pastuch

Sznurek od snopowiązałki wątpię, żeby mógł być za słaby, a u ms_konik, wygląda to bardzo pozytywnie.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 kwietnia 2010 20:51
całkiem nieźle go widać , chyba najszybsze i najprostsze rozwiązanie  🤣 .
.
mam nadzieje ze mnie nie zlinczujecie ale chcialam sie dowiedziec czy Waszym podopiecznym nigdy nic sie nie stalo od pradu w pastuchu bo spoktkałam osobę, która twierdzi, że konie to berdzo delikatne stworzenia i zdarzało się, że pastuch konia zabił czy to możliwe?
Muszę dla naszych kopytnych wygrodzić pastwisko.. No ale kompletnie nie wiem w jaki zestaw inwestować... ;/

Znalazłam np. taki:

http://allegro.pl/item988323604_firmowy_zestaw_dla_koni_tasma_20_pastuch_gratisy.html

ma ktoś??  Możecie polecić może coś innego??
rymsia, ja też słyszałam, że pastuch konia zabił, ale tam było chyba coś z podłączaniem do sieci, i było jakieś przebicie... Nie było mnie przy tym, nie powiem dokładnie, ale miało to miejsce...
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
25 kwietnia 2010 19:07
xxagaxx
ten elektryzator ma małą energię impulsu
0,4 J :/
Ja mam jeden elektryzator 2,4 J (dla grzecznych-impuls jest dość delikatny)
a dla gnojków 6 J (trzepie ja sie masz Tadeusz 🙂 )
i w końcu wszyscy są na swoich miejscach 🙂
Przypominam sobie, że kiedyś pożyczyłam od sąsiada taki jak ten z Twojego linku
i zaraz musiałam gówniarstwo ściągać bo na taśmach leżały...
.
No i tak się rodzą miejskie legendy.  😁
Ja tego REdyka właśnie wczoraj kupiłam do grodzenia tych moich małych "kwaterek" do wypasania. Bo po poprzednim pstuchu koń się przebiegł i działa, ale jest w stanie nie nadającym się do przenoszenia.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 kwietnia 2010 13:22
co ile metrów stawiacie paliki?
Powiem, że nie mam pojęcia co ile metrów. Po prostu rozłożyliśmy tak, żeby taśma była napięta (oczywiście 6 metalowych wbitych solidnie w ziemię między nimi).
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
26 kwietnia 2010 13:33
Różnie- od co 4m do co 8m nawet...
[quote author=Tomek_J link=topic=4517.msg566853#msg566853 date=1272245829]
[quote author=Paulinka]rymsia, ja też słyszałam, że pastuch konia zabił[/quote]

A ja słyszałem, że świstaka. Tego, co zawijał w te sreberka...
Gość, który sprzedaje takie opowieści sam zapewne jest mocno trzepnięty. I to niekoniecznie przez pastucha...
[/quote]

Tomku może ktoś podłączył drut pod 220V prądu ciągłego 😉.
rymsia, przy zastosowaniu elektryzatorów nie ma zagrożenia, parametry są niskie, a prąd puszczony jest impulsami, więc tylko "kopie".
.
Tomek_J, wypadki chodzą po ludziach to i po koniach mogą chodzić, a Polak człowiek kombinujący i o to właśnie podłączenie do prądu mi chodziło.
Musze kupić na działkę pastuch,potrzebny mi na okres 2 miesięcy.Więc,tak mam  ogrodzone pastwisko balami,i za nim chce pastuch podłączyć,tylko na tych plastikowych palikach,mam 3 h wiec żeby można była przenosić.Potrzebuej jaki nie drogi zestaw.Czy ten co sprzedają na giełdzie w Słomczynie się nadaje?🙂
.
Co do ogrodzeń elektrycznych to mogę się podzielić swoimi doświadczeniami!

1.Typ ogrodzenia.
TAŚMA- nadaje się do małych powierzchni np do 1 h , nie sprawdza się z słupkami plastikowymi bo wiatr przewraca słupki. Taśma ma parę minusów, jak konie w nią wejdą to druciki się przerywają i potem nie lączy i nie ma prądu, bardzo szybko rdzewieje po 12 miesiącach korzystania nie nadaje się do użytku. generalnie taśmy nie są pewne jedyny plus to że są widoczne .
DRUT- są różne grubości i stopy metalu i od tego zależy czy drut jest bezpieczny dla koni. Kupując taki specjalny do ogrodzeń który jest kruchy daje bardzo dobre efekty bo jest bardzo bezpieczny i nie ma obaw przed tym że koń się zaplącze. NIE KUPOWAC DRUTU W SKLEPACH BUDOWALNYCH DO ZBROJEŃ bo ten niestety nie pęka jak coś się dzieje, drut musi być kruchy i łamliwy.
Bardzo dobrze się sprawdza na dużych powierzchniach oraz na wietrze, jest z nim zdecydowanie naj mniej roboty .
SZNUREK Z DRUTEM- wielka pomyłka jak raz się przerwie to można go wyrzucić, jest bardziej niebezpieczny niż sam drut i potoczny sizal, ten plastik stosowany w tych linkach jest jakiś mocny i koniom nogi podcina! Odradzam.

