Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

777, a jakie są ceny za nasienie tych ogierów?
Dzięki ogurku  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
11 lutego 2013 18:56
Amara

A co myślisz o Diarado?
http://schockemoehle.com/front_content.php?client=6&lang=19&idart=438

Co do Love Affair to zgadzam się z dziewczynami.
Kopyta każde w inną stronę i sam jako ogier też dupy nie urywa  😉
Dava, diarado jest super ale ta cena ..... Wow. Wydaje mi sie za w katalogu holsztynskim cena to 900 a nie aż 1900 ale to może tylko dla związkowych klaczy. Jaką masz klacz? Za te pieniądze to można dostać już chyba takie sławy jak cassini I czy caretino.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 lutego 2013 19:29
Karino, mówisz masywny, wysoki, a pokazujesz Czardasza 😉
aczkolwiek koń dość ciekawy, dobry. młody, więc o tym jakie cechy przekazuje potomstwu itp. to nikt ci nie powie.

Hartland raczej szał bez, już chyba lepszy Liguster, ale cena stanówki jak za te ogiery dość wysoka(?).

pytałaś już w wątku o radę. nadal chodzi o krycie Espanioli?
Większość dzieciaków po Love Affair podoba mi się, bo ogier przekazuje dużą elastyczność a co do kopyt to różnie to bywa z tym przekazywaniem bądź nie przekazywaniem. Znam osobiście jednego potomka LA i jest rewelacyjny.
Dava, diarado jest super ale ta cena ..... Wow. Wydaje mi sie za w katalogu holsztynskim cena to 900 a nie aż 1900 ale to może tylko dla związkowych klaczy. Jaką masz klacz? Za te pieniądze to można dostać już chyba takie sławy jak cassini I czy caretino.

Tak dla klaczy holsztyńskich (związkowych) cena wynosi 900 euro.
dava
Diarado - bajka, pierwsze potomstwo ciekawe 🙂 Mnie się ten koń bardzo podoba, ale cena nasienia zabójcza. Za dużo mniej można kupić nasienie ogierów znacznie bardziej sprawdzonych w sporcie jak choćby Verdi czy Catoki.
tak jak pisze sei, heartland cóż...no kon sztuk raz, Ligustera jeździłam w Łobzie, ale nie wiem jaki z niego reproduktor.
Ja bym szła w Qulestera na Espaniolę 🙂
[quote author=Karla🙂 link=topic=5087.msg1685334#msg1685334 date=1360612389]
tak jak pisze sei, heartland cóż...no kon sztuk raz, Ligustera jeździłam w Łobzie, ale nie wiem jaki z niego reproduktor.
Ja bym szła w Qulestera na Espaniolę 🙂
[/quote]
A jak ma być rudy skoczek to można Imequylem pyknąć 😉🙂 Nie jest wprawdzie wysoki, ale te 166 pewnie ma.
inbred na lurona to nie do konca db pomysl, poza tym ma byc duzy😉
Co myślicie o tym ogierze, widział ktoś potomstwo, i samego ogiera ???  🙄

http://www.bazakoni.pl/database,op-show_tree,horse-71164.html
Kurcze, jaki opis 🙂 musze zrobic taki do sprzedazy, tylko nie mam az takich umiejetnosci w pisaniu 🙂 to jak wypracowanie 🙂
duży, spokojny i rudy był Sir Neel
Dzięki  :kwiatek: Tak chodzi o Espaniole , po rozmowie zdecydowałysmy ze musi być spokojny bo ruda elektryczna , masywny ( żle ujełam , chodziło o mocną ,poprawna budowę)  bo ruda .. no ma budowę jaka ma  😵 a wysokosć i rudość to już takie widzimisię. Jestem w tym temacie średnio obeznane , wiec mam nadzieje że mnie nakierujecie  🙂

armara fajny , ale tu Karla🙂 ma racje .
ogurek możesz go przybliżyć, czy gdzieś jest jeszcze dostępne jego nasienie?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 lutego 2013 21:16
Pytanie z innej beczki- gdzie można pobrać i zamrozić nasienie: Michałów, Romico, Łąck, coś jeszcze?
to chyba wszystko
bo w bazie koni widnieje jako wałach dlatego się zastanawiam czy jest jeszcze jego nasienie gdzieś dostępne.
Dava   kiss kiss bang bang
11 lutego 2013 21:55
Dava, diarado jest super ale ta cena ..... Wow. Wydaje mi sie za w katalogu holsztynskim cena to 900 a nie aż 1900 ale to może tylko dla związkowych klaczy. Jaką masz klacz? Za te pieniądze to można dostać już chyba takie sławy jak cassini I czy caretino.


Nie mam zamiaru kryć (przynajmniej na razie 😉)
Są też o wiele droższe ogiery 😉 pytałam z ciekawości o tego.


