e-book

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 lutego 2014 12:54
Kotlet nie odłożę, musiałabym czekać ze 2-3 miesiące dłużej, a w tym czasie na pewno trafią się ważniejsze wydatki... Więc szukam czegoś, co będę mogła kupić w marcu.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 lutego 2014 12:57
Ja też chciałam kupić coś tańszego, ale jednak dorzuciłam trochę i nie żałuję. Co prawda nie mam Kindle tylko Onyx, ale jestem zadowolona. Nie mam wifi, ale nie potrzebuję, bo od internetu mam laptopa.

Z tego co przedstawiłaś to jak dla mnie drugi odpada, bo te zwykle świecące ekrany strasznie męczą oczy. W młodym wieku może i się tego nie czuje, ale po jakimś czasie to naprawdę jest różnica.
Co do EBOOK Thalia OYO to bateria trzyma bardzo krótko i pamięci nie ma zbyt wiele.

Wszystko zależy od tego co kto oczekuje od takiego urządzenia.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 lutego 2014 13:00
Nie mam wielkich oczekiwań- wręcz jak przeczytałam, że baterie w niektórych trzymają tydzień to miałam takie oczy 😲 bo myślałam, że tak 1-2 dni to max 😉
Chodzi mi tylko o czytanie książek w pdf(będę z chomika ściągać) i... w sumie tyle 🤣 Jakby miał wi-fi to fajnie, ale nie jest to niezbędne kryterium. Szukam czegoś naprawdę prostego, zwyczajnego i bez bajerów. Po prostu nie wszystko mogę w bibliotece znaleźć, a książki to za drogi wydatek jeśli chodzi o moje tempo czytania. Jak pisałam mogę dać max 250zł.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 lutego 2014 13:35
a może coś takiego
http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=6257772387&p2=6258237402

Przynajmniej mają wyświetlacz E-Ink, wytrzymuja ok 2-3 tyg.
Przy sprzedaży internetowej (z wyłączeniem rezerwacji w sklepie internetowym i zakupu zarezerwowanego sprzętu w sklepie stacjonarnym RTV EURO AGD) możesz zrezygnować z zakupionego produktu bez podania przyczyny składając oświadczenie o odstąpieniu w terminie 10 dni od daty otrzymania produktu. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Tak podaje sprzedawca.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 lutego 2014 13:37
O, nie pomyślałam o tym 😀 Zafiksowałam się na allegro 😉
Hm... a może pojeżdżę po tych różnych RTV/AGD i sobie pomacam te ebooki? W sumie mogłabym "ręcznie" zobaczyć, co mi pasuje.
4,3 cala to malutko, za malo na wygodne czytanie. Patrz sobie w gazetki reklamowe wszystkich sklepow ze sprzetem, trafiaja sie super promocje na e-readery 🙂 I koniecznie idz do sklepu pomacac 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
25 lutego 2014 10:42
ja bym mimo wszystko poszukała nawet używanego Kindla, bo używam już ponad rok i to jest rewelacja! Tablet też mam, ale nie wyobrażam sobie na nim czytania czegokolwiek poza prezentacją na uczelnie... oczy by mi padły po jednej książce...
Baterie w kindlu to ja ładuje co 2 lub 3 ale tygodnie :P
PDFy się kiepsko czyta na Kindlu...
jak się da przekonwertować to nie jest tak źle, ja właśnie czytam 😎

Jak już zajrzałam to powiem, że dostawa z amazona to mistrzostwo - zamawiałam czytnik w piątek po 20 a we wtorek przed 12 był u mnie, z czego cały dzień na polskim cle.
Już jestem uzależniona!
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 lutego 2014 09:32
Ja pdf-y przerabiam na epub i jest ok.
Długo zastanawiałam się nad wyborem, ale ostatecznie mam tego onyxa i jestem mega zadowolona. Niestety ja przy świecącym ekranie nie mogę długo siedzieć, bo oczy mnie bolą a na czytniku, mogę spokojnie cały dzień czytać. Kindla prawie miałam, ale pan który miał mi go sprzedać przywiózł nie tego co chciałam i ostatecznie poszłam do sklepu i kupiłam to co mam 😉 A w zasadzie po przeczytaniu 10 książek zakup właściwie się zwrócił 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
26 lutego 2014 11:36
PDFy się kiepsko czyta na Kindlu...

