Stajnie w Warszawie i okolicach

Wyszłam z założenia, że mimo różnych gustów 😉 każdemu zależy na dobrej opiece nad koniem, czystych boksach, normalnej ilości siana, szacunku... A w Venie gorzej od pensjonariuszy traktowane są tylko konie... W GG opieka mi się podoba, nie mam się do czego przyczepić. Wprowadzałam się z pełną świadomością, że nie ma tu hali, karuzeli, kwarcu. Ale wszystko co mi obiecywano jest spełnione. Przez 2 miesiące nie było dnia, żeby koń został w boksie. W Venie zdarzało się to nagminnie, bo? Każdy powód był dobry. Po za tym z Veną nie byłoby sprawy, gdyby od początku nie wciskano mi kitu o wielkim pastwisku. A, że nie puszcza się na nie konie dowiedziałam się już po fakcie. Łżąc, że już już będzie ogrodzenie. A takich planów w ogóle nie było...  🤔
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
31 października 2011 14:37
Też słyszałam,że w Venie jakas choroba panuje "wysoka gorączka , pokładanie się , brak apetytu , osowiałość -ponoć jakiś wirus"
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 października 2011 17:33
zucchini, niestety o dobre stajnie z przyzwoitą infrastrukturą w tym rejonie ciężko 🙁

A w Bajardo teraz hala ma 24x70m i podłoże kwarcowe. Przed zimą ma być jeszcze oddany lonżownik. 🏇
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
31 października 2011 17:42
Koniczka już stanęła hala? Muszę koniecznie wpaść  😜
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 października 2011 17:45
Hala stoi, podłoże wrzucone, nawet mi się udało w niedzielę pojeździć, mimo, że oficjalnie jeszcze nie można, bo dopracowują jeszcze. W okolicy czwartku ma być otwarta już oficjalnie 😉 Normalnie lotnisko teraz jest i podłoże super wyszło.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
31 października 2011 17:47
Muszę koniecznie się do Was na trening wpakować w takim razie  😁
A cena mimo wszystko bez zmian?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 października 2011 17:52
Na razie tak i mówią, że na razie podwyżki nie planują. I oby w tym wytrwali.
Witam, ktoś pytał o stajnię Enklawa. A więc informuję, że ok. połowy, może końca listopada otwieram stajnię Enklawa w Długiej Szacheckiej. Będzie hala 20x40, pastwisk ok. 10 ha, na razie stajnia na 20 boksów, na wiosnę mam nadzieję, że będzie już na 30. Konie karmione 3 razy dziennie, 2 razy dziennie na padokach. Na miejscu trener - zawodnik WKKW z I klasą sportową. Na chwilę obecną zostały mi 2 wolne boksy.

ten post zostal zgloszony jako reklama. imo jeszcze nia nie jest- owszem jest blisko, ale w koncu skad mielibyscie sie dowiedziec o dopiero otwieranej stajni, skoro jeszcze nikt w niej nie stoi?  nie ma ceny, uwazam, ze moze zostac jako informacja. jednoczesnie prosze autorke, o nieprzekraczanie "reklamowej" granicy.
Uważam, że moderatorzy trochę przesadzają z tą reklamą. Jest to wątek informacyjny i nie widzę przeciwwskazań, żeby zamieszczać tu cenę, stronę internetową itp. Wręcz przeciwnie. Tym bardziej, jeśli stajnia nie ma swojej strony internetowej. Ktoś mnie oświeci co w tym złego?
Traktowane jest to jako ogłoszenie, które powinno wylądować w ogłoszeniach, chociaż uważam, że podawanie numeru telefonu jest jak najbardziej na miejscu, wtedy można zadzwonić i się wywiedzieć o wszystko.
Monika5573 a kiedy ta hala i jakie podłoże oraz jaki to trener?
Hala ma stanąć do 15.11. Podłoże na razie piasek wiślany z wiórami, jeśli się uda to w przyszłym roku będę chciala zrobić przynajmniej na hali profesjonalne.
Trenerem jest Marek Wajda.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
31 października 2011 21:49
Monika5573  O proszę to coś kompletnie nowego na mapie stajni warszawskich? Ja chętnie zobaczyłabym zdjęcia 😉?
No, coś nowego. I chcę, żeby to było też coś dobrego. 😀
Koniczka, rozumiem, że nie ma problemu żeby do Was wpaść i się zorientować co i jak 😉 czy są w ogóle  teraz jakieś wolne boksy?

i czy oprócz Twojej trenerki ktoś jeszcze dojeżdża lub jest na miejscu mocno ujeżdżeniowy?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 listopada 2011 08:19
O ile się nie mylę to są wolne boksy i można wpadać kiedy się chce. Jest jeszcze na codzień Monika Gierdrojć, ale ona to bardziej wszechstronna. Dojeżdżają Halina Gronowska i Agata Milnerowicz, ma zacząć z powrotem przyjeżdżać Krzysztof Tomaszewski. No i raz na jakiś czas są konsultacje z Jarosławem Wierzchowskim.
miejscu trener - zawodnik WKKW z I klasą sportową.