JA u siebie stosuje drut i zwykły sznurek od prasy aby widziały ogrodzenie! Bardzo dobrze się sprawdza na dużych ogrodzeniach , tym sposobem grodzimy działki między 3h a 20h i nie ma problemu, jedynie co trzeba zrobić to dobrać odpowiedni elektryzator do ogrodzenia. 

ELEKTRYZATORY!
Nie wiem czemu ale u mnie te pastuchy mają jakąś krótką żywotność albo go ktoś ukradnie , albo piorun go tragicznie załątwi , albo inne katachlizmy go dopadną. I w zawiasku z tym testowałam różne modele i opisze te najlepsze i te najgorsze.
POMELAK (średni) -  tylko i wyłącznie na Małe ogrodzenia , bardzo prądo żerny!
GROM ( tragedia) - nie kupować nawet na 100m ogrodzenie
CHORIZONT ROLOS ( Sredni) - ale moim zdaniem gorszy od pomelaka
teraz te dobre i drogie heheheh🙂
LACME- bardzo dobre ceny zależne są od tego na jaką powierzchnie się jego stosuje, pokazuje stan naładowania baterij , można go podłączyć do sieci oraz do akumulatora.
ROLOS te duże ( bardzo dobre) pokazują siłę kopnięć oraz stan baterij, moim zdaniem najlepszy pastuch w najbardziej przystępnej cenie sama miałam tego A130 i był super ale komuś się spodobał i mi go ukradli🙁  Przy tym pastuch nie trzeba latać wkoło ogrodzenia aby sprawdzić czy nie jest przerwane pokazuje sam
CON AGRI- ta firma ma szeroką gamę pastuchów ale nie pamiętam jak się nazywają, na wystawie rolniczej mieli taki pastuch który podłączyli do ziemniaka i bardzo skutecznie powoli opiekał ziemniaka🙂🙂🙂 Polecam dla wszystkich gospodyń domowych cena około 3.500zł nie testowałam bo za drogi🙂

  NOWY SPOSÓB NA OZNAKOWANIE OGRODZEŃ!!!
Jak miałam prasę kostkująca to miałam dużo sznurków , a teraz mam prasę rolującą z siatką. I ta siatka znakomicie się sprawdza przy drucie jako oznakowanie ogrodzenie, rozciągamy ją pomiędzy drutami i ogrodzenie jest bardzo widoczne, może nie wygląda to super ale siatka jest w 100% biodegradalna i nawet jak koń w nią wejdzie to porostu się rozrywa ale konie się jej boją bo zwinięta jest gruba i bardzo wyrazista. Poza tym ostatnio stawiałam korytarz dla koni na otwartym placu i została rozciągnięta tak jak siatka ogrodzeniowa i powieszona na stojakach i sprawdziła się super żaden młody koń nie próbował dać dyla w korytarzu! 
.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 maja 2010 21:31
czy ma ktoś z was instrukcję obsługi/podłączenia takiego  elektryzatora
http://www.hippoland.abc24.pl/default.asp?kat=7222&pro=34262#fotka

czy mogłabym prosić o skan albo , krótki opis i bardzo mile widziany rysunek  (tylko taki np. czerwony do czerwonego , biały do białego itd. bo ja to ciężka z kumaniem tych fachowych "elektrycznych" zwrotów  😡 )
z góry dziękuję  :kwiatek:
.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 maja 2010 07:07
Tomek_J
dzięki, proste jak drut  😉 ,
jak dobrze pójdzie jutro konie pójdą pierwszy raz na pastwisko  😅 , 2 konie maja do dyspozycji ok 1h  łąki z bardzo dobrą trawką .
.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
18 maja 2010 10:28
brakło mi ok. 10-15m drutu , czy można go czymś zastąpić? Nie chcę mi się kupować całej szpuli dla 10m.
majek   zwykle sobie żartuję
18 maja 2010 10:31
zwykły drut plus jakiś sznurek, żeby konie go widziały.
zamiast zwyklego drutu,tasme lub linke.
Zwykły drut,nie peka ,tylko sie zaciska
Czy drut ogrodzeniowy o średnicy 1,2mm będzie wystarczający? Ma służyć jako dodatek do ogrodzenia z żerdzi lub desek.
Pytam, bo mnie się strasznie cienki wydaje 😉
Poza tym, jak mocować drut - na wysokości żerdzi/deski czy może być niżej/wyżej? Myślałam o mocowaniu od dołu: drut, deska, drut deska, jest to w miarę bezpieczne rozwiązanie? Przepraszam za laickie pytania, ale do tej pory miałam do czynienia tylko z taśmami 😉
.
Tomek_J, e tam, czepiasz się laika :P
Chodzi mi o coś takiego:


Uploaded with ImageShack.us
drut nr 1 przeznaczony byłby dla konia  :nunchaku: tzn. hucuła
drut nr 2 dla Zuzi (kozy)
Bezpiecznie czy nie za bardzo? Szczególnie chodzi mi o ten kozowy drut na dole.
.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się