POŻAR STAJNI

Hegemonia   Grunt to konik polny :)
11 lutego 2011 13:26
Witam,

1. lutego w Szczyrku spłonęła stajnia. Na szczęście koniom nic się nie stało, bo zostały wypuszczone z boksów przed podpaleniem budynku. Nie mniej jednak konie zostały bez dachu nad głową, siana i owsa. w chwili obecnej udało się ulokować konie u zaznajomionych koniarzy. Problemem natomiast jest kwestia odbudowy stajni- pierwszym krokiem są inwestycje w narzędzia niezbędne do postawienia nowej stajni oraz materiał na nią. kolejnym przeprowadzka koni. w obecnej sytuacji konie będą musiały na siebie zarobić intensywniej niż dotychczas. jest to jednak niemożliwe, ponieważ nie ma odpowiedniego sprzętu. spłonęły szczotki, spłonęły ogłowia, siodła, czapraki... spłonęły również uzdy, chomąta i reszta uprzęży...
ale do czego zmierzam- będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc w tym temacie- namiary na tanie używane siodła, ogłowia. może ktoś ma do sprzedaży prywatnie? a może znacie komis sprzętu jeździeckiego? chętnie przyjmiemy też (bądź odkupimy za drobną opłatą) części ogłowia (często mamy stare, zdekompletowane ogłowia, które niepotrzebnie zajmują miejsce w jeździeckim kąciku...), używane wędzidła, puśliska, strzemiona...

w chwili obecnej mogę tyle napisać. bardzo chcielibyśmy (właściciel stajni, ja jako instruktor, a także wszyscy sympatycy Stajni na Kamieńcu), żeby wesoła, 24-kopytna gromadka została w tym samym gronie, bez konieczności sprzedaży sympatycznych mordek (wbrew temu, co można przeczytać w internecie na temat sprzedaży koni po pożarze stajni). pod koniec lutego będę w Szczyrku i będę miała jasny obraz teraźniejszości i wizji na przyszlość dla stajni.

tak jak już mówiłam, każda informacja jest cenna, każde namiary, czy każda część sprzętu...

z góry dziękuję


Tu była kiedyś stajnia:





a tu krótka migawka z Teleexpress'u. niestety, nie jestem w stanie napisać ok. której minuty, ani czy filmik działa, bo brakuje mi jakiejś wtyczki do odtworzenia filmu. było to wydanie z 9. lutego.
http://tvp.info/teleexpress/wideo/09022011-1700/3833981
płonie następna stajnia
http://wiadomosci.wpr24.pl/plonie_stajnia_kolo_austerii
może ktoś jest z Was  z tamtych rejonów i wie coś więcej ?
asds   Life goes on...
13 grudnia 2012 16:18
[quote author=Motylek🙂 link=topic=45941.msg1614057#msg1614057 date=1355414129]
płonie następna stajnia
http://wiadomosci.wpr24.pl/plonie_stajnia_kolo_austerii
może ktoś jest z Was  z tamtych rejonów i wie coś więcej ?
[/quote]



Ja jestem z Raszyna. Stajnia Austerii to zabytkowy budynek, który wiele lat temu został przerobiony na parterowe małe mieszkania. W tym roku podjęto projekt renowacji zabytkowego kompleksu. Mam nadzieję że cała stajnia nie spłoneła....to ten podłużny budynek u góry zdjęcia.
to to nie jest stajnia w sensie ośrodka jeżdzieckiego/ stada - no nie ma  tam koni? tylko nazwa pozostała po pierwotnej funkcji tak?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 grudnia 2012 22:39
horse_art, tak, z końmi od wielu, wielu lat to miejsce nie ma nic wspólnego.
asds   Life goes on...
14 grudnia 2012 08:09
Tak, tam nie ma juz koni. Cała Austeria to zabytkowy kompleks budynków z około 1790 roku. Pełnił oryginalnie funkcję zajazdu/punktu przesiadkowego gdzie podróżni mogli miedzy innymi wymienić konie w powozie.
uff..info jakby kolejna stajnia (w sensie z końmi...) tzn i tak wielka szkoda bo straty i taki ciekawy zabytek, ale dobrze, że bez udziały zwierząt juz...
asds   Life goes on...
13 lutego 2013 12:54
A królik się znalazł?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
13 lutego 2013 12:57
Tania, hahaha okropna jesteś 😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
13 lutego 2013 12:59
A jest sens poruszać ten temat już w trzecim wątku?

Było o tym mówione w wątku o stajniach w Warszawie i nawet został założony oddzielny temat "płonie stajnia w zaborowie" - chyba już wszystko zostało powiedziane.
no tak - tego złapali, oskarżyli ...a tego u nas który nam groził tak samo - nic....
żadnego oskarżenia o zniszczenie mienia za iles tam set tysiecy, próbę zabicia 6-ciu koni, innych zwierząt i kilkudziesięciu osób... ta temida to nie tylko ślepa ale i inne zaburzenia ma ...


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się