najpierw napiszę, że znam Marka i nic do Niego nie mam.
...jednak wkurza mnie, że publikuje się głupoty...no i skoro ktoś nie umie zarządzać własna wypowiedzią, to jak chce ogarnąć prowadzenie stajni?
PS. w WKKW klasa zdobyta w 2003 roku, dziś kompletnie i zupełnie, nic nie znaczy i jest tak, jakby jej nigdy nie było!
Wrotki myślę że żeby negować czyjeś umiejętności prowadzenia stajni to trzeba troszkę więcej informacji niż tylko wpis na foum :/

Miejsce o ile się wydaje nie nowe bo chyba było wcześniej dzierżawione przez różne osoby, tylko niewielu o nim wiedziało.
Monika chętnie obejrzę stajnię jak już wszystko będzie.
Powozenia, bo miejscówka fajna!
Dzięki Ga 🙂
Ja nie muszę nikomu udowadniać umiejętności prowadzenia stajni, ci co mnie znają, to wiedzą. Dość powiedzieć, że stajnia choć oficjalnie jeszcze nie otwarta, jest już prawie pełna.
Co do Marka, to myślę, że też nie musi nikomu udowadniać swoich umiejętności, również ci co go znają to wiedzą. Dobrze jeździ i dobrze uczy. A z tego co wiem, to tylko II klasę można stracić, I jest dożywotnia (chyba, że się coś zmieniło). Zresztą dla mnie klasa jest nieistotna, ważne są umiejętności dogadania się z koniem oraz przekazania wiedzy osobie uczącej się.
Tyle na ten temat.
Pozdrawiam wszystkich 🙂
W Bajardo są wolne boksy na pewno info z pierwszej ręki  😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
01 listopada 2011 11:03
Penjonat w Posterze to 900zl
karolla1 dzięki za info, muszę się ruszyć i w końcu zacząć objeżdżać te wszystkie stajnie bo przyjdą mrozy i okaże się że nigdzie już nie będzie miejsca 🙁 mam nadzieję że w przyszły weekend uda mi się trafić do większości nad którymi się zastanawiam 😉
Więcej wiadomości dla zainteresowanych na pw i w ogloszeniach, tam gdzie miejsce na takie rzeczy.
A z tego co wiem, to tylko II klasę można stracić, I jest dożywotnia (chyba, że się coś zmieniło)
podkreślam jeszcze raz, nie chodzi o Marka, czy o kogoś innego, piszesz ewidentną głupotę i dalej w nią brniesz, zamiast sprawdzić jak jest.
żadna klasa, w żadnej dyscyplinie lub konkurencji nie jest dożywotnia-klasę uzyskuje się za dany wynik, na dany sezon.
mylisz klasę z licencją, a licencji w WKKW już nie ma, liczą się tylko RK.
Zresztą dla mnie klasa jest nieistotna, ważne są umiejętności dogadania się z koniem oraz przekazania wiedzy osobie uczącej się.
skoro tak, to po co napisałaś taką bzdurę?...skoro piszesz o sprawach o których nie masz żadnego pojęcia, to skąd wiedzieć, że otwierając stajnię, masz jakiekolwiek pojęcie jak ją prowadzić?
A co ma wiedza o licencjach/klas do prowadzenia stajni?  🤔
A co ma wiedza o licencjach/klas do prowadzenia stajni?  🤔


Nic nie ma. Ale są osoby, które chyba źle się czują, jak się do kogoś złośliwie nie przyczepią. Każdy pretekst jest dobry, byle pokazać "ja mądry, ty głupi/głupia".
A co ma wiedza o licencjach/klas do prowadzenia stajni?  🤔

jeżeli chętnie wypowiadasz się o zupełnie sobie nie znanych kwestiach, to dlaczego wykluć, że podobnie działasz na innych płaszczyznach? osobowość ma się jedną i zachowanie w jednej sytuacji, daje dosyć prawdopodobną prognozę, jak zachowasz się w innej scenografii, ale w podobnej sytuacji- jak ktoś wypowiada się na tematy sobie nie znane, to będzie to robić bez względu na dziedzinę.
Cóż Wrotki, możesz sobie myśleć o mnie co chcesz, jeśli wypowiadasz podobne osądy nie znając osoby, to Twoja sprawa. Może to nawet lepiej, bo na tego typu osobach w stajni na pewno mi nie zależy...
no popatrz, nie chcesz takich, a ja też, kiedyś dawno, miałem "jedynkę" w WKKW 😂
Wyobraź sobie, że dla mnie to nie wszystko...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się