można przerabiać online pdfy na mobi lub epub, także wyjściowy format książki to żaden problem  😉
kujka   new better life mode: on
26 lutego 2014 11:39
ja tak samo przerabiam pdfy na mobi i wszystko mi smiga na kindlu
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 lutego 2014 11:40
Tak zachwalacie tego kindla... chyba faktycznie odłożę i się skuszę. 300zł wystarczy na takiego najzwyklejszego, najtańszego?
na allegro jak najbardziej
[url=http://allegro.pl/listing/listing.php?string=kindle+classic&search_scope=category-110212]http://allegro.pl/listing/listing.php?string=kindle+classic&search_scope=category-110212[/url]
ale nie wiem jak z gwarancją wtedy, na amazonie trochę powyżej 400 zł jeśli się nie mylę😉
efeemeryda   no fate but what we make.
26 lutego 2014 18:36
gwarancja jest zawsze jak się zarejestruje w amazonie  🙂
CzarownicaSa, ja mam najprostszego i jest mega!
jak przerabiacie pdfy?
online converter? czy calibre na kompie?
efeemeryda   no fate but what we make.
26 lutego 2014 19:56
online, bo calibre coś mi szwankował na windows 8 🙂
ja w calibre
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 lutego 2014 10:29
Calibre a jak mi się tekst nie podoba to obrabiam w Sigil 😉
kujka   new better life mode: on
27 lutego 2014 11:01
ja tez w calibre 🙂
Mam ONYXa i jestem bardzo zadowolona. CzarownicaSa, moja kumpela w zeszłym roku kupiła jakiś czytnik (TrekStor czy coś w tym stylu) w merlinie za nieduże pieniądze, używa bardzo regularnie i jest zadowolona.
zastanawiam się nad czytnikiem, dokładnie tym z linku, Kindle 5
http://www.neonet.pl/amazon_kindle_6_wifi.html

jakieś uwagi, opinie? :kwiatek: nie wiem właściwie, czym się kierować przy wyborze, ale wiem, że Kindle są ogólnie polecane 😁 na lepszą wersję nie mam i tak kasy, więc nie szukam. jak nie ten, to chyba chwilowo żaden.
efeemeryda, ty chyba masz ten model, nadal zadowolona? 🙂
kujka   new better life mode: on
16 maja 2014 19:56
calore, polecam, mam taki sam, pozyczylam Boyowi kilka razy i musial sobie tez kupic.
Za taka cene to nic tylko brac!
kujka, :kwiatek: powiedz mi jeszcze, do niego trzeba coś dokupić, jakiś kabel do ładowania, czy wszystko, co najważniejsze, jest w zestawie?
calore, bierz Kundelka 5 bez zastanowienia! 🙂 jest cudny, bateria długo trzyma i niesamowicie wygodnie się czyta 🙂 przy okazji odpowiem też na Twoje pytanie do kujki - wszystko powinnaś dostać w zestawie, łącznie z gwarancją i instrukcją obsługi (która bądź co bądź przydaje się przy pierwszym włączeniu) 😀
kujka   new better life mode: on
17 maja 2014 09:10
calore, potwierdzam: wszystko jest w pudelku. Plus kundelka mozna ladowac prawie kazda ladowarka do smartfona 😉 koncowki sa takie same.
kaskal94, widziałam na youtube film z włączania go, powinno być ok 🙂

kliknęłam go 😁 dzięki dziewczyny! :kwiatek:
calore, będziesz mega zadowolona 🙂 ja przez pierwszy tydzień w ogóle się z nim nie rozstawałam, czytałam w każdej wolnej chwili.. może to kwestia fascynacji urządzeniem, a może książki, która mnie wciągnęła.. 😉 teraz już nie tak zachłannie, ale też sporo czytam 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
21 maja 2014 10:15
ja też polecam  😉 szkoda tylko, że dałam za niego dwa razy tyle!  👿
no i mam "beboka" 😉 czad! na razie mam tylko problem, co przeczytać najpierw 😁
więc gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał, to również polecam. jest jeszcze dostępny w neonet, chociaż widzę, że podrożał o 10zł 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się