Amara byłam ciekawa Twojej opinii na temat potomstwa. Co przekazuje? Na wyniki trzeba pewnie jeszcze trochę poczekać 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 lutego 2013 23:01
Karino, a masz jakieś ograniczenia co do rasy? ceny? krycie naturalne, mrożonka, świeże?
jeżeli koń ma być dla Ciebie, stawiasz na poprawę charakteru, eksterieru, to może Lasko? nie jest to reproduktor wybitny, ale słyszałam, że potomstwo ma dobry charakter, szczególnie kaleczne pod względem poprawności też nie jest. od dobrej matki (w sensie skoczności itp.) na pewno będzie to skoczek spokojnie do N/C klasy (tak sobie osobiście wyrokuję).
z potomstwa jest Key Lena, która jednym się podoba innym nie. ok, na MPMK były ciekawsze egzemplarze, ale kobyła ma coś w sobie:

tu jakaś 4ro latka po Lasko
film
titina z tych tańszych ogrów bo zaledwie za 800 euro to mi sie strasznie podoba warrant


edit:
i po warrancie znalazłam potomka u siergiejów - Wild Hunter
http://www.zelichow.pl/news.html
http://www.zelichow.pl/konie/211/index.html
Dava
Nie widziałam dużo potomstwa (5 młodziutkich 2-4 letnich) ogierów i jedną trzyletnią klacz. Wydaje mi się, że na pewno przekazuje nowoczesny typ i urodę, częściowo także długie linie 🙂 Te któe widziałam w skokach, podobnie jak ojciec, bardzo dobrze otwierają zad 🙂
kikki
Fajnie, tylko Casssini I, Caretino, Contender, Corrado I, Casall są dostępne tylko dla hodowców holsztyńskich, dodatkowym obostrzeniem jest fakt, że klacz musi być wpisana do Zuchtbuch I. Co więcej zarejestrowanie źrebięcia w innej księdze może skutkować pobraniem trzykrotnej ceny stanówki.
Karino1998
Nie wiedziałam, że klacz jest córką Lurona.

sei
Jak już wymieniasz Key Leenę to dopisz, że jako 4-latka była przedostatnia w swojej grupie wiekowej...
co do diarado to potomstwo jest tu
http://www.sporthorse-data.com/d?p=10450563

i przy okazji zapytam gdzie mogę odnaleźć w necie wyniki z lanaken za poszczególne lata
Dokadnie,  jeśli chcesz koniecznie kasztana to mogę polecić Bogusławickiego IMequyla jest kapitalny nasienie 1500, w przypadku krycia naturalnego masz w bogusławicach jeszcze ogiera sir luron bardzo ładny, spokojny i o bardzo dobrej lini a cena stanówki to 350zł ze względu na młody wiek, można zastanowić się również nad Top Gunem stanówka 500zł
Top Gun to już od dawna nie w Bogusławicach. Sir Luron mały i nic nie pokazał... I znowu wraca temat inbredu na Lurona, który akurat w tym przypadku średnio mile widziany jest 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 lutego 2013 11:49
top gun to dobra opcja, ale nie jestem przekonana czy źrebak nie wyszedłby zbyt delikatny jak na oczekiwania Karino. poza tym wzrost poprawia tylko o kilka cm. nie wiem ile ma espaniola?  👀
w każdym razie tg na pewno nie można odmówić skoczności i przyjemnego dla oka ruchu - nie ujeżdżeniowego jakiegoś, ale jak na skoczki-rozkroczki super - obszerny galop, kłus od zadu zdecydowanie, bardzo dobry stęp. i urodziwe, jeśli tylko matka wyjątkowo szkaradna nie jest 😉
Gdyby ktoś szukał "rozjaśnienia" to pojawił się nowy cremello http://www.bazakoni.pl/horse_174186.html tylko wzrostu nie wielkiego - 152 cm.

Edit:
na jakich zasadach robi się teraz licencję "małym koniom"?
Indianka papier to nie wszystko sl poza zt nie na zadnych osiagniec do tego wyglada jak wyglada. Karina zerknij na str lacka na mrozonki francuza jakiegos moze maram sie znajdzie?
A mrożonka Elvisa to jeszcze gdzieś jest? Rosły, rudy 😉

Mam wałaszka po LA i drugi raz bym z niego nie skorzystała. Na szczescie ma tylko jedną nóżkę bardziej  😂 Charakter ma świetny, uczy się szybko, jezdny, itp. tyle tylko, że nie ma w nim ducha walki. Do rekreacji i małego sportu tak, ale aby cos więcej ... hmmm... wiosną będzie naskakiwany, zobaczymy czy uda się go "rozjuszyć" 🙂
(skoki w korytarzu bardzo w porządku, pod jeźdźcem trzeba wyćwiczyć)
A tak w ogóle, to co jeszcze u Pana Makowskiego teraz jest? (Strona www chyba od bardzo dawna nie uaktualniana)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się