Stajnie w Warszawie i okolicach

paa, jeżeli dobrze pamiętam to jakieś prywatne kilka boksów, ale to z tego co widziałam 2-3 lata temu 🙂
Averis   Czarny charakter
05 listopada 2011 09:22
My stoimy u Fazy i powiem Wam, że nie wyobrażam sobie stajni z lepszą opieką dla mojego konia. Jakbym utknęła na środku Pacyfiku na bezludnej wyspie, to ostatnią rzeczą, o którą bym musiałabym się martwić byłby dobrostan mojego konia i jego samopoczucie 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
05 listopada 2011 20:51
Wiecie co to za stajnia w okolicach ulicy Popiela i stacji metra Młociny? Wnioskując po lokalizacji i wychodzących stamtąd osobach chyba niezły syfik?
Burza, teraz tam się pasie całkiem zacne stadko🙂
Averis, dojeżdżasz tam autem? Ile kosztuje cię pensjonat? o stajni Fazy nie słyszałam chyba jeszcze negatywnego komentarza  😀
To stajnia 10 minut od mojej działki  😁
emptyline   Big Milk Straciatella
05 listopada 2011 21:00
Zu,  a tam jest jakaś stajnia? Mieszkam rzut beretem i nie widziałam 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
05 listopada 2011 21:02
Zu, tam jest jakaś stajnia?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
05 listopada 2011 21:12
Jestem niemalże przekonana, już kilka razy widziałam tam konia... No to może w okolicach?  🤔wirek:
emptyline   Big Milk Straciatella
05 listopada 2011 21:15
Najbliżej jest Pepeland, Filmowa i coś po drugiej stronie Pepe, takie trochę baraki, ale od groma pastwisk. 🙂 Ale to wszystko Łomianki, albo za-Łomianki 🙂 Inna sprawa, że na Młociny nad Wisłą da radę dojechać.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
05 listopada 2011 21:19
kurcze no, ale widziałam jak w tym lasku ktoś prowadził sobie konia, ot tak, jakby po jeździe do stajni 😉  Albo zaczynam bzikować  😁  Swoją drogą koleżanka mieszkająca w okolicy kiedyś widziała konia na swoim osiedlu więc musi coś tam być...

I jeszcze jakiś rok temu widziałam dwa wielkie kuce pasące się pod blokiem przy metrze Stokłosy chyba  😵
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 listopada 2011 21:20
Tak jest tam stajnia....zaraz niech sobie przypomnę co tam jest....zaraz napiszę.
cieciorka   kocioł bałkański
05 listopada 2011 21:40
Zu, kuce przy metrze stokłosy należą do parafii 😉
ale po jakim lasku? jesteś wstanie zaznaczyć okolicę na mapce?
Averis   Czarny charakter
05 listopada 2011 21:45
Precelek, ciapongiem godzinkę z Wileniaka, warte każdej minuty dojazdu. Płacę 400 zł i nie ruszam się nigdzie 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
05 listopada 2011 21:48

I jeszcze jakiś rok temu widziałam dwa wielkie kuce pasące się pod blokiem przy metrze Stokłosy chyba  😵


Przy metrze Imielin. I tak jak napisała cieciorka należą do parafii.
Dobra mam 🙂
http://stajnia-rumak.blogspot.com/2011/05/nowe-konie-nowe-mozliwosci.html


😲 🤔 tam jest stajnia?
wow, a dokładnie gdzie?

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić stajni koło metra  👀
a mieszkam stację dalej
Bischa   TAFC Polska :)
06 listopada 2011 11:01
A nie przy Imielinie? Przy Imielinie, przy Ratuszu Ursynowskim kuc, potem dwa się pasły przy kościele.
Edit: napisałam, nie widząc jeszcze odpowiedzi ashtray 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
06 listopada 2011 11:02
Nie wiem gdzie dokładniej to jest...ale podejrzewam,że nazywanie tego STAJNIĄ to za dużo.Osobiście nie byłam tam nigdy.

Może ktoś coś więcej wie?
Kucyki przy Imielinie należą do koscioła ,
Już papre razy traktowanie ich zgłaszałam do tozu bo jak najbardziej sie nadaje ale niestety dopóki żaden nie zdechł na oczach dzieci  nikt sie tym nie zainteresuje.
emptyline   Big Milk Straciatella
06 listopada 2011 11:19
Ja bym mogła do tego, ekhem, "Rumaka" podjechać, ale nie wiem gdzie się kierować, szczerze powiedziawszy.
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2011 11:25
dziwne, że na tej "stronce" nie podają adresu, też nie mam pojęcia, gdzie to może być.
Bischa   TAFC Polska :)
06 listopada 2011 11:28
Ja kucyków nie widziałam już dość dawno, a przejeżdżam tamtędy dość często, czy to na uczelnię, czy do znajomych. Także latem ich nie widziałam praktycznie w tym roku, może z raz jednego. Nigdy z bliska im się nie przyglądałam, co jest z nimi nie tak?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
06 listopada 2011 11:34
Ja kucyki swego czasu widywałam często bo co weekend jestem właśnie w tej okolicy - pasły się na trawie jak zwykle z tym, że np. już nie na trawie przy kościele, a prawie pod Marcpolem i to tak, że przez chodnik przejść się nie dało 🤣 . Nie wiem co z nimi nie tak bo nigdy aż tak się nie przyglądałam ale aktualnie są 2 łaciate.
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2011 11:35
ja nie widuję wprawdzie kucyków tak często jak wy, ale nie słyszałam, żeby im się źle działo
Wyobraźcie sobie ze jest taka stajnia ze w święta takie jak pierwszy dzień świat, Wielkanoc, 1 listopada jest zamykana i nie można jechać do swojego konia  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
06 listopada 2011 13:10
Jak to? Gdzie takie genialne miejsce?
Nie mogę powiedzieć bo koleżanka która tam stoi miałaby jeszcze problemy.
dziwne, że na tej "stronce" nie podają adresu, też nie mam pojęcia, gdzie to może być.

ul. rokokowa róg polnej czy jakoś tak

wpisałam w google, wyskoczył drugi blog, tak samo wspaniały jak ten  🤔
ceny jak w normalnej stajni, a z bloga wnioskuję, że są chyba 2 konie... i nie ma jakichś zdjęć terenu
Byłam tam (na 99 % to ta "stajnia"😉 Szukałyśmy z przyjaciółką jej z 40 minut.
W końcu weszłyśmy w uliczkę z ogródkami na których stały maleńkie altanki i w jednym takim ogródku stała stodoła z napisem "Rumak" czy coś w tym stylu, obeszłyśmy to, w ogródku kury, gęsi, konie w tej stodole, nikogo nie było, jak dla mnie dziwne miejsce.
Często razem ze swoimi końmi przyjeżdżają na moje osiedle i robią oprowadzanki, dlatego się zainteresowałam, ale jak widać tylko straciłam czas  🙄
EDIT: mają 3-4 konie, 2 siwki, kn i ostatnio widziałam gniadego popylającego po Sokratesa.  🤔wirek:
A stajnia znajduje się za stacją Shell na Sokratesa- na przeciwko Tołstoja, trzeba iść, iść, dojść do torów tramwajowych, za torami dalej iść prosto i wejść w takie osiedle ogródków działkowych i tam gdzieś stoi.
Ciekawi mnie tylko jak chcą tam przyjąć jakieś konie skoro mają jedną stodołę która ma na oko z 7 na 7m max  😅
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2011 13:39
rzeczywiście 🤣
http://skrumak.blogspot.com/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się