale był przewidziany na naprawdę siarczyste mrozy, bo to 300 g. Teraz stoi w teoretycznie 200 g (w praktyce po tylu praniach to myślę, że ono wypada jak 150, jeśli nie mniej), jak jest 0 stopni i mniej, to dostaje takie faktyczne 200, przy większych mrozach planowałam dorzucić mu tą plandekę. Przedtem był zmarźluchem, teraz przybrał, więc wydaje mi się, że nie marznie aż tak szybko. Ale tak czy siak mam dylemat, czy go w ogóle ruszać maszynką, nie chciałabym, żeby znów spadł z masy, a boję się, że tak właśnie zareaguje, jak przyjdą większe mrozy (choć staram się pilnować, żeby był ubrany odpowiednio do pogody).
Evson mój koń jak był tak ogolony chodził bez kaptura, ale stał na padoku pół dnia i nie miał boksu angielskiego. Jeśli koniecznie chcesz kaptur to ja bym celowała raczej albo bez wypełnienia albo max 100g i dopinała na mrozy lub w wietrzne dni.
Perlica, Kaarina Dzięki, nigdy nie używałam kapturów dlatego kompletnie nie wiem co jak i kiedy  🙂
sumiere , a on jest nie ogolony i stoi w 200g